KAYINVALİDE TERÖRÜ

Ayıbın kralını yapmışlar tavrını koymakta aşırı haklısın resmen arkandan iş çevirmişler!

• Olur ya böyle şeyler abartma.

OY: 26 15,7%
  • Resmen bundan sonra güvenmeme sebebi.

OY: 140 84,3%

• Ankete Katılan
    166
Ben aynı şehirde bile sıkıntı yaşadım. İşe girdikten sonra çözdüm olayı. Ekonomik özgürlük çok önemli. Birde benim annem yalnız. Burada benden başka kimse annemle ilgilenmez. Onu bu şehirde tek bırakmak istemiyorum.
Zaten mesafe konulana kadar hepimiz sıkıntı yaşıyoruz. Ama düşününce iyiki sıkıntı yaşadım. Yoksa şimdiki ben olmazdım.
Çok güzel bir bakış açısı ve çok rahatlatıcı. :KK55:

Neden olayı başlatana laf söylemek ve hayatında ilk defa, belki de tek defa, evlenecek olan bir genç kızın düğününe karışılmasına kızmak yerine; tamam kayınvalide yapmış bir kere, sen de alttan alıver diyelim ki? Kayınvalide, görümce ya da öz anne fark etmez, burada mesele bu insanın düğün sahibine sormadan kafasına göre düğünle ilgili bir detayı değiştirmesi. Bu net bir şekilde ayıp bence.
Peki hanımefendi

İşte 1 ay kalsa, bizim evde kıyamet kopar. Ben 2 vesaıt uzaklıkta oturuyorum. Yılda 2 defa yemege çaya davet ediyorum. Benim eşimin ailesi göçmen. En basiti dayısının eşi çalışıyor. Sadece pazar izinli. Akşam 11 de eve geliyor. Ve akşam 11 de kvlere oturmaya gidiyorlar. Pazar izinli ev gezmesine gidiyorlar. Komşuları desen, yolda yürüsen, aha senin gelin biryere gidiyor diye kvyi arayacak insanlar. Balkondan bakmaktan boyunları kopacak.
Kvyi geçtim, akrabaları vıcık vıcık. Eşime gelip gitmiyorsunuz diye sürekli trip atıyorlar. Eger yakın olsaydık, sürekli gelip giderlerdi. Ki ben 60 yaşında insanlarla sosyalleşmek istemiyorum.
Kv desen pogaça yaptım getirdim deyip, ansızın gelir. Hele aynı binada olsak, misafir gelse bizide çagırır.Biz uzakta olmamıza ragmen, geçen kvlere, yatılı 80 yaşında misafir gelmiş. Ve bize oturmaya gelmek istemişler. Bende çalışıyorum. Evin hali perişandı. Eşim kabul etmemiş🥳Böyle insanlarla mesafe koymanın yanı küsmek. Ben yakın otursam hepsiyle küserdim.Sınır kavramı bilmiyorlar.
Şunu da anlatayım. Geçen eşimin yengesi mi gördük. Gelip gitmiyoruz diye bana laf sokuyor. Sanki akrabası benim.
Bir ramazan iftara 20 dakika kala kayinvalidem sana yemege gelicez dedi.Biz amcamlara davetliydik,evde değiliz dedim.Amcamlarda yedik içtik sohbet ettik gece 11 gibi eve girdik kapı çaldı bilin bakalim kim:)
Kayinvalidem caya bari gelelim demis, arabada donusumuzu beklemiş.
Anne oğlun agirlasin sizi benim cocugu yatirmam lazim dedim sivistim .Hala ara sıra dener, bazen oğlu musait değiliz diyip kapıdan cevirir. Benim annem zaten habersiz gelmez ,gelse 1 kez boyle davransam ömür boyu kapımı açmaz ama kayinvalidem hic alinmiyor

Canları sıkılıyor bence. Hayatlarında aksiyon arıyorlar.
Gerçekten ya kv'lerin büyük bir çoğunluğu böyle oluyor. Ben başta benimkini çok severdim fakat çok soğuttu beni kendisinden. Her şeyi yalnızca ben bilirim tavırları, müdahaleleri, alttan alttan laf sokmaları, yönetmeye çalışması vs vs bitirdi bendeki sevgisini ya. Forumda da benzer şikayetler görüyorum arada sırada, demekki büyük bir çoğunluğu böyle

