Kayınvalide ve kayınpederin düşüncesizliği

ciddi anlamda üslup sorununuz var... çok saygısızsınız...

rahatsızlığınızı dile getirme hakkına elbette sahipsiniz ama böyle bir üslupla yazınca ''cool'' veya umursamaz gözükmüyorsunuz... aksine çok itici gözüken sizsiniz...
insanlar sahip olamadıklarının acısını sahip olanlardan çıkarmaya çalışıyor şaka gibi.fakirlik de zenginlik de suç değil hayatın doğal akışı

Ben arkamda durabilecek bir aileye sahip olsaydim, sıkıştığım anda destek göreceğimi bilseydim çalışıp emek vermekten gocunmazdim. Siz de bu rahatlikla bu cumleyi kurabiliyorsunuz iste. Ay sonunu getiremezseniz biliyorsunuz ki aileniz hep yaninizda. Ani bir hastalik çıksa, tedavisi çok masrafli bir sey olsa kredi borcunu odeyemeyecek duruma getirse bu hastalik, ne lazimsa yapabilecek imkana sahip dağ gibi bir aileniz var. Bizde o olmadigi icin kötü bir sey olur mu riskli gebelik riskli doğum hastaligimin ilerlemesi vs gibi sebeplerle bütün günlerimiz tedirginlik icinde geçiyor. Yani mesele kredi çekip çalışıp bunu odemek degil. Mesele her an kredinin altında kalirim korkusu. Mesele borç odeme sıkıntısıyla yolda trafikte işte bir anlik dalgınlıkla başımıza bir sey gelir mi korkusu. Arkamizda birileri oldugunu bilsek çalışıp ödemekten neden gocunalım? Siz bunlari hep bu rahatlikla söylüyorsunuz. Herkes bu kadar şanslı degil malesef.
Kaçırdığınız bir şey var ailem ne zamana kadar yanımda olucak yarın bir gün Allah korusun bir şey olduğunda napıcaz. Bu yüzden kadınların her zaman ayaklarının üstünde durması şart yarın aileme bir şey olmayacağı belli mi engelli kardeşimin yükünü sırtlanıcam. Şunu demek istiyorum bakın koskoca Sabancı nın oğlu engelliydi parası vardı sağlığı yoktu. Benim kardeşimin ayakkabısı var ama yürüyebilceği ayakları yok. Gezip dolaşabilceği ayakları yok dışarı çıkmak istemiyor bana bakıyorlar diye gözleri nerdeyse görmeyecekti neyse ki gözlükle görme kaybı ilerlemez dediler. Konu sahibinin eşinin annesinin sağlığını kaybetse kaybolduktan sonra özele gitse ne olacak ki giden gittikten sonra

Hepsi aynı ya bu kaynana ekibi neden kıskanç. Sen özel hastaneye gidiyorsun diye kıskanıp beni de götür diyor
Benim annemde aynı problemden dolayı gittiğim özel hastaneye memur indirimi yapılıyor devlette uğraşmayayım kalabalık diye gelmiş muayene olmuştu. Ama annemler kendi ceplerinden oldular yani. Kayınvalidem anneme diyor ki "BEnim oğullarımda beni götürür doktora özele". Kendi anneme şuan 1000 liralık iğne yapılacak, muhtemelen kayınvalideme de aynı iğneden yapılacak, eşim diyor ki artık iğnenin parasının birazını ben birazınj da kardeşim karşılar yapacak birşey yok. Babası yaptırmıyor ilgilenmiyor diye hep.. 🙄Değişikler yani.

Benim annemde aynı problemden dolayı gittiğim özel hastaneye memur indirimi yapılıyor devlette uğraşmayayım kalabalık diye gelmiş muayene olmuştu. Ama annemler kendi ceplerinden oldular yani. Kayınvalidem anneme diyor ki "BEnim oğullarımda beni götürür doktora özele". Kendi anneme şuan 1000 liralık iğne yapılacak, muhtemelen kayınvalideme de aynı iğneden yapılacak, eşim diyor ki artık iğnenin parasının birazını ben birazınj da kardeşim karşılar yapacak birşey yok. Babası yaptırmıyor ilgilenmiyor diye hep.. 🙄Değişikler yani.
Oo konu sahibi teşrif etmişler, ne büyük saadet. 🤗

