Kayınvalide ve kayınpederin düşüncesizliği

Kusura bakmayın benim ailem bu duruma pat diye gelmedi. Benim babam çocukluğundan beri dedem köyde yer yurt sahibi olmasına rağmen İstanbul da çalışmaya başladı. Sonra Arabistan da inşaatlarda amelelik yaptı. Sonradan memur oldu. Engelli kardeşimin bizim masraflarımızı yüklendi. Cebinde para olmazdı biz okula giderken cebinde ki son parayı arkadaşlarıma özenmeyeyim diye bana verip aç kaldığını bilirim. Bu duruma tek başına çalışarak çırpınarak geldi. Geceleri uyumadı. Bayılana kadar çalıştı hastanelik oldu. Ben küçükken veremi atlattı. Şu an durumumuz iyi fazlasıyla ama benim arkadaşlarımın çoğu araçlarından snap atarken benim babamın kaç şirketi var nasıl arabaya biniyorum bilmezler. En yakınım 4 arkadaşım bilir. Üniversitede bir yandan okudum bir yandan çalıştım suların unların içinde o rahatlıkta bi insan olsam emin olun babamın gönderdikleriyle çalışma ihtiyacı duymazdım. Ailem şu an tek istekleri biz ölmeden atan işin olsun kimseden beklentın olmasın diye çokta şey yapmayın yani
Sizin icin emek veren bir babaniz olmasi cok guzel boyle bir babaya sahip olmak eminim ki harika bir duygudur. Benimki de benim kazandığım 3 kuruşa göz diker çalışmazdı. Sizinki kadar emek veren biri olsaydi bizler de guzel bir hayat yaşar, tonlarca kredinin altinda ezilmezdik. Her iki durum da seçimimizle olan bir sey değil. Sizin adiniza çok mutlu oldum. Her zaman her yerde gururla taşıyacağınız bir aileniz var.

Kusura bakmayın benim ailem bu duruma pat diye gelmedi. Benim babam çocukluğundan beri dedem köyde yer yurt sahibi olmasına rağmen İstanbul da çalışmaya başladı. Sonra Arabistan da inşaatlarda amelelik yaptı. Sonradan memur oldu. Engelli kardeşimin bizim masraflarımızı yüklendi. Cebinde para olmazdı biz okula giderken cebinde ki son parayı arkadaşlarıma özenmeyeyim diye bana verip aç kaldığını bilirim. Bu duruma tek başına çalışarak çırpınarak geldi. Geceleri uyumadı. Bayılana kadar çalıştı hastanelik oldu. Ben küçükken veremi atlattı. Şu an durumumuz iyi fazlasıyla ama benim arkadaşlarımın çoğu araçlarından snap atarken benim babamın kaç şirketi var nasıl arabaya biniyorum bilmezler. En yakınım 4 arkadaşım bilir. Üniversitede bir yandan okudum bir yandan çalıştım suların unların içinde o rahatlıkta bi insan olsam emin olun babamın gönderdikleriyle çalışma ihtiyacı duymazdım. Ailem şu an tek istekleri biz ölmeden atan işin olsun kimseden beklentın olmasın diye çokta şey yapmayın yani
Gerçekten şu an sizin ailenizin maddi durumunuzla konunun ne alakasi var. 3 kişinin bildiği şeyi alakasız bir yerde duyarmak mi istediniz. Konu sahibine katilmiyorum ama sizin yorumlarinizi da çok gereksiz buldum. Ne alaka yani 🤦🏾‍♀️

Rahatsız olmaz ki, parke ve boya dediğiniz işler kaç gün sürer alti üstü?

Yeni doğan bebeğe oda tahsis etmeye çalışmak bunun için şartları zorlamak, anlaşılabilecek bir kafa değil benim açımdan.
Kayin aile evinde yaşıyor diye çok bir sey diyemiyorum artik. Savunur gibi gorunmek de istemiyorum. Odadan once baska eksikler de mevcuttu sanirim. Belki onlara oncelik verilebilirdi.

