Kapıdan çevirdigim akraba ve uyuz kv

Doğru olanı yapmışsınız bu salgında ne misafirliği yani inşalar hala işin ciddiyetinin farkında değil. Kendine bir şey olmadığı halde başkalarının ölümğne neden olan enfekte insanlar var böyleleri adam öldürmekten yargılanmalı ki inşalar biraz daha işin ciddiyetini anlasın. Boşverin takmayın ben olsan salgın bitikten sonra bile bir daha asla onlarla görüşmem iyi niyetli olduklarını düşünmüyorum.

Olup olmadığını nerden bilsin alnında yazmıyor ya :işsiz: Taşıyıcı olabilir.
Evet bilinmez adalette bile suç kanıtlandığı süre içerisinde masumiyet karinesi denilen olgu ile incelenir yani bir insan katilse bile kanıtlandığı sürece masum sayılır. Galiba biraz farklı ve histerik düşünüyorum ben o yüzden tepki çekti.

Evet bilinmez adalette bile suç kanıtlandığı süre içerisinde masumiyet karinesi denilen olgu ile incelenir yani bir insan katilse bile kanıtlandığı sürece masum sayılır. Galiba biraz farklı ve histerik düşünüyorum ben o yüzden tepki çekti.
Eminim konu sahibide eve almazken mutlu olmadı.Ama sebep çok geçerli bir sebep.Şu zamanlarda hislerimizden çok mantığa öncelik vermeliyiz.

Selam hanımlar
Konum uzun olabilir baştan belirtiyim

Bugün kapım çaldı ve bide ne gorüyüm eşimin akrabaları gelmiş 3 kisiler
55,45,23yaşindalar aşagidaki kapıdalar görüntülü diyofondan göruyorum

Eşim işteydi hemen onu aradim × kişiler gelmiş aşagidalar kapıyı açmıcam
Bu salgında kabul edemicegimizi söyle demek için konuşuyordumki eşimle

Sanirim başka zile bastılar kapı açildı yukari çıktıklarını gördüm ekrandan
Telefonu kapadım

Geldiler bunlar çaldılar kapıyı
Hiç açmadan dedimki adı ayşe olsun

Ayse ablacım kusura bakmayın biliyosun oğlum daha çok kuçük (9 aylık) sizleri kabul edemem dedim

Bunlar dediki

Ya zaten bilmem nereye gelmiştik sizede uğruyalim dedik çok kalmıcaz zaten kucağa felan almayiz ozledik sizi dediler
Elimzide kolanyalarız diyerek gülduler dalga geçer gibi

Bende tekrarladım kusura bakmayın
Kendi annemleri bile kabul etmiyorum
Şu salginin bittigi zman beklerim dedim

Cidden annemi,babamı kimseyi kabul etmiyorum
Onlarda gelmek istemiyor zaten
kendimde gitmiyorum hiç biyere

Neyse bunlar iyi bakalim biz sizi rahatsız ettik deyip surat asip gittiler

Eşimlede sonradan konuştuk anlattım olanları iyi
Yapmişsin onlarin gelmeleri hataydı zaten dedi

Bu arada bunlar bize 70 km felan uzaklikta oturuyolar
Yakin degiller yani
Ama yinede senede 2,3 defa gelirler hatta 1 gece kalirlar

Biz 8 senelik evliyiz bu sure içinde en fazla 5 kere gitmişizdir ondada sırf kv gelince onu göturmek için

Birde benim kabul etmeme sebeblerinden biri bebegim daha 1 haftaliktı bebek gormeye diye geldiler
Adam inanilmaz gripti oyle böyle degil ama cok çok hapşırıyodu ve öksurüyodu bide bebegimi kucagina almaya kalktı o halde
ben izin vermeyip onlar gidene kadar bebegimle yatak odamda durmuştum

Çok dikkatsiz ve düşuncesiz insanlar gercekten

Neyse bunlar gittiler sorun kalmadı derken

Aksam kv beni aradı nasil bagariyo ama
İşte sen kendini ne zannediyosun
Onlar te nerden gelmiş kabul etmemişsin orası oglumun evi
Sen gor bakalım annenler bidaha gelebiliyo mu o eve saydirip duruyo

Hiç sinirlenmeden anne bak goruyosun hergün 100 kisi ölüyo nerdeyse ben bebegiminde bizimde riske sokamam asıl onların düşünmesi gerekiyodu bunu
Yapabiĺcegim baska bisey yoktu dedim

