Kanal tedavisi sonrası yaşadıklarınız ???? Acil yardım :(

Sorcha

Bir arkadaşa bakıp çıkıcam.
Kayıtlı Üye
9 Haziran 2009
8.684
3.220
Ayyy kızlar yardım edin. Kanal tedavisi yaptırdım. Bugün ikinci gün. Dün kafamı duvara vuracak kadar ağrım vardı, hatta ağlaya ağlaya uyudum. Bugün sabah uyandığımda ağrım yoktu iyidim. Ama şuan yine ağrım var dünkü kadar olmasa da biraz fazla. Dişim değil, yanağımın içi ağrıyor, damağım sanırım bilemedim.
Kanal tedavisinden sonra ağrı çeken var mı benim gibi ?

kanal tedavi işlemi tamamen bıttımı yanı kalıcı dolgun yapıldımı yoksa ilk safhası ilaç konulup beklemeye mi alındın

doktor degılım tabıkı ama 11 yıldır dişhekımı asistanlığı yapıyorum genelde kanal tedavisi olan dişin sinirleri alınlığından ağrı olmaz ama bazı durumlarda bi iki gün oluyor, kendı tedavimden biliyorum ağrı birden vurup geçerdi bı ıkı gun tabi diş köklerinde sinir parçaları kalmışsa oda ağrı yapar doktoruna danışsan daha ıyı olur canım:KK34:

Canım asistansan birçok hasta görmüşsündür. Çoğu sorduğum kişi ölü sinirin nasıl ağrı yapacağı idi .
Fakat acaba, o uyuşturucu iğneden dolayı, canım acıyor olabilir mi ? Ya da damağım kullanılan malzemelere karşı reaksiyon göstermiş olabilir mi? Bilemedim.
Yani beni ağlatacak kadar ağrı yaptı düşün. Bi ara kafamı duvara vuracaktım o derece delirdim. Sağ yanağım ağrıyor.

ölü sınır tabıkı ağrı yapmaz ilk seansta bıten kanal tedavılerı var anestezi yapılıp sınırler alınıyo yanı canlıyken ama hasta uyuşuk oldugundan acı duymuyo bu gıbı tedavıde sinir kalırsa canlı olur, yada sınır kalmaz kök kanalları doldurulurken içine konan ilaç kök ucundan çıkmışsada ağrı yapar, sonuçta zor bı tedavı kök uçların tahrış olmuş olabılır dişinden mı damağından mı ağrın ıyıce anla ki doğru teşhiş konulsun inşallah sabaha bişeyın kalmazda rahatlarsın :)

Şöyle söyleyim, dişime metal bişi takmaya çalıştı sanırım, heyecandan gözlerim kapalı olduğu için görmedim.
Dişimin duvarı hassas olduğu için dişim kırılmış, öyle söyledi onu takarken. Sonra bir şey içerde kaldı çıkarmaya çalıştı.
Şuan dişimin tamamı dolguymuş. Zaten sürekli dilim o dişimde. Bak şuan yazarken, sıcak süt içiyorum, gayet normal ağrı yok.
Ama gülme pozisyonunda elmacık kemiklerimi kaldırdığım zmn , böyle hafif bir ağrı oluyor.Yanak ağrısı gibi.

Ha damağım ağrıyorsa nolur ? O ağrı tüm dişlerime vuruyor. Alt dişlerime bile .s

Son düzenleme:
sonuçta ben doktor degılım karşılaştıgım bır kac olaydan yola cıkarak yardımcı olmaya istedım bence sen yarın ılk iş doktorunu ara hadı ıyı geceler:KK3:

Şöyle söyleyim, dişime metal bişi takmaya çalıştı sanırım, heyecandan gözlerim kapalı olduğu için görmedim.
Dişimin duvarı hassas olduğu için dişim kırılmış, öyle söyledi onu takarken. Sonra bir şey içerde kaldı çıkarmaya çalıştı.
Şuan dişimin tamamı dolguymuş. Zaten sürekli dilim o dişimde. Bak şuan yazarken, sıcak süt içiyorum, gayet normal ağrı yok.
Ama gülme pozisyonunda elmacık kemiklerimi kaldırdığım zmn , böyle hafif bir ağrı oluyor.Yanak ağrısı gibi.

dolgun duzgun olsun dıye metal kalıp takmış sanırım, oda diş etıne baskı yapmış olabılır bazen diş etı agrısıyla diş agrısını karıştıran cok olurdu belkı senınkıde oyledır çooook gecmış olsun :KK3:

dolgun duzgun olsun dıye metal kalıp takmış sanırım, oda diş etıne baskı yapmış olabılır bazen diş etı agrısıyla diş agrısını karıştıran cok olurdu belkı senınkıde oyledır çooook gecmış olsun :KK3:

Teşekkür ederim canım çok sağol :) Diş eti ağrısı diye düşünüyorum ben de . Bakalım. Dengesiz ağrı :) Sabah uyandığımda hiçbir şeyciğim yoktu :) İyi geceler canım.

Sizin tecrübenize başvurmak istiyorum benim kanal tedavim bitti ama geçici dolgu koydu doktorum çünkü dış etin büyümüş kestin falan dedi ve şuan üzerinden 24 saat geçmesine rağmen çok ağrım var dişime üstteki dişim değince beynime ağrı atıyor sanki bu ağrı disnida da çok ağrım var sizce neden olabilir başka bir doktora görünmeli miyim yardımcı olursanız sevinirim

Sizin tecrübenize başvurmak istiyorum benim kanal tedavim bitti ama geçici dolgu koydu doktorum çünkü dış etin büyümüş kestin falan dedi ve şuan üzerinden 24 saat geçmesine rağmen çok ağrım var dişime üstteki dişim değince beynime ağrı atıyor sanki bu ağrı disnida da çok ağrım var sizce neden olabilir başka bir doktora görünmeli miyim yardımcı olursanız sevinirim
Merhaba geçen sene ben de kanal tedavisi yaptırmıştı ilk 2 gün felaketti sonra normale döndü.
Dediğiniz gibi dişler üst üste değince aklım gidiyordu
Ağrı kesici almaya maniniz yoksa alın bence
Bu arada kalıcı doluya yaptırmaya gidince anlattım diş doktoruna normal demişti

Bence birkaç gün bekleyin baktınız olmuyor doktoru arayın tekrar para ödemeyin. Sonuçta siz onlara para ödediniz ilgilenmek zorundalar.

X