Kaçırdığınız bir şey var ailem ne zamana kadar yanımda olucak yarın bir gün Allah korusun bir şey olduğunda napıcaz. Bu yüzden kadınların her zaman ayaklarının üstünde durması şart yarın aileme bir şey olmayacağı belli mi engelli kardeşimin yükünü sırtlanıcam. Şunu demek istiyorum bakın koskoca Sabancı nın oğlu engelliydi parası vardı sağlığı yoktu. Benim kardeşimin ayakkabısı var ama yürüyebilceği ayakları yok. Gezip dolaşabilceği ayakları yok dışarı çıkmak istemiyor bana bakıyorlar diye gözleri nerdeyse görmeyecekti neyse ki gözlükle görme kaybı ilerlemez dediler. Konu sahibinin eşinin annesinin sağlığını kaybetse kaybolduktan sonra özele gitse ne olacak ki giden gittikten sonra
Ailenizi kaybedince şirketleri kaybetmiyorsunuz ki. Hem burada hem yurtdışında olan sirketler sizin oluyor. Manevi acıları sıkıntıları konuya dahil etmek istemiyorum allah hepsine uzun ömür versin. Kaçırdığım bir nokta falan yok. Hiçbir zaman yarınım ne olacak diye korkmayan biri, hayat boyu ay sonunu zor getiren birilerine kredi cektim çalıştım odedim yine öderim siz de yapın diye ders vermemeli. Bu empatiyle dahi anlasilabilecek bir duygu değil çünkü.

Ya bide şunu anlamıyorum kv ve kp nin destek olmuyorlar diye yakınmanızı içinden gelirse olur zaten evladı sonuçta ben olsam destek olurum ama çoğu olmuyor işte beklenti içinde olmamak lazım. Bizde kendi düğünümüzü evimizi kendimiz ayarladık hep borcunuda ödüyoruz. Ben şey kafasındayım kp köstek olmasında desteği eksik kalsın.

Ailenizi kaybedince şirketleri kaybetmiyorsunuz ki. Hem burada hem yurtdışında olan sirketler sizin oluyor. Manevi acıları sıkıntıları konuya dahil etmek istemiyorum allah hepsine uzun ömür versin. Kaçırdığım bir nokta falan yok. Hiçbir zaman yarınım ne olacak diye korkmayan biri, hayat boyu ay sonunu zor getiren birilerine kredi cektim çalıştım odedim yine öderim diye ders vermemeli. Bu empatiyle dahi anlasilabilecek bir duygu değil çünkü.
burada hak verdim size ilk defa.haklıya haklı derim daima

evet sitenin en zengini benim cicimmmmm :KK53:

kutulu barbie koleksiyonun olduğundan bahset istersen çatlasınlar hasetten.
ya bişey dicem çok varoş bir tavır olabilir ama benim bazen burda bazı konuları okuyunca beddua edesim geliyor, herkese oluyor mu öyle, yoksa ben cidden varoş muyum?

Kızlar kimse bu hayatı aynı şartlarda yaşamıyor maleseff. Şartlar farklı roller farklı kişiler farklı hayatlar farklı yaşantılar farklı. Bu tarz konulara da herkesin fikride farklı doğal olarak. Düşüncede özgürüz kimse yargılamasın kimseyi

Hastane konusundaki tavrınızı yanlış ve haksız buldum. Bir yanda sağlık var bir yanda bebek odası. Sizce bebek odası daha kıymetliymiş demek ki. Elzem bir ihtiyaç değil bu. Bebek bir süre sizin odanızda kalacak zaten. Zamanla yaparsınız illa sıkıştırmanıza gerek yok. Parkeler şişkin olunca bebek yaşayamıyor mu odada?
Ama onların maddi durumu şuan bizden daha iyi. Geldikleri yerde de hastane var ve neredeyse her hafta kız kaedeşi için hastaneye gidiyor, hemde üniversite hastanesine ama orada topal topal dolaşıp doktora git görün dediğimizde bize laf edip buraya biz onu götürelim diye gelmesi de tuhaf. Ayrıca maddi olarak hep bizden beklenti içindeler. Orada da özel var orada da doktkr var orada git dedik randevu bile aldık illa burada doktora gidecek. Maddi durumları yerşnde olmasa neyse, ama biz sıkışığız altınlarımızı bozdurmak zorunda kalıyoruz, onlaeın hiç borcu vs yok biz ayrıca kredi de ödüyoruz. Ceplerine kontürü ve bazen ev faturalarını bile biz ödüyoruz. Arabalarının sigortası vb vergisini kayınoeder bize kakalamaya çalışıyor. Hiçbir maddi sıkıntıları yokken biz çocuk için çabalarken maddi olarak sıkıntıdayken bize yük oluyorlar. Evet çocuğumun odası elzem bir ihtiyaç. Eşyalarını koyacak yer yok. Kayınvalidem ve kayınoederiöin eşyaları vs ile dolu benim koltuklarımın altı. Benim doğum veya hastaneye çıktığımda verdiğim parayı bile sorguluyor kaynanam ne kadar veriyorsunuz sürekli her çıktığında para mı veriyorsun diye. Sağlık için o benim verdiğim parayı sorgularsa ben de lafınj yaparım.

