Kayınvalide ve kayınpederin düşüncesizliği

Üzdüysem özür dilerim. Niyetim bu degildi. Cani zalim bir imaj çizdim buna da pismanim. Biraz düşünüp bir kere daha okuyup yazsam olurmus. Sadece babadan degil her iki taraftan da ayni malesef. Buna takilmayi biraktim bir sure önce psikoterapi hipnoterapi aldim. Bunlar sayesinde aştim pek çok seyi. Ama maddi sıkıntı olunca buna sebep olanlar da belli olunca ister istemez aklina geliyor insanin. Eşim benden daha cok tedirgin oluyor eminim. Her gün, bu dalginlikla ona bir sey olur mu korkusu yaşıyorum. Belki sacma bulacaksiniz bencilce bulacaksiniz ama ona bir sey olursa onca borcun altindan ben nasil kalkicam diye korkuyorum. Bu sıkıntılari ancak yasayan bilir. Bütün hırçınlığım kızgınlığım bundan. Birkaç mesajdir yazarken bile gözlerim doluyor. Dilerim herkes arkasinda duracak bir aileye sahip olur. Bizim yaşadıklarimizi yasamaz.
her karanlığın bir aydınlığı vardır bir gün hepsi geçecek.herkes şanslı doğmuyor güzel bir yaşamı olmuyor maalesef çoğumuz farklı sorunlarla sınanıyoruz sınanacağızda.güçlü ve dimdik olmak zorundayız başkası bize çare olamaz çünkü.burda şakalar yapan eğlenen üyelerin de sıkıntıları var emin olun biri de benim bunlardan sağlıkla sınanıyorum yıllardır ama gene de yaşamayı çok seviyorum sen de sev pes etmee sakın.

Bende şaşırdım doğrusu yorumlarınıza normalde yorumlarınızı biliyorum objektif bakıyordunuz beğeniyordum hep :oops: yanlış anlaşılmış. Umarım zor günlerinizi atlatırsınız.
Bu sitede büyük bir kitleyle iyi anlaşıyorum genelde. Ama insanin tarafsiz olamadigi durumlar olabiliyormuş. Gecen ay cok zor geçti. Daha yeni rahatladik 2 gun önce. Her sey bu kadar taze oldugu icin çok yogun yaşadığım için bu kadar sert oldum sanirim. Baska zaman olsa boyle olmazdim.

Ben suç bulmadım kadında zaten eşi annesinin hastane masrafını düşünüyor bir yük olarak görüyor bir evlat olarak gelin napsın demi.. ah ah erkek evlatlar bi kız evlat gibi olamıyorlar işte.

ya yok evladın erkeği kızı yok, hayırlısı hayırsızı, karakterlisi karaktersizi var, eşim bana asla demez ki annem buraya gelecek masraf çıkacak diye, ben böyle bir şeyin sitemini değil imasını yapsam bile bana buz kesilir. gerçekten çok garip insanların aile ilişkileri. annesine laf söylenmesine nasıl izin verir insan? annesine nasıl laf söyler ve söyletir? ilginç. daha teşhis ve tedavi olmadan iğnenin pahalılığından nasıl bahseder.

Bir dakika ciddi ciddi onların verdiği evde mi oturuyorsunuz? 😲
Ben şuna kanaat getirdim, ev vermek yaramıyor. Öte yandan o evi vermeyip kira parasını aylık yardım diye verilse sizden kıymetlisi olmuyor. Halbuki aynı şey. 🤦‍♀️

Sağlık işi en önemi iştir, sakın oturup bunun hesabını yapmayın. Evet genel olarak fazla para istendiğinden şikayetçi olabilirsiniz ama oturup bu noktada direnirseniz direkt “evimden çıkın, canım bile umrunuzda değil sizin” der ki haksız da sayılmaz. Adımlarınıza dikkat.

Annesinin sağlığını bile umursamadığınız, bu kadarcık hatırı bile olmayan adamdan neden çocuk yapıyorsunuz?
Eşiniz "annem masraf çıkaracak, ne yapacağımı bilmiyorum" derken "sen başımın etini yemeden bu işten nasıl sıyrılırım" demek istemiş bence.
Söz konusu kendi anneniz olsa böyle rahat rahat "off tekrar nasıl altın alacağız, keşke az ötede acı çekse" der miydiniz acaba?

