Kayınvalide etkisi

Bazen dayanamayıp eşimle paylaşıyorum çoğu kez hak veriyor ben ona o an söylüyorum ama anlamıyor yeri geldiğinde uygun Bi dille konuşucam diyor.
Hak vermiyor, başından atıyor. Çünkü bunda hak verilecek bir şey yok. Sorun hep bu minvalde şeylerse kadına durduk yere bilenmişsiniz. Allah sabır versin eşinize ve annesine.

Bazen bazi kadinlar evlendikten sonra esinin annesinin annelik gorevinin bitmesi gerektigini dusunup boyle sizin gibi yok ben karisiyim benim yanimda tatli sever cay icer demesin,herseyine karismasin gibi sacma sapan dusuncelere kapilabiliyor.
Annelik ayri birine es olmak ayri. Siz de anne olacaksiniz insallah siz boyle kayinvalide olmaz, cocugunuzu evlendirdikten sonra bir daha gormez, konusmazsiniz.
Bir de dikkatimi cekti herkes sormus baska bir problem var mi diye siz uslubunu nasil anlatsam diye cevaplar vermissiniz ama aciklayamamissiniz. Yani bu cumlelerde ne kadar uslup bozuk olabilir. Kotu niyet iceren konusmalar degil ki bunlar.

Sen kv etkisi görmemişsin :KK53:
Bu yazdıklarında hiçbir şey yok
Ben eşim yiğenini sırtına aldığında bile hayatım dikkat et biryerleriniz incincek diye uyarıyorum normal insan davranışı yani annesi de oğlunu uyarmış sonuçta 40 kg değilsindir doğum yapmışsın neticede
Oğlum bu tatlıyı sever cümlesinde ne gibi bi kötülük var inan anlayamadım
Benim kv tost makinesi kahve makinesi neden tezgahta duruyor dağınık gösteriyor demişti 🤪 senin kv dese herhalde kocandan boşanırdın annen bana neler dedi diye shdksndj

Ben yazdıklarınızdan bir şey görmedim . Tabi eğer diliyle davranışları ile bi ima yok ise. . Siz neden söylemiyorsunuz bir şey olduğunda mesela.. Cvp vermiyorsunuz anlamadım. Siz de uslubunuzle cbp verin.

Merhaba arkadaşlar benim sorun kayınvalide. 4 yıllık evliyim ve şuan gebeyim. Kayınvalidemi çok aramam sormam o ise aradığında yada ay Bi beş dk uğrıcam evdeysen dediğinde bişey saçma sapan konuşup sinirlerimi hoplayıp dönüyor. Mesela en son geldiğinde tatlı vardı evde ikram edicem oğlum da sever tatlıyı yada herhangibi zaman oğlumda şunu sever bunu sever diyip geriyo beni yahu ben zaten biliyorum benim kocamı bana satıyor. Bi keresinde de eşim kv ben eşimin kuzeni bahçedeydik eşim beni omzuna aldı döndürüyor falan mutluyuz kv. hemen oğlum belin ağrıcak diyor yahu karısıyım ben onun buna bile müdahale. Ya Bi insan bişey bilmeyip bişeyden anlamayıp bu kadar mı herşeye karışır bilmişlik taslar sinir oluyorum. Aslında daha çok şey var ama sizin için uzatmak istemiyorum. Bazen dayanamayıp eşimle paylaşıyorum çoğu kez hak veriyor ben ona o an söylüyorum ama anlamıyor yeri geldiğinde uygun Bi dille konuşucam diyor. Bazen de bunlar aklıma geldikçe eşimden soğuyorum uzaklaşıyorum sanki Bi ana kuzusuyla evliymişim hissiyatı veriyor kaynanam. Kafama deseniz sürekli takıyorum ne kadar uğraşsam da. Tek düşündüğüm bebeğim ve evliliğim eşimle olan ilişkim etkileniyor inanın içimi dökmek için size yazıyorum ne hissedeceğimi şaşırdım...
Kankiiii senin kv Hacı 😂
Sen bir de benim kv yi gör.

