Kanserden Sonra Aldatan Eş

Çok geçmiş olsun.

Eşiniz sizi en zor en kötü zamanlarınızda resmen yalnız bırakmış. Rabbim size sabır versin çok zor ama geçecek inanın ki... sakin affetmeyin bidaha dik durun siz herşeyin üstesinden gelebilecek birisisiniz. Rabbim yardımcınız olsun 🤲🖤

Arkadaşlar ben celikleblebi, hesabıma giremiyorum bir gündür ve ne olduğunu anlamış değilim. Tek aklıma gelen şu, yaklaşık 10 yıl önce şu an yazdığım hesabı açmışım ve hiç kullanmamışım. Tek mesaj dahi atmamışım ve zor hatırladım bu hesabımın olduğunu. Şifremi tekrar yenileyip aktive ettim. Acaba sistem iki hesabım var diye görüp celikleblebi’yi pasife almış olabilir mi?
Rica etsem okuyan admin varsa yardımcı olur mu? İki hesaptan birini iptal etsek? Forum bana çok yardımcı oluyor, özellikle şu zamanlarda çok ihtiyacım var haberleşmeye.

ben 37 yaşımda o kadar aşık oldum ki ...kaldi ki esimi kaybetmiştim yillar önce ve tek dileğim yaşlanmak kızımla yasamakti...daha 29 yasindaydim
İnanın gözlerim doldu. Hiç umulmadık bir anda tekrar o duyguları hissetmek.
Maşallah sizi alkışlıyorum, inanın sizin gibi güçlü kadınları görünce gözlerim istemsiz doluyor, annemde sizin gibi savaşçı ve güçlü bir kadındı, kanseri yenmenize çok sevindim, Allah sizi ve sevginizi sınamış ama eşiniz bu sınavı geçememiş , eşiniz hastalığınızı öğrendiği zaman size değil kendine ağlamış şayet size ağlayıp üzülseydi bu süreçte her anlamda yanınızda olurdu , etkilemek istemem ama böyle bir adamla yoluma devam edemezdim ben ...
inşallah çok mutlu olursunuz 😇
O kadar haklısınız ki. Ben, benim için ağlıyor diye düşünürken, o kendine ağlıyormuş. Hatta laf arasında açık açık söyledi bunu, ne yapabilirim çok doğal bir şey yalnız kalma korkusu diyerek. Çaresi de demek ki insanın evli olduğu eşime bir şey olmadan yeni birinin peşinden koşmakmış.

Gerçekten üzüldüm yaşadıklarımızı. Siz kararınızı vermişken bu kadar güçlüyken kafanızı karıştırmak istemem açıkçası ve yazdıklarımın tepki göreceğini de biliyorum. Ama gözlemlediğim kadarıyla kanser teşhisinden sonra hayat arkadaşı tarafından aldatılan çok insan var. Anladığım kadarıyla eşinin kanser olması çok farklı bir psikolojiye sokuyor insanları. Belki kendilerine ölüm korkusu dank ediyor belki başka birşey bilemiyorum. Ama eşinizin daha öncesinde böyle aldatmaya yönelik davranışları yoksa size karşı onu tetikleyenin bu teşhis durumu olduğunu düşünüyorum. Elbette bu sebeple karşı tarafı affedin demiyorum size. Ama belki içinizi rahatlatır yalnız olmadığınızı ya da ilişkinizin eski güzel günlerinin tamamen yalan olmadığını bilmek diye yazmak istedim.
Size katılıyorum. Teşhise neredeyse benden çok etkilendi diyebilirim ve ben güçlü durmazsam destek alamayacağımı fark ettim. Daha önce hiç böyle bir hareketi olmadı. Dediğiniz gibi neredeyse teşhisten sonra kendini kaybettiğini gördüm; çok içmeye ve eve gece yarısı gelmeye başladı. O yüzden bir tetikleme olduğunu biliyorum. Eski ilişkimin yalan olmadığına da inanıyorum çünkü sadece ben değil bizi tanıyan herkesin gıpta ettiği bir ilişkiydi. Ama koşulları varmış. Yani çok ciddi bir problem olana kadar her şey harikaydı ve bunları yaşayacağımı aklımdan geçirmiyordum. Aynı şey ona olsaydı ben dünyaları önüne sererdim. Çok büyük bir haksızlık.

bir de sizi bu hasta halinizle üzüyor tavrını anlayamadım bu halinizle neden öyle yaptığını sizin için acil şifalar dilerim inş çok iyi olursunuz

Arkadaşlar ben celikleblebi, hesabıma giremiyorum bir gündür ve ne olduğunu anlamış değilim. Tek aklıma gelen şu, yaklaşık 10 yıl önce şu an yazdığım hesabı açmışım ve hiç kullanmamışım. Tek mesaj dahi atmamışım ve zor hatırladım bu hesabımın olduğunu. Şifremi tekrar yenileyip aktive ettim. Acaba sistem iki hesabım var diye görüp celikleblebi’yi pasife almış olabilir mi?
Rica etsem okuyan admin varsa yardımcı olur mu? İki hesaptan birini iptal etsek? Forum bana çok yardımcı oluyor, özellikle şu zamanlarda çok ihtiyacım var haberleşmeye.
Mune Mune , Kazen Kazen
Konusahibi birsey diyor...

