Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

evet doğru.salatalığı sabahları ve de salatalarda çok tüketiyorum.bende günde 3 tane kuru kayısı yiyiyorum ama fayda etmiyo.önerilerini deniycem arkadaşım sağol.....

Bol su ıcın derım,ılk zamanlar cok cok ıdrara cıkılıyor,ama sonra vucut buna alısıyor,bır cok yeme ıstegı aslında su ıcerek engellenıyor.

birinci günü bitirdim ,öğün saatlerine doğru başımda ağrı oldu yemek yiyincede ağrı oldu vücut galiba kızıyor bana neden ekmek yemedin şekerli bişi içip yemedin diee :) limonlu su bayağı bir etkili oluyor arkadaşlar vücüdu sakinleştiriyor bulantı falan olmadı bugün güzel geçti sadece akşam yürüyüşüm kaldı ,yarına bakıyorum iyi akşamlar arkadaşlar ....

birinci günü bitirdim ,öğün saatlerine doğru başımda ağrı oldu yemek yiyincede ağrı oldu vücut galiba kızıyor bana neden ekmek yemedin şekerli bişi içip yemedin diee :) limonlu su bayağı bir etkili oluyor arkadaşlar vücüdu sakinleştiriyor bulantı falan olmadı bugün güzel geçti sadece akşam yürüyüşüm kaldı ,yarına bakıyorum iyi akşamlar arkadaşlar ....

Vücudun bir anda alıştığının dışına çıkması kolay bir şey değil ama uzun sürmüyor adapte olmak.
Şu an 3 öğün yiyorum ve o kadar rahatım ki ..
Sporu da düzenli yapmaya başladım ..

Deneyimli arkadaşlar bir de benim menümü yorumlayabilir mi ?
Eksik fazla ne varsa ..

Sabah:
- C vitamini takviyesi
( 08.20 )
- 1 domates
- 5 kuru kayısı
- 1 kk peynir
- 8 zeytin
- 2 yumurta
(10.30)
- Leslie ile 3 mil
( 13.00 )
- Süper freshin balıklarından 5 adet.( 5 tanesi 130 kalori falan .. )
- 1 bardak ayran
(14.00)
- Leslie ile 3 mil
- Slim in 6 ( 10 dakika da haşatım çıktı normalde 25 dakika sürüyor.)
(16.45 )
- Mantar
- 2 kaşık yoğurt

Bas agrısı ya da agrı ıcın taze nanae ya da kuru nane tuketebılırsınız,agrı kesıcı ılaclar naneden yapılıyor.

Deneyimli arkadaşlar bir de benim menümü yorumlayabilir mi ?
Eksik fazla ne varsa ..

Sabah:
- C vitamini takviyesi
( 08.20 )
- 1 domates
- 5 kuru kayısı
- 1 kk peynir
- 8 zeytin
- 2 yumurta
(10.30)
- Leslie ile 3 mil
( 13.00 )
- Süper freshin balıklarından 5 adet.( 5 tanesi 130 kalori falan .. )
- 1 bardak ayran
(14.00)
- Leslie ile 3 mil
- Slim in 6 ( 10 dakika da haşatım çıktı normalde 25 dakika sürüyor.)
(16.45 )
- Mantar
- 2 kaşık yoğurt
Kahvaltıda bır ınce bellı cay bardagı kadar cevız,fındık ya da fıstık eklersenız eskıden karbonhıdratlardan aldıgınız B vıtamınlerını almıs olursunuz,zıra B vıtamınlerının eksıklıgı depresyona neden olur.Ayrıca omega 6 almalısınız aycıcegı cekırdegınde bolca var,bu cekırdek thıamın denılen yatıstırıcı ılacların yapımında kullanılan bır madde de ıcerıyor. Balıkta omega 3 var,cevızde de omega3 var.Omega3 ve Omega6 yı vucut yapamıyor bu ıkısı.nı bulabılecegınız gıdalar tuketmelısınız cunku bunları vucut yapamıyor,noksanlıkları halsızlıge neden oluyor.

Kahvaltıda bır ınce bellı cay bardagı kadar cevız,fındık ya da fıstık eklersenız eskıden karbonhıdratlardan aldıgınız B vıtamınlerını almıs olursunuz,zıra B vıtamınlerının eksıklıgı depresyona neden olur.Ayrıca omega 6 almalısınız aycıcegı cekırdegınde bolca var,bu cekırdek thıamın denılen yatıstırıcı ılacların yapımında kullanılan bır madde de ıcerıyor. Balıkta omega 3 var,cevızde de omega3 var.Omega3 ve Omega6 yı vucut yapamıyor bu ıkısı.nı bulabılecegınız gıdalar tuketmelısınız cunku bunları vucut yapamıyor,noksanlıkları halsızlıge neden oluyor.

Sabahları normalde badem yiyordum ama bademim kalmamış ondan yiyemedim bugün.
badem dea aynı işlevi görür mü acaba?
Ay çiçeği çok fazla sivilce yapıyor diye yemiyordum başka omega 6 alabileceğim besinler neler acaba?
Cevabınız için çok teşekkür ederim.

Sabahları normalde badem yiyordum ama bademim kalmamış ondan yiyemedim bugün.
badem dea aynı işlevi görür mü acaba?
Ay çiçeği çok fazla sivilce yapıyor diye yemiyordum başka omega 6 alabileceğim besinler neler acaba?
Cevabınız için çok teşekkür ederim.
Yuzunuzu yıkarken sıvı sabun kullanın,sonra sert temız bır havluyla sılın ya da banyodan banyoya sıvı sabunla yıkayın,dıger zamanlarda suyla yıkayıp sıze ozel sert temız bır havluyla sılın sıvılce kalmıyor,omega 6 mısıır yagında bırde aycıcek yagında var ama bu yaglar rafıne edılırken bozuluyor bu nedenle aycıcegı cekırdegını tuketıyorum.

