Kayınvalide ve görümce

Kabullenerek onlar böyle diyerek sonuçta ben değiştiremem onları.Onlar bunu normal görüyor.Tabi birde kendime uğraş buldum kafamı meşgul ettim insan boş olunca takıyor...
bende kısmen öyle yaptım bıde çalışııyorum işim de var ama takıyorum ışte çok takıntılı benım kv de bunun ıcın psıkyatr.gitmeyı bile gitmeyı düşünüyorum nolcaz boyle bılmeem

Ben bugüne kadar hiçbir şekilde eşime ailesini şikayet etmedim, ne kötü bir laf söyledim onlara karşı. En başından beri kendi ailemden fazla ilgi gösterdim, samimiyet gösterdim. Ama onlara yaranamadım. Bu sefer artık yorulduğum için yüzüne söyledim kırgınlığımı onda da beni şikayet ettiler benimle konuşmak yerine .Gelinler sütten çıkmış ak kaşık olmayabilir haklısınız ama ben kendimi eleştirebilen bir insanım, yeri geldiğinde özür dilemesini, alttan almayı da bilirim ki bugüne kadar fazlasıyla fedakarlık yaptığımı düşünüyorum. Bazı insanlar değişmez bunu kabullenmek en doğrusu. Bir gelin ailesini bırakıp geliyor oda bir insan, onun da anası var, babası var, abisi var .
Aynen siz de bir evlatsiniz o yüzden sınır koymalısınız olmuyorsa böyle insanları ne dert edin ne yakınınızda tutun eşiniz alsın tepe tepe sevsin ailesini siz uzak durun alttan almayla da olmuyor laf söylemekle de anlamaz bu insanlar en güzeli uzak durmak muhabbeti kesmek bir aradayken hiç oralı olmamak dinlemiyormuş gibi ha hu ney anlamadım bilmiyorum deyip sallamamak maalesef seven itiliyor suistimal ediliyor

bende kısmen öyle yaptım bıde çalışııyorum işim de var ama takıyorum ışte çok takıntılı benım kv de bunun ıcın psıkyatr.gitmeyı bile gitmeyı düşünüyorum nolcaz boyle bılmeem
İnan gözünde büyüttükçe sana daha büyük dert olacak yaşa geç üstüne düşünme hayatına bak

Herkese merhaba . Kadınlar kulübüne yeni üye oldum bir yalnışım olursa kusura bakmayın lütfen. Ben 2,5 senedir evliyim, son 1,5 sene kocamın ailesiyle sürekli bir anlaşmazlık yaşıyoruz. Biz evlendikten sonra 1 sene geçmeden görümcem evlendi. Geçen sene o görümcem telefonda kayınvalidemle konuşurken bana bir hakarette bulundu ve kayınvalidemin o anda telefonu hoparlördeydi. Kendisi şaka yapmış gibi söyledi ama hiç şaka olacak bir konu değil di. Daha önceden de bana herkesin içinde laf sokmaları var ve ben artık dolmuştum iyice sinirlendim. Kayınvalidemden eve gidiyorduk ve bana mesaj attı görümcem bende o sırada eşime anlattım olayı ve kendisi ona söylememi , neden böyle yaptığını sormamı istedi , bende haliyle sordum. Aldığım cevap kendinin trip atması oldu ve nerdeyse 1 sene benimle konuşmadı . Eşimin akrabaları yanında bana selam bile vermiyordu. Kayınvalidem ve eşim sürekli benim adım atmamı istiyorlardı neymiş kardeşi inatçıymış. Ben evime çağırdım kaç kere . Doğum yaptı hastaneye gittim. Doğum gününe gittim. Yine yaranamadım. Neyse . En son gördüğümde çocuğuyla oynarken annesine gitmek istediği için bana çocuğunu korkuttuğumu söyledi . Nasıl korkutabilirsem bir çocuğu zaten hep yanımdalar. Kaynanamda bunu duydu bişey demedi. Ben sorduğumda kaynanama ben birşey farketmedim dedi, zaten ne olay olsa öyle derler:) Bende buna çok alındım ve üzüldüm nasıl bir çocuğu korkutabilirim diye. Eşime söyledim artık senin kardeşinle görüşmicem dedim. Eşimle hergün görüntülü konuşurlar beni hiç aramazlar ben yokmuşum gibi davranırlar. Görümcem kayınvalideme gider beni hiç çağırmaz ne kayınvalidem ne görümcem. Eşimle kayınvalideme her geldiğinde bizde giderdik. Eşim bana çağırdıklarını söylerdi halbuki öyle birşey yok. Kayınvalidem de görümceme gitse beni çağırmaz. Bende artık dedim ki beni davet eden yok ben niye gidiyorum? Eşime sürekli mesaj atar şunu yaptım bunu yaptım gelmicenmi diye. Eşimde ısrar etmez tamam sen bilirsin dedi. Şimdi sorunum kayınvalidemle sürekli beni eşime şikayet ediyor, eşim her seferinde bana öyle birşey olmadı sen yalnış anlamışsındır diye geçiştiriyordu. Bu sefer annem yanımdaydı ve bağıra bağıra beni şikayet ettiğini duydu. Kayınvalideme eskiden neye küstüğümü söylemiyordum , ta ki kendisi neden söylemiyorsun söyle diyene kadar. Sürekli bana laf sokar , şikayet eder ve aramamı ister. Bende aramayı son zamanlar kesmiştim. Bana neden aramadığımı sordu ve ben beni davet etmediğini söyledim ama hiç saygımı bozmadım canım, bitamem diye yazıyorum gülücük atarak:) Hiçbir şey yoktu mesajlarımızda ve bana hep davet ettiğini böyle birşeyin olmadığını söyledi kendisi. Ben uzatmak istemediğim için cevap vermedim konu kapansın diye çünkü eşime geldiği mesajları biliyorum kendiside biliyor eşimin. Neyse ertesi gün beni oğluna şikayet etti ben çağırmıyormuşum, hiç anlamıyorum o kızı hep benden bişey bekliyor ve bir sürü şey. Bende o anda salonda annemle oturuyordum ve kavga çıkarmak istemedim annemide geçiştirdim . Ondan sonraki gün beni görüntülü aradı ve ben açmadım çünkü dün benim arkamdan konuşan bir insanla bugün görüntülü konuşamazdım öyle karakterde bir insan değilim. Ben anlamadım acaba bende mi hata var yoksa onlardamı? Lütfen yardımcı olun 🙏🏻 Benimde yengem var ama biz abimi hep yengemden soruyoruz hep yengemle konuşuyoruz. Annemde gelinini hep öne koyar biz hiç kıskanmayız çünkü gerçekten çok severiz onu ve mutlu olmasını isteriz.
Mesafe koyun, bayram vs dışında görüşmeyin, yan-yana gelince de susun oturun muhatap olmayın bisey yokmuş gibi davranın

