Kayınvalide ve kayınpederin düşüncesizliği

Yiyici kendileri olmasın madem bu insanların hastane masrafı batmış kiraya çıksınlar adamların evinde oturup öyle yük oluyorsunuz demeyecekler. Çıksınlar kiraya o evede kiracı bulunur kadında sağlık masraflarını normal ihtiyaçlarını kendi karşılar
Maddi rahatliklari olsa bence goze batmazdi. Iki aydir ekside olmalarindan dolayi batmış. Oglu bile rahatsiz gelini nasil rahatsiz olmasin?

Bu devirde birikim yapsaymiş diyebiliyorsunuz. Herkes sevgi pıtırcığı olmuş. Aileden zengin olmayan herkes sürünüyor bu devirde. Sorumsuz anne babalarin çocukları 20li yaşlarında kredi altina giriyor evlilik yapiyorlar. Evliliginin en güzel zamanlarini borç odeyerek geçiriyorlar. Herkes ne de guzel fikir veriyor ya. Çevremde onlarca genç var böyle. Biz de onlardan biriyiz. Belki bu sebeple talepkar anne babalara kızıyorumdur.

Yapmasaydınız hanımefendi. Zorla mı evlendirdiler sizi? Siz lütfen artık kendi hayatınızı bir kenara bırakın konu sahibinin yazdıklarına yorum yapın, saptırıyorsunuz çünkü. Aileden zengin değilim çalıştık eşimle düğünümüzü de eşyamızı da kendimiz yaptık. Ayağımızı da yorgana göre uzattık. Kenarda birikimim olmadan da çocuk düşünmedim madem herkes kendi hayatı üzerinden konuşuyor öyle cevap vereyim size o zaman anlarsınız belki. Aileler yapsın diyorsunuz peki her şeyi aileler yapsın çocuklar ödemesin ama ailenin ihtiyacı olduğunda çocuklar aileyi yük mü görsün? Parası olmayan ne çocuk yapsın ne evlensin. İnanın sevgi pıtırcığı olabilecek en son insanım. Ne kadar realist olduğumu herkes iyi bilir. Son 2 ay sıkışmışlar peki bebek doğduktan sonra? Benim bebeğim zatürre geçirdi günlerce hastanede yattı mesela Allah korusun hastalık durumu olsa ne yapmayı düşünüyorlar acaba, o zaman paramız yok çocuk hastaneye gidemiyor diye konu açsalar anne-baba yardım etsin niye etmiyor dersiniz ama. E bunun farkı ne? Talepkarlık dediğiniz şey sağlık, ısrarla anlamak istemediğiniz şey bu.

Bu durum icin bir onerim yok ama yerinde olsam küsmek için bir bahane bulurdum. Sayar döker içimi bosaltir sonra küserdim. Baska türlü kurtulmanın ihtimali yok. Ya hakkin rahmetine kavuşursa kurtulursunuz ya da küslükle. Hakkin rahmeti de kim bilir ne zaman olur. Boyle gamsızlar uzun yaşar bir de.
Sizin gibiler yani...

Eşim kenarda köşede duran gram ve çeyreklerimizden birazınj bozduralım bebeğin kalan eksiklerini öyle alalım diyor. Doğumda hastane ücretini taksit yaptırırız kartı doldurmayalım diyor. Ne yapacağız bilmiyorum. Bozdurunca da yerine koyulmuyor biriktirmesi zor oluyor. Ne yapalım sizce?
Arkadaşlar konu sahibi sıkışık ya da maddi durumu kötü olan biri değil anladığım kadarıyla.
Kenarda duran gram ve çeyrekleri varmış, sanırım eşi bozdurmak istiyormuş ama o yerine nasıl koyacağız diye hayıflanıyor bozdurmak istemiyormuş. Şaka gibi konu, şaka gibi :KK70:

Hangi şehirde hangi özel hastane bu?
Muayene tutarı ne kadar olabilir?
Samimiyetle soruyorum.
Muayene ücreti ne kadar ki, siz bebek odası yapmaktan geri kalacaksınız?

Sağlık her şeyden mühim. Anne baba bu insanlar bunda netim.
Lakin bazı aileler sever kaba tabirle "söğüşlemeyi" Ne hikmetse bunlar varlıklıdır zaten aslında.
Çünkü gerçekten maddiyatı olmayan insan mahcuptur zaten. Arsız olmazlar.
Bu konudaki aileyi anneyi falan bilemem. Siz daha iyi bilirsiniz. Ama kocası para vermeyen, karısını gözetmeyen bir adamsa kadın da evlatlarına yöneliyor demekki.
Kayınpederin insan olması lazım önce. Kaç yıllık karısının varlık içinde yokluk yaşamasına sebep oluyor besbelli.
Siz de batmazsınız bir hastane masrafından.
Büyütmeyin.
Ya da ille bir tepki verecekseniz, kayınpederin cimriliğine çare bulun. Bulsun eşiniz.

😂Ooo o zaman sadece beyin ameliyati olacagimiz zaman mi ozel doktora gitmeliyiz 🤔 peki umarim sizde bu hayat gorusunuzu uygularsiniz. 😂😂
Hayır sadece gerçekten zorunlu zamanda veya paramız olduğunda gideriz, ama bu konuda bir de kira meselesi çıktı.Dolayısıyla konu sahibi de çok güven vermedi. Kim bilir başka ne detay var...

Konuda goremedim onlarin evinde oturduklarini. Sonraki yorumlarda mi yazildi?
Eşim memur, kira ödemiyoruz kayınpederimin evinde oturuyoruz.
Önceki konusunda yazmış.
Ayrıca konu shaibini bu kadar savundunuz ama atladığınız birşey var.
Kenarda duran çeyrekleri gramları varmış, bozdurmak istemiyormuş. Şimdi siz söyleyin anneniz hasta, devlet hastanesindeki tedavi yeterli gelmemiş özel hastanede daha kapsamlı daha rahat muayene olmak istiyor. Kenarda duran çeyrekleriniz var ama tekrar yerine koyamayacağınız için bozdurmak istemiyorsunuz. Bu vicdanlı bir hareket mi gerçekten?

Evet
Sizi alıntılayıp size de yazdım ama görmediniz demek ki
Kayınpederin evinde kalıyorlarmış
Bunu konusunda yazmamis bilmiyordum. Boyle bir durum varsa konuya eklenmeliydi. Yani kayinbabamlarin verdiği evde otursam bu tavırlarına yiyici demem. Ben her anda bir sey koparma derdinde olan anne babalardan diye düşündüm konuda yazdiklariyla.

Ne kadar üzücü sizde bir anne adayısınız ve hayatınızı evladınıza adayacaksınız. Yemeyecek yedirecek, giymeyecek giydirecek, hastalanınca hastaneye koşturacak ve başında sabahlara kadar nöbet tutacaksınız. Gün gelecek erkek olsa askere gidecek orada bakacaksınız, evlenecek elinizin yettiğince paranızı harcayıp en güzelini yapmaya çalışacaksınız. Sonra da büyüttüğümüz evlada ve onun eşine yük olacaksınız. Ne kadar yazık. Diğer konulara gelirsek de oda takımı için daha çok erken ilk 6 ay yanınıza bir küçük beşik ya da oyunparkı yatak alsanız işinizi görür. Zaten bebeğin sık sık uyanacağını ve sizi emeceğimi düşünürsek odasına getir götür oldukça zor olacaktır. Altınlar meselesinde de kart borcunu bir şekilde eksiye de düşse eşiniz öder de giden altınlar gelmez maalesef. Şimdilik parkeleri yaptırıp boya işini çözün ve oda takımı işini ötleyin derim ben. Hastane masrafları yüksek olursa o zaman altın bozdurmayı düşünürsünüz. Allah sağlıcakla yavrunuzu kucağınıza almayı ve onu güzelce hayırlı bir insan olarak büyütmeyi nasip etsin inşallah.

😂Ooo o zaman sadece beyin ameliyati olacagimiz zaman mi ozel doktora gitmeliyiz 🤔 peki umarim sizde bu hayat gorusunuzu uygularsiniz. 😂😂
ben beyin ameliyatı oldum 1 yılı aşın süre önce.sadece benim hakkım özel hastaneler çekilinn savulunnn gelmeyinn yahuuu devlete gidin hepiniz :rolleyes:

Arkadaşlar konu sahibi sıkışık ya da maddi durumu kötü olan biri değil anladığım kadarıyla.
Kenarda duran gram ve çeyrekleri varmış, sanırım eşi bozdurmak istiyormuş ama o yerine nasıl koyacağız diye hayıflanıyor bozdurmak istemiyormuş. Şaka gibi konu, şaka gibi :KK70:
o gramlar sakın külçe olmasın olur mu olur yahuu

Önceki konusunda yazmış.
Ayrıca konu shaibini bu kadar savundunuz ama atladığınız birşey var.
Kenarda duran çeyrekleri gramları varmış, bozdurmak istemiyormuş. Şimdi siz söyleyin anneniz hasta, devlet hastanesindeki tedavi yeterli gelmemiş özel hastanede daha kapsamlı daha rahat muayene olmak istiyor. Kenarda duran çeyrekleriniz var ama tekrar yerine koyamayacağınız için bozdurmak istemiyorsunuz. Bu vicdanlı bir hareket mi gerçekten?
Kendi annem diye düşünürsem benim annem ortada bebek yokken bile bizden boyle bir seyi talep eden bir insan degil. Diyelim ki istedi. Bebeğimin de hastalanma hastanede yatma gibi durumlari olabilir diyerek gelecegimi düşünür ve çeyrekleri bozdurmazdim. Çocuğuma karsi da sorumluyum çünkü. Durumu anlatir Arastirma hastanesine götürürdüm.

X