Son düzenleme:
her karanlığın bir aydınlığı vardır bir gün hepsi geçecek.herkes şanslı doğmuyor güzel bir yaşamı olmuyor maalesef çoğumuz farklı sorunlarla sınanıyoruz sınanacağızda.güçlü ve dimdik olmak zorundayız başkası bize çare olamaz çünkü.burda şakalar yapan eğlenen üyelerin de sıkıntıları var emin olun biri de benim bunlardan sağlıkla sınanıyorum yıllardır ama gene de yaşamayı çok seviyorum sen de sev pes etmee sakın.
Gecmis olsun, insallah şifanız çok yakindadir. Allah sağlikla sınamasın. Geri kalan hepsi icin bir çözüm oluyor biliyorum. 1 senedir falan iyiyim ben de saglik olarak. Anlattigim gibi bir babaya sahip olup hasta olmamak mümkün mü? Allah bana şifa verdi. Benimkinden daha hizli size de versin insallah.

ya yok evladın erkeği kızı yok, hayırlısı hayırsızı, karakterlisi karaktersizi var, eşim bana asla demez ki annem buraya gelecek masraf çıkacak diye, ben böyle bir şeyin sitemini değil imasını yapsam bile bana buz kesilir. gerçekten çok garip insanların aile ilişkileri. annesine laf söylenmesine nasıl izin verir insan? annesine nasıl laf söyler ve söyletir? ilginç. daha teşhis ve tedavi olmadan iğnenin pahalılığından nasıl bahseder.
İşte tencere kapak olmuşlar gibi bende asla sağlıkta paranın lafını yapmam sağlık bu ya sağlık bende hamileyim Allah hayırlı evlatlar nasip etsin bize onlara muhtaç etmesin

Kadının çocuklarından medet ummasi kadar doğal bişey görmedim ben ortada devlet hastanelerinde doğum yapılıyor bukadar eksiklerinizi tamamlayamiyorsaniz devleti tercih edebilirsiniz hem kenardakine dokunmak istemiyorsunuz hem özelde doğum yapıp hemde herşeyin kusursuz olmasını bekliyorsunuz kadın gidip bir muayene olacak o muayene parası ile sanki herşeyi karşılayacak gibi konusmussunuz batmazsiniz okadarda bence empati yapmak lazım aynı durumda annende olabilirdi
Yaa insan tabi çocuklarından medet umar ama kayınvalidem imkanı olduğu halde aylardır kendi durduğu ilde kız kardeşi için kendi arabalarıyla km uzaktaki hastaneye gittiği halde doktora görünmedi. Eşim bu kadar ağrın varsa ağlıyorsan neden görünmüyorsun randevu alalım veya teyzemi beklerken gir doktora görün dediği halde görünmedi. Biz zaten evlendiğimiz günden itibaren kv kp in her masrafını karşılıyoruz. Arabalarının sigortası, vergisi, evlerinin faturası, telefon kontürleri vs de dahil olmak üzere herşeylerine yardımxı oluyoruz durumları iyi olduğu halde. Sürekli onların ihtiyaçları vs için paramızı harxıyorken ben neden kendimden kısayım. Zaten ben kendi ihtiyaçlarımı bile erteliyorum çocuk olacak diye almıyorum. Kendim özele öyle 150 200 tl para bayılmıyorum memur indiriminden dolayı 30 tl para veriyorum yoksa ben de gidemezdim. Bebeğin kıyafetleri beşiğini bile eltimden. Herşeyin kusursuz olmasını beklesem giidip eltimden beşik almam, gidip eltimden onun kız kardeşinin çocukları ve kendi çocuklarıyla eskittiği kıyafetleri almazdım, evet heeşeyi biz karşılıyoruz bunu da anlattım. Geliş gidiş 400 tl bilet parasına kadar biz yapıyoruz. Benim annemde o durumda ben yanında eşlik ediyorum annemlerden bile durumları daha iyi evleri de var kaynanamların, anneme tek birşey alsam benim annem neden masraf yapıyorsun diye söyleniyor. Durumu olmasa yaparım ama durumu varken ve biz doğum için hazırlık yaparken bizden beklemeleri abes.