Kv halâ ne vardı sanki kahve icip kalkarlardı dünya yolu gelmişler dinlenemeden geri gitmişler dedi
Bize mi sordularda yola ciktilar arasalardı eğer telefonda kabul edemeyecegimzi soylerdik dedim

Yok hala anlamiyor bagarıp duruyor
Bende kapadım suratına telefonu

Bize gelenleri aradim ayse abla beni hemen koştura koştura kv mi şikayet ettniz hiç yakiştiramadim size izah ettim durumu keyfiye kabul etmemezlik yapmadimki
Onceden Bize geldiklerinizde ne zman size bi kusurum oldu dedim

Biseyler diyodu neyse size iyi akşamlar dedim kapadim teli

Sonra kv oglunuda aramış konuşmuş
Annem arasın dursun acma benide dinlemiyo dedi

Çok sinirliyim şuan kızlar telefonu acıp kavga edesim var vallahi şu kvdeyle

Benim ne sucum var bunda kabul mu etseydim geldiklerinde gercekten ayip mi etmiş oldum
Anlamadimki tvde hergün evde kal diye bagariyo insanlar bunlar duymuyo mu yani
Deli oldum bugün başim çatladı ağrıdan onların yüzünden

Neyse Boyle iste kizlar biraz içimi dökmek istedim sizlere

Teşekkurler cevapliyanlara
bu ne cehalet Allah'ım sen bizi koru.

Kesinlikle doğru olanı yaptığınızdan emin olun, içiniz rahat olsun. Ben de şu an hamileyim ve kimseyle görüşmüyorum keza olmasam da görüşmezdim pandemi koşullarında, bu benim insanlık hakkım ve benim kararım. El kadar bebeğiniz var, insanlar nasıl bu kadar kolay vebal altına girebiliyor ya hu cidden anlamıyorum. Şahsen ben normal zamanda bile misafir kabul etmiyorum evime bir buçuk senelik evliyim kv evime üç dört kere gelmemiştir. Ki cidden beni kendi kızlarından dahi ayırt etmeyen biridir. Ama her zaman sosyal mesafe şart. Sizinki bir de akrabaları evinize gelip kahve içemedi, dinlenemedi diye çemkiriyor. Pes gerçekten pes. İnsanlardaki sosyalleşme manyaklığı midemi bulandırıyor artık.

Selam hanımlar
Konum uzun olabilir baştan belirtiyim

Bugün kapım çaldı ve bide ne gorüyüm eşimin akrabaları gelmiş 3 kisiler
55,45,23yaşindalar aşagidaki kapıdalar görüntülü diyofondan göruyorum

Eşim işteydi hemen onu aradim × kişiler gelmiş aşagidalar kapıyı açmıcam
Bu salgında kabul edemicegimizi söyle demek için konuşuyordumki eşimle

Sanirim başka zile bastılar kapı açildı yukari çıktıklarını gördüm ekrandan
Telefonu kapadım

Geldiler bunlar çaldılar kapıyı
Hiç açmadan dedimki adı ayşe olsun

Ayse ablacım kusura bakmayın biliyosun oğlum daha çok kuçük (9 aylık) sizleri kabul edemem dedim

Bunlar dediki

Ya zaten bilmem nereye gelmiştik sizede uğruyalim dedik çok kalmıcaz zaten kucağa felan almayiz ozledik sizi dediler
Elimzide kolanyalarız diyerek gülduler dalga geçer gibi

Bende tekrarladım kusura bakmayın
Kendi annemleri bile kabul etmiyorum
Şu salginin bittigi zman beklerim dedim

Cidden annemi,babamı kimseyi kabul etmiyorum
Onlarda gelmek istemiyor zaten
kendimde gitmiyorum hiç biyere

Neyse bunlar iyi bakalim biz sizi rahatsız ettik deyip surat asip gittiler

Eşimlede sonradan konuştuk anlattım olanları iyi
Yapmişsin onlarin gelmeleri hataydı zaten dedi

Bu arada bunlar bize 70 km felan uzaklikta oturuyolar
Yakin degiller yani
Ama yinede senede 2,3 defa gelirler hatta 1 gece kalirlar

Biz 8 senelik evliyiz bu sure içinde en fazla 5 kere gitmişizdir ondada sırf kv gelince onu göturmek için

