Kavgasiz gunumuz yok!!!!

Sizin bana yazdiginiz mesajda kendinizden bahsettiginiz nokta misafirperverlik demek stemistim.Bir paragraf dolusu anlattiginiz ben misafirime cay bile doldurtmam diye yazdiginiz mesaj varya hani o iste misafirperverlik tanimi gibiydi:))Siz bana yazdiklarinizin cevabini aliyorsunuz benden dusunduklerinizin degil bu arada denizaslim..Herneyse.son kez yazayim konu sahibi eşi tarafindan saygi gormeyen gorumcesinin golgesinde kalmis biri.Ister fikrimi begenin ister begenmeyin.Bu konu benim icin fazla uzadi o kadar zamanim yok acikcasi.Son kez iyi geçeler denizaslim.Selamlarn
Ne kadar boş bir insansiniz hanfendi siz

Ne kadar boş bir insansiniz hanfendi siz
Sizin dolulugunuz da hakaret etmekten öteye geçememiş.Dolu dolu övünün siz ama baska yerlerde benim icin sorun degil alistik zaten sizin gibi satasanlara ama benim yazdiklarima dahil olmayin canimi da sıkmayın.

Konu sahibi haklı. Görümceye bebek bakımı için para da veriyormuş. Hem de bunu eşi istemiş. Salata yapmak zorunda değil evet ama yaptıysa da yıkamadan rendelemesi saçma değil mi yahu?

Birinizden biri mantıklı davranmamış.yok havuçu yıkamadın yok yardım etmedi bilmem ne.yok yere kavga çıkmış.eşiniz yemek yemiyorsa niye uzatıyorsun kolayı suratına dökerim diye üstelik görümcenizin yanında.18 yaşındaki ergenden ne bekliyorsunuz.abinisin evinde nazlanıyor kız.bunu göze alıp çağıracaktınız.eşin ve sen ondan daha ergence davranmışsınız.🤷‍♀️

Konu sahibi haklı. Görümceye bebek bakımı için para da veriyormuş. Hem de bunu eşi istemiş. Salata yapmak zorunda değil evet ama yaptıysa da yıkamadan rendelemesi saçma değil mi yahu?
Evet ama konuyu bildiğin yok yere uzatmışlar.yok kolayı suratına dökerim yok ağzına sı.arım.bu ne ya nasıl bir üslup bu.haklıyken haksız duruma düşmüş ama.

Tamam gonderin kizi evine ,bakici tutun ,yarin gun baksin bebeginize ,hic mi bisi soylemeyeceksiniz ,is buyurmak falan degil ayrica gelmis yemek yapmisdiniz hepiniz yiteceksiniz salata mi zor gelmis ,

Ben 26 eşim 28 yaşında. Gorumcem bebegimize bakıyor 2.5 saat
Ama ne hikmetse hep abisinin yanında bisiler yapıyor ama o yokken ben rica ettiğimde mirin kırın benim taş kafalı kocamda beni şu luyor
Akıllı kızmış tebrik ederim o yaşta kendini kullandirmamasina bayıldım diğer yazdiklariniz gereksiz geldi

18 yaşındaki kızın cok ta mutfaga girdiğini düşünmüyorum kendi evinde de...Havucları soyması gerektiğini bilmiyordu veya sürekli yapmadıgı için unutmuştu...Ama senin kalkıp ona yetişkin ev hanımıymış gibi istemiyorsan yapma deyip havucları ozellikle soymadıgını ima etmen yanlış bence...Eşinin de taraf tutması,orda küsmesi falan zaten olmamış...

Sizin evlilik uzun sürmez gibi

Evet veriyoruz eşim istedi zaten ve gorumcem köyden gelmsti bize ben bakiciyada verirdim sorun değildi. Ayrıca yemekleri vs hep ben yaparım ona asla yaptırmam.Kendide yiyecekti ve onemsememsi canımı sıktı. Abisinin yanında rol kesmesi falan ipleri kopardı bende

demek ki neymiş aynı evde akraba ile olmuyormuş. 2,5 saat bile olsa ya bakıcı tutun ya da yaşı tutuyorsa kreşe verin.
en kısa zamanda da eşinizle bi evlilik terapisine gidin. aşırı yalama bi ilişkiye dönüşmüş sizinki.

