Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Hatun gızlar, tüm geçmiş sayfa eksikliklerimi tamamladım da maşallah kaçamak üstüne kaçamak yapmışız. İsviçre'li bilim insanları bu durumu incelemeli :KK9:

Şimdiiii bir şey soracağım. 2 aylık hamile bir yakınım var ve onun ne şekilde beslenmesi gerektiği konusunu merak ediyorum. Fikriniz var mı? Karatay beslenmesi hamilelere ne öneriyor?

Günaydınlar :KK6:
şuan bu mesajımı müthiş ve cezbedici kek kokuları evi sarmış durumdayken yazıyorum, bu da bana son 4 günün cezası olsun, çocuklarım okula kek götürmeyi seviyor, aslında canan hocayı tanıdıktan sonra onlara kek yaparak iyilik mi, kötülük mü ettiğimi sorgular oldum ama okuldaki hazır gıdaları yememelerini tercih ederim sanırım...

.. evet bende regl dönemimi hafif sıyrıklarla atlatmış durumdayım, kendime ne kadar gıcık olduğumu anlatamam.. diyete başladığımdan bu yana yaklaşık 2 hafta oldu son 4 güne kadar demir gibi sağlam sinirlerim ve iradem vardı, bu sabahtan itibaren eski halime dönmeye kararlıyım.. aslında sabah kahvaltılarımı hiç bozmadım ama noluyorsa sonraki öğlen öğününde oldu, Allahtan tartıda beni çok çok üzecek bir sürprizle karşılaşmadım :KK17:

görüyorum ki bir çok arkadaşımla aynı durumu yaşamışız, bunları okumak bana iyi geldi, insan kendinden umutsuzluğa düşünce telafisi çok zor oluyor, sayenizde ben de çabucak toparlayacağım kendimi, yedik evet güzeldi damaklarımız şenlendi, evet pişmanız.. ama oldu birkere :KK53:

hepppimize başarılı, bol iradeli bir hafta diliyorum.:KK16:

arada bır okuyorum sayfaları.. ne guzel motıve olmuşşunuz.. devam devam brakmayın kendınızı... kılo verdıkçe insanın iştahı kesiliyor:)))

ben bu aralar bıraz zor gunler geçırıyorum..sıkıntıdan ne mı yapıyorum... :KK53::KK53::KK53:

size ne be söyleyecegımı sandınız:18::18::18:

hiç söylermıyım size, 2 gunde bır degişik degşik kek yaptıgımı ve oturup nerdeyse yarıdan daha fazlasını yedıgımı?.. kek mastırı yapmaktayım...:KK42::KK42: yaptılan her kek özenle yenır:KK50::KK50:
kısırları, böreklerı saymıyorum... :KK50::KK50::KK50: ama sonuç tabı kı çok kötu:KK43::KK43::KK43::KK43: bu ay içinde yapmiş oldugum keki, evlılıgım suresınce inan yapmamişimdir.. artık kek ayarı tutturmayı başardım:KK52::KK52::KK52:

ve bana yol su elektırk olarak dönu yaptı. tartı sabah 54.2 gösterınce şoka girdim... :KK53::KK53::KK53: yenıden geldım buraya...

şu üzgun oldgum, streslı oldugum zamanda öncden yemezdım.. şimdi dolabın önunden çekılmıyorum.. off off ne olacak halım benım.. :KK53::KK53::KK53:

geri geldım açın be kapıyı:KK53::KK53::KK53:

ah o kekler,pastalar değil mi bizi mahveden,ben de bir dönem evi pastaneye çevirmiştim,hergün bişey denerdim,suböreği ve baklavaya kadar coşmuştum iyice,sonra eşimle annem vazgeçirdiler beni,o hızla devam etsem kimbilir ne olurdum,güzel yapıcam diye hiç kasma kendini,tarife tam uydun mu herşeyi tutturursun,yaptınmı mutlaka yeniyor,yaptım da ben yemedim diye bişey yok o yüzden en iyisi uzak durmak sanırım:KK9:

kızlar,hergün ne pişirsem diye kafayı yiyorum,yemek tariflerimizi paylaşalım mı?eskiden olsa kısır ,mercimekli köfte,sarımsaklı köfte gibi bulgurlu şeyleri çok yapardım ,onları yapamayınca çok mağdur durumdayım:KK43:

