Kayınvalide ve kayınpederin düşüncesizliği

Kimseden beklentimiz yok. Tek isteğimiz kv kp maddi olarak bizden beklenti içinde olmamaları. Ya kontürlerini biz alıyoruz genelde, elektrik faturalarını da bazen biz bazen kaynım ödüyor. Yeri geliyor arabalarının sigortası vergisini bile bize ödettirmeye çalışıyorlar sanki biz kullanıyormuşuz gibi. Kayınvalide para bekliyor bizden kp vermiyor diye. Düğünde de heeşeyi altın vs de dahil eşim yaptı zaten onları borca sokmadı birşey istemedi. Ama hep bizden beklenti içindeler. Maddi durumları da iyi. Biz birşey alsak aa çok para vermişsiniz, araba aldık altınlarımızı bozdurmuştuk. Diyo ne kadar kaldı, neden bozdurdun, bende olsa o altınlar bende kalsa bozduramazdınız, sen en iyisi bana ver altınları bende kalsın, gezmeyin tozmayın, dışarda yemeyin evde yiyin ne olacak. Sanki sürekli gezen dışarıda yemek yiyen insanlarmışız gibi laflar ediyor.
Ben zaten bir beklenti içindesiniz demedim farkındaysanız. Kv ve kp rede yorum yapmadım. Haklı olabilirsiniz ben altınlar konusunda yorum yaptım. Çok zorunuza gidiyorsa eşiniz tavrını koysun neden kendinizi kasıyorsunuz bu kadar.

Ev vermedilet ortak ev, 70000 tl borçları var bize o yüzden burda kslıyıruz borcu ödemediler yani hemde el ne der diye
Düğünde takmadıkları altınları mı borç yazdınız? Zorla eve oturttular, zorla düğün yaptırdılar tarzı zorlamaları kabul edemiyorum ben. Konunun başında sizi destekleyen çok az kişidendim ama sizin de sütten çıkma ak kaşık olmadığınızı düşünüyorum artık.

Siz nasılsa zorla bir şeyler yapmaya alışıksınız. Madem onların zorlamasıyla evlerinde oturuyorsunuz, yine onların zorlamasıyla borç harç özel hastaneye götürüsünüz.

Sonuna kadar haklısınız.Bir de herkese sabrederek tek tek açıklayıcı cevaplar yazmışsınız.
Kp nizin evinizde oturduğunuzu burda biri yazmış,ben de açtım konunuza baktım.Tabi insanlar her zaman old gibi sadece görünene baktığı için eleştiri üstüne eleştiri yazmış.Ordan da anlaşılıyor ki başta eşinizde iş yok maalesef.Ve dediğiniz gibi eğer destek olsalardı bu zamana kadar hastane ücreti de gözünüze batmazdı
Hep bir eleştirme isteği,hep bir açık arama isteği.Hatta bi ara birbirini iyice gaza getirip aaa evet konu sahibi de böyle bencil,doğru haklısın bak şunu da yapmış..
Size tavsiyem boşuna yıpratmayın kendinizi.Ne eşin değişir ne ailesi.Parayı kazanan eşiniz bırakın bulsun yolunu madem öyle.Siz de kısmayın.İlk çocuğunuz,yeterince ikinci el falan alarak üstünüze düşeni yapmışsınız.Daha fazla kasmayın.Stresiniz de onu da üzer,gerer.Hamile bir insanın üstüne de bu kadar gidilmez..Devlete de gitmeyin asla.Annesine de söyleyin açık açık.Bu halde gidemem kusura bakmayın deyin.Oğlu düşünsün..

Bence öncelik sıralaması yaparken hata ediyorsunuz. Sağlık bu hiç bir şeye benzemez.
Borç muhabbeti yüzünden ne halin varsa gör tavrı bana yanlış geldi.
Gereksiz bile olsa belki ilgi alaka bekliyor
Siz değil ama eşiniz ilgilensin.

