Kayınvalide ve kayınpederin düşüncesizliği

Ben kendi hayatim uzerinden yorum yapiyorum. Boyle bir durumda esim benden gizli para gondermez. Hesaplarini biliyorum çünkü. Zaten bolluk bereket icinde olsak niye gondermiyoruz diye bana karşı cikabilir esim. Ancak konu sahibi iki aydir ekside. Ayrica hamile ve bir sürü eksik varmis. Hamile kadini, yeni baba olacak adamı geçim stresine sokmak haksızlık.

Kendi hayatınızı bir kenara bırakıp okuduğunuz konu üzerinden yorum yapsanız fena olmaz. O kadar sahiplenmişsiniz ki eksik okumuşsunuz. Konu sahibi iki aydır eş ailesi yüzünden mi ekside? Kenarda birikim yapmadan gebelik düşünülmeseymiş. Annenin sağlığı bir bebek dolabından yerdeki parkenin görüntüsünden daha mı önemli? Gerçekten çok vicdansızca yazıyorsunuz.

Ayrıca kayınvalide ve kayınpederinin düşüncesiz olduğunu sanmıyorum, eğer düşüncesiz olsalardı size kendi evlerini verip kira derdinden kurtarmazlardı sizi. Ailesinin evinde oturuyorsunuz bir zahmet götürün hastaneye ne olacak? En azından 1000 lira masraftan kurtarmışlar sizi.
Ay inanamıyorum
Bunu öğrendim daha da üzüldüm o anneye

Ben her zaman dürüstçe konuşmaktan yanayım.
Evet alsın karşısına konuşsun
İnsanlara durmaları gereken mesafeyi ve inceliği lafı evirip çevirmekle, yan yollara sapmakla anlatmak kendi seviyenizi düşürmekten başka hiçbir işe yaramaz.
Zaten konu sahibinin mantıklı bir nedeni var.
Eşi ve kendisi o sebebi söyleyecekler
Ve başka bir formül bakılacak
İyi bir devlet hastanesi ya da ileri alınmış bir tarih vs gibi.
İnsan ilişkilerinde içinde bulunulan durum bizim gösterdiğimiz tepkilerle şekillenir
Nahoş bir kayınvalide varsa daha mesafeli ve saygılı olunur
İlla kayınvalide olmak zorunda değil burada herkes hayatında sizin tabirinizle " yiyici" insanlarla karşılaşmıştır
Yiyici insanlarin herhangi bir insan olmasi ayri bir durum bu kisinin esinin annesi olmasi ayri bir durum. Biriyle her türlü baş edersin. Digeriyle her bayram her ölüm her düğünde mecbursun karsilasmaya. 60 yaşında insanin karşısına geçip bebek bekliyoruz, maddi sıkıntıdayız demek bana çok tuhaf geliyor. Kadin da bunu biliyor. Yine de bana verin diyor. Bebek odasi bile yokken bebek odasina yatak alin ben gelince yatayim diyor. Koltukta da yatabilirken hem de. Oğlu maddi olarak rahat biri olsa yatak oda mesele degil. Iki aydir eksider. Bunu anlamak icin sormaya konusmaya gerek yok. Talepkar olmanin da bir anlami yok. Yatak alin diye bir istekte bulunması bile kadinin ne kadar talepkar oldugunu gosteriyor.

Ay inanamıyorum
Bunu öğrendim daha da üzüldüm o anneye
Eski konusunda yazmış hanımefendi. Bende pes dedim, hem insanların evinde otur hemde onlara düşüncesiz bize köstek oluyor de. Eğer evlenirken, evlendikten sonra aileler çocuklara destek oluyorsa (ev veriyorsa, eşya alıyorsa, takı takıyorsa vs.) çocuklarda annelerinin onlara ihtiyacı olduğu zaman yanında olacak. Bitti. Ha öyle olmuyorsa çok düşüncesiz buldukları ailenin evlerinden çıkıp kiraya gidecekler bu kadar basit.

Eski konusunda yazmış hanımefendi. Bende pes dedim, hem insanların evinde otur hemde onlara düşüncesiz bize köstek oluyor de. Eğer evlenirken, evlendikten sonra aileler çocuklara destek oluyorsa (ev veriyorsa, eşya alıyorsa, takı takıyorsa vs.) çocuklarda annelerinin onlara ihtiyacı olduğu zaman yanında olacak. Bitti. Ha öyle olmuyorsa çok düşüncesiz buldukları ailenin evlerinden çıkıp kiraya gidecekler bu kadar basit.
Konu sahibi de çocuk bekleyen biri üstelik
Gerçekten çok şaşırdım
İnsan çocuğunu ne fedakarlıklarla büyütüyor
Üstelik kira masrafından da kurtarmışlar
Bir hastane masrafı gözlerine batmış
Boşa denmemiş işte baba oğluna bağ bağışlamış oğul babaya bir salkım üzüm vermemiş diye
Hep olmuş demek ki öyle evlatlar

Kendi hayatınızı bir kenara bırakıp okuduğunuz konu üzerinden yorum yapsanız fena olmaz. O kadar sahiplenmişsiniz ki eksik okumuşsunuz. Konu sahibi iki aydır eş ailesi yüzünden mi ekside? Kenarda birikim yapmadan gebelik düşünülmeseymiş. Annenin sağlığı bir bebek dolabından yerdeki parkenin görüntüsünden daha mı önemli? Gerçekten çok vicdansızca yazıyorsunuz.
Bu devirde birikim yapsaymiş diyebiliyorsunuz. Herkes sevgi pıtırcığı olmuş. Aileden zengin olmayan herkes sürünüyor bu devirde. Sorumsuz anne babalarin çocukları 20li yaşlarında kredi altina giriyor evlilik yapiyorlar. Evliliginin en güzel zamanlarini borç odeyerek geçiriyorlar. Herkes ne de guzel fikir veriyor ya. Çevremde onlarca genç var böyle. Biz de onlardan biriyiz. Belki bu sebeple talepkar anne babalara kızıyorumdur.

Bu devirde birikim yapsaymiş diyebiliyorsunuz. Herkes sevgi pıtırcığı olmuş. Aileden zengin olmayan herkes sürünüyor bu devirde. Sorumsuz anne babalarin çocukları 20li yaşlarında kredi altina giriyor evlilik yapiyorlar. Evliliginin en güzel zamanlarini borç odeyerek geçiriyorlar. Herkes ne de guzel fikir veriyor ya. Çevremde onlarca genç var böyle. Biz de onlardan biriyiz. Belki bu sebeple talepkar anne babalara kızıyorumdur.
Okumadıysanız eğer konu sahibi eşiyle beraber kayınpederinin verdiği evde kalıyorlarmış
Kimin kimi yediği hiç belli olmuyormuş demek ki

Konu sahibi de çocuk bekleyen biri üstelik
Gerçekten çok şaşırdım
İnsan çocuğunu ne fedakarlıklarla büyütüyor
Üstelik kira masrafından da kurtarmışlar
Bir hastane masrafı gözlerine batmış
Boşa denmemiş işte baba oğluna bağ bağışlamış oğul babaya bir salkım üzüm vermemiş diye
Hep olmuş demek ki öyle evlatlar
Umarım konu sahibi kendisini kayınvalidesi yerine koyup ya da kayınvalidesini annesinin yerine koyup düşünür. Üzüldüm kadına gerçekten.

Yiyici insanlarin herhangi bir insan olmasi ayri bir durum bu kisinin esinin annesi olmasi ayri bir durum. Biriyle her türlü baş edersin. Digeriyle her bayram her ölüm her düğünde mecbursun karsilasmaya. 60 yaşında insanin karşısına geçip bebek bekliyoruz, maddi sıkıntıdayız demek bana çok tuhaf geliyor. Kadin da bunu biliyor. Yine de bana verin diyor. Bebek odasi bile yokken bebek odasina yatak alin ben gelince yatayim diyor. Koltukta da yatabilirken hem de. Oğlu maddi olarak rahat biri olsa yatak oda mesele degil. Iki aydir eksider. Bunu anlamak icin sormaya konusmaya gerek yok. Talepkar olmanin da bir anlami yok. Yatak alin diye bir istekte bulunması bile kadinin ne kadar talepkar oldugunu gosteriyor.
Yiyici kendileri olmasın madem bu insanların hastane masrafı batmış kiraya çıksınlar adamların evinde oturup öyle yük oluyorsunuz demeyecekler. Çıksınlar kiraya o evede kiracı bulunur kadında sağlık masraflarını normal ihtiyaçlarını kendi karşılar

Beni sizin ailenizin maddi durumu ilgilendirmez. Beni ilgilendiren kisim buraya yazdiginiz yorum. Ben size katilmiyorum. Sagliksa durum borc harc alinip doktora hatta ozelse bile goturulur. Parke yapilmasindan bahsediliyor ayrica borcu harci eksisi yok bu isin. Parke bir anneden daha mi onemli? Oyle diyorsaniz saygi duyarim !!
Beyin ameliyatı da bacak ağrısı da sağlık... Bana katılın demedim ki sadece fikrimi söyledim.

Ayrıca kayınvalide ve kayınpederinin düşüncesiz olduğunu sanmıyorum, eğer düşüncesiz olsalardı size kendi evlerini verip kira derdinden kurtarmazlardı sizi. Ailesinin evinde oturuyorsunuz bir zahmet götürün hastaneye ne olacak? En azından 1000 lira masraftan kurtarmışlar sizi.
Ne kadar da yiyici bir aile...

Öyle mi dersiniz?

Devlet hastanelerinde muayene, tahlil, görüntülenme her biri için ayrı sıra bekleniyor.

Kemoterapi saatler sürüyorsa dediğiniz mümkün olabilir ancak.
Kemoterapi kisa sürmüyor. Görüntüleme icin de benim gittigim hastanelerde ileri bir tarih icin randevu aliyoruz.

He siz diyorsunuz ki evlenirken otu boku hep onlar yapsın ılerde de kapımızı çalmasınlar ne halt yerlerse yesinler.

Evin kayınpedere ait oldugunu okuyunca şok oldum bu yüzsüzlüğe, nankörlüğe.
Konu sahibi az ye git kira öde de kayınvalide de o evi kiraya verip parasıyla özele gitsin sana yük olmasin.
Böyle gelin yuzunden özele goturulmedigimi bilsem o gelini sacindan tutup atarım evimden. Sen de anne olacaksın hayatta bir karma var unutma.
Çok sinirlendim bu nankörlüğe, vicdansızlıga, çok terbiyesizsin!

X