Kayınpeder çatkapı gelebilir mi?

Nasıl sabrediyorsunuz buna ya. Ben çoktan eşime resti çekmiştim. Kendin söyleyeceksen söyle yoksa ben söylerim derdim. Söylemezse de gerçekten söylerdim. Yine gelmeye kalkarsa da iş boşanmaya giderdi. Çekmem yani. Sustukça hiç çıkmaz o adam evinizden

Çekilir dert değil kim olursa olsun. Hiç çıkmayın geldiğinde kapıyı da açmayın. Eşinizle otursun otursun gitsin diyecem kalıyormuș bide.

Valla eşinize deyin ya o konuşsun ya da siz böyle nereye kadar.

Gelemez hoş değil hiçbir şekilde.

Adam hapise girip cikan biriymis birde. Bende kabul etmezdim böyle. Esiniz halledecek. Sizin istemediginizi bildigi icin oglunu bekleyip giriyor eve. Hic öyle yazik yalnizdir diyemem. Bazi insanlar hak ettikleri icin yalniz kaliyor

Hadi siz söylemek istemiyorsunuz anlarım da eşiniz ne diyor bu duruma? Baba eşim her zaman müsait olmayabilir çat kapı gitme gitmeden bi ara diyemiyor mu?

Normalde böyle pasif agresif tavırlardan hoşlanmam ama mesela eve geldi kapıyı açmadım dediniz. O an yakın bi arkadaşınızı arayıp gel deseniz eve geldiğinde misafir görse falan ne yapar? Misafiri varmış diyip dönüp gider mi?

Yani adamın karakterini de bilmiyorum eğer derdi yalnızlıksa yaşı çok değilse geliri varsa evlenmesine vesile olabilirsiniz.

Kızlar merhaba.. Kayınpederim hiç haber vermeden geliyor, kalıyor. Sormuyor bile. Eski evimizdeyken karşıda bir kahvehane vardı orda oturur eşim geldikten 5 dk sonra arar eve damlardı, başka yere taşındık şimdi aramıyor bile aniden geliyor kalıyor hemde öyle bir geliyorki eşim eve gelirken aşağıda yakalıyor, bekliyor onla birlikte içeri giriyor. Birde üstüne kalıyor. Ben çalışıyorum. Pek düzenli bir insanda değilim. Geçen sefer geldiğinde çok yorgundum eşimle eve girerken seslerine uyandım. Sonrada odadan çıkmadım. Oda oturmuş eşime de işe giderken bana haber ver birlikte çıkalım demiş ve uyumuş eşim kal falan demeden. Aradan bir hafta geçti eve geldim yarım saat sonra kapı çaldı bende delikten baktım ve açmadım kapıyı Üstüm başım müsait değildi hemde haberli gelsin dedim. Ama gidip aşağıda beklemiş 1 saat sonra eşimle girdiler eve. Bende hiç yüzüne bile bakmadım montumu giydim eşim işimiz var çıkacağız demiş. Girince bana hazır mısın dedi hazırım dedim söylenerek indim. Adam anlamıyor hiç birşeyden. Evlenmeden önce ne aradı ne sordu evimizde hiç bir katkısı yok el gibi gelip atkısını taktı düğünden 1 ay sonra başladı aniden üstüste gelmelere. Bir kere kızdım eşime duydu oda, uzunca gelmedi şimdi yine başladı. Yanlış davrandım biliyorum ama ne o beni sever ne ben onu. Ben olsam bir daha gitmem istenmediğim yere yuvamızı dağıtmak için bilerek yapıyor artık diye düşünüyorum.
Hiç yalnış yapmamışsın daha fena kız hatta suratınada söyle bazısı böyledir sen ondan daha deli olduğunu göstermezsen hakkını aramazsan tepene çıkar. Kimse benim evime habersiz gelemez paralarım çenemle başına yıkarım o evi. Pasif olma sınırını iyice çiz gerekirse kov yada açıkça söyle habersiz gelmeyin müsait olmuyoruz de. Kp seni pasif sessiz görmüş tepene çıkarma. Evine kimse zorla giremez gelemez eve alma eşinle gelmeden. Nasıl alıştırırsan öyle gider. Millete eli maşalı lazım. Bu ne canım?

Şöyle sürekli hapislere girip çıkan birisi. Maddi durumu bazen iyi bazen kötü. Ama böyle olmasının tek sorumlusu da kendisi. Hiç geleceğini düşünmemiş, çocuğunu düşünmemiş, işine gelince aniden ortaya çıkıyor, sürekli para istiyor, sürekli çocuğunun başına iş açıyor. Çocukları üzerinde sadece biyolojik baba olması dışında hiç bir hakkı yok öyle söyleyeyim her ayak var kadınlar falan.

Eee eşin bunları bile bile neden sessiz kalıyor? Belli ki huzurunuzu bozuyor.

Ne rahat insan. Siz tavrınızı net koymuşsunuz anlamamazlık yapıyor. Benim abim evli. Annemler çok saygılıdır bir de yüzgöz olmamak için hiç bunları yapmazlar. Eşinizin net bir şekilde demesi lazım. Siz deseniz ''gelin işte'' derler. Alınırsa alınsın kendi çocuğun da olsa pat diye gelinilir mi?