Bir ramazan iftara 20 dakika kala kayinvalidem sana yemege gelicez dedi.Biz amcamlara davetliydik,evde değiliz dedim.Amcamlarda yedik içtik sohbet ettik gece 11 gibi eve girdik kapı çaldı bilin bakalim kim:)
Kayinvalidem caya bari gelelim demis, arabada donusumuzu beklemiş.
Anne oğlun agirlasin sizi benim cocugu yatirmam lazim dedim sivistim .Hala ara sıra dener, bazen oğlu musait değiliz diyip kapıdan cevirir. Benim annem zaten habersiz gelmez ,gelse 1 kez boyle davransam ömür boyu kapımı açmaz ama kayinvalidem hic alinmiyor
Yok artık. Sizin kv normal degil
Kvler arsız oluyor genelde

İnanın 1 yılda bile düşüncelerim inanılmaz değişti. Ben ilk başta evlilik düşündüğümüz için tanıştım aileyle. Ciddi olmadan aileyle tanışmama taraftarıydım aslında. Tanıştıktan sonra evlilik konusundaki düşüncelerim tamamen değişti. Tavır oturtabilmek, aileyle sağlıklı iletişim konularında biraz zamana ihtiyacım olduğunu düşündüm. Tabii erkek arkadaşım da öyle. Bu yüzden tamamen rafa kaldırdık şimdilik evliliği. Keşke hiç tanışmasaydım diyorum şu an, neredeyse hiç görüşmüyor olmama rağmen. Yine de 3 kere görüşmekle kaldığım ve evlenmeden önce özlerini gördüğüm için şanslıyım. İnşallah ikinci üniversiteye hazırlanıyorum şu an :) Evlilik ancak çocuk isteyince isteriz gibi geliyor. Ama nasip, bu düşünce de değişebilir bir gün.
Bir abla tavsiyesi olarak almanizi rica edecegim.Mekanlari cennet olsun annenizin babanızın biricik evladi olduğunuzu ,aklınızdan çıkarmadan kadrinizi kiymetinizi bilecek ,elinizi tutarken tereddüt etmeyecek biriyle birlikte olduğunuza inanmadan acele kararlar vermeyin.Siz çok kiymetlisiniz ve de cok guclusunuz ki gencecik yasta zorluklara ragmen mis gibi bir hayatiniz var.Hic kimse aksini hissetiremez

Merhabalar herkes damat adayının ne tepki verdiğini sormuş önce şöyle söyleyeyim yüzde yüz eminim bilmediğinden çünkü benimle aynı anda görüp oha nasıl dedi. Bir diğer konu çok yoğun çalıştığımız için bizde görmedik böyle bi şeyi eve gelme falan da olmadı yani aslında gelse de davetiyemin kap kısmı aynı. İçini değiştirmişler dolayısıyla biz içine bakmadan anlamamız söz konusu da değil. Tepkilere gelince de şöyle sanılanın aksine gerçekten çok net bir tartışma ve net bir şekilde benim tarafımda durma söz konusu. Ama mesele damadın benim tarafımda durması değil zaten ben abartıyor muyum yoksa cidden anormalmi bu durum diye yazmıştım. Bu arada bir çok insan soruyu hemen sormamama sinir olmuş kusura bakmayın ben acayip cinnet anında lafı hep gevelerim bu arada sonuçlar için teşekkür ederim doğru olduğuma emin oldum çok büyük bir şekilde :)
Kendi bastırdığınız davetiyeyi de dağıtın iki davetiye olsun hiç önemli değil. Kayınvalideye duracağı yeri bildirmek lazım.

Bir abla tavsiyesi olarak almanizi rica edecegim.Mekanlari cennet olsun annenizin babanızın biricik evladi olduğunuzu ,aklınızdan çıkarmadan kadrinizi kiymetinizi bilecek ,elinizi tutarken tereddüt etmeyecek biriyle birlikte olduğunuza inanmadan acele kararlar vermeyin.Siz çok kiymetlisiniz ve de cok guclusunuz ki gencecik yasta zorluklara ragmen mis gibi bir hayatiniz var.Hic kimse aksini hissetiremez
Amin🙏🏼 Tam olarak bunu hissettirmeye çalışsalar da başlamadan dur demeye çabaladım kendimce. İnşallah maddi manevi çok daha özgürleşip güçleşmeden de girişmeyeceğim evlilik işlerine. Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim.