Gecmis olsun, insallah şifanız çok yakindadir. Allah sağlikla sınamasın. Geri kalan hepsi icin bir çözüm oluyor biliyorum. 1 senedir falan iyiyim ben de saglik olarak. Anlattigim gibi bir babaya sahip olup hasta olmamak mümkün mü? Allah bana şifa verdi. Benimkinden daha hizli size de versin insallah.
ben babamı ömrümde 6 ay görmedim 5 kuruş parasını harcamadım.26 yaşımda bir konuşayım belki düzelmiştir dedim bir şans verdim yanii.Adam beni eleştirdi yaşadığım kendi 0 katkısı olan hayatımı kıskandı .o zaman haaa dedim insanlar değişmez hiçç uğraşma o gün bügün de görüşmedik 42 yaşındayım çocuğumu hiç görmedi merak bile etmedi.ameliyatımdan haberi bile yok.ben asla üzülmedim ne çocukluğumda ne ergenliğimde.daima güçlü durdum mutlu oldum okudum evlendim kızıma evlat sevgisi olan bir baba buldum en başta.kendi kendnin psikoloğu ol doktoru ol anne babası ol.çık artık karanlığındannnn.düşmanlarını sevindirme

Üzdüysem özür dilerim. Niyetim bu degildi. Cani zalim bir imaj çizdim buna da pismanim. Biraz düşünüp bir kere daha okuyup yazsam olurmus. Sadece babadan degil her iki taraftan da ayni malesef. Buna takilmayi biraktim bir sure önce psikoterapi hipnoterapi aldim. Bunlar sayesinde aştim pek çok seyi. Ama maddi sıkıntı olunca buna sebep olanlar da belli olunca ister istemez aklina geliyor insanin. Eşim benden daha cok tedirgin oluyor eminim. Her gün, bu dalginlikla ona bir sey olur mu korkusu yaşıyorum. Belki sacma bulacaksiniz bencilce bulacaksiniz ama ona bir sey olursa onca borcun altindan ben nasil kalkicam diye korkuyorum. Bu sıkıntılari ancak yasayan bilir. Bütün hırçınlığım kızgınlığım bundan. Birkaç mesajdir yazarken bile gözlerim doluyor. Dilerim herkes arkasinda duracak bir aileye sahip olur. Bizim yaşadıklarimizi yasamaz.
Sakın içinize atmayın psikolojik destek almaya devam edin emin olun ben sizi gerçekten anlıyorum. Annemin ve babamın aileside böyleydi. Babam küçücük yaşında çalışmaya başlamış diğer kardeşlerı el bebek gül bebek biriktirdiği her şeyı elinden almışlar evlenirken bi halısı olmuş. Anbem deseniz okutulmayan bir kadın ama kadın olduğu için değil diğer bütün kardeşleri okutulurken annem çalıştırılmış herkesin önünde çeyiz parası bile kız kardeşine harcanmış. Şu an bu yaşında bıle ikiside değer görmüyor annanemi arasa şuram ağrıyor diye ayy oğlumun şu kızımında ağrısı var diyip onları anlatıyor. Kapıya kargo gelse beni çağırır yanlış yazarım üstüme gülerler diye sürekli biri bir şey dediğinde ağlar. En komiği babam verem olduğunda kımse gelip görmemiş ölücek demişler yine gelmemişler. Şimdi ne oldu dersen takmaktan ikiside mahfoldu annemin gözlerinin içinin güldüğünü hiç görmedim hep hüzünlü babam sağlığından oldu bir sürü rahatsızlığı var. Değmiyor kafaya takmaya onlar takıyor mu hayır olan anca üzülene oluyor

Çok haklısınız. Aile içinde para alışverişi olmasın diyin, çıkın evlerinden gelen kira ile doktora da giderler fatura da öderler.
Eşim zaten bunca lafları bunca suratları bunca çektirdiği sıkıntılar kira vermediğimiz içinse ben her ay vereceğim kiralarını dedi. Sonra bize yok yok biz sizden kira mı istiyoruz vs oldu. Biz zaten evlenirken kiraya çıkacaktık bunları bilerek ama kv kp millet ne der, kendi oğlunu kiraya çıkarmış kendi evi dururken der diye evlerinde oturttular. Normalde ben verdiğimiz paranın lafını yapmam. Ama kv kp herşeyde her konuda maddiyatçılk yapıp bizden her konuda beklenti içinde olunca eşim de kardeşi de sinirleniyor açıkçası. Kardeşi de eşim de kredi ödüyor. Kv kp bize borçları olduğu halde bir yerlerden ev alıp parasını eşimle kaynıma ödetme derdindeler, herşeylerini eşim ve kaynım karşılasın yapsın istiyorlar. Ama maddi durumları kötü olsa neyse. Maddi durumları çok iyi.