Belki de evet ama diyorum ya ben bunu size dert olarak anlatmıyorum kafama taktığım sinir olduğum bir konu o yüzden paylaşıyorum

Psikolojik yardım alın o zaman. Ortada dert edilecek veya kafaya takılacak zerre bir şey yok. Sorun kayınvalidede değil bence sizde. Bu sorunu çözmezseniz hayatınız boyunca kafanızda kendi kendinize kurduğunuzda kalırsınız. Ciddi anlamda takıntı haline getirmişsiniz kadını

Gelin hanim kocaaa kadinsa oglu da koca adam yahu. Bir kadini, bir erkek cogu zaman rahatca kaldirir. Konu sahibi ve eşi arasindaki kilo orantisini bilemiyorum tabi ama şu yorumlari okuyunca kvyi tutuyorken biraz da konu sahibine hak verdim. 😁😁

Oğluşunu düşünsün yine sevsin yedirsin ama eşiyle şakalaşiyorken sanki çuval kaldiriyormuş gibi mudahele etmek gereksiz laf kalabaligi. 🙄 Sizi eşleriniz kucaklamiyor demek.

Gelin hanim kocaaa kadinsa oglu da koca adam yahu. Bir kadini, bir erkek cogu zaman rahatca kaldirir. Konu sahibi ve eşi arasindaki kilo orantisini bilemiyorum tabi ama şu yorumlari okuyunca kvyi tutuyorken biraz da konu sahibine hak verdim. 😁😁

Oğluşunu düşünsün yine sevsin yedirsin ama eşiyle şakalaşiyorken sanki çuval kaldiriyormuş gibi mudahele etmek gereksiz laf kalabaligi. 🙄 Sizi eşleriniz kucaklamiyor demek.
Demek istediğim tam da bu bazı arkadaşlar neredeyse kv mi kıskanıyorsun yazacak alakası yok benim onun sevgisiyle ilişkileriyle derdim yok. Derdim gereksiz müdahale çabaları sanki ben oğlunun yabancısoymışım havaları yani ben oğlumla gelinim öyle görsem ay ne güzel mutlular diye sevinirim kaldki eşim beni birden aldı omuzuna oğlun mutlu o an yani niye bozuyorsun sanki ben zorla aldırmışım gibi tövbe yarabbim 🙈 Oğlu sanki yeni yürümeye başlayan bebek ay düşersin ay üstün battı ay terledim bunlar hep duyduğum şeyler. Kilo konusuna gelince eşime göre oldukça zayıfım ☺️ ama sadece bu durumu baz alıp kv. Agibi beni eleştirenler eminim ilerisinin kıdemli kaynana adayları ☺️ varsın beğenmesinler beni eleştirsinler ben hemcinsini anlamak istemeyenler adına sadece üzülürüm

Son düzenleme:
Ben yazdıklarınızdan bir şey görmedim . Tabi eğer diliyle davranışları ile bi ima yok ise. . Siz neden söylemiyorsunuz bir şey olduğunda mesela.. Cvp vermiyorsunuz anlamadım. Siz de uslubunuzle cbp verin.
Öyle çok ima varki kadın kadının ne demek istediğini her zaman anlar. Sürekli bıyık altı gülerek laf söylemeler sözde şaka yapıyor ama tamamen egosundan ben büyüğüm havaları ama saygı sadece büyüklere verilen bişey değil oğluna gelinine yeri geldim bebeğe bile saygı duyarsın. Cevap konusuna gelince inanın ki o an saflığıma geliyor yada öyle saçma düşüncesiz bişey diyoki hayret içinde kalıyorum ki cevap versem umru olmaz duymaz bile gamsızlıktan hepsi.