Gerçekten düşüncesizlermiş
Hem sizi evlerinde oturmaya zorlamışlar
Hemde evin parkelerini bile değişmemişler.
Olacak iş değil vallahi iyi dayanmışsınız
Üstüne birde özel hastaneye gitmek istiyorlar. Aman Allahım bu nasıl düşüncesizlik.
Kv de hele hem düşüncesiz hemde saf. Ben olsam sizi o evden çıkarır kiraya veririm. Gelen kiraylada paşa gönlüme göre özelede giderdim.
Kira ödemediğiniz halde geçinemiyorsunuz, birde kirada olsanız napcaktınız
Ozamanda hamileyim doğum yapıcam, çocuğuma herşeyi 2.elden aldım, kv kp hiiiiiç destek olmuyor bisürü evleri var ama biz kirada sürünüyoruz diye yaygara koparacağınıza nerdeyse eminim.
Siz çalışıyormusunuz, asıl ben bunu merak ettim

Ya arabasının sigortası vergisi telefonun kontürü evlerinin faturasını bile ödüyorsak sizce kim sömürğlmüş???
Araba sigortası yılda 2 kere geliyor
Sizinki ne kadar geliyor bilmiyorum ama hadi bak bin tl olsun 6 aylığı
2 seferden 2 bin tl
Sigortası da 2 bin olsun
Telefon faturası iki kişi 200 olsun bu Da bi yılda 2500 etsin
Elektrik su 300 olsun aylık toplam hadi çok harcasınlar da 400 olsun 12 ayda 4800 5 bine tamamlayalım
Toplamda yıllık size masrafları 10 bin civarı yapıyor ki ben abarta abarta yazdım
E siz bin lira kira vereceksiniz normalde başkasının evi olsa
Bir yılda 12 bin yapıyor
10 bin < 12 bin
Şu durumda geçinemezken kirada nasıl geçineceksiniz?
Kiraya çıkıp kayınailenizle muhattap olmama ihtimaliniz üzerine bir çalışma yaptım

Eşim altını annedi için bozdurmuyor ki altının annesiyle alaakası yok.

Annesinin doktor masrafını karşılayacağı için diğer ihtiyaçlara para kalmayacak. Bu yüzden bozdurmayacak mı altınları?
Altın bozdurup hastaneye vermiş ya da hastaneye para verip başka şeyler için altın bozdurmuş, ne fark eder ki? İkisi de aynı şey.

Ailesinin size 70 bin lira borcu olduğunu söylemişsiniz. O borç ne borcu?

Annesinin doktor masrafını karşılayacağı için diğer ihtiyaçlara para kalmayacak. Bu yüzden bozdurmayacak mı altınları?
Altın bozdurup hastaneye vermiş ya da hastaneye para verip başka şeyler için altın bozdurmuş, ne fark eder ki? İkisi de aynı şey.

Ailesinin size 70 bin lira borcu olduğunu söylemişsiniz. O borç ne borcu?

Düğünde altın takmamışlar, borç olsun demişler. Onun borcu

Komik dimi

70.000 tl borç nereden kalma ?
Eltime düğün zamanı altınlarını onlar almışlar. Eşimede bizim size borcumuz olsun. Biz alamayacağız şuan. Alınca veririz dedi. Kayınpederim her seferinde söyler size şu kadar altın borcum var ne zaman isterseniz vereceğim borcum borç diye. Eltime düğünde aldıp bana almadıkları için de içleri rahat etmiyor diye bizi bu evde oturtuyorlar. Yoksa kayınpederim istediği an çıkartır. Eşim kardeşi takımlarıyla ev aldı. Ben dr kardeşime hakkı neyse bu evde onu vereyim ev ortaklıktan çıksın baba dedi ama kayınpederim kabul etmedi. Ne zaman istersem çıkartırım sizi ben öldükten sonra ne yaparsanız yapın dedi.

