Kayınvalide ve kayınpederin düşüncesizliği

Ben de benzer görüşteyim, o yüzden cevaplamak istedim. Yani paran var mı demem ama maddi olarak uygun olmadığımı, hamilelik yüzünden ekside olduğumu söylerim. Yoksa yoktur. Bir de anne var anne var. Kimisi ne tırtıklasam kar modunda. Tüm anneler de çocuklarının gözünün içine bakıp büyütmüyor. Çocuğu sokağa salıp aç mı tok mu bakmayan, tüm tehlikelere açık hasbelkader büyütenler de anne, gerçekten kendi yemeyip yedirenler de. 2. sıradaki anne zaten çocuğunu bu duruma sokmaz. Kusurlarımız olsa da sosyal devletiz, kimse hastanesiz kalmıyor. Özel hastaneye gitmezse ölecek hali yok.
Ben şey soracağım.
Kendi anneniz bu taleple gelse "anne bize köstek olma, özel hastaneye gitmezsen ölecek halin yok." der misiniz?

Kendi annenize boyle soyleyebilir misiniz??
Kadin declet hastanesinde sonuc alamamis ne yapsin gitmesin mi doktora??
Niye mesajımı yarım kopyaladınız ki? Zaten alıntı yaptığınız mesajda cevap var. Yoksa sıkışık olduğumu söylerim. Ama zaten bizde maddi durum ters olduğu için böyle bir ilişkimiz yok.

Ben de şu açıdan düşündüm kadın her hafta beni hastaneye götür diye gelmiyor
Öyle bir şikayet okumadım yani yorumdan
Zaten önce devlet hastanesine gitmiş sonra özele gideyim demiş
Herhalde ihtiyacı olmasa aynı hastalıktan sırf oğluna masraf olmak için bir de özel hastaneye gitmez

Olaya bir de şu açıdan bakıyorum
Evet özele gitmedi diye ölmez büyük ihtimalle
Ama başka bir sebepten öldüğünde 300-400 lira için masraf görüp de hastaneye götürmediğim benim kendi aklıma gelir
Ayy birde hayır yani görende komşuda bu kişi evlada söylenmesi ayıp yahu annem kime diyecek özele götür beni diye tabiki çocuğuna söyleyecek. Evlenirken aileler yardım etmeli diyenler nedense sağlık bile söz konusu olunca banane diyor

Bu durum icin bir onerim yok ama yerinde olsam küsmek için bir bahane bulurdum. Sayar döker içimi bosaltir sonra küserdim. Baska türlü kurtulmanın ihtimali yok. Ya hakkin rahmetine kavuşursa kurtulursunuz ya da küslükle. Hakkin rahmeti de kim bilir ne zaman olur. Boyle gamsızlar uzun yaşar bir de.
aynılarını yaşamanız dileğimle der ve susarım

Herkes ölecek bunun sonu yok ki. Daha memleketten ev alınacakmış. Ben iyi bir izlenim almadım bu konudaki aileden. Hamile kadının evine gelip kalmak bile bu virüs döneminde düşüncesizlik.
Hastaneye gitmek istemek reddedilemez işte ama ev almak lükstür yok denebilir
Hastane=sağlık
Kadının hastaneyle antlaşması olup da komisyon almıyorsa tabi hastaneden

Sağlık konusunda anne babamı ihmal edemem ben
Edersem de sonrasında vicdan azabı yaşarım
Ki annemle hiç anlaşamam yani ona rağmen
Sağlık işi biraz çaresiz kalmak gibi geliyor bana
Size gelmiyordur
Siz masraf çıkardı başıma diye görüp götürmeyebilirsiniz tabi ki
O yüzden hepimiz farklıyız hepimizin farklı bakış açıları var

Ayy birde hayır yani görende komşuda bu kişi evlada söylenmesi ayıp yahu annem kime diyecek özele götür beni diye tabiki çocuğuna söyleyecek. Evlenirken aileler yardım etmeli diyenler nedense sağlık bile söz konusu olunca banane diyor
Rica ediyorum konuya başka kriterler ekleme :KK45:
Kim yardım etse de evlensem konusu kara delik, çıkılmıyor o işten

Ben de benzer görüşteyim, o yüzden cevaplamak istedim. Yani paran var mı demem ama maddi olarak uygun olmadığımı, hamilelik yüzünden ekside olduğumu söylerim. Yoksa yoktur. Bir de anne var anne var. Kimisi ne tırtıklasam kar modunda. Tüm anneler de çocuklarının gözünün içine bakıp büyütmüyor. Çocuğu sokağa salıp aç mı tok mu bakmayan, tüm tehlikelere açık hasbelkader büyütenler de anne, gerçekten kendi yemeyip yedirenler de. 2. sıradaki anne zaten çocuğunu bu duruma sokmaz. Kusurlarımız olsa da sosyal devletiz, kimse hastanesiz kalmıyor. Özel hastaneye gitmezse ölecek hali yok.
Buyrun butun mesajinizi alintiladim hala ayni soruyu soruyorum fikrim degismedi. Kendi annenize de ayni seyi soyler miydiniz?
Sosyal devlet var sen devlet hastanesinde sonuc alamasan da olsun. Ozel hastaneye gitmesssen olecek halin yok diyebilir misiniz?
Yuzune soyleyemeyeceginiz seyleri insanlarin arkasindan soylemeyin lutfen!