Eşiniz kendisine söylemeden devlet hastanesinden randevu alıp götürebilir. “Çok iyi doktormuş” vs diye süsleyebilir. Başka bir şey gelemdi aklıma.
Bi ortopediye birde böbrekleri için başka doktora görünecek. Birine özele birine devlete gidecek randevu aldım.

burada hak verdim size ilk defa.haklıya haklı derim daima
Bütün bu tepkilerim boyle kotu bir aileden gelmis olup herkesin dalga geçtiği yiyici tabirimi bizzat kendi babamdan yaşayıp evlendigimde hiçbir yardim görmeyip tonlarca borcun altına itilmenin verdigi çaresizlikten geliyor. Belki tarafsızca okuyamadim. Konunun kayinvalideyi aklayan taraflarını gözden kaçırdım belki bu sebeple. Herkes yorumunu kendi yasantisi penceresinden bakarak yapıyor. Zalim kotu kaynana düşmanı gibi bir imaj çizdim belki de bilemiyorum. Ama oyle biri değilim. cok yoruldum kendi içimde. Bazi durumlara sabrim ve tahammülüm kalmadi. Evimize gercekten geçimi sağlayabilecek bir para giriyorken ay sonu zor geliyor. Bunun insanı nasil bitirdiğini ancak yasayan bilir. Buna sebep olanlara da ister istemez kin duyuyorum. Konudaki negatif tavrim da bu yüzden. Belki okumazsiniz ama sakin kafayla aciklamak istedim.

Abovv, çeyrek vs bozdurmayın sakın, çocuk doğduktan sonrası da var çünkü. Eşiniz neden kaynınızın söylediği gibi söyleyemiyor ki:işsiz:
O da diyor doktora orda görün, teyzem için gidiyorsun saatlerce bekliyorsun onu beklerken sen de git görün diye ama eşime verdiği tepki "biz cahiliz sen okumuşsun sen her şeyi çok iyi biliyorsun zaten" oluyor.

kutulu barbie koleksiyonun olduğundan bahset istersen çatlasınlar hasetten.
ya bişey dicem çok varoş bir tavır olabilir ama benim bazen burda bazı konuları okuyunca beddua edesim geliyor, herkese oluyor mu öyle, yoksa ben cidden varoş muyum?
anlayamıyorum bazı yazılanları.burda konularda milyonluk yatırımından bahsedenle de rahatça sohbet ediyorum pazar parasını düşünenle de.kimseyi ne üstün ne de düşük görüyorum çünkü kendimle ilgileniyorum en başta.kendime yarar sağlayacak ne olabilir diye onları dinliyorum.komplekslerimizden bir kurtulsak sorunlarımın çözümüne daha kolay odaklanırız diye düşünüyorum.haksız mıyım?

Ailenizi kaybedince şirketleri kaybetmiyorsunuz ki. Hem burada hem yurtdışında olan sirketler sizin oluyor. Manevi acıları sıkıntıları konuya dahil etmek istemiyorum allah hepsine uzun ömür versin. Kaçırdığım bir nokta falan yok. Hiçbir zaman yarınım ne olacak diye korkmayan biri, hayat boyu ay sonunu zor getiren birilerine kredi cektim çalıştım odedim yine öderim siz de yapın diye ders vermemeli. Bu empatiyle dahi anlasilabilecek bir duygu değil çünkü.
Haklısınız tabi ama konu sahibinin ailesi ev bile vermiş şu an kiralar belli ya oda olmasaydı. Özel diyince normal 50 liradan başlayan 200 e kadar muayene ücreti alan özellerde var. Her ay kira ödemeyen olarak bi hastane masrafı çokta yük olmamalı yani belli ki dayanılmaz ağrı çekiyor bacak ağrıları öyle azımsancak bir ağrı değil hemde altında büyük sorun yatabilir

X