Eşinizle tartışmanız kızın olması gerektiği yerde olmayışı sizi sayıp bebeğe bakmaya gelişi falan bu konuları yazmış arkadaşlar. Ama ben şu konuda konu sahibine hal verdim. Bi salata istemiş oda yapmıycam demiş. E tamam yapma demiş illede yap diye tutturmamış ki. Ama abisi gelince göstermelik salata yapmış hiç mi uyarmasın canım. Bende olsam yıkamadıgını farkedince uyarırdım. Napıyım hadi bugünde yıkanmamış salata yiyim demezdim.

Pis havucu kiriyle rendeleyen kazik kadar olmuş kıza bebegimi emanet etmezdim belli ki basmıyor kafası hic. Yolla gorumceni baska bi çözüm bul belli ki evdeki yabancı biriyle daha da gerilmissiniz.

1.görümceyi gönderip bakıcı tutun 2 saat için. Bana göre bu aileye çocuk batırma işleri genelde çift taraflı mağduriyet sebebi.

2.eşinizle olan iletişim çok saygısızca hatta berbat, bunu ciddi olarak ele alıp uzun vadede düzelmeniz gerekiyor ikinizin de. Çünkü bir de bebek var artık.

Rendelenmiş,daha gereksiz Uzatmanızın manası yokmuş bence laf söylemek için yapmışsınız gibime geldi,yaşı büyük olsa neysede kırılmıştır oda.
Zaten evde ailelerden birinin misafirlik dışında uzun uzuN kalması başlı başına huzursuzluk sebebi, ama eşinizin dahil olmasıda çok saçma olmuş aranızda halledilebilir bişeyi büyük kavgaya taşımış

Laçka olmuş bir evlilik. Saygınız kalmamış birbirinize, nasıl toparlarsınız bilemem artık. Anlamadığım nokta şu işten gelip tatlı, yemek, kek yapmaya zamanınız var bir salata yapmaya mı zamanınız yok? Yaşı küçük görümcenizin dikkatinden kaçmış olabilir, bilmiyor olabilir vs Üslubunuz çok yanlış. Eşiniz de tam hanzo orası ayrı konu.

Ya sonuna kadar okudum sinirlendim iyice ama en sonunda kızın bebek bakmak için sizde kaldığını görünce işler değişti
Ayrıca eşimle bir başkasının önünde bu tip diyaloğa ya hiç girmem ya da ipler kopmuştur artık Aksi sizin ilişkinizi iyice laçka hale getirir

Ö

tamam işte bakış açılarımız farklı o kadında evinde parayla bebeğine baktırdığı kişinin önüne her akşam yemek koymak zorunda değil 😉 o kızla bakış açınız aynı ya mesela acaba kızda ben kendime ayrı yemek yapmalıyım diyip yapıyormudur acaba .Hizmet etmek zorunda olmayan biri hizmette bekleyemez dimi ama

Sanki görümce sokakta kalmış da bunlar evine almış gibi yazmışsınız yalnız Kıza para veriyoruz diyor ama bir bakıcı maaşı vermiyorlar muhtemelen Bu pandemi döneminde her gün dışarıdan eve gelip gidecek birini bulup risk de almamıs oluyorlar Yani görümce bunlara muhtaç gibi yazmışsınız ama bu durumda ihtiyacı olan konu sahibi..
Eğer sen gündüz bebeğe bak diye kızı tutup köyden getirip evine yerleştiriyorsa tabi ki yemeğini verecek

Kız 18 yaşında çokda küçük değil. Herkes de sanki 12-13 yaşında bi çocukmuş gibi davranmış. Ayrıca kızın da çocuk bakıp para almak işine gelmiş ki köy işi daha ağırdır. Hem de para alamayacak. Okumak isteseydi de okurdu kendi tercihi. Benim anladığım kız gelmek istemiş eşi de tamam demiş görümce oraya çöreklenmiş bir işin de ucundan tutmuyor. Bebeğe de 2.5 saat bakıyormuş. Çokda uzun bir süre değil. Salatayı 8 yaşındaki kızım bile yapıyor salata yapmak çok da zor bişey değil. Bebeğe bakmadığı zamanlarda bi işin ucundan da tutabilir. Onunkisi misafirlik sayılmıyor. Ha bu durumda bnm yapacağım şey ya işten çıkmak bebeğime kendim bakmak olurdu ya da eve yabancı bir bakıcı tutmak olurdu. Malesef evdeki 3.kişiler direk evlilikleri çatırdatıyor. Ev ev üstüne zaten olmuyor. Hem ayrıca madem karı koca çalışıyor o zaman yemekti vs karı koca birlikte yapacak.

X