öncelikle hoşgeldin arkadaşım sanırım arkadaşların dikkatinden kaçmış ara öğün yemiyoruz enaz 4saat aralıklarla yiyoruz sen 2şer saat arayla yemişsin kuru incir yemiyoruz yerine erik ve kayısı kurusu yiyoruz birde taze veyve yemiyoruz kolay gelsin

Merhaba Profit :)
İlgin ve dikkatin için çok teşekkür ederim...
Dün akşam kitabı epey okudum, daha önce sadece göz atmıştım...Ara öğün ve meyve yanlışımı ben de fark ettim. Lesitin salgılanmasına izin vermek için 4-5 saat hiçbirşey yememeliymişiz...Glisemik indeksi düşük meyveye izin var o da sınırlı...
Su konusunda sıkıntım var biraz da. Öyle 2-3 lt hiç içemem, tuvaletten çıkamam o zaman. Su bende hızlı metabolize oluyor, barsaklarıma ulaştığını sanmıyorum, mideden böbreklere ve idrar...

geçmişe baktım biraz,herkes kaçamaklara veda etmiş ne güzel...
bu hafta kilolar daha çabuk gidecek desenize....
dünkü menüm

sabah
1 kupa süt
1 avuç tel peyniri
1 avuç badem

öğle
bulgurlu yeşil mercimek yemeği
1 kase yoğurt

akşam okula gittim
geldiğimde çok açtım
saat 8de
10-15 adet badem
1 kuru kayısı
1 kk tel peynir
yedim
benim kaçmağımda bu oldu:26:

merhabalar
yeni gelenler hoşgelmişler.
bende de regl öncesi sendromu var çok mutsuzum sanki sürekli aklımdan sıkıntıdan kaçamak yapmak geçiyor ama ben şöyle yapıyorum kaçamakları sabah kalktığım gibi yiyiyorum ki en azından bütün gün enerji olarak çıksın benden diye..
kahvaltıdan önce kalktığım gibi eti'nin minik tartlarından 1 ad. ve 1 ad.elbettenin minik tuzlu kurabiyelerinden attım ağzıma
sonrasında yarım bardak limonlu su

kahvaltım :

1 muz
1 domates
1salata
7-8 zeytin
peynir
2 kuru erik
2 kayısı
omega3
ceviz

kahvaltıda çok güzel doyuyorum.

evet kesinilkle sebebi o dur..
daha önce yanlış hatırlamıyorsam famir yapmıştı bulgurlu pırasayı,çok kötü oldu yazmıştı ama tabi damak zevki farklıdır.bu arada ben İzmirliyim ama bulgura bayılırım.bulgurlu köfte tarifin var mı karataya uygun

regl döneminden olmasına sevindim..ama yinede kaçamak yapmadım...:KK76:
canım bizim sulu köftelerimiz var bulgurlu ama onların hamurunda un var...veyahut bizim yöreye ait bulgurumuz var unlu,değirmende hiçbirşey ayrılmadan farklı bir şekilde öğütülüyor..onu ben yiyebiliyormuyum bilmiyorum...
etli köfte
hamuru için:ince bulgur
yağsız çift çekilmiş kırmızı et(bulgurla et hemen hemen yarı yarıya yada bulgur azıcık fazla)
kuru soğan(isteğe bağlı)
reyhan(isteğe bağlı)
baharat(isteğe bağlı)
salça(isteğe bağlı)
1 yumurta(hamur tutsun diye)
hamur çok uzun süre yoğrulur,sonra küçük küçük alınıp yuvarlanır...
sonra soğan kavrulmuş salçalı suda pişirilir...
ben bunun bize uygun olduğunu düşünüyorum....
not:hamurun uzun bir süre yoğrulması lazım yoksa dağılır...