F
bilmiyorum bir iletişim kopukluğu var net olmanız lazım para konusunda. Yoksa yok yani. Bir de diz ağrısna doktor sihirli değnekle dokunacak değil ya. Fazla kilosu vardır kireçlenme vardır. Kemik erimesi vardır devlette kemik ölçümü falan yapılır. Mr çekilir. Söylenecek şey aynı.
Osteocare kullansın. Devit 3 ampul verin ayda 1. O yaşlarda normal.
Fazla kilosu var zaten 90 kg kaynanam. Ve dinlemiyor. Kayınpederimle sürekli kg konusunda tsrtışıyorlar. Normal bşr insan 1 kase çorba yiyorsa o 3 kaselik bir bir kaba veya tabağa çorbasını koyar öyle yer, bir tepsi trileçenin yarısını bir günde kendisi yer. Kayınpederimle de bu yüzden çok tartışırlar, yemene dikkat etmiyorsun sonra ay vah hastayım diyorsun diye.

F

Fazla kilosu var zaten 90 kg kaynanam. Ve dinlemiyor. Kayınpederimle sürekli kg konusunda tsrtışıyorlar. Normal bşr insan 1 kase çorba yiyorsa o 3 kaselik bir bir kaba veya tabağa çorbasını koyar öyle yer, bir tepsi trileçenin yarısını bir günde kendisi yer. Kayınpederimle de bu yüzden çok tartışırlar, yemene dikkat etmiyorsun sonra ay vah hastayım diyorsun diye.

90kiloluk vücutta diz tabi ki ağırır o dizin kuvveti ne? Valla isterseniz hacettepe de profa götürün kilo versin diyecek.

Bu kadar kotu insanlarsa neden evlendiniz onlarin ogullariyla sonucta gen var ceker?
Bu kadar sikinti icinde niye yasiyorsunuz o zaman?
Siz calisiyor musunuz?
Ben evlenmeden öncr çalışıyordum. Evlendikten sonra işi bıraktım. Devam edecektim ama olmadı. Yerime yeni birini getirdiler. Başka yerlere de başvurdum ama eşimin çalışma şartları ile hiç uymadığı için birbirimizi hiş göremeyeceğiz diye eşim de bende istemedik.

Bu kadar kotu insanlarsa neden evlendiniz onlarin ogullariyla sonucta gen var ceker?
Bu kadar sikinti icinde niye yasiyorsunuz o zaman?
Siz calisiyor musunuz?
Aslında çok da sıkıntı da değildik ama eşimin herşeyi nakit harcaması nakit alması yüzünden sıkışıyoruz eksiye düşüyoruz. Bazı şeyler karta taksit yapılarak alınsa daha rahat edeceğiz ama eşim anlamıyor. Diyorum böyle herşeyi nakit harcayarak ayın sonu gelmez bazı şeyleri alırken taksitle almamız gerek. Yoksa ya hiç alamazsın ya da eksiye girersin. Her eksiye girdiğimiz de veya her birşeye ihtiyaç olduğunda en ufak birşeyde de altınları tek tek bozduracaksak yarın bir gün çocuk doğduğu zaman daha ciddi sorunlar olduğunda elimizde avucumuzda hiçbir şeyimiz olmayacak. Evlendikten sonra görüyorsunuz insanların gerçek yüzlerini.

Ben sizi haksız bulmadım, genel görüşten farklı olacak ama kv-kp bana çok da şirin insanlar gibi gelmedi. Allah yardımcınız olsun , bir hatırlatma yapmak isterim ki eşinizi de bu aile büyüttü. Üzgünüm ama Eşinizde yaşlandıkça benzer birisi olacaktır.