Kızlar merhaba.. Kayınpederim hiç haber vermeden geliyor, kalıyor. Sormuyor bile. Eski evimizdeyken karşıda bir kahvehane vardı orda oturur eşim geldikten 5 dk sonra arar eve damlardı, başka yere taşındık şimdi aramıyor bile aniden geliyor kalıyor hemde öyle bir geliyorki eşim eve gelirken aşağıda yakalıyor, bekliyor onla birlikte içeri giriyor. Birde üstüne kalıyor. Ben çalışıyorum. Pek düzenli bir insanda değilim. Geçen sefer geldiğinde çok yorgundum eşimle eve girerken seslerine uyandım. Sonrada odadan çıkmadım. Oda oturmuş eşime de işe giderken bana haber ver birlikte çıkalım demiş ve uyumuş eşim kal falan demeden. Aradan bir hafta geçti eve geldim yarım saat sonra kapı çaldı bende delikten baktım ve açmadım kapıyı Üstüm başım müsait değildi hemde haberli gelsin dedim. Ama gidip aşağıda beklemiş 1 saat sonra eşimle girdiler eve. Bende hiç yüzüne bile bakmadım montumu giydim eşim işimiz var çıkacağız demiş. Girince bana hazır mısın dedi hazırım dedim söylenerek indim. Adam anlamıyor hiç birşeyden. Evlenmeden önce ne aradı ne sordu evimizde hiç bir katkısı yok el gibi gelip atkısını taktı düğünden 1 ay sonra başladı aniden üstüste gelmelere. Bir kere kızdım eşime duydu oda, uzunca gelmedi şimdi yine başladı. Yanlış davrandım biliyorum ama ne o beni sever ne ben onu. Ben olsam bir daha gitmem istenmediğim yere yuvamızı dağıtmak için bilerek yapıyor artık diye düşünüyorum.
İletişim iletişim iletişim. Söylenmeyerek laf yapmayarak haklı çıkmalısınız. Mesela üstünüz müsait değil diyin ki “ baba hoşgeldin ama ben müsait değilim şuan”. Anlamıyorsa bunu söylicek kişi siz değilsiniz eşiniz. “ baba habersz gelme” diyecek. Baba eşim müsait olmuyor bizde çalışıyoruz düzenimiz var diyecek. Alınırsa alınsın yapcak bişey yok.

Eşi yok mu

Şöyle sürekli hapislere girip çıkan birisi. Maddi durumu bazen iyi bazen kötü. Ama böyle olmasının tek sorumlusu da kendisi. Hiç geleceğini düşünmemiş, çocuğunu düşünmemiş, işine gelince aniden ortaya çıkıyor, sürekli para istiyor, sürekli çocuğunun başına iş açıyor. Çocukları üzerinde sadece biyolojik baba olması dışında hiç bir hakkı yok öyle söyleyeyim her ayak var kadınlar falan.
Ayyy uzak olsun gereksiz biri

Eşinize daha ciddi tavır gösterin. Ben yokken kesinlikle gelme baba, ben varken bile çat kapı gelme ayıp oluyor gelinine desin. Hem ayda yılda bir siz ısrar ederseniz kalabileceğini böyle her zaman keyfi bir şekilde gelip kalmasının baba da olsa evli insanların arasında soruna yol açabileceğini uygun bir dille anlatsın

Devamında da hala aldırmayıp gelirse almayın, kabul etmeyin "Habersiz misafir kabul edemiyoruz çalışan insanlarız, biz de birazdan bir yere gideceğiz zaten" filan dersiniz

Haberli geldiğinde belli bir saatten sonra eşiniz hadi baba ben evine bırakayım seni, bu saatte araba bekleme filan diye kalkıp giyinsin. Bunları yapmazsanız önüne geçemeyeceksiniz

Aksi ve şiddet yanlısı bir adam değilse de oğlunuz açıkça sorsun. Baba yalnızlık çekiyorsan düzgün bir hanımla evlen, yoldaşın olsun. Böyle orda burda yatılı kalman uygun olmuyor. Ayda yılda bir haberli gider yemek yer çay içer dönersin doğrusu budur desin

Bu arada evlilik ille de cinsellik değildir. Belli bir yaştan sonra sıcak bir çorba sıcak bir el, sıcak bir sohbettir. Yani genç olmasına gerek yok evlenmek için

Maddi durumu nasıl? Yani ne bilim belki evi çok soğuk, belki yiyecek yemeği yok yalnızlık onu bunaltiyor olabilir...

Benim babamın akrabası da vardı böyle. Ben küçükken kadın sürekli bize gelir diğer komşulara giderdi ama hiç temiz değildi tuvaletten çıkınca elini yikamazdi falan.
Bir gün başka komşumuz, bizi ve diğer komşuları evine çağırdı o kadını unutmuş ama gerçekten unutmuş o kadinda o gün mahalle bakkalından çamaşır ipi alıp kendini asıyor 😭

Belki sizin kayınbabanızda da böyle bir psikolojik rahatsızlık var yine de surat asmayın eşiniz kendisi konuşsun önceden ara bizi diye...
Ayy nasil bir hikaye bu.Evine cagirmayan kadin hayat boyu etkisinden kurtulamaz bunun.Cok uzuldum kendini asana yazik

X