Birde benim kabul etmeme sebeblerinden biri bebegim daha 1 haftaliktı bebek gormeye diye geldiler
Adam inanilmaz gripti oyle böyle degil ama cok çok hapşırıyodu ve öksurüyodu bide bebegimi kucagina almaya kalktı o halde
ben izin vermeyip onlar gidene kadar bebegimle yatak odamda durmuştum

Çok dikkatsiz ve düşuncesiz insanlar gercekten

Neyse bunlar gittiler sorun kalmadı derken

Aksam kv beni aradı nasil bagariyo ama
İşte sen kendini ne zannediyosun
Onlar te nerden gelmiş kabul etmemişsin orası oglumun evi
Sen gor bakalım annenler bidaha gelebiliyo mu o eve saydirip duruyo

Hiç sinirlenmeden anne bak goruyosun hergün 100 kisi ölüyo nerdeyse ben bebegiminde bizimde riske sokamam asıl onların düşünmesi gerekiyodu bunu
Yapabiĺcegim baska bisey yoktu dedim

Kv halâ ne vardı sanki kahve icip kalkarlardı dünya yolu gelmişler dinlenemeden geri gitmişler dedi
Bize mi sordularda yola ciktilar arasalardı eğer telefonda kabul edemeyecegimzi soylerdik dedim

Yok hala anlamiyor bagarıp duruyor
Bende kapadım suratına telefonu

Bize gelenleri aradim ayse abla beni hemen koştura koştura kv mi şikayet ettniz hiç yakiştiramadim size izah ettim durumu keyfiye kabul etmemezlik yapmadimki
Onceden Bize geldiklerinizde ne zman size bi kusurum oldu dedim

Biseyler diyodu neyse size iyi akşamlar dedim kapadim teli

Sonra kv oglunuda aramış konuşmuş
Annem arasın dursun acma benide dinlemiyo dedi

Çok sinirliyim şuan kızlar telefonu acıp kavga edesim var vallahi şu kvdeyle

Benim ne sucum var bunda kabul mu etseydim geldiklerinde gercekten ayip mi etmiş oldum
Anlamadimki tvde hergün evde kal diye bagariyo insanlar bunlar duymuyo mu yani
Deli oldum bugün başim çatladı ağrıdan onların yüzünden

Neyse Boyle iste kizlar biraz içimi dökmek istedim sizlere

Teşekkurler cevapliyanlara
Siz hiç canınızı sıkmayın, gelenler de kayınvalideniz de cahil malesef. Hem bu zamanda geliyorlar hem de aramadan geliyorlar bebekli eve. Eşiniz de olması gerekeni yapmış yanınızda durmuş zaten, kayınvalide diğerleri ne derse desin ne konuşursa konuşsun. Boşverin.

70 km öteden haber vermeden ne akla hizmet edip bu pandemide cikip gelmişler evlerinden? Bu nasil bir cehalet ? Bu insanlarla gorusmeyin.

Olayda tek sevindigim ayrinti esinizin akliselim davranip dogru olani yaptin demesi. Anasinin sikayetiyle size saldirmamasi.

Ay yok artık!

yanlışlıkla öldürse ceza almayacağını mı sanıyorsunuz cidden? taksirle adam öldürmek diye bir aratın neler çıkıyor bir bakın.

hiç utanma da yok dimi? salladığım anlaşılır rezil olurum korkusu da yok? nasıl hayatlar yaşıyorsunuz bu kadar ardan hayadan uzak??

bilmediği halde biliyormuş gibi yapanlara ayrı uyuzum şurda. bi de yukarda müslümanlık geyiği yapıyor. yalanın her türlüsünün yasak olduğunu öğrenin önce. bilmeden sallamak da yalandır.

yanlışlıkla öldürse ceza almayacağını mı sanıyorsunuz cidden? taksirle adam öldürmek diye bir aratın neler çıkıyor bir bakın.

hiç utanma da yok dimi? salladığım anlaşılır rezil olurum korkusu da yok? nasıl hayatlar yaşıyorsunuz bu kadar ardan hayadan uzak??

bilmediği halde biliyormuş gibi yapanlara ayrı uyuzum şurda. bi de yukarda müslümanlık geyiği yapıyor. yalanın her türlüsünün yasak olduğunu öğrenin önce. bilmeden sallamak da yalandır.
Sizinle polemiğe girmeyeceğim