Ben zaten bir beklenti içindesiniz demedim farkındaysanız. Kv ve kp rede yorum yapmadım. Haklı olabilirsiniz ben altınlar konusunda yorum yaptım. Çok zorunuza gidiyorsa eşiniz tavrını koysun neden kendinizi kasıyorsunuz bu kadar.
Tavır koyuyor, babasıyla uzun bir süre konuşmadı ama yine değişmediler. Ölene kadar çekeceğiz mecbur diyor. Babasına anlattı konuştu, tüm aile problemlerini annesinim babasına olan davranışlarını vs herşeyi konuştular ama ikiside anlamıyorlar anlamak istemiyorlar. Tamam tamam deyip aynı şeylere devam ediyorlar. Eşimde bu saatten sonra artık yapılacak bir şey yok diyor. Benim burda sormak istediğim zaten kv kp haksız mı haklı mı değil. Sizce eksik vs bu tarz durumlar için en ufak bir şeyde hemen altınları bozduralım mı yoksa biraz diş sıkıp bazi şeyleri taksit vs yaptırıp daha büyük bir sıkıntı olduğunda mı bozduralım. Ben kv nin tedavi masrafını karşışamayacağım demedim. Eşimin sitemini dile getirdim ve eşime de hak veriyorum.

Ben sizi haksız bulmadım, genel görüşten farklı olacak ama kv-kp bana çok da şirin insanlar gibi gelmedi. Allah yardımcınız olsun , bir hatırlatma yapmak isterim ki eşinizi de bu aile büyüttü. Üzgünüm ama Eşinizde yaşlandıkça benzer birisi olacaktır.
Evet, bazen annesi de diyor babası gibi diye ama. İnşallah babası gibi olmaz. Yaşlandıkça onlara benzemez inş. Bazı huylarını yonttu eşim ama. Hayırlısı diyelim.

Araba sigortası yılda 2 kere geliyor
Sizinki ne kadar geliyor bilmiyorum ama hadi bak bin tl olsun 6 aylığı
2 seferden 2 bin tl
Sigortası da 2 bin olsun
Telefon faturası iki kişi 200 olsun bu Da bi yılda 2500 etsin
Elektrik su 300 olsun aylık toplam hadi çok harcasınlar da 400 olsun 12 ayda 4800 5 bine tamamlayalım
Toplamda yıllık size masrafları 10 bin civarı yapıyor ki ben abarta abarta yazdım
E siz bin lira kira vereceksiniz normalde başkasının evi olsa
Bir yılda 12 bin yapıyor
10 bin < 12 bin
Şu durumda geçinemezken kirada nasıl geçineceksiniz?
Kiraya çıkıp kayınailenizle muhattap olmama ihtimaliniz üzerine bir çalışma yaptım
Kp arabası ticari olduğu için bizim arabamızdan fazla sigortası ve her sene ödeniyor. Bizim kendi arabamız 2 senede bir ödeniyor. Hatta öderken kaynanam sizinki neden az da bizimki bu kadar çok diye sormuştu. Bizde ticari hususi farkı olduğı için demiştik. Biz kiraya çıksak da aynı şeyleri yaşatacaklardı ki. Onlarda o düşünce yok. İnsanlar asgari ücretle çalışıp ev alıyorlar kira ödüyorlar annesine babasına bakıyor sizde nasıl para yok olayına dönüyor sonra. Biz zaten karşılamayacağız demedik hastane masrafını karşılayacağız zaten. Eşimde ne kadar içinden söylense de karşılamamazlık edip de annesini zor duruma düşürmez zor durumda kalmasını da istemez. Benim sadeve bu konuda sormak istediğim şuydu biz herşeyi nakit alıyoruz kredi kartını çok elzem durumlarda kullanıyoruz. Bu süreçte nakit almayı bırakıp kredi kartıyla taksitle alsak işlerimizin çoğunu kredi tartıyla halletsek, altın vs givi şeyler elimşzxe çok yok zaten sayısını da veririm 3 4 tane gram 1 tane çeyrek ve 2 tane bilezik var. Zaten azken çocuk doğduktan sonra başka sıkıntılar olursa ondan sonra mı kullansak diye soruyorum. Çünkü eşim artık en ufak bir sıkıntı da bir gram bozduralım diyor. Daha büyük bir sorun olduğunda elimizxe para kalmayacak hiç.