ben babamı ömrümde 6 ay görmedim 5 kuruş parasını harcamadım.26 yaşımda bir konuşayım belki düzelmiştir dedim bir şans verdim yanii.Adam beni eleştirdi yaşadığım kendi 0 katkısı olan hayatımı kıskandı .o zaman haaa dedim insanlar değişmez hiçç uğraşma o gün bügün de görüşmedik 42 yaşındayım çocuğumu hiç görmedi merak bile etmedi.ameliyatımdan haberi bile yok.ben asla üzülmedim ne çocukluğumda ne erenliğimde.daima güçlü durdum mutlu oldum okudum evlendim kızıma evlat sevgisi olan bir baba buldum en başta.kendi kendnin psikoloğu ol doktoru ol anne babası ol.çık artık karanlığındannnn.düşmanlarını sevindirme
Eskiye nazaran iyi durumdayım çok şükür. Maddi konulardaki kaygımızı atlatabilirsek cok mutlu bir evliligimiz var. Baska sorunumuz yok. Umarim bir kapı açılır ve her sey düzelir sıkıntıda olan herkes icin.

Yaa insan tabi çocuklarından medet umar ama kayınvalidem imkanı olduğu halde aylardır kendi durduğu ilde kız kardeşi için kendi arabalarıyla km uzaktaki hastaneye gittiği halde doktora görünmedi. Eşim bu kadar ağrın varsa ağlıyorsan neden görünmüyorsun randevu alalım veya teyzemi beklerken gir doktora görün dediği halde görünmedi. Biz zaten evlendiğimiz günden itibaren kv kp in her masrafını karşılıyoruz. Arabalarının sigortası, vergisi, evlerinin faturası, telefon kontürleri vs de dahil olmak üzere herşeylerine yardımxı oluyoruz durumları iyi olduğu halde. Sürekli onların ihtiyaçları vs için paramızı harxıyorken ben neden kendimden kısayım. Zaten ben kendi ihtiyaçlarımı bile erteliyorum çocuk olacak diye almıyorum. Kendim özele öyle 150 200 tl para bayılmıyorum memur indiriminden dolayı 30 tl para veriyorum yoksa ben de gidemezdim. Bebeğin kıyafetleri beşiğini bile eltimden. Herşeyin kusursuz olmasını beklesem giidip eltimden beşik almam, gidip eltimden onun kız kardeşinin çocukları ve kendi çocuklarıyla eskittiği kıyafetleri almazdım, evet heeşeyi biz karşılıyoruz bunu da anlattım. Geliş gidiş 400 tl bilet parasına kadar biz yapıyoruz. Benim annemde o durumda ben yanında eşlik ediyorum annemlerden bile durumları daha iyi evleri de var kaynanamların, anneme tek birşey alsam benim annem neden masraf yapıyorsun diye söyleniyor. Durumu olmasa yaparım ama durumu varken ve biz doğum için hazırlık yaparken bizden beklemeleri abes.
Hamilesiniz stres yapmayın unutmayın herkes ektiğini biçer. Ev vermişler sanırım ev verdiler diye de durumları olduğu halde faturalarına kadar ödemeniz gerekmez elbette. Alışkanlık haline getirmişler sanırım. Ama siz direk sağlıktan dem vurunca tepki aldınız ister istemez. Sizde anne olucaksınız bunu düşünün

Sakın içinize atmayın psikolojik destek almaya devam edin emin olun ben sizi gerçekten anlıyorum. Annemin ve babamın aileside böyleydi. Babam küçücük yaşında çalışmaya başlamış diğer kardeşlerı el bebek gül bebek biriktirdiği her şeyı elinden almışlar evlenirken bi halısı olmuş. Anbem deseniz okutulmayan bir kadın ama kadın olduğu için değil diğer bütün kardeşleri okutulurken annem çalıştırılmış herkesin önünde çeyiz parası bile kız kardeşine harcanmış. Şu an bu yaşında bıle ikiside değer görmüyor annanemi arasa şuram ağrıyor diye ayy oğlumun şu kızımında ağrısı var diyip onları anlatıyor. Kapıya kargo gelse beni çağırır yanlış yazarım üstüme gülerler diye sürekli biri bir şey dediğinde ağlar. En komiği babam verem olduğunda kımse gelip görmemiş ölücek demişler yine gelmemişler. Şimdi ne oldu dersen takmaktan ikiside mahfoldu annemin gözlerinin içinin güldüğünü hiç görmedim hep hüzünlü babam sağlığından oldu bir sürü rahatsızlığı var. Değmiyor kafaya takmaya onlar takıyor mu hayır olan anca üzülene oluyor
Bu kadar saglik sorunu varken, ruhsal sorun varken o kadar paranin da bir kiymeti yok o zaman. Keşke agiz tadiyla keyfini cikarabilselerdi. Umarim bundan sonrasi cok guzel olur sagliklari iyi olur.