Yuzunuzu yıkarken sıvı sabun kullanın,sonra sert temız bır havluyla sılın ya da banyodan banyoya sıvı sabunla yıkayın,dıger zamanlarda suyla yıkayıp sıze ozel sert temız bır havluyla sılın sıvılce kalmıyor,omega 6 mısıır yagında bırde aycıcek yagında var ama bu yaglar rafıne edılırken bozuluyor bu nedenle aycıcegı cekırdegını tuketıyorum.

Teşekkür ederim bilgilendirmeler için.
Bir şey daha sorabilir miyim ?
Ne kadar yemek gerekli acaba çekirdekten ?
Bir de tuzsuzunu mu tercih ediyorsunuz?

Cıkolata ıstegımı boya yaparak sılıyorum. Bır tup cıkolata kahve renklı sac boyasıını ıkıye bolup her bırıne 3 er tane yuzde otuzluk oksıdanlı su ıle karıstırarak ıkı koca kase krem karamel rengıde boya elde ettım annemE ve kendıme dıp boya yaptım.Aksam hurma kakao ıle tavsıye ederım cıkolatadan guzel ya.Cıkolata paketlerını zıhnımde trans yag paketlerı olarak ımgeledım ve sevgıyle ugurladım hayatımdan.Seker vucuttakı aclık duygusunu azaltan krom mınerallerını azaltıyor.

Cıkolata ıstegımı boya yaparak sılıyorum. Bır tup cıkolata kahve renklı sac boyasıını ıkıye bolup her bırıne 3 er tane yuzde otuzluk oksıdanlı su ıle karıstırarak ıkı koca kase krem karamel rengıde boya elde ettım annemE ve kendıme dıp boya yaptım.Aksam hurma kakao ıle tavsıye ederım cıkolatadan guzel ya.Cıkolata paketlerını zıhnımde trans yag paketlerı olarak ımgeledım ve sevgıyle ugurladım hayatımdan.Seker vucuttakı aclık duygusunu azaltan krom mınerallerını azaltıyor.

Ben o rengi görünce canım daha çok ister ki.
Çikolata isteğim hiç bir zaman gitmeyecek gibi hissediyorum ama yemiyorum.
Dondurma yiyebilir miyiz acaba?

Ben o rengi görünce canım daha çok ister ki.
Çikolata isteğim hiç bir zaman gitmeyecek gibi hissediyorum ama yemiyorum.
Dondurma yiyebilir miyiz acaba?
Suzme yogurda kakao kecı boynuzu hurma karıstırıp dondurun tıpkı lıgth dondurmalar gıbı oluyor. Her turlu yapay tatlandırıcı yasak.

Yuzumde gunes lekesı sandıgım ton farkları vardı,dogal beslenmeye baslayınca her turlu katkılı gıdaları hayatımdan cıkarma cabam puruzsuz bır cılde sahıp olmama sebep oldu,yogurdumu kendım mayalayıp ,peynırımı kendım yapıp,koy yumurtası,koy tavugu tukettıgım gun herhalde bebeksı bır cıldım olur. :KK69:

Yuzumde gunes lekesı sandıgım ton farkları vardı,dogal beslenmeye baslayınca her turlu katkılı gıdaları hayatımdan cıkarma cabam puruzsuz bır cılde sahıp olmama sebep oldu,yogurdumu kendım mayalayıp ,peynırımı kendım yapıp,koy yumurtası,koy tavugu tukettıgım gun herhalde bebeksı bır cıldım olur. :KK69:

Ayy maşallah sen tamamen beslenmeni değiştirmişsin çok güzel ..

kitabı okudum ama pek aklıma yatmadı
yani şekeri ekmeği makarnayı pirinci unu tamamen hayatınızdan çıkarın diyo
ekmeğin hiç bi türlüsü yok 1 dilim dahi
kaldı ki ben diyetisyenim sayesinde günde 9 dilim ekmek yiyerek her hafta
2-2,5 kilo verdiğim zamanları bilirim
yararlı şeker diye bildiğimiz fruktoza meyvelerdeki şekere itibar etmiyo
3 ana öğünden bahsediyo açlık araları ne kadar uzun sürerse o kadar yağ yakımından bahsediyo
hipoglisemililerin 1 saatten fazla aç kalmaları durumunda ne olabileceği mağlum
kitabı aldığıma pişman oldum açıkçası
mesut yarın kitabını alsam daha eğlenceli olurdu kesin
ömrü billah bi dilim börek yiyemeyip bi kase sütlaça ciğerci kedisi gibi bakacaksam
kalsın öyle sağlıklı hayat:KK1:

:KK9:kesinlikle katılıyorum..çok güzel ifade etmişsiniz.ÇİKOLATASIZ bir hayat düşünemiyorum..Allah'a şükür şekerim de yok..niye yemiyeyim?ileriki yaşlarda yok şekerdi yok kolestroldü,trigiliseriddi zaten yiyemicez..bari şimdi ama tabi fazla abartmadan yemeli..ben 2 yıl kadar önce diyetisyenle 12 kilo verdim 3 ayda..hala da koruyorum..memnunum..40 beden giyiyorum..ama haftada 1-2 çikolatalı tatlımı da yiyorum..kilomu da koruyorum..ama şu da var tabii..ben zaten öyle çok yağlı,ağır, etli yemek sevmem..kızartma yemem..ızgara,o da tavuk ya da balık..salata ve en sevdiğim zeytinyağlılar.bi de esmer ekmek..özellikle bol tahıllısı..çok seviyorum.böyle beslenince de kilonu koruyabiliyorsun..

X