*Virüsler adalet değil tıbbın kapsamına giriyor.
*Adalette masumiyet karinesi varsa bu virüsün de kuluçka süresi ve bulaş faktörü var.
*Ama misafir adabı, hoşgörü, dinimizde..... ile başlayan savunmalarınıza karşılık da veba ile ilgili hadisler var.
*Hatırdan, gönülden, misafirden de önemlisi evde savunmasız bir yavru var! Onun canı söz konusu! Biz yetişkinler it ısırmış gibi fellik fellik gezip virüsü kapıp solunum sıkıntısı çekerek can çekişip ölmeyi seçebiliriz. Tabi can verirken de sorumsuzluğumuz yüzünden hastalık bulaştırdığımız onca insanın vebalini de alırız. Ama o 9 aylık bebeği savunacak olan annesi ve babası!
*8 aylık hamile bir kadın bebeğiyle birlikte vefat etti. O küçücük tabut plastik bir taburenin üstündeydi. Belki de bir hatır/gönül araya sokup çarşı pazar gezmek, kendini ağırlatmak isteyen birilerinin bulaş zinciri sebebiyle!
*Konu sahibini ve bu konuda duyarlı olup en önemli şeyin insan hayatı olduğu bilincinde olan herkesi kutluyorum 👏🏻

Siz evinizde misafircilik oynarken benim doktor kardeşim iki maskeyle nöbet tutuyor!!! İşin duygusal yanı diyorsunuz bir tarafta dıdının dıdısının hatırı bir tarafta onlarca insanın hayatı var! Biraz düşünün!

Ne kadar issiz gucsuz insanlar var ya. Boyle bir zamanda hangi cesaretle bebekli eve gidersin sen. Hem de baska bir yere ugradiktan sonra. Neden fellik fellik gezme zorunlulugu hissediyorlar? Evde oturmak cok mu zor. Ayrica normal zaman da olsa bazi kadinlar ne zaman bir yere giderken istenildigi kadar yakin akraba/yer olsun arayip bir musaitlik onayi alip geleceklerini haber verecekler?? Nefret ediyorum cat kapi gelen insandan. Her insanin kendine gore bir hayati plani ve duzeni vardir. Bu ne rahatlik ya.

Artık düşüncenizin yanlış oldugunu kabul mu etseniz ?

Hâlâ yok şöyleydi yok böyleydi diye bahaneler bulup fikirler üretiyosunuz pes!

gerçekten ilk kurduğunuz cümlenin ve histerik kelimesinin anlamını, histerik kişinin ne demek olduğunu bilmediğinizi umuyorum.
eğer o anlamı bilerek yazdıysanız bu bütün o yazdığınız kocaman anlamlı dini cümleleri sadece ilgi çekmek için yazdığınızı onaylamanız demektir çünkü.

Artık düşüncenizin yanlış oldugunu kabul mu etseniz ?

Hâlâ yok şöyleydi yok böyleydi diye bahaneler bulup fikirler üretiyosunuz pes!

kurduğu cümledeki kelimelerin anlamlarından bihaber bence. histeriğin ne demek olduğunu bilse kendi topuğuna sıktığını anlardı sanırım.

Bu benim düşüncem hanımefendi herkes aynı düşünmek zorunda değil öyle değil mi🤗
Hayır yanılıyorsunuz HERKES bu salgında AYNİ düşünmek ZORUNDA !!!

Sizin gibi düşünce yapisina sahip GEZEN EVINDE OTURAMAYAN insanlar yüzünden bana ve sevdiklerime virüs bulaşsın istemem

Bu benim düşüncem hanımefendi herkes aynı düşünmek zorunda değil öyle değil mi🤗

evet sizin gibi dışarı çıkmayı sorun görmeyen insanlar yüzünden ülkemizde vakalar ve ölümler artacak. şunu hatırlatayım covid olup iyileşmek yine de ciğerlerde hasar bırakacak. onca enfeksiyonun zararsız bir şekilde çekip gideceğini sanmayın sakın. ölmeyen kurtulan için de zor yani.

gerçekten ilk kurduğunuz cümlenin ve histerik kelimesinin anlamını, histerik kişinin ne demek olduğunu bilmediğinizi umuyorum.
eğer o anlamı bilerek yazdıysanız bu bütün o yazdığınız kocaman anlamlı dini cümleleri sadece ilgi çekmek için yazdığınızı onaylamanız demektir çünkü.
Evet bu forumda bir kişilik bozukluğu olan biri var 🤔
Düşündüğümü kimseyi kırmadan üzmeden yazdım.

X