kızlar,hergün ne pişirsem diye kafayı yiyorum,yemek tariflerimizi paylaşalım mı?eskiden olsa kısır ,mercimekli köfte,sarımsaklı köfte gibi bulgurlu şeyleri çok yapardım ,onları yapamayınca çok mağdur durumdayım:KK43:

Aslında diğer diyetler gibi yağsız, tuzsuz, susuz derdi olmadığından menü seceneğimiz çok fakat biz hanımların derdidir bugün ne pişirsem meselesi :KK1:,malum kış mevsimi, kış sebzeleri ve kurubaklagiller revaçta, ben de canan hoca gibi semt psazarlarına gitmenizi tavsiye ederim hanımlar, marketlerden çok daha fazla secenek var üstelik tazecik ve hesaplı..
hani şu fırında baharatlarla hazırlanan bir patates tarifi vardır ben onu mantar ve tavukla uyguladım ımm nefis oldu.. yanına püre olsaydı hele tadından yenmezdsi fakat bize püre yasak ben çorba ve salatayla akşam yemeği menüsü oluşturdum oldukçada hafif oldu.

tavukları hafif yağda biraz soteledim, mantarların irilerini 2ye böldüm miniklerini ise bütün kullandım.. bir kabta tavuk ve mantarları kekik, pul biber, kara biber, tuz ve sarımsakla harmanladım.. sizler sevdiğiniz baharatlardan ilave edebilirsiniz ve borcama serip fırına verdim.. arzuya göre kaşar peynirde serpebiliriz.. afiyet olsun :KK56:

Günaydın kızlar
Dünkü menüm
sabah badem ve çay kahvaltı yapamadım

Öğlen 1 tabak bulgurlu karışık otlardan yapılan yemek(evelik,ısırgan,madımak)
yoğurt,ceviz

Akşam 2 tavuk bud,1 kaşık bulgur pilavı,2 kaşık taze fasülye,turşu
Akşam 18.00 den sonra sadece su ve yeşilçay

Bugün sabah tereyağlı omlet,peynir,zeytin,domates

Öğlene brokoli yemeği pişirdim akşamdan onu yiyicem yoğurtla

Yarın tam 1 ay oluyor diyete başlayalı sabah tartılıp bakıcam 1 ayda kaç kg vermişim.

Aslında diğer diyetler gibi yağsız, tuzsuz, susuz derdi olmadığından menü seceneğimiz çok fakat biz hanımların derdidir bugün ne pişirsem meselesi :KK1:,malum kış mevsimi, kış sebzeleri ve kurubaklagiller revaçta, ben de canan hoca gibi semt psazarlarına gitmenizi tavsiye ederim hanımlar, marketlerden çok daha fazla secenek var üstelik tazecik ve hesaplı..
hani şu fırında baharatlarla hazırlanan bir patates tarifi vardır ben onu mantar ve tavukla uyguladım ımm nefis oldu.. yanına püre olsaydı hele tadından yenmezdsi fakat bize püre yasak ben çorba ve salatayla akşam yemeği menüsü oluşturdum oldukçada hafif oldu.

tavukları hafif yağda biraz soteledim, mantarların irilerini 2ye böldüm miniklerini ise bütün kullandım.. bir kabta tavuk ve mantarları kekik, pul biber, kara biber, tuz ve sarımsakla harmanladım.. sizler sevdiğiniz baharatlardan ilave edebilirsiniz ve borcama serip fırına verdim.. arzuya göre kaşar peynirde serpebiliriz.. afiyet olsun :KK56:

akşama ben de mantar yapacağım,bu şekilde deneyebilirmm:KK34:

akşama ben de mantar yapacağım,bu şekilde deneyebilirmm:KK34:

Afiyet olsun arkadaşım eminim beğeneceksin :)

Bu sabah evde pek kahvaltılık kalmadığından 3 yumurtadan bol biberli menemen yaptım, yanına 6 zeytin, bol maydanoz, 4 ceviz, kuru erik ve kayısılarımı yedim mısır püsküllü form çayımla. Günlerdir güzelim leptin hormonumdan ayrı kaldım bugün ona kavuşmam lazım :KK31:

Merhaba.Bunları yine yapabilirsiniz.Doğru yağla ve kızartmadan yaparsan köftenide yapabilirsin.Ama çok sık bulgurlu şeyler yeme.

Bende aranıza katılmak istiyorum :)
2 gündür karatay diyetini yapıyorum. kitabını aldım ama henüz bitiremedim.. taş devri kitabını da aldım
33 yaşındayım izmir'de yaşıyorum, Muhasebeci olarak özel bir şirkette 16 yıldır çalışıyorum, vermem gereken 20 kilom var, Daha önce 4,5 ay dukan yaparak 16 kg'dan kurtuldum, evlilik-doğum derken epey kilo almıştım, şimdi hepsinden kurtulmak istiyorum. Dukan tabiki farklı bir kültüre hitaben yazıldığı için türkler için epey zorlayıcı oluyordu, sebze sınırlı mesela ama karatayda sebze serbest, bu sevindirici.
Diyetle ilgili püf noktalarınızı paylaşırsanız sevinirim.
Forumu okumaya çalışıyorum 2 gündür ama çalışırken bitirmek mümkün gb görünmüyor :KK43:
Günlük yediklerinizi paylaşıyorsunuz sanırım, bugün bende başlamak istiyorum izninizle..
Sabah 07:30'da
2 adet kayısı haşlanmış yumurta
2 kuru kayısı
biraz peyaz penynir
7-8 adet yeşil zeytin
15 tane kadar çiğ badem
1 fincan da şekersiz zencefil-limon çayı

bu sabah tartıda 2 gün olmasına rağmen -800 gr gördüm :) bilginize..

Bende aranıza katılmak istiyorum :)
2 gündür karatay diyetini yapıyorum. kitabını aldım ama henüz bitiremedim.. taş devri kitabını da aldım
33 yaşındayım izmir'de yaşıyorum, Muhasebeci olarak özel bir şirkette 16 yıldır çalışıyorum, vermem gereken 20 kilom var, Daha önce 4,5 ay dukan yaparak 16 kg'dan kurtuldum, evlilik-doğum derken epey kilo almıştım, şimdi hepsinden kurtulmak istiyorum. Dukan tabiki farklı bir kültüre hitaben yazıldığı için türkler için epey zorlayıcı oluyordu, sebze sınırlı mesela ama karatayda sebze serbest, bu sevindirici.
Diyetle ilgili püf noktalarınızı paylaşırsanız sevinirim.
Forumu okumaya çalışıyorum 2 gündür ama çalışırken bitirmek mümkün gb görünmüyor :KK43:
Günlük yediklerinizi paylaşıyorsunuz sanırım, bugün bende başlamak istiyorum izninizle..
Sabah 07:30'da
2 adet kayısı haşlanmış yumurta
2 kuru kayısı
biraz peyaz penynir
7-8 adet yeşil zeytin
15 tane kadar çiğ badem
1 fincan da şekersiz zencefil-limon çayı

bu sabah tartıda 2 gün olmasına rağmen -800 gr gördüm :) bilginize..
hoşgeldiniz...:KK34:
2 günde -800 süper tebrikler...........:KK9:

Sabah 30 dk, öğle tatilinde de 45 dk yürüyüş yapıyorum, bunun dışında sporum yok...
teşekkür ederim tebriğin için :)

X