Yaşayan bilir tabii ama bence cok abartiyorsunuz. Karı koca arasina müdahale ile ilgili şöyle bir örnek anlatayım size: Bir gun eş kişisiyle düşük ses tonuyla bir şey konuşuyoruz. Babası olacak utanmaz geldi ne konuşuyorsunuz dedi. Eş kişisi de beni şaşırtarak "karı koca arasında" dedi. O utanmaz adam ise cevap olarak "essek oglu essek" dedi. Aynı şeyi düğün albümüne bakarken de yapmıştı.
Özel bir şeyle uğraşırken anası da gelir aramıza oturur ne yapiyorsunuz diye öğrenmeye çalışırdı.
Ana kuzulugu da şöyle olur:
Ben: hayatım, gelirken eczaneden sıcak su torbası getir, çocuğun sancısı var
...
Koca kisisi: anne, eczaneden sıcak su torbası aldım eve gidiyordum bunu nasıl kullanalım?

Not: tek başına bakkala gidemeyen, adını yazamayan, doğru düzgün konuşamayan kadın, sanki hayatında sıcak su torbası görmüş gibi. Sonra da her halta burun sokacak kıvama getirilirler süt danası kocalar tarafından

Demek istediğim tam da bu bazı arkadaşlar neredeyse kv mi kıskanıyorsun yazacak alakası yok benim onun sevgisiyle ilişkileriyle derdim yok. Derdim gereksiz müdahale çabaları sanki ben oğlunun yabancısoymışım havaları yani ben oğlumla gelinim öyle görsem ay ne güzel mutlular diye sevinirim kaldki eşim beni birden aldı omuzuna oğlun mutlu o an yani niye bozuyorsun sanki ben zorla aldırmışım gibi tövbe yarabbim 🙈 Oğlu sanki yeni yürümeye başlayan bebek ay düşersin ay üstün battı ay terledim bunlar hep duyduğum şeyler. Kilo konusuna gelince eşime göre oldukça zayıfım ☺️ ama sadece bu durumu baz alıp kv. Agibi beni eleştirenler eminim ilerisinin kıdemli kaynana adayları ☺️ varsın beğenmesinler beni eleştirsinler ben hemcinsini anlamak istemeyenler adına sadece üzülürüm

O konuda hak verdim cidden. Hadi oglum şunu sever bunu sever der o kadarini duymayiverin, bu olaylarda eşten soguyacak birsey yok ama sizin araniza mudahale etmemesi lazim, boş konuşmuş. Ölene kadar anne demek her an herşeye laf soylemesini gerektirmiyor.

Yaşayan bilir tabii ama bence cok abartiyorsunuz. Karı koca arasina müdahale ile ilgili şöyle bir örnek anlatayım size: Bir gun eş kişisiyle düşük ses tonuyla bir şey konuşuyoruz. Babası olacak utanmaz geldi ne konuşuyorsunuz dedi. Eş kişisi de beni şaşırtarak "karı koca arasında" dedi. O utanmaz adam ise cevap olarak "essek oglu essek" dedi. Aynı şeyi düğün albümüne bakarken de yapmıştı.
Özel bir şeyle uğraşırken anası da gelir aramıza oturur ne yapiyorsunuz diye öğrenmeye çalışırdı.
Ana kuzulugu da şöyle olur:
Ben: hayatım, gelirken eczaneden sıcak su torbası getir, çocuğun sancısı var
...
Koca kisisi: anne, eczaneden sıcak su torbası aldım eve gidiyordum bunu nasıl kullanalım?

Not: tek başına bakkala gidemeyen, adını yazamayan, doğru düzgün konuşamayan kadın, sanki hayatında sıcak su torbası görmüş gibi. Sonra da her halta burun sokacak kıvama getirilirler süt danası kocalar tarafından
Sizin anlattıklarınıza bakarak düşünüyorum da inanın abartıyorum kayınpederimi zaten anlatmadım bu kadar meraklı geveze biri görmemişsinizdir bizde bişey konuşsak eşimle kulak kabarır ve sizdeki diyoloğun neredeyse aynısı bizde defalarca oldu 🙈 kayınvalidem zaten öyle kulağı bizde sürekli. Eşim evet öyle Bi karakter değil yani herşeyi annesine danışmaz çünkü bişeyler hakkında çok bilgisinin olmadığını bilir gerçi kv göre herşeyi bilir kendisi ama ben bilmediği bişey söylediğimde şaşkın şaşkın bakar. Sadece kayınvalidem in bu davranışları oğlunu yanımda öyle gösteriyor bunu demek istedim o konuda