kkkoca.png

Çoğu kişi benzer şeyleri söylemiş, kesinlikle mesafeli olmalısınız artık. Gereğinden fazla idare edip kendinizden ödün vermişsiniz. Ama karşınızdakiler de o kapasite ve anlayış yoksa kesinlikle bir adım bile ilerleme olmuyor. Tek taraflı çabayla aile ilişkileri yürümüyor. Bende zamanında görümceme hep iyi niyetle yaklaştım alttan aldım ama karşımdaki insan olmayınca baktım hep üzülen ben ,çektim resti artık görüşmüyorum. En güzeli de böylesi. Burda eşin arkanızda durması çok önemli. Şimdiye kadar hiç kayınvalidemi şikayet etmedim demişsin ama yeri gelince de gerekeni söylemek lazım. Eşine onlar alınır diye onlara bir şey demiyorsun ama onların her şeyini bana yetiştirip beni üzmeyi biliyorsun de. Sen üzülme diye seni düşündüğümden bir kere bile onları sana şikayet etmedim ama sen beni ,benim seni düşündüğüm kadar düşünmüyorsun bunu anladım artık bende kendimi düşüneceğim diyebilirsin. Doktora gidecek duruma geldim o yuzden artık kendi sağlığım icin görüşmeyeceğim de tavrını koy. Sen seni düşünmezsen kimse düşünmez. Benim görümcem de aklı işine gelince iyiydi işine gelmeyince salağa yatardı. Annesini bile kıskandı bizden en sonunda o kadar bunaldım ki görüşmüyorum kafam rahat. Simdi biraz anladı gibi hatasını yanaşmaya çalıştı ama artık muhatap bile olmak istemem. İnsanlar zor değişir çünkü, böyle tiplerde sırf yine huzursuz etmek için görüşmek barışmak ister. Kayınvaliden de istese orta yolu bulur belli ki kızının tarafına geçmiş. Benimki de hiç karışmadı kızına napıyorsun dur demedi ama kendileri kaybeder. Normalde kv iyi biri olmasına rağmen kızı yüzünden bana mesafeli duruyor, benle iyi olsa kızı kıskanıyor çünkü. Bende çektim kendimi . İyi niyetli olan geliniyle kızı arasında denge kurar ikisini de kaybetmemek için uğraşır. Kayınvalideni de bayramda ,özel günlerde ara onun dışında onun seni yok saydığı gibi sende onu yok say. Maalesef bunu hak ediyorlar, yoksa üzülen hep sen olursun.