Oda işini erteleyin bence
Şu an en elzem ihtiyacınız o değil emin olun
Altınları iki de bir bozmaya kalkmasın eşiniz
İleride ne olacağının garantisi yok
Belki ileride daha çok lazım olacak
O zaman elde avuçta kalmayacak

Sağlık işi benim için en üst noktada o yüzden sağlık konusunda tepkim çok farklı oluyor
Para muhabbetini de her anne baba yapıyor ayrıca
Çok da takmayın bence
Benim annem de arada sorar geçiştiririm biter gider

90kiloluk vücutta diz tabi ki ağırır o dizin kuvveti ne? Valla isterseniz hacettepe de profa götürün kilo versin diyecek.
Kendi anneme de öyle dedi doktor. İkisine de çok söylüyoruz. Dikkat edin zayıflayın diye. Kayınvalidem ben çok yemiyorum ki diyor. Sıvı beslenmem lazım benim diyor ama onu da abartıyor kahvaltı da veya yemekte kalan yemekleri ziyan olmasın diye silip süpürüyor. Annemlerde hala evde 5 kişilik bir aile var sanıp 5 kişilşk yemek yapıyorlar onlar da dikkat etmiyor. İki tarafa da söylüyoruz ama dinleyen yok. Kv bahçede tarlada ettiği hareketin kalorisinin 2 3 katını yediği için kilo veremiyor. Midesinde de sıkıntı var çok yiyio yiyip bebeklere gaz masajı yapar gibi karnına masaj yapıyor çok şiştim ben doktor böyle yap dedi diyor filan. 🙄😂 Boşuna kendilerini yıpratıyorlar. Can sıkıntısına diye ağır iş yapıp kendinş zorlamak ağrıyo deyip devam etmek normal değil. Ağrıyorsa yapmayacaksın.

Tavır koyuyor, babasıyla uzun bir süre konuşmadı ama yine değişmediler. Ölene kadar çekeceğiz mecbur diyor. Babasına anlattı konuştu, tüm aile problemlerini annesinim babasına olan davranışlarını vs herşeyi konuştular ama ikiside anlamıyorlar anlamak istemiyorlar. Tamam tamam deyip aynı şeylere devam ediyorlar. Eşimde bu saatten sonra artık yapılacak bir şey yok diyor. Benim burda sormak istediğim zaten kv kp haksız mı haklı mı değil. Sizce eksik vs bu tarz durumlar için en ufak bir şeyde hemen altınları bozduralım mı yoksa biraz diş sıkıp bazi şeyleri taksit vs yaptırıp daha büyük bir sıkıntı olduğunda mı bozduralım. Ben kv nin tedavi masrafını karşışamayacağım demedim. Eşimin sitemini dile getirdim ve eşime de hak veriyoru taksit öderken zorlanmam diyor
Aslında çok da sıkıntı da değildik ama eşimin herşeyi nakit harcaması nakit alması yüzünden sıkışıyoruz eksiye düşüyoruz. Bazı şeyler karta taksit yapılarak alınsa daha rahat edeceğiz ama eşim anlamıyor. Diyorum böyle herşeyi nakit harcayarak ayın sonu gelmez bazı şeyleri alırken taksitle almamız gerek. Yoksa ya hiç alamazsın ya da eksiye girersin. Her eksiye girdiğimiz de veya her birşeye ihtiyaç olduğunda en ufak birşeyde de altınları tek tek bozduracaksak yarın bir gün çocuk doğduğu zaman daha ciddi sorunlar olduğunda elimizde avucumuzda hiçbir şeyimiz olmayacak. Evlendikten sonra görüyorsunuz insanların gerçek yüzlerini.
Sizde istediklerimde bizde de yok deyin. Şimdi çocukta olcak daha masrafınız olur. Yok diyemiycenizi bildikler için böyle yapıyorlar. Bende bunu diyorum. Eşiniz konuşsada devam edeceklerdir. Ciddiye almayın kestirip atın yoksa zaten yapamazsın. Varsa yaparsın sende gocunmazsın. Taksitt öderken zorlanmayız diyorsan öyle yaptır. Zorlanınca gene altınını bozdururdun cok zorda kaldın ödeyemezsen taksidini

X