Siz temel anlamda tavırdan gıcık kapmışsınız ama inanın nerdeyse her kv böyle. Oğullarını küçük çocuk sanıyorlar. Benimki de öyle. Yemek tarifi veriyor, oğlum çok sever diye. Ben de çok seviyorsa yapar kendi diyorum, geçiyorum. Çok takmamak lazım.
Yıllar önce koca kişisinin anası da buna benzer bir şey demişti. Oğlumun başı agrirsa karnı açtır haberin olsun diye.
Bir gün koca kişisi onlara gitti tek başına. Ben de arayıp dedim ki ona yemek hazirla, tüm gün disaridaydi, karnı açtır, cebinde beş kuruşu da yok yemek yiyememistir. (Tabii bunu soyleme amacım, para isteyip durmayın, bizde de beş kuruş yok, sizin yüzünüzden düğün takisi kalmadı imasiydi)
Kadının umrunda oldu mu peki? Hayır. Oğlu açmış, cebi bosmuş. Güldü utanmadan. Onlar için önemli olan kendilerine para akmasiydi sadece

Son düzenleme:
O konuda hak verdim cidden. Hadi oglum şunu sever bunu sever der o kadarini duymayiverin, bu olaylarda eşten soguyacak birsey yok ama sizin araniza mudahale etmemesi lazim, boş konuşmuş. Ölene kadar anne demek her an herşeye laf soylemesini gerektirmiyor.
Kesinlikle zaten bu müdahale çabalarından dolayı her yaptığı söylediği iyi niyetli gelmiyor oğlum sever eder demeleri mesela yoksa hadi tamam görmezden gelmiyim. Ben ikisi arasındaki ilişkiye Bi derdim yoksa onunda karı koca ilişkisiyle Bi derdinin olmaması lazım

özellikle o omzuna almada bence kibar kadınmış

,koca kadını çocuk gibi ne çıkardın tepene ele güne karşı rezil ettin bizi vs dememiş

basitçe belin ağrır demiş ki ağrıyabilir de

yatak odasında pozisyona karışmış gibi tepkiniz abartılı geldi

tatlı sever, onu yapar, bunu yer vs vs klasik

üşürsün, terlersin vs de kv olunca ağza yapışan sözler

lakin bunlar için eşten soğumak nasıl bir şey

yani eşiniz de evet eskiden küçüktü, şimdi büyük ama annesine göre hep onun çocuğu hissi var

evlenince ilgi yükümlülüğü eşe geçmiyor, anne de kendi bildiği ölçüler ile çocuğuyla ilgileniyor, hatta biraz da ben onu bilirim havasında oluyorlar

kv yi görmeyin duymayın ama bu gerekçeler ile eşinizle aranızı da bozmayın

sağlıkla kucağınıza alıp sağlıkla büyütün

Yıllar önce koca kişisinin anası da buna benzer bir şey demişti. Oğlumun başı agrirsa karnı açtır haberin olsun diye.
Bir gün koca kişisi onlara gitti tek başına. Ben de arayıp dedim ki ona yemek hazirla, tüm gün disaridaydi, karnı açtır, cebinde beş kuruşu da yok yemek yiyememistir. (Tabii bunu soyleme amacım, para isteyip durmayın, bizde de beş kuruş yok, sizin yüzünüzden düğün takisi kalmadı imasiydi)
Kadının umrunda oldu mu peki? Hayır. Oğlu açmış, cebi bozmuş. Güldü utanmadan. Onlar için önemli olan kendilerine para akmasiydi sadece
Bunun adı tam bir bencillik işte böyle insanlara sadece kv. ler için demiyorum cevap versen nolucak daha sana gülüp seni sinir ediyor. Allahım bencil ve düşüncesizlerrden uzak tutsun

