Kayın babama beddua ediyorum

hizmetçi almışlar herkesin işini görsün diye.arkanda kocan olmadıktan sonra .

Eşiniz kaç yaşında?
Neden kayinbabanizdan sizi birakmanizi istiyorsunuz,binin dolmuşa kendiniz gidin istediginiz zaman hastaneye...ayrıca hizmetçi degilsiniz,sizden hizmet beklemesinler,ustelik hamilesiniz,midem bulanıyor halim yok diyin yatin bütün gün,onlar size hizmet etsinler...annenize bunlari anlatmayip hata ediyorsunuz bence,siz kendinizi baya baya ezdiryorsunuz,anne babaniz yok mu müdahale etsinler bu duruma,yoksa bu cahil aile daha çok tepenize çıkacaktır bunun sonu gelmeyecek...son diyecegim de SUSMAYIN onu yiyor bilmem ne laf duydunuzmu,acin agzinizi utanmiyormusun koca adamsin gelininin lokmalarini sayıyorsun diyin,her seferinde cevap verin,göreceksin boyle yaparsan sana saygı duymaya baslayacaklar,bu tür insanlar ancak kafgadan anlarlar,iyilikten anlamazlar

Eşim 23 yaşında.
Bu aile de aşırı kıskançlık var o yüzden kendim gidemiyorum hastaneye. Şu zamana kadar ağzımı açmıyordum kavga olmasın kocamla iyi olayım diye ama artık açma zamanım gelmiş.

Evim ayrılsa çok rahatlayacağım fakat olmuyor. Kocam istemiyorum duralım diyor.

Halbuki görümcem kendi kaynanasına ortada birşey yokken 6 ay bile dayanamadı hemen evini ayırmıştı. Belki de o haklı.

Kendi kızlarına bakmayıp , birşey yapmadığım halde şöyle yapıyor yok kocasını dolduruyor. Herşeyin iyisini yiyor 19 yaşında 48 kiloyum el insaf.

Kaynanamada zamanında çok çektirdiği için kocamında bana karşı böyle olmasını istiyor

Eee senin de kaderin buymus napalim.
Bunlari bastan dusunup koca derdine dusmeyecektin.
Kendim ettim kendim buldum..de otur.

Diyorum ama bir yandan da uzuluyorum.

Annene anlat bari bilsinler durumu.
Gerci annende de biraz mantik olsaydi bu evliligi engellerdi ya neyse

Vay arkadaş kız olsa ne erkek olsa ne Allah sağlıklı evlat nasip etsin erkek olunca tipisine altın takacak herhalde :KK11:

ben de tam 17 yaşında aşık oldum ama evlenmek için 9 sene bekledim okul kpss iş
al şimdi iyi mi oldu başında bir değil 3 5 koca var

üstelik siginti gibi. parayi veren düdügü caliyor. adamin evinde oturup hizmet etmemek olmuyor. yedigin lokmanin hakkini ödertirler böyle isde.
anlamiyorum--- gercekden beynim almiyor.
17 yasindaki insana kizamiyorum bile ama ailesine denilecek cok laf var. acaba anasi danasi bilmiyormuydu böyle olacagini? insan kizina nasil kiyar :KK43:

Eşim 23 yaşında.
Bu aile de aşırı kıskançlık var o yüzden kendim gidemiyorum hastaneye. Şu zamana kadar ağzımı açmıyordum kavga olmasın kocamla iyi olayım diye ama artık açma zamanım gelmiş.

Eşinin ev geçindirecek kadar geliri var mı?
Neden ayrı ev istemedin evlenirken?

Eşim 23 yaşında.

Açsan ne olacak söyler misin ne olacak? hadi açtın ağzını cevap verdin kavga ettin adamda dese ki hadi gidin evimden ne yapacaksınız ne sen çalışıyorsun ne eşinin bir ev geçindirme kapasitesi var çocuk oluyor bir yandan eee bir fikrin var mı? birlerine atarlanman için güvencen olması lazım ama malesef o şansın yok kendi ayakları üzerinde duran bir koca bulacaktın

off canım ben 33 yaşındayım bu tür insanlardan yıldım. sana o yaşta Allah kolaylık versin. İşin çok zor.

sırf bu konuyu açmak için buraya kayıt oldum.
Evleneli 2 yıl oldu. Şuan 14 haftalık hamileyim ve 19 yaşındayım. Yani 17 yaşımda evlendim. Severek evlendim.