Beddua filan da etsin. Hatta kavga çıkartmak için YouTube tan drama eğitim videoları falan izlesin
Pes
Sizin fikriniz nedir? Karşısına alip konuşsun mu iki aydir eksideyiz diye? 60 yasindaki kadin bunu anlamiyor mu? Bebeğiniz gelecek ben masraf olmayayim ablamla gittigimizde muayene olurum demiyor. Yiyici kayinvalideye sahip olsaniz ne zor bir durum oldugunu anlardiniz.

Merhaba hanımlar. Doğuma 2 ay kaldı. Bebek alışverişimizin çoğunu yaptık fakat bir takım eksiklerimiz var. Çocuk odası olacak oda tadilata girecek, tadilat dediğim de şöyle, karanlık kaldığı için açık renk aydınlık olacak bir renge boyanacak ve parkeleri daha önce su borularının patlamasından dolayı su aldığı için kabarıp kırılmış kötü bir vaziyette o yüzden değiştirilecekti bunları da maaş alınca maaştan hemen sonra izinli günümüzde yaparız demişti eşim. Ayrıca çocuk odası için dolap vs alacaktık, anne bebek çantası ve hastanede lazım olacak pijama vb. şeyler gibi ufak tefek görünen ama maddi olarak masraf çıkaracak eksiklerimiz var.

Gelelim asıl konuya. Kayınpederim emekli, ev borcu bitti, hiçbir masrafları borçları yok. Geçim olarak bizden daha iyiler, köyde yaşıyorlar. Kayınvalidemle para konusunda sıkıntj yaşıyorlar. Kayınvalideme harçlık vs vermiyormuş sürekli bundan eşime dert yanıyordu, eşimle kaynımdan para istiyordu. Kayınvalidem hastalanmış, bacakları dizleri çok ağrıyormuş. Biz yaşadıkları şehirdeki bir hastaneden randevu aldık oraya gitti göründü, ilaç vs vermişler ama iyi gelmedi iyileşemedim hala ağrılarım var diye sızlanıp durdu. Kayınvalidem bir yandan hasta ablasıyla da ilgileniyor. Ay içerisinde bir kaç haftada bir ablasını hastaneye kemoterapiye götürüyorlar fakat oraya gitmişken doktora görüneyim edeyim demiyor eşime bundan dolayı sızlanıyor.
Eşimde gitmişken doktora görünseydin dediğinde sen çok biliyorsun zaten, biz okumadık cahiliz filan diye laflar ediyor. Kayınpederim de ilgilenip götürmüyormuş heralde doktora.

Dün kayınvalidem eşimi arayıp hafta içi köyden yanımıza geleceğini. Onu doktora götürmemizi istiyor. Benim doğum kontrollerimş yaptırdığım özel hastaneye bacakları için çıkacakmış, birde devlet hastanesinden de randevu al oraya da dahiliyeye gideceğim diyor. Bu kız karnı burnunda hamile korona morona kapar hastane hastane dolaştırmayayım demiyor, kendimiz zor gidiyoruz hastaneye. Onu da geçtim kayınvalidemin hastane masraflarını da biz karşılayacağız. Eşim geçen ay eksiye girdik bu ay elimizxe bu kadar var ve bebeğin odasını yapacaktık edecektik, annem bize masraf çıkartacak yine eksiye gireceğiz ne yapacağız bilmiyorum diyor. Annesinşn gelip burada doktora çıkmasını istemiyor. Çünkü her türlğ masraf vs bize kalıyor. Destek olmuyorlar hep köstek oluyorlar. Çocukları olacak, masrafları olur vs demiyolar aman taksitle yaparsınız edersiniz doğduktan sonra zamanla yaparsınız diyolar, hep çocuklarını söğüşleme derdindeler. Memlekettte ev bakıyorlarmış, hala bizden medet umuyorlar para için, kaynım da onların çocukları olacak masrafları vs var benim de yeni çocuğum oldu bizden ekmek çıkmaz demiş onlara. Yani diyeceğim o ki çok düşüncesizler.
Bebek odası alacağız kv bana da yatak alın vs ben gelince çocuğun odasında yatarım vs diyor. 🙄 Çok tuhaflar. Eşim kenarda köşede duran gram ve çeyreklerimizden birazınj bozduralım bebeğin kalan eksiklerini öyle alalım diyor. Doğumda hastane ücretini taksit yaptırırız kartı doldurmayalım diyor. Ne yapacağız bilmiyorum. Bozdurunca da yerine koyulmuyor biriktirmesi zor oluyor. Ne yapalım sizce?
Cok akillisn altinlari gramlari bozduralim lafa bak once annene soyle biraz yerinde dursun bebek dogsun her ihtiyaci karsillansin sonra gelsin bunu annesine teklif etsin size dgil

Bu durum icin bir onerim yok ama yerinde olsam küsmek için bir bahane bulurdum. Sayar döker içimi bosaltir sonra küserdim. Baska türlü kurtulmanın ihtimali yok. Ya hakkin rahmetine kavuşursa kurtulursunuz ya da küslükle. Hakkin rahmeti de kim bilir ne zaman olur. Boyle gamsızlar uzun yaşar bir de.

Istersen direk cekip vursun. Cocugu hapiste dogar masrafdan da yirtar...tövbe estagfurullah :KK53: :ıslık:

Evet olabilir ama sizin annenizin ağrısı olsa hastaneye bence ne yapıp eder götürürsünüz ki devlettende randevu almış kp de para vermiyor oğlundan istemiş parası yok demek ki ben dayanamam ya ailemi ne yapar eder götürürdüm sağlık bu yarın bir gün bir şey olsa onun pişmanlığının yükünü siz düşünün
Konunun devamini okuyamadim ama ablasiyla hastaneue gidiyormuş. Orada muayene olabilir. Hamile kadini kocasini riske atmanin anlami var mi? Bir de anladigim kadariyla ozel hastaneye gitmek istiyor. Evin düzenine karisiyor. Bebek odasini sonra yapin vs diyor. Ben maddi olarak bir dusuncesizlik görüyorum.

Buyrun butun mesajinizi alintiladim hala ayni soruyu soruyorum fikrim degismedi. Kendi annenize de ayni seyi soyler miydiniz?
Sosyal devlet var sen devlet hastanesinde sonuc alamasan da olsun. Ozel hastaneye gitmesssen olecek halin yok diyebilir misiniz?
Yuzune soyleyemeyeceginiz seyleri insanlarin arkasindan soylemeyin lutfen!
Maddi olarak uygun olmadığımı söylerdim. Özel hastanede otel servisi alındığını düşünüyorum, olmazsa olmaz değil benim için. Hatta spesifik bir doktora gelmiyorsa konudaki kayınvalide bence gereksiz. Benim üzerimden gitmek isterseniz de ailemin maddi durumu benden daha iyi olduğu için gerçekçi bir örnek veremem size. Sadece ben ailemle maddi durumumu paylaşabileceğim için yoksa yok derim.

Istersen direk cekip vursun. Cocugu hapiste dogar masrafdan da yirtar...tövbe estagfurullah :KK53: :ıslık:
Ne alakasi var yazdigimla bunun? Küsmekten ote ne çözüm var? Maddi olarak rahat olsalar neyse ama iki ay ekside olmak ne demek hamile bir kadin icin? Gecim sıkıntısını dusunmek ne demek? Bu strese ne gerek var ki? Ablasiyla hastaneye gidiyormus zaten hep.

ayni benim kocam ve ailesi ustelik benim kv beni iplemez bile ama bi gun boyle soylenmem sonucta annesi yaa。 ozel hastane sanki senin batmani saglayacak kadar mi cok parkelerden daha uygundur emin ol。 sende anne oluyosun

annem rahatsız tam 8 yıldan fazladır benle ve eşimle yaşıyor asla yük değil bana.kayınvalidem yok ama görümcelerim de ne zaman isterlerse bana gelip kalırlar. aile kavramını kendi çocuğuma da aşılıyorumm en büyük bırakacağım mirasım da bu gerisi teferruat sadece.

Maddi olarak uygun olmadığımı söylerdim. Özel hastanede otel servisi alındığını düşünüyorum, olmazsa olmaz değil benim için. Hatta spesifik bir doktora gelmiyorsa konudaki kayınvalide bence gereksiz. Benim üzerimden gitmek isterseniz de ailemin maddi durumu benden daha iyi olduğu için gerçekçi bir örnek veremem size. Sadece ben ailemle maddi durumumu paylaşabileceğim için yoksa yok derim.
Beni sizin ailenizin maddi durumu ilgilendirmez. Beni ilgilendiren kisim buraya yazdiginiz yorum. Ben size katilmiyorum. Sagliksa durum borc harc alinip doktora hatta ozelse bile goturulur. Parke yapilmasindan bahsediliyor ayrica borcu harci eksisi yok bu isin. Parke bir anneden daha mi onemli? Oyle diyorsaniz saygi duyarim !!

X