Merhaba arkadaşlar benim sorun kayınvalide. 4 yıllık evliyim ve şuan gebeyim. Kayınvalidemi çok aramam sormam o ise aradığında yada ay Bi beş dk uğrıcam evdeysen dediğinde bişey saçma sapan konuşup sinirlerimi hoplayıp dönüyor. Mesela en son geldiğinde tatlı vardı evde ikram edicem oğlum da sever tatlıyı yada herhangibi zaman oğlumda şunu sever bunu sever diyip geriyo beni yahu ben zaten biliyorum benim kocamı bana satıyor. Bi keresinde de eşim kv ben eşimin kuzeni bahçedeydik eşim beni omzuna aldı döndürüyor falan mutluyuz kv. hemen oğlum belin ağrıcak diyor yahu karısıyım ben onun buna bile müdahale. Ya Bi insan bişey bilmeyip bişeyden anlamayıp bu kadar mı herşeye karışır bilmişlik taslar sinir oluyorum. Aslında daha çok şey var ama sizin için uzatmak istemiyorum. Bazen dayanamayıp eşimle paylaşıyorum çoğu kez hak veriyor ben ona o an söylüyorum ama anlamıyor yeri geldiğinde uygun Bi dille konuşucam diyor. Bazen de bunlar aklıma geldikçe eşimden soğuyorum uzaklaşıyorum sanki Bi ana kuzusuyla evliymişim hissiyatı veriyor kaynanam. Kafama deseniz sürekli takıyorum ne kadar uğraşsam da. Tek düşündüğüm bebeğim ve evliliğim eşimle olan ilişkim etkileniyor inanın içimi dökmek için size yazıyorum ne hissedeceğimi şaşırdım...

sen burada içini dök ve unut bunları. Emin ol önemsiz detaylar haklısın o an gıcık oluyorsundur ama boşver can sıkmaya değmez olaylar. Eşine de anlatmamaya çalış.
Analık böyle bir şey galiba 😂

özellikle o omzuna almada bence kibar kadınmış

,koca kadını çocuk gibi ne çıkardın tepene ele güne karşı rezil ettin bizi vs dememiş

basitçe belin ağrır demiş ki ağrıyabilir de

yatak odasında pozisyona karışmış gibi tepkiniz abartılı geldi

tatlı sever, onu yapar, bunu yer vs vs klasik

üşürsün, terlersin vs de kv olunca ağza yapışan sözler

lakin bunlar için eşten soğumak nasıl bir şey

yani eşiniz de evet eskiden küçüktü, şimdi büyük ama annesine göre hep onun çocuğu hissi var

evlenince ilgi yükümlülüğü eşe geçmiyor, anne de kendi bildiği ölçüler ile çocuğuyla ilgileniyor, hatta biraz da ben onu bilirim havasında oluyorlar

kv yi görmeyin duymayın ama bu gerekçeler ile eşinizle aranızı da bozmayın

sağlıkla kucağınıza alıp sağlıkla büyütün
Demek istediğim eşimden tamamen soğudum değil, kv. Nin bu davranışları eşime onların yanında belli ölçülerde tabi istediğim gibi konuşamam davranamamam bu tip durumlardan soğumam. Çünkü bilirim ki bizim aramızda o an geçecek en ufak şeye karışıp cevap verip müdahale edecek

sen burada içini dök ve unut bunları. Emin ol önemsiz detaylar haklısın o an gıcık oluyorsundur ama boşver can sıkmaya değmez olaylar. Eşine de anlatmamaya çalış.
Analık böyle bir şey galiba 😂
Bende öyle yapıyorum size anlatıp rahatlamaya çalışıyorum. Eşim zaten çoğu şeyi görüyor ama annanesi işte ben zaten istemem annesine çemkirsin etsin vicdanım rahat olmaz Bi kere ama kv min anlamasının da Bi yolu olmalı

Tabii insanlar sizi eleştirdi diye veya dediklerinizi abartı buldu diye " ilerisinin kıdemli kaynanasi"oluyor:)) Burdan belli bir şeyleri yanlış anlayabildiginiz, eleştiri kaldiramadiginiz vs....

X