Davetiye olayı ile ilgili birşey demeyeceğim, genel olarak yazacağım insan ilişkileri konusunda.
Her şeyin fazlası zarardır. İyi olmanın, uyumlu olmanın, iyi niyetli olmanın da. Hiç kimse ya bu kız çok iyi ona hata yapmayayım diye düşünmez. O zaten birşey demez diyip bütün sınırlarınızı çiğnerler. Dur dediğiniz anda da en kötü siz olursunuz, çünkü şimdiye kadar alıştıkları davranışı beklerler. Şey gibi kırk yıl sırtında taşı bir kere indirirsen kötü olur. O yüzden bütün ilişkilerde çok iyi olmaya çalışmamalı, duruşun olmalı, mesafen olmalı, karşındaki senin sınırlarını ve onları aşamayacağını bilmeli. Vs vs işte.

Canım benim asla yüz verme ve burnundan fitil fitil fitil getir bende ilk başlarda ağzımın tadı kaçmasın kimse kırılmasın diye diye sustum evlenince herkesin evi ayrı yeri ayrı dedim kapımı kapattır duymam çok görüşmem dedim ama inan bana sesini kesmediğin sürece daha fazlasını yapıyolar ben evlendim kavga gürültü huzursuzluk yaptılar ses çıkarmadım altın istendi takmadılar ama aileme rakıcaz herkes kendine yakışanı yapar dediler ben düğünde öğrendim H birşey takmıcaklarını eşimle beraber oda takıcaklar diye biliyordu neyse son olarak buna susarım dedim evlendik hergün benim evimde sabah 9 dan 11 e kadar surata assam lafta vurdursam gitmiyo sonra 2 ayda biz kocamla kavgaya başladık Bi gün artık yetti ben dedim ailemin yanına gidicem hava değişikliğine diye eşim onları aradı bu arada 3 de görümcem var kayınvalide bende diye hergün onlarda bende akşam yemeği öğlen yemeği kahvesi çayı utanmıyorlarda neyse oda aradı annesigili bagırdı çağırdı al işte gidiyo diye gece 11 de koşa koşa gelmiş yakın oturuyor birde aramızda 200 metre anca var kapıdan girdi gidiyorsan boşanda git dedi Allah sen misin onu diyen bagırdım çağırdım kovdum evimden gelmeyin diye ne kadar geçti de 1 ay sonra gene yüzsüzlüğe vurup gelmeye başladı şimdi 2 yıl olucak yüz vermiyorum asla ben gidiyorum iş vs zaten ama mesafeni en çözülmez şekilde koy böyle olucagını bilsem anne bile demez ismini söylerdim ama iş işten geçiyo adı var yaptıkları zaten beter oğluna tapar benim yanımda sarılmaya çalışır eder allahtan yani asla kocam yüz vermez Bi yerine bişey olsa ben krem sürim ben yapim bende ben varken noluyo derim ama Allah uzak dursunlar benimki beter seninki de beterlik yolunda koy mesafeni çekme sakın dost tavsiyesi

Selamlar canlarım bir süredir kendime etrafıma yaptığım haksızlık üzerine buralara gelemedim şimdi size süper bi enayilik anlatıyorum. Hazırsanız. Öncelik olarak ben insan olarak iyi insan olayım da herkes kalbinin ekmeğini yer diye beklediğim adalet anlayışım çöp oldu bu olay karşısında :) şimdi olay şu insanlar kayınvalidesi görümcesiyle anlaşamaz falan bende hep anlaşırım dedim ki bide herkese etrafıma falan ya iyi insanlar sıkıntı hiç çekmedim yapmaz böyle şeyler saçma falan. Öncelikle o insanlardan resmen özür diliyorum. Ahah çünkü neden biliyor musunuz. Gerçekten KAYINVALİDE olunca sanırım içten bi ateş sizi çağırıyor ve her türlü yapmak yapıyorsunuz yani. Her neyse hep derdim ki Ben iyi olursam herkes iyi olur. Pollyanna devam yani. Kayınvalidemle de iyi anlaşıyorum çünkü ben iyiyim. Ama o öyle olmadı ben çok şükür çok iyiyim de size konuyu kısaca geçip Allahın rızası için yol sormaya geldim :)) çok sinirim bozuk kusura bakmayın haha kendi kendime gülüyorum:) neyse pazar günü nikahım var. Kendileri benim davetiyemi bana sormadan kesinlikle ben görmeden değiştirmiş başka bir davetiye bastırıp onu dağıtmış bende bu gün bunu kendi paylaştığı hikayede görüp bu kimin davetiyesi diye sorunca öğrendim :) eksik ve yetersiz bulduğu için davetiyeyi bana sormayıp haber bile vermeye tenezzül etmeden bastırmış ve sıfır şaka :) ve dağıtmış hahaha ay çok saçma gerçekten bide bana dedi ki kızım bilgileri eksikti(ana adı baba adı yok bir tek soy adlar var eksik dediği) davetiye biz sana sorduk (hayal dünyasında galiba çünkü benim haberim yok) sende bastık artık yapacak bir şey yok dedin bizde mecbur değildik böyle bişeye yeniden bastırdık dedi. Bu arada 200 davetiyeye 400 TL verdiğimiz için ben davetiyeyi beğenmeyen olursa bi hata vs 400 TL ne ya veririz yenisini bastırırız demiş insanım herkesin içinde. Şimdi bu konu üstüne size soruyorum hanımlar... Bu arada damadın haberi yok oda şok neyse onu karıştırmıyorjm oda benden taraf çünkü neyse soruya gelelim..
senin kayınvalidenin canı kaşınıyor belli ki,bu tip insanlarla araya mesafe koymak ıyidir çünkü bir kere tamam dersen bundan sonra evine cagirdigin misafire kadar giydigine yiyip ictigine kadar karışır. akilli oyna,eşini avcuna al her zaman senden yana olsun ve unutma bundan sonra eşinin asıl ailesi sensin birbirinizden sorumlusunuz kimsenin de araniza girmesine izin verme senin mutluluğun başkalarının isteklerinden daha önemli çok sinirlendim şu an