Kayınbabamgille aynı evde yaşıyoruz. Kayınbabam herşeye karışır. Yemek yememi bile takip eder. İlk gelin olduğum zaman utandığımdan yemek yiyemiyordum fakat kayınbabam " herşeyin iyisini yiyor." Diye arkamdan kocama söyleniyordu. Kocamda beni bildiği için seslenmiyordu.
Bunlara birşey demiyorum hiçbirşeyine ağzımı açmadım gene hizmetini görmeye devam ettim.
Kocam haksızlığa gelemediğinden babasına kızardı. Bundada kayınbabam kocamı ben öğretiyormuşum gibi laf çıkardı.
Buna da birşey demedim. Sessiz kaldım. Gene hizmetini gördüm. Çünkü ben seslenmeyince kayınbabam iyi haline bürünüyordu.

Birkaç gün önce doktora hem çocğumun sağlığı için hemde cinsiyetini öğrenmek için gittim. Kayın babamda önce görümcesi gitsin sonra bu gitsin dedi ( görümcem tüp bebek tedavisi gördü ve şuan 10 haftalık hamile)

Önce niye böyle dediğini anlamadım sonra dan kendi dedi. Eğer ben gidersem cinsiyeti eğer erkek olursa görümcem üzülürmüş kendi bebeğinin cinsiyetini öğrenene kadar yerinde duramazmış.

Ben bu olaya kendi içimde sinirlendim. Çünkü görümcemin cinsiyetini öğrenmesine çok vardı.
Bende zaten sağlığı için gidecektim.

Kaynanam ikna etti ve kayınbabam bizi götürdü doktora. Buraya kadar iyi ultrasondan bebeğimi görüdüm . Bebeğim bacaklarını açmadığı için cinsiyetini öğrenemedim. Dışarı çıktığımızda doktor bebeğin bacağını açmadığını söyledi. Kayınbabmda bebek kız olduğu için mi bana demiyorsunuz demeye başladı. Sonra arabaya bindik arabada sizin yüzünüzden buralara kadar geldim dedi.

Kaç gündür kaynanam ve benimle konuşmuyor ama arkamızdan bayağı söyleniyormuş.
Sabahları erkenden gidiyor bende dolasıyla kahvaltısına kalkamıyorum. Hamilelikten dolayı uyku bastırıyor.

Bugün saat 8 de kocam aradı. Kayınbabam bayağı doldurmuş kocamı. " sen niye babamın hizmetini görmüyorsun. Yarın saat 7 de ayakta olacaksın kahvaltı hazırlayacaksın babamın kalkmasını bekleyeceksin." Dedi ve kapattı. Ben hala hiçbir şekilde ağzımı açmıyorum kayınbabama karşı ama kaynanama döküyorum içimi oda birşey yapamıyor.

Kendi anneme de anlatamıyorum nasılsın diye mesaj atıyor anlatmak istiyorum ama olmuyor iyiym anne diye mesaj atıyorum. Üzülür diye anlatamıyorum.

Kayınbabama da beddua ediyorum. :110:
:110:
Ne yapmam lazım bilemiyorum:110:
Eşine söyle o zaman hizmetçi alsın yada kayınpederin kendine kuma alsın ne saçmaaaa

Boşanabilir misin? Muhtemelen hayır. Ne derlerse yapacaksın o zaman. 17 yaşında evlenen aklına, 17 yaşında kızını veren babana, 17 yaşında ailesine gelin değil hizmetçi alan kayınpederine ne desek boş.

Ayrılırsan ve kimse yanında olmazsa çok güzel hakların var. İhtiyacın olursa araştır yada buraya danış tekrar.

annenize anlatın, size sahip çıksınlar.

şuan sizden bile daha önemli olan biri var o da çocuğunuz, kimsenin keyfi için ne zor bir hamilelik geçirmeyi kabul edin ne de çocuğunuzun/bebeğinizin gelişimiyle sağlığıyla ilgili yapmak istediklerinizi engellemelerine izin verin.

Kendi aptallığınızı millete beddua ederek kamufle edemezsiniz. Kusura bakmayın ama öyle! 17 yaşında kızını evlendiren aileye de pes!
Bak gör sevdiğin adamı!
Hayır madem evlendin neden aynı eve gittin?
Sonra da kayınbabama beddua ediyorum? He canım oldu. Bedduan da tutacaktı zaten.! Sen onların evine gitmişsin, adam ahlaksız, eşin 5 para etmez eeee neden bile bile gittiğin yerdeki insanlara beddua ediyorsun?

Allahtan kaynanam çok iyi bana karşı. Kaynanama çok çekmtirmiş kayınbabam. Halada çektiriyor. Kocamında bana karşı öyle olmasını istiyor. Kaynanam ilk gelin geldiğinde bu perde niye açık diye dövmüş düşünün . Kendi karısına böyle olan bana haydi haydi böyle olur .

Allahım düzeltsin.
Canım orda kaldıkça kocan da babası gibi olacak galiba. Baksana önceden seni savunan koca, şimdi sana emir veriyor 7 de kalkılacak diye. Allah yardım etsin.

X