Kayınvalide ve kayınpederin düşüncesizliği

Eşim annesi için bozdurmak istiyor mu dedim ben acaba konuda???
Ben öyle birşey demedim.
Ayrıca konuda eşinizin gramları ve çeyrekleri bozdurmak istediğini yazmışsınız, bilezikleri bozdurmak istediğini değil.
Bozdurursak yerine koyamayacağız diye düşünüyorsunuz, yani siz bilezik bozdurmaya değil gram bozdurmaya da sıcak bakmıyorsunuz.
Kusura bakmayın ama ben sizi iyi niyelti bulmadım. Sizin dediğiniz kadar yiyici bir aile, faturasını harçlığını ve diğer temel ihtiyaçlarını size ödeten bir aile mümkün değil sizi kendi evlerinde oturtmaz. Neyse ne yapıyorsanız yapın, hala söylediğimin arkasındayım. Onlar sizi ev masrafından kurtardıysa faturalarını ödemek zorunda değilsiniz ama hastaneye giderken yanında olmak zorundasınız. Evlatlık budur. Fatura ödemeyin ama hastaneye giderken yanında olun bari. Yok annem araştırma hastanesinde tedavi oluyor özele gitmek istemiyordu şimdi kalabalık diye gidiyor falan geçin bunları. Ben sizin probleminizin kayınvalide ile kayınpeder olduğunu da düşünmüyorum. Size de suç bulmuyırum. Problem direkt olarak eşinizde (diğer konularınıza da bakarak söylüyorum),değişik sizi önemsemeyen bir eşiniz var. Bence kayınvalide ile kayınpedere takılmak yerine eşinizle ilgili problemleri çözün.

Düğünde altın takmamışlar, borç olsun demişler. Onun borcu

Komik dimi

Senet imzalatsalarmış keşke 😁
Bunun borcu mu olur ya? Varsa, içinden geliyorsa takar; yoksa ya da içinden gelmiyorsa da takmaz.

"Eşimin ailesi hiçbir şey takmadı. Eşim kredi çekip aldı bütün altınları" cümlesini de çok okuyorum bdvde. Zerre anlam veremiyorum.
Bu bir mecburiyet midir nedir?
Adam kredi çekip bana altın alacak. E ertesi gün aynı evde yaşamaya başlayınca benden de çıkacak o altının parası. Niye kendime kredi çekip altın almış olayım? Amaç nedir hiç anlamıyorum.

Ev vermedilet ortak ev, 70000 tl borçları var bize o yüzden burda kslıyıruz borcu ödemediler yani hemde el ne der diye
Ne borcu bu?
Düğünde altın takmadıkladı için mi borç?
Adam borcum olsun demiş, sizde gerçekten borç olarak sayıyorsunuz bunu.
Pes ya, belki kayınvalide kayınpeder iyi niyetli değil ama siz hiç iyi niyetli değilsiniz.
Düğünde takı içinden gelen birşeydir, takmak zorunda değiller.

Oda işini erteleyin bence
Şu an en elzem ihtiyacınız o değil emin olun
Altınları iki de bir bozmaya kalkmasın eşiniz
İleride ne olacağının garantisi yok
Belki ileride daha çok lazım olacak
O zaman elde avuçta kalmayacak

Sağlık işi benim için en üst noktada o yüzden sağlık konusunda tepkim çok farklı oluyor
Para muhabbetini de her anne baba yapıyor ayrıca
Çok da takmayın bence
Benim annem de arada sorar geçiştiririm biter gider
Onların sorması değişik. Kp den çok kv soruyor. Kv de kp laflarını bize getiriyor. Evlatlsrı babasından soğudu bu yüzden.
Sadece düşüncesiz hareket etmeleri insanı zora sokuyor. Yoksa ben hastalık konusunda özele verdiğim paraya acıyan bir insan değilşm. Devlet hastanesinde saatlerce kuyruk bekleyeceğime özele giderim daha iyi. Hee her özel aynı mı, devletten iyi mi derseniz ki değil. Oda işini de kv gelip gittikten sonra yapacağız. Yani şöyle sadece bir boya bir parke hatta eşim kendimiz yaparız usta parası vereceğimize dedi. Çocuk gelmeden odayı yapamazsak boya vs çocukfan sonra hiç yapamayız çocuk etkilenir boyanın kokusu gürültü vs diye. Birde dolap alacağız. Zaten giyim kıyafet vs şeylerin çoğunu annem, ablam, eltim verdi. Beşiği de eltimlerden aldık ama sepet beşik yani. Hep düşünerek aldık bu gerekir mi bu gerekmez mi diye.

Peki birşey sormak istiyorum çocuk doğdultan sonra bu müzikli titreşimli ana kucağı gibi şeyler çok işe yarıyor mu ev işi yaparken bebek oyalansın ağlamasın diyr filan, Marketlerde satılan alt değiştirme bezleri