Çoğu kişi benzer şeyleri söylemiş, kesinlikle mesafeli olmalısınız artık. Gereğinden fazla idare edip kendinizden ödün vermişsiniz. Ama karşınızdakiler de o kapasite ve anlayış yoksa kesinlikle bir adım bile ilerleme olmuyor. Tek taraflı çabayla aile ilişkileri yürümüyor. Bende zamanında görümceme hep iyi niyetle yaklaştım alttan aldım ama karşımdaki insan olmayınca baktım hep üzülen ben ,çektim resti artık görüşmüyorum. En güzeli de böylesi. Burda eşin arkanızda durması çok önemli. Şimdiye kadar hiç kayınvalidemi şikayet etmedim demişsin ama yeri gelince de gerekeni söylemek lazım. Eşine onlar alınır diye onlara bir şey demiyorsun ama onların her şeyini bana yetiştirip beni üzmeyi biliyorsun de. Sen üzülme diye seni düşündüğümden bir kere bile onları sana şikayet etmedim ama sen beni ,benim seni düşündüğüm kadar düşünmüyorsun bunu anladım artık bende kendimi düşüneceğim diyebilirsin. Doktora gidecek duruma geldim o yuzden artık kendi sağlığım icin görüşmeyeceğim de tavrını koy. Sen seni düşünmezsen kimse düşünmez. Benim görümcem de aklı işine gelince iyiydi işine gelmeyince salağa yatardı. Annesini bile kıskandı bizden en sonunda o kadar bunaldım ki görüşmüyorum kafam rahat. Simdi biraz anladı gibi hatasını yanaşmaya çalıştı ama artık muhatap bile olmak istemem. İnsanlar zor değişir çünkü, böyle tiplerde sırf yine huzursuz etmek için görüşmek barışmak ister. Kayınvaliden de istese orta yolu bulur belli ki kızının tarafına geçmiş. Benimki de hiç karışmadı kızına napıyorsun dur demedi ama kendileri kaybeder. Normalde kv iyi biri olmasına rağmen kızı yüzünden bana mesafeli duruyor, benle iyi olsa kızı kıskanıyor çünkü. Bende çektim kendimi . İyi niyetli olan geliniyle kızı arasında denge kurar ikisini de kaybetmemek için uğraşır. Kayınvalideni de bayramda ,özel günlerde ara onun dışında onun seni yok saydığı gibi sende onu yok say. Maalesef bunu hak ediyorlar, yoksa üzülen hep sen olursun.
Son derece haklısınız . Maalesef üzülen hep ben oldum, artık görüşmeme kararı aldım , başka yapacak bir şey kalmadı çünkü insanlar değişmiyor. Eşime gelince de aynen bu şekilde söyledim. Onlar küsmesin, alınmasın bana gelince istediğini söylesin ben çekeyim . Bende bir insanım ve artık çözüm bulamıyorsa yollarımızı ayıracağımızı söyledim. Yeterince yıprandım artık kılımı bile kıpırdatmak istemiyorum.

İsterlerse herşey yaparlar ama işlerine gelmiyor o zaman bizim de işimize gelmemesi lazım

Son derece haklısınız . Maalesef üzülen hep ben oldum, artık görüşmeme kararı aldım , başka yapacak bir şey kalmadı çünkü insanlar değişmiyor. Eşime gelince de aynen bu şekilde söyledim. Onlar küsmesin, alınmasın bana gelince istediğini söylesin ben çekeyim . Bende bir insanım ve artık çözüm bulamıyorsa yollarımızı ayıracağımızı söyledim. Yeterince yıprandım artık kılımı bile kıpırdatmak istemiyorum.

İsterlerse herşey yaparlar ama işlerine gelmiyor o zaman bizim de işimize gelmemesi lazım
En iyisini yapmışsın başka bir çözüm yok maalesef.

Görümce konusunda haklısınız
Ama kaynanaya sizi çağırmıyor diye tavır yapmak bence çok gereksiz
Çağırmaması daha iyi değil mi sizin durumda?
Görümceyle anlaşamıyormuşsunuz zaten
Saygı çerçevesinde minimum ilişki kurarsanız sizi şikayet edeceği bir sebep kalmaz

Eşinize de ayrı gıcık oldum
Annesi şikayet edince ne diyor acaba tamam anne ben onun kulağını çekeceğim mi 😒
O konuda da sorumluluk eşinizde
Bu tarz şeylere prim vermemesi lazım
Aynen keske beni de kaynanam cagirmasa...hayatta ne dertler var.

Aman boşver görümceyi ne hali varsa görsün küsme trip yapma meraba meraba modunda takıl söylediklerini umursama dinler görün ama duyma
K.validenin hareketleri ni görmezden gel anladığım kadarıyla uzaksın hep öyle kal eşinle mutlu olmaya bak kimseye yaranmaya çalışma yaramazsın zaten arkandan ne konuştuklarını umursama ana kız ne halleri varsa görsünler
Eşinede asla kendini ispata çalışma nasıla anlamayacak seni daha çok üzüleceksin ..değmez bacım..hiç konularını bile açma ayda yılda bir git misafir gibi onlarida ayda yılda bir çağır misafir gibi ..bu kadar basit...
Hayat kısa inan bunları takip zehir etme kendine ..
Ben 37nyaşındayım şimdiki aklım olsa hiç üzmezdim kendimi herşey boş benim canımı onlar vermedi ...

X