Kayınvalide ve görümce

Benimkide öyle sadece abisini çağırır . Eşim bana bizi çağırdılar der sanki ben bilmiyorum kimi çağırdıklarını 🤦🏻‍♀️ Evet suç bende çok iyi niyetli davrandım zamanında yapmayacaktım yine büyüklük bende kalsın dedim ama değmezmiş gerçekten en çok ona üzülüyorum .
Görmek istemesi gibi aramasıda üç beş ayda bir olur eşim dışarı çıkıp konuşur içeri geldiğinde selam söylemedi mi derim söyledi der😂

Bir de başkaların yanında iyimser rölü yapmıyorlarmı.. bitiyorum. Benim güzel gelnim bilmem ne 😂 tek başımıza kalınca sen kimsin muamelesi yaparlar 😒
Valla başkalarıyla pek yanyana gelmedik onlara karşı bana nasıl bakıyor bilemiyorum.😂Ben tek kalmam onlarla hep eşimle görüşürüm ne olur ne olmaz bence sende tek görüşme...

Valla başkalarıyla pek yanyana gelmedik onlara karşı bana nasıl bakıyor bilemiyorum.😂Ben tek kalmam onlarla hep eşimle görüşürüm ne olur ne olmaz bence sende tek görüşme...
Görüşmeyeceğimi söyledim eşime sen bilirsin dedi . Çünkü fazlasıyla stress yaşadım nöroloji doktorunda tedavi görüyorum şimdi. Eşimede isterse kendi gidebilir dedim.

Görüşmeyeceğimi söyledim eşime sen bilirsin dedi . Çünkü fazlasıyla stress yaşadım nöroloji doktorunda tedavi görüyorum şimdi. Eşimede isterse kendi gidebilir dedim.
Bende ilk iki sene çok takmıştım resmen yaşadıklarımı hazmedemedim sonra geçti şükür

Ben olsam çoktan kesmiştim iletişimi.Böylesine yanar döner insanlardan nefret ederim.Sen neden katlanmak zorundasın onu anlamadım.K.çlarını kaldırmışta kaldırmışsın.hiç mi gurur yok sende

Ben olsam çoktan kesmiştim iletişimi.Böylesine yanar döner insanlardan nefret ederim.Sen neden katlanmak zorundasın onu anlamadım.K.çlarını kaldırmışta kaldırmışsın.hiç mi gurur yok sende
Bende kestim biraz geç oldu ama olsun

İnanın bende anlamadım 🤷🏻‍♀️. Benimde abim var, yengemde var benden küçük olsada hep saygılıym ona karşı 🙏🏻
Çok söz yalansız olmaz diye bir söz vardır.Açıkçası eşinizinde konuşmasına şaşırdım o kadar.Benim eşim normal hayatta da az konuşur telefonda 2-3 dakikayı geçmez kimseyle o an bir işi varsa erteler yani annesi aramış kardeşi aramış farketmez sonra döner...

Çok söz yalansız olmaz diye bir söz vardır.Açıkçası eşinizinde konuşmasına şaşırdım o kadar.Benim eşim normal hayatta da az konuşur telefonda 2-3 dakikayı geçmez kimseyle o an bir işi varsa erteler yani annesi aramış kardeşi aramış farketmez sonra döner...
Onlara bişey diyemiyor, cevabı küserlermiş. Bana nasılsa bişey olmaz o yüzden herşeyi ben çekmem lazım 🤷🏻‍♀️

Sacma sapan kadin kavgalari gibi geldi bana o niye aramadı bu niye gelmedi o niye davet etmedi ya bunlar nasıl sorun olabiliyor aklım almıyor almicakta.
Sınırınız seviyenizi koruyun onlarda nerde duracaklarını bilsinler. Kayınvalide görümce be kadar sorunluysa gelinler de sütten çıkmış ak kaşık değiller maalesef bu on yargıları yıkmak gerekir gelin diye her şeyi yapmak zorunda değil kimse evet ama malum şartlarında dışarıdan gelen içeriye ayak uydurmalı uydurmuyorsa yolları ayilmali o kişilerle. Bu kadar basit bence. Çünkü hepimiz aynı koşullarda değiliz ama bu topraklarda aynı kültür düzeyinde insanlarız ve koşulları malum olan yerde ya bu deve güdülür ya o diyardan gidilir .