Sadece iç dökmek için üye oldum. Kısaca özetlemeye çalışacağım:

Bir üniversitede eğitimciyim. Eşim mühendis. Ben 39 yaşındayım, eşim 45. Çok değer verip severek evlendik. Birbirimizin hayallerini her zaman destekledik, saygı duyduk. Romantik filmlerde görüp özendiğimiz çiftler vardır ya, öyleydik. Ailesiyle olan sorunlarında hep ara bulucuydum, maddi olarak az ile mutlu olan, hayat dolu biriydim, ve hala öyleyim.

Tabii ki sorunsuz hayat yoktur ama biz birbirimizden hep destek aldık, hiç üzüp kırmadık.

Evliliğimizin 12. yılında bir boğaz ağrısı ile gittiğim doktordan kanser teşhisi ile çıktım. Herşey muallaktaydı. Neşemden, gücümden kaybetmeden hayata güzel bakmaya devam ettim. Eşim çok ağladı, mahvoldu. Onu üzmemek için çok güçlü durdum. İşime de hayatıma da devam ettim tedavim sırasında. Ama bu arada benden uzaklaştığını da fark ettim.

Anladım ki, o bana deli gibi aşık olan eşim teşhisten 9 ay sonra kendine iş gezisinde bir başkasını bulmuş! Bir mühendis ve kendisinden 17 yaş küçük.

Arkadaşlar, ben dipsiz bir kuyuya düştüm ama çok şükür çıktım oradan. Yaşamak istemediğimi hatırladıkça gözlerim doluyor.

Ben öğrendiğimde 1 yıldır kandırıyormuş beni. Böyle zor bir teşhisin yükünü taşırken ve niye yalnızım diye üzülürken o eğleniyormuş. İlk aylar uyuştum diyebilirim. Madem öyle git dedim, istemiyormuş. Evine dön dedim onu da yapmıyor. Öyleyse herkes kendi yoluna gitsin diyorum, ona da hayır. Çok seviyormuş! beni. Depresyondaymış, normal değilmiş. Canı isteyince ev, istemeyince eğlence peşinde sanırım. Bir süre sonra kendime geldim. Ailemin boş dairesine geçtim. Bana saygı duymayan bu adama ihtiyacım olmamalı. Bundan sonrası malum.
Sağlığıma gelince, tamamen iyileştim, çok şükür.

Dediğim gibi, sadece iç dökmek için yazdım. Bir yol arkadaşına bunlar yapılır mı? En zor zamanlarında hem de. Derler ya kadın kendine bakmalı, gülmeli, pohpohlamalı. Ben hobi olarak pilates hocalığı yapıyorum. Spor yapan bir insanım. Arkadaşlarım güzel, neşeli, kültürlü, kibar olduğumu söylerler. Ne kadar kolay kadın kendine baksın demek. Ya karaktersiz adamları ne yapmalı?

Bunları yapanlara odaklanmamaya çalışıyorum. Ama bir taraftan da beni yaşamak istemeyecek kadar acıtıp eğlenenleri, artık neye inanıyorlarsa: Yaratan, doğa, karma.. ona havale ediyorum. O dipsiz kuyuya kendileri de düşecek mi, bilmiyorum. Ama enerjimi kendime ve kalbimi iyileştirmeye harcamalıyım.

17 yaş küçük olana gelince, benim teşhisimi biliyor, hatta durum kötü denmiş ona tedavim devam ederken. Ama eşime ortak olmakta sakınca görmemiş, bu işin gizli saklı kalması gerektiğini de biliyormuş. Bunu nasıl bir insan yapar?

Evlendiğim adama gelince, yeni birine aşıksan, seviyorsan boşanırsın. Ama 1 yıl boyunca eşini kandırıp gizli saklı takılmazsın. Kısacası ben burada sevgi aşk göremiyorum, sadece bencillik ve ego tatmini görüyorum.

Evet bana yazmaya başladı bile. Bensiz yaşayamazmış, çok mutsuzmuş. Cevap vermiyorum, vermeyeceğim. Kendime yeni bir sayfa açmaya çalışıyorum. Çok sevmiştim ve hala çok üzgünüm, kalbim paramparça. Desteklerinize ihtiyacım var.

Okuduğunuz için teşekkür ederim.
Cok gecmis olsun rabbim bir daha göstermesin cok akli basinda ve dik duran bir kadinsiniz belli es demek iyi günde kötü günde diye and veriyoruz kötü gününüzde yanınızda olmayan bu adama bir daha dönmeyin sizi kaybettiği pişmanlıkla yasasin omur boyu

X