Sebze Yemekleri Kara Pancar(Lahana) Çorbası-Ülker Teremyağ Sponsorluğunda

Kara pancar mı? Bu bizim karalahanamız :KK72: rizeliyim ben eline sağlık canım biz farklı yapiyoruz yemek diye geçiyor bizde çorba değil :kk77:
Evet canım karalahana bizim burda kara pancarda diyorlar :-)
Bende evlenince ögrendim esimde ordulu. Galiba karadeniz yöresine ait bir yemek :)
Burdakiler çorba diyo ama bencede yemek bu :KK70:
Teşekkur ederim canım ♥

Evet canım karalahana bizim burda kara pancarda diyorlar :-)
Bende evlenince ögrendim esimde ordulu. Galiba karadeniz yöresine ait bir yemek :)
Burdakiler çorba diyo ama bencede yemek bu :KK70:
Teşekkur ederim canım ♥
Evet canım bize ait :) biz barbunya ve içyağla yapıyoruz biz yemek diyoruz sonuçta ıspanakdan daha buyük yapraklı ne alaka çorba :KK53: birde bir gün boyle yemek seklinde yiyip sonrasınıda ezme yapıyoruz mısır unu ekleyim off canım çekti :bicak:

Evet canım bize ait :) biz barbunya ve içyağla yapıyoruz biz yemek diyoruz sonuçta ıspanakdan daha buyük yapraklı ne alaka çorba :KK53: birde bir gün boyle yemek seklinde yiyip sonrasınıda ezme yapıyoruz mısır unu ekleyim off canım çekti :bicak:
Bizde barbunya koyuyoruz canım bazen.ic yağ ile kurbanda yapiyoruz malum herşeye zam zam:KK53:
Tereyagı koyuyoruz onunla da güzel oluyor :)
O sonrasindaki ezme nasıl oluyor bilmiyorum canım onu hiç görmedim ama farklı bir tat bu corbayı da seviyorum yani yemeği :KK54:

Hiç denemediğim bir tat benim de. :)
Ama o bahçe, soba, tabaklar, ortam çok sicak, çok güzel, doğal. Bayıldım. :)
Tesekkur ederim canım yöresel bir yemek olduğu ićin pek bilinmiyor. Bende ogreneli 2 yıl oldu :KK70:

benim annem giresunlu babam samsunlu canım halis mulis dibine kadar karadenizliyim :sampiyon:
eşin nereli?
bir de nerde yaşıyorsunuz?
resimleri görünce yaz olmadan memlekete gidesim geldi.:KK68:
Eşim aslen ordulu ama düzcedeyiz canım :)
Git tabi insanın memleleti gibi yer yok vallahi nereye gidersen git dogup buyudugun yeri özlüyosun:KK200::KK36:

Eşim aslen ordulu ama düzcedeyiz canım :)
Git tabi insanın memleleti gibi yer yok vallahi nereye gidersen git dogup buyudugun yeri özlüyosun:KK200::KK36:

ben giresun a çok gitmiyorum yani annemin memleketine.
ama samsun a memleketime çok gidiyorum ve aşığım :KK200:

Bexy Bexy fotoğraflarına bayıldım,tarladan kendin toplaman, onu fotoğraflaman çok hoşuma gitti,ne güzel ya:KK37:Annemlerin de var köyde böyle bir bahçesi,oraya gidip vakit geçirmeye,çapalamaya,sulamaya ve kendi ellerimle toplamaya bayılırım ben de.Özellikle yaz mevsiminde sabah kahvaltısında taze taze yeşil biber toplayıp yemeyi çok seviyorum.

Yemeğin ve sunumun ise ayrı güzel görünüyor canım yarışmada başarılar dilerim:kk77:

Bu arada karadenizli misin haçen uşağum da:KK48:

X