Eşim zaten bunca lafları bunca suratları bunca çektirdiği sıkıntılar kira vermediğimiz içinse ben her ay vereceğim kiralarını dedi. Sonra bize yok yok biz sizden kira mı istiyoruz vs oldu. Biz zaten evlenirken kiraya çıkacaktık bunları bilerek ama kv kp millet ne der, kendi oğlunu kiraya çıkarmış kendi evi dururken der diye evlerinde oturttular. Normalde ben verdiğimiz paranın lafını yapmam. Ama kv kp herşeyde her konuda maddiyatçılk yapıp bizden her konuda beklenti içinde olunca eşim de kardeşi de sinirleniyor açıkçası. Kardeşi de eşim de kredi ödüyor. Kv kp bize borçları olduğu halde bir yerlerden ev alıp parasını eşimle kaynıma ödetme derdindeler, herşeylerini eşim ve kaynım karşılasın yapsın istiyorlar. Ama maddi durumları kötü olsa neyse. Maddi durumları çok iyi.
Bir çıkın bakalım kiraya
Size ev verilmesine rağmen sürekli geçinemiyoruz muhabbeti yaparken kirada nasıl geçiniliyor asıl o zaman görürsünüz dünya kaç bucakmış

Ay Allahım büyük konuşmak istemiyorum ama evladın nankörü de bi ayrı kötüymüş
Çocuk isteyen bir insanım bana bile bi acaba dedirtti eşiniz

Söylenecekseniz karşılamayın anladığım kadarıyla bu durumdan hoşnut değilsiniz eşinize söyleyin madem durumları varken biz neden herşeyi karşılaşıyoruz diye aylık ne kadar ayiriyorsunuz butcenizden mesela bu sizi zorluyor ise birazda diğer çocuğu katkıda bulunur siz konuyu açarken belirttiğiniz şey özelde muayene ücreti olmuş ayrıca bu bir kerelik bişey yani herşeyini karşılıyor olsanız bile tüm bunlar şimdiye kadar sesinizi cikarmamissiniz muayenesinide yaptırın bitsin yada eşinizle konuşun yapmasın hiç birşey kadının derdi ücreti size yıkmak gibi gelmedi bana niyeyse belki yanında olmasını istiyordur cocugunun

Bu kadar saglik sorunu varken, ruhsal sorun varken o kadar paranin da bir kiymeti yok o zaman. Keşke agiz tadiyla keyfini cikarabilselerdi. Umarim bundan sonrasi cok guzel olur sagliklari iyi olur.
Zaten 5 6 sene oldu kuzum daha babam emekli olduğunda yoksa 5 seneye kadar evimiz yoktu. Bütün akrabalarımızın evi falan varken biz geçim derdindeydik. Üniversite 3. sınıftayken babam iş kurmaya başladı annemin altınlarıyla yoksa nerdeee. Ben babamdan kitap parası istemeye utanıyordum. Şimdide babamın akciğeri zaten veremden dolayı kötü durumda fıtıkları boğazında kistler kötü huylu birde arada acillik oluyor küt bir yerlerde düşüyor. Ödümüz kopuyor. İki seneye bırakcak bu işleri memur maaşı birde elinde ne kalırsa devrettikten sonra artık dayanamıyor yüzü baya çöktü cildi aşırı sarktı 70 yaşındaki insanın yüzü gibi oldu😞 Annemde beter durumda boynu beli fıtık diz kapağı kayık 25 yaşındaki çocuğu fizik tedaviye götürüp getiriyor. Evdeyken ben kardeşimi kucağıma alıp yatağa tuvalete götürüyorum. Öyle rahat bir hayatımız yok emin ol tek derdim ben evlendikten sonra annem iyice kötü olursa ayy varya bu akşam herkes ağlıcak anlatamadığım benimde o kadar şeyim var ki ağlamak istemiyorum

X