Beğenmedim butonuna basabilirsiniz sevgiler🙄

Bütün suç eşinizde adam gibi adam olup karısının arkasında duramıyor. dedikodu dinliyor arada. benim eşimde beni uyarirdi benim kardeslerim geçimsiz ben onları atamam ama sen mecbur değilsin derdi .ama ben kayinvalidem aman onlar deli ,inatçı ,cahil ,sen üniversite okumuşsun alttan alıver diyor diye alttan alıyordum. Sonunda 3 görümcemi evden karga tulumba attım. hatta evden öyle bir kaçtılarki kol çantaları kalmıs . Çantalarinıda balkondan attım. kaynanamda pişman oldu keske görüsmeye zorlamasaydim diye. Herkes herkesi sevecek ,evine davet edecek diye bir şart yok. uzak durun, görmezden gelin

nasıl geçti sonradan aynı durumlar bende de var da çok kafama takıyorum herşeyıı aşırı..
Kabullenerek onlar böyle diyerek sonuçta ben değiştiremem onları.Onlar bunu normal görüyor.Tabi birde kendime uğraş buldum kafamı meşgul ettim insan boş olunca takıyor...

Son bir kez görümcemle konuşurdum.
Ama öyle mesajla değil ya yüzyüze ya da telefon konuşması.
Benimle derdin ne?
Beni çocuk gibi kocama şikayet edemezsin
Açık açık derdini söyle ya görüşmeyelim ya da olabileceksek normal bir ilişkide olalım diye.
Net ve kısa bir konuşma.
Sizi geçiştirmesine, dalga geçmesine, size bağırmasına veya konuşmayı kesmesine izin vermeden.
Söylesin ne varsa. Sonra da o sağ siz selamet.
Görüşmezseniz de görüşmezsiniz, böyle abuk bir durum olacağına net bir ilişkiniz olsun. Ya da olmasın.
Aynı konuşmayı kayınvalide de hak ediyor aslında.
Hatta bir de eşiniz. Adam olsun anasını kardeşini ve karısını ayrı kefelere koyarak herkesin hakkını teslim etsin bence.

Sende küs o zamanhiç ezdirme kendini taştan mısın robot musun onlar insansa sende insansın...
Son bir kez görümcemle konuşurdum.
Ama öyle mesajla değil ya yüzyüze ya da telefon konuşması.
Benimle derdin ne?
Beni çocuk gibi kocama şikayet edemezsin
Açık açık derdini söyle ya görüşmeyelim ya da olabileceksek normal bir ilişkide olalım diye.
Net ve kısa bir konuşma.
Sizi geçiştirmesine, dalga geçmesine, size bağırmasına veya konuşmayı kesmesine izin vermeden.
Söylesin ne varsa. Sonra da o sağ siz selamet.
Görüşmezseniz de görüşmezsiniz, böyle abuk bir durum olacağına net bir ilişkiniz olsun. Ya da olmasın.
Aynı konuşmayı kayınvalide de hak ediyor aslında.
Hatta bir de eşiniz. Adam olsun anasını kardeşini ve karısını ayrı kefelere koyarak herkesin hakkını teslim etsin bence.
Konuşmayı birkaç kez denedim olmadı bundan sonra uğraşmayacağım hiç biriyle

Sacma sapan kadin kavgalari gibi geldi bana o niye aramadı bu niye gelmedi o niye davet etmedi ya bunlar nasıl sorun olabiliyor aklım almıyor almicakta.
Sınırınız seviyenizi koruyun onlarda nerde duracaklarını bilsinler. Kayınvalide görümce be kadar sorunluysa gelinler de sütten çıkmış ak kaşık değiller maalesef bu on yargıları yıkmak gerekir gelin diye her şeyi yapmak zorunda değil kimse evet ama malum şartlarında dışarıdan gelen içeriye ayak uydurmalı uydurmuyorsa yolları ayilmali o kişilerle. Bu kadar basit bence. Çünkü hepimiz aynı koşullarda değiliz ama bu topraklarda aynı kültür düzeyinde insanlarız ve koşulları malum olan yerde ya bu deve güdülür ya o diyardan gidilir .

Beğenmedim butonuna basabilirsiniz sevgiler🙄
Ben bugüne kadar hiçbir şekilde eşime ailesini şikayet etmedim, ne kötü bir laf söyledim onlara karşı. En başından beri kendi ailemden fazla ilgi gösterdim, samimiyet gösterdim. Ama onlara yaranamadım. Bu sefer artık yorulduğum için yüzüne söyledim kırgınlığımı onda da beni şikayet ettiler benimle konuşmak yerine .Gelinler sütten çıkmış ak kaşık olmayabilir haklısınız ama ben kendimi eleştirebilen bir insanım, yeri geldiğinde özür dilemesini, alttan almayı da bilirim ki bugüne kadar fazlasıyla fedakarlık yaptığımı düşünüyorum. Bazı insanlar değişmez bunu kabullenmek en doğrusu. Bir gelin ailesini bırakıp geliyor oda bir insan, onun da anası var, babası var, abisi var .

X