Selamlar canlarım bir süredir kendime etrafıma yaptığım haksızlık üzerine buralara gelemedim şimdi size süper bi enayilik anlatıyorum. Hazırsanız. Öncelik olarak ben insan olarak iyi insan olayım da herkes kalbinin ekmeğini yer diye beklediğim adalet anlayışım çöp oldu bu olay karşısında :) şimdi olay şu insanlar kayınvalidesi görümcesiyle anlaşamaz falan bende hep anlaşırım dedim ki bide herkese etrafıma falan ya iyi insanlar sıkıntı hiç çekmedim yapmaz böyle şeyler saçma falan. Öncelikle o insanlardan resmen özür diliyorum. Ahah çünkü neden biliyor musunuz. Gerçekten KAYINVALİDE olunca sanırım içten bi ateş sizi çağırıyor ve her türlü yapmak yapıyorsunuz yani. Her neyse hep derdim ki Ben iyi olursam herkes iyi olur. Pollyanna devam yani. Kayınvalidemle de iyi anlaşıyorum çünkü ben iyiyim. Ama o öyle olmadı ben çok şükür çok iyiyim de size konuyu kısaca geçip Allahın rızası için yol sormaya geldim :)) çok sinirim bozuk kusura bakmayın haha kendi kendime gülüyorum:) neyse pazar günü nikahım var. Kendileri benim davetiyemi bana sormadan kesinlikle ben görmeden değiştirmiş başka bir davetiye bastırıp onu dağıtmış bende bu gün bunu kendi paylaştığı hikayede görüp bu kimin davetiyesi diye sorunca öğrendim :) eksik ve yetersiz bulduğu için davetiyeyi bana sormayıp haber bile vermeye tenezzül etmeden bastırmış ve sıfır şaka :) ve dağıtmış hahaha ay çok saçma gerçekten bide bana dedi ki kızım bilgileri eksikti(ana adı baba adı yok bir tek soy adlar var eksik dediği) davetiye biz sana sorduk (hayal dünyasında galiba çünkü benim haberim yok) sende bastık artık yapacak bir şey yok dedin bizde mecbur değildik böyle bişeye yeniden bastırdık dedi. Bu arada 200 davetiyeye 400 TL verdiğimiz için ben davetiyeyi beğenmeyen olursa bi hata vs 400 TL ne ya veririz yenisini bastırırız demiş insanım herkesin içinde. Şimdi bu konu üstüne size soruyorum hanımlar... Bu arada damadın haberi yok oda şok neyse onu karıştırmıyorjm oda benden taraf çünkü neyse soruya gelelim..
Düğünde ve sonrası bu sana yapılan saygısızlığı görmezden gelirsen kolunu alamazsın bir daha ve seni hep böyle 2.ci plana atacaklar sana sormadan eve gelmeler sana danışmadan sana misafir cagirmalar sana sormadan bir suru sey....

Amaaan evlendin bitti balayına bile gittin geldin
Sinirin geçmiştir artık inşallah

X