Kayin aile evinde yaşıyor diye çok bir sey diyemiyorum artik. Savunur gibi gorunmek de istemiyorum. Odadan once baska eksikler de mevcuttu sanirim. Belki onlara oncelik verilebilirdi.
Savunmak gibi görünmüyorsun hacı, sanki konuyu açan senmişsin de fake hesaptan destekleme yapıp diğer üyelere sallar gibi bir halin var. Hayır savunacak bir tarafı da yok bu kadar içselleştirme neden?

Kayinvalide yada onun eviyle alakası yok aslında bu dediğimin.

Şuan eksideler, alınacak başka eksikler mevcut, hastane parası duruyor, doğumdan sonra masraflar olacak, ekstra bir durum olabilir, çocuk hastanede yatabilir vs.şu durumda oda,boya,parke listede bile olmamalı diye düşünüyorum.

Savunmak gibi görünmüyorsun hacı, sanki konuyu açan senmişsin de fake hesaptan destekleme yapıp diğer üyelere sallar gibi bir halin var. Hayır savunacak bir tarafı da yok bu kadar içselleştirme neden?
ben de anlamadım neden canhıraş savunduğunu.kendi durumu başka konu sahibinin sorunu bambaşka oysa

Sizin icin emek veren bir babaniz olmasi cok guzel boyle bir babaya sahip olmak eminim ki harika bir duygudur. Benimki de benim kazandığım 3 kuruşa göz diker çalışmazdı. Sizinki kadar emek veren biri olsaydi bizler de guzel bir hayat yaşar, tonlarca kredinin altinda ezilmezdik. Her iki durum da seçimimizle olan bir sey değil. Sizin adiniza çok mutlu oldum. Her zaman her yerde gururla taşıyacağınız bir aileniz var.
Teşekkür ederim sizinde mutlu olmanızı içtenlikle diliyorum ancak benim anlatmak istediğim şu ailemin durumunu arkama alan bir insan değilim. Biraz yetiştirilme tarzı mı dersiniz adını siz koyun keşke şu an çalışmamı isteselerde çocuk gibi görmeyip kredi çekip evlenebilsem bundan gocunmam çünkü evlenen benim onların paraları benim değil. Belki siz kendi ailenizden dolayı olaya böyle bakıyorsunuz yaşadığınız şeyleri en iyi siz bilirsiniz.

Merhaba hanımlar. Doğuma 2 ay kaldı. Bebek alışverişimizin çoğunu yaptık fakat bir takım eksiklerimiz var. Çocuk odası olacak oda tadilata girecek, tadilat dediğim de şöyle, karanlık kaldığı için açık renk aydınlık olacak bir renge boyanacak ve parkeleri daha önce su borularının patlamasından dolayı su aldığı için kabarıp kırılmış kötü bir vaziyette o yüzden değiştirilecekti bunları da maaş alınca maaştan hemen sonra izinli günümüzde yaparız demişti eşim. Ayrıca çocuk odası için dolap vs alacaktık, anne bebek çantası ve hastanede lazım olacak pijama vb. şeyler gibi ufak tefek görünen ama maddi olarak masraf çıkaracak eksiklerimiz var.

Gelelim asıl konuya. Kayınpederim emekli, ev borcu bitti, hiçbir masrafları borçları yok. Geçim olarak bizden daha iyiler, köyde yaşıyorlar. Kayınvalidemle para konusunda sıkıntj yaşıyorlar. Kayınvalideme harçlık vs vermiyormuş sürekli bundan eşime dert yanıyordu, eşimle kaynımdan para istiyordu. Kayınvalidem hastalanmış, bacakları dizleri çok ağrıyormuş. Biz yaşadıkları şehirdeki bir hastaneden randevu aldık oraya gitti göründü, ilaç vs vermişler ama iyi gelmedi iyileşemedim hala ağrılarım var diye sızlanıp durdu. Kayınvalidem bir yandan hasta ablasıyla da ilgileniyor. Ay içerisinde bir kaç haftada bir ablasını hastaneye kemoterapiye götürüyorlar fakat oraya gitmişken doktora görüneyim edeyim demiyor eşime bundan dolayı sızlanıyor.
Eşimde gitmişken doktora görünseydin dediğinde sen çok biliyorsun zaten, biz okumadık cahiliz filan diye laflar ediyor. Kayınpederim de ilgilenip götürmüyormuş heralde doktora.

