Kardeşimin kız isteme mevzusu

Merhaba arkadaşlar
Ben 6 sene önce kaçarak evlendim . Evlendikten sonrada açiķçasi ailesel sebeplerden dolayi kendi ailemle cok sık göruşemedim. Uzerinede iki erkek evladina sahip oldum. Oyle böyle 6 sene geçti. Şimdi eşimle yeni bi iş kurduk evde simit yapıp satiyoruz . Inanin yorgunluktan evin islerinden bide iki kucuk bi bes biri uc yasinda erkek yavrum var gunun nasil gectigini anlamiyorum . Ama babam her firsatta Kaç ay oldu annesinin evine gelmiyor diyip duruyor . Ama inanin gidicek bi firsat bulamiyorum .
Herneyse asil konuya gelmek istiyorum
Bayramdan sonra erkek kardesime bursaya kiz istemeye gidilicek . Erkek kardesimle biz ikiziz. Ben edirnede oturuyorum . Ikiz kardesim canakkalede . Kendimi cok eksik hissediyorum sanki bi yabancimisim gibi elmişim gibi. Annem nişana gelirsin dedi . Oyle konusmuslar. Babamlarla Mecbur geliceksin nişana diyo Halanlarda gelicek o zaman diyo . Sonuçta benim ikiz kardeşim onun herseyinde yaninda olmak istiyorum . Ama elmisim gibi davraniyorlar . Uzuluyorum acaba cokmu kafaya takiyorum. Yardimci olun lutfen uzuntuden kendimi cok kotu hissediyorum
Sizi üzmek istemiyorum ama benim de kuzenim kaçarak evlenmişti . Babası annesi per perişan oldular . Hala da görüşmezler doğru dürüst. Siz yol yordam bilmemişsiniz evlenirken , kardeş o zaman da ikiz değil miydi ? Neden çoookkk kıymetli kocanız gelip sizi usulüne uygun olarak istemedi . İstedi de vermedi mi aileniz ?
Kaç ay olmuş gitmemişsiniz ki iyi yapmışsınız , korona zamanında evde durmak lazım . Öncesinde de ailenizle görüşmemişsiniz .
Tamam evlat annenin canından bir parça ama siz o anneyi üzmüşsünüz , bir yerden sonra, üzüle üzüle kalp , affedecek enerjiyi bulamıyor insan .
İki küçük çocukla şehirler arası yolculuk hiç mantıklı değil .
Şu pandemi bitsin , sonrasında ailenizle aranızı düzeltin . Sık sık görüşün . Gönüllerini alın . İncindiği yerden incinir insan .

Merhaba arkadaşlar
Ben 6 sene önce kaçarak evlendim . Evlendikten sonrada açiķçasi ailesel sebeplerden dolayi kendi ailemle cok sık göruşemedim. Uzerinede iki erkek evladina sahip oldum. Oyle böyle 6 sene geçti. Şimdi eşimle yeni bi iş kurduk evde simit yapıp satiyoruz . Inanin yorgunluktan evin islerinden bide iki kucuk bi bes biri uc yasinda erkek yavrum var gunun nasil gectigini anlamiyorum . Ama babam her firsatta Kaç ay oldu annesinin evine gelmiyor diyip duruyor . Ama inanin gidicek bi firsat bulamiyorum .
Bayramdan sonra erkek kardesime bursaya kiz istemeye gidilicek . Erkek kardesimle biz ikiziz. Ben edirnede oturuyorum . Ikiz kardesim canakkalede . Kendimi cok eksik hissediyorum sanki bi yabancimisim gibi elmişim gibi. Annem nişana gelirsin dedi . Oyle konusmuslar. Babamlarla Mecbur geliceksin nişana diyo Halanlarda gelicek o zaman diyo . Sonuçta benim ikiz kardeşim onun herseyinde yaninda olmak istiyorum . Ama elmisim gibi davraniyorlar . Uzuluyorum acaba cokmu kafaya takiyorum. Yardimci olun lutfen uzuntuden kendimi cok kotu hissediyorum
Simdi siz elinoglu (o zamanlar esiniz olmuyor pek tabi) icin evinizden kacarken problem yok ise alilenizinde size hafif sitemli davranmasinda bir problem yok bence.Ben kizimin evde kacmasini uzun bir sure sindiremezdim sahsen. Bir kizin evden kacmasi,siz farkinda olmasiniz bile aileseni "ha varliginiz ha yoklugunuz" mesajini vermek icin kafi.Belki amaciniz bu degilde,bu sekilde de asla dusunmediniz ama buyukleriniz(hem aileniz,hem aile buyukleriniz) bunu illaki bu sekilde algiladi.Ailenizin sizin evden kacisinizi aile buyuklerine nasil anlattigina dair bir fikriniz var mi ?O sıkılganligi,o uzuntuyu hissedebildiniz mi hic ?
Bence bu dugunu bir firsata cevirin,buzlari eritin ve ailenizin kiymetini bilin.

Tek taraflı değerlendirme yapmışsınız. Zaten arkadaşlar belirtmiş yorumlarda. Tekrar yazmaya gerek yok.
Açıkça konusun ailenizle .kafanızda kurmak yerine ...

Normalde isteme-söz sonra nişan ya da isteme-söz-nişan hepsi bir arada yapılmaz mı ya bende S sassyassyy gibi biliyorum

valla söz ne anlama geliyor şu yaşıma geldim anlamadım hala..
istenip verilince söz verilmiş olup tasdiklemek için mi yapılıyor acaba.
bana manasız geldiği için yapmadım ben.
hadi nişan düğüne hazırlık baabında ailelerde hazırlanır vs mantıklı biraz da sözün şeysini çözemedim:))

hadi nişan düğüne hazırlık baabında ailelerde hazırlanır vs mantıklı biraz da sözün şeysini çözemedim:))
Iste kızı istediler aile gençler anlaşmış olur tabii dedikten sonra yüzüğü takip kurdeleyi kesmeye söz denmiyor mu? 1 dakikalık bir şey ben öyle biliyorum yani:))

Iste kızı istediler aile gençler anlaşmış olur tabii dedikten sonra yüzüğü takip kurdeleyi kesmeye söz denmiyor mu? 1 dakikalık bir şey ben öyle biliyorum yani:))
Söz nişan farkını bende çözemedim ikisinde de yüzük takılıyor nişan bşraz daha kalabalık dışarda vs yapılıyor diye mi :KK53: hayır söz yüzüğü taktın e nişan yüzüğünü nere takcan ya da biz bi halt bilmiyoruz:110: Tek bildiğim isteme nişan söz vs ayrı yapılıyor aslında ama artık hepsini bir yapıp aradan çıkarıyorlar🤷🏼‍♀️

Söz nişan farkını bende çözemedim ikisinde de yüzük takılıyor nişan bşraz daha kalabalık dışarda vs yapılıyor diye mi :KK53: hayır söz yüzüğü taktın e nişan yüzüğünü nere takcan ya da biz bi halt bilmiyoruz:110: Tek bildiğim isteme nişan söz vs ayrı yapılıyor aslında ama artık hepsini bir yapıp aradan çıkarıyorlar🤷🏼‍♀️
Ben istemeden sonra yüzüğü kurdeleye bağladım. Dedem kesti. Benim için bitti orda sonrası yok :KK70: Farkı kalabalık olması olabilir. Bana gereksiz yorucu, masrafli, kafa patlatici geliyor nisan olayları ya.

Ben istemeden sonra yüzüğü kurdeleye bağladım. Dedem kesti. Benim için bitti orda sonrası yok :KK70: Farkı kalabalık olması olabilir. Bana gereksiz yorucu, masrafli, kafa patlatici geliyor nisan olayları ya.
Valla bende isteme yüzük bir oldu söz faslı olmadı nişan oldu şimdi diyorlarmış ki siz nişanlı değilsiniz sadece sözlüsünüz falan diyorlarmış bu olmamış bir dahaaaaaa baştan hobaaa😂😂

Valla bende isteme yüzük bir oldu söz faslı olmadı nişan oldu şimdi diyorlarmış ki siz nişanlı değilsiniz sadece sözlüsünüz falan diyorlarmış bu olmamış bir dahaaaaaa baştan hobaaa😂😂
Söz işini asla anlamadım. Hatta eşimin ailesi istemeye geleceği zaman eşim yüzük de alalım mı demişti. Söz işinden anlamadığımız için gerek yok demiştik. Meğersem o aşamada takılan yüzük söz oluyormuş. Sonra herkesin çağrıldığı nişan

Söz işini asla anlamadım. Hatta eşimin ailesi istemeye geleceği zaman eşim yüzük de alalım mı demişti. Söz işinden anlamadığımız için gerek yok demiştik. Meğersem o aşamada takılan yüzük söz oluyormuş. Sonra herkesin çağrıldığı nişan
Aman bir yüzük takılsın söz nişan bir olsun işte bitti gitti😂

Soz yuzugunu karsi taraf,nisan alyansini bizimkiler aliyor diye biliyorum bende.Soz birazda topluma karsi rahat bir bicimde davranmak icin gerekli sanki(benim topluma takma gibi takintilarim yoktur o ayri).Biz artik sozluyuz,el ele,diz dize gorurseniz hasetlenip hakkimizda atip tutmayin gibilerinden bir statu kazandiriyor.

Son düzenleme:
Sözün şeysi şu.
Napsak da bi kere daha toplansak, napsak da insanları evleniyoruz diye bir kez daha toplasak diye düşünmüşler, sözü ayrı bir tören haline getirmişler.

Merhaba arkadaşlar
canım pandemi falan gidip gelmek zor

Kaçmışsınız bir de üstüne sık sık görüşme olmamış hem özlem hem kırgınlık girmiş araya gayet normal gittiğinz de siz soğuk davranmazsanız düzelir merak etmeyin . Pandemi den dolayı dikkat edin bence

X