Dün kayınvalidem eşimi arayıp hafta içi köyden yanımıza geleceğini. Onu doktora götürmemizi istiyor. Benim doğum kontrollerimş yaptırdığım özel hastaneye bacakları için çıkacakmış, birde devlet hastanesinden de randevu al oraya da dahiliyeye gideceğim diyor. Bu kız karnı burnunda hamile korona morona kapar hastane hastane dolaştırmayayım demiyor, kendimiz zor gidiyoruz hastaneye. Onu da geçtim kayınvalidemin hastane masraflarını da biz karşılayacağız. Eşim geçen ay eksiye girdik bu ay elimizxe bu kadar var ve bebeğin odasını yapacaktık edecektik, annem bize masraf çıkartacak yine eksiye gireceğiz ne yapacağız bilmiyorum diyor. Annesinşn gelip burada doktora çıkmasını istemiyor. Çünkü her türlğ masraf vs bize kalıyor. Destek olmuyorlar hep köstek oluyorlar. Çocukları olacak, masrafları olur vs demiyolar aman taksitle yaparsınız edersiniz doğduktan sonra zamanla yaparsınız diyolar, hep çocuklarını söğüşleme derdindeler. Memlekettte ev bakıyorlarmış, hala bizden medet umuyorlar para için, kaynım da onların çocukları olacak masrafları vs var benim de yeni çocuğum oldu bizden ekmek çıkmaz demiş onlara. Yani diyeceğim o ki çok düşüncesizler.
Bebek odası alacağız kv bana da yatak alın vs ben gelince çocuğun odasında yatarım vs diyor. 🙄 Çok tuhaflar. Eşim kenarda köşede duran gram ve çeyreklerimizden birazınj bozduralım bebeğin kalan eksiklerini öyle alalım diyor. Doğumda hastane ücretini taksit yaptırırız kartı doldurmayalım diyor. Ne yapacağız bilmiyorum. Bozdurunca da yerine koyulmuyor biriktirmesi zor oluyor. Ne yapalım sizce?

çok mu lazım doğar doğmaz bebek odası. ben gerçekten anlamıyorum şu zamanı. maddi durumu olsa da olmasa da herkes aynı şeyi yapmaya çalışıyor. e madem eksidesiniz bekleyemiyor musunuz bir kaç ay daha, tadilatlar odalar. bebeğin zaten bir suru masrafı olacak doğar doğmaz, bir de durduk yerde oda açılması garip.
sanki oda olmasa çocuk buyumeyecek.
kayınvalideniz de tuhaf bulunduğu yerde gitmektense orayı tercih etmesi şu pandemide şehir değiştirip sizi de riske atması. ama zor geçiniyoruz diyip oda yapmanız da tuhaf.

dünyada ki tek ilgisiz kötü baba sizinki değil ki çoğumuz aynını yaşadık.ben bunu asla dramatize etmedim mesela.5 kuruşunu maddi ve manevi görmedim umrumda da değil.babası bırakıp kaçmış annesi akıl hastası beş kuruş maaşı olmayan öğrencim doktor oldu yahuuu.istenirse başarılamayacak şey yok hayat da ha olmuyorsa da bir sebebi vardır der gene üzülmem ben erişemediklerime

Gerçekten şu an sizin ailenizin maddi durumunuzla konunun ne alakasi var. 3 kişinin bildiği şeyi alakasız bir yerde duyarmak mi istediniz. Konu sahibine katilmiyorum ama sizin yorumlarinizi da çok gereksiz buldum. Ne alaka yani 🤦🏾‍♀️
Keşke okuduğunuz şeyin ne anlatmak istediğini anlasaydınız. Arkadaş zenginler sevgi pıtırcığı şu bu diye atıfta bulunarak yorum yapmıştı ya hanı bende durumu ıyı olup çalışıp çabalayan paraya güvenmeyen aılesıne arkasına yaslamayanlarda var diyorum. Kendi birikimimi çalışıp çabaladımda yaptım başkaları gibi ailem her haltımı karşılasın zihniyetim yok.

Keşke okuduğunuz şeyin ne anlatmak istediğini anlasaydınız. Arkadaş zenginler sevgi pıtırcığı şu bu diye atıfta bulunarak yorum yapmıştı ya hanı bende durumu ıyı olup çalışıp çabalayan paraya güvenmeyen aılesıne arkasına yaslamayanlarda var diyorum. Kendi birikimimi çalışıp çabaladımda yaptım başkaları gibi ailem her haltımı karşılasın zihniyetim yok.
Baska sekilde ifade edersiniz , bazilari altin mi bozdurayim diyor 50 bin tl hesabima yatak odasi icin para yatirdi diyorsunuz. Çok baskaa sekilde ifade edersiniz isteseniz . O yuzden hic bana yorum yapmayin

Hevesiniz olabilir bebek odasında anlıyorum ama yeni bir bebiş için oda şart değil ki hele altın vs bozdurmak hiç mantıklı değil sizinle yatıcak zaten. Eksilere düşmenizin anlamı yok. Kv ve kp ye gelince malesef tek sizinkiler öyle değil genelinde var bu. Hastalığa gelincede bence öyle düşünmeyin Allah rızası için yapın insanlık namına çok bişeyde tutmaz bence muayene olmadı araştırma hastanesine götürürsünüz.

Teşekkür ederim sizinde mutlu olmanızı içtenlikle diliyorum ancak benim anlatmak istediğim şu ailemin durumunu arkama alan bir insan değilim. Biraz yetiştirilme tarzı mı dersiniz adını siz koyun keşke şu an çalışmamı isteselerde çocuk gibi görmeyip kredi çekip evlenebilsem bundan gocunmam çünkü evlenen benim onların paraları benim değil. Belki siz kendi ailenizden dolayı olaya böyle bakıyorsunuz yaşadığınız şeyleri en iyi siz bilirsiniz.
Ben arkamda durabilecek bir aileye sahip olsaydim, sıkıştığım anda destek göreceğimi bilseydim çalışıp emek vermekten gocunmazdim. Siz de bu rahatlikla bu cumleyi kurabiliyorsunuz iste. Ay sonunu getiremezseniz biliyorsunuz ki aileniz hep yaninizda. Ani bir hastalik çıksa, tedavisi çok masrafli bir sey olsa kredi borcunu odeyemeyecek duruma getirse bu hastalik, ne lazimsa yapabilecek imkana sahip dağ gibi bir aileniz var. Bizde o olmadigi icin kötü bir sey olur mu riskli gebelik riskli doğum hastaligimin ilerlemesi vs gibi sebeplerle bütün günlerimiz tedirginlik icinde geçiyor. Yani mesele kredi çekip çalışıp bunu odemek degil. Mesele her an kredinin altında kalirim korkusu. Mesele borç odeme sıkıntısıyla yolda trafikte işte bir anlik dalgınlıkla başımıza bir sey gelir mi korkusu. Arkamizda birileri oldugunu bilsek çalışıp ödemekten neden gocunalım? Siz bunlari hep bu rahatlikla söylüyorsunuz. Herkes bu kadar şanslı degil malesef.

Beğenmedim butonuna yüklenin kızlarrr , üzgünüm ama konu ne olursa olsun hele ki maddi durum yetersizlikleri varken yatak odam icin babam 50 bin tl hesabima para yatirdi şimarikligi asiri itici. Ortaya yazayim da size cevap vermek zorunda kalmayayim. Yazin hadi 😅
Ahh şu zengin kiza biraz iyi davranayim kanki olayim da 3-5 bana atar belki jshshshhs . Bu sefer sizden dolar emojisi bekliyorum. Çok eğlendim shshsh
ciddi anlamda üslup sorununuz var... çok saygısızsınız...

rahatsızlığınızı dile getirme hakkına elbette sahipsiniz ama böyle bir üslupla yazınca ''cool'' veya umursamaz gözükmüyorsunuz... aksine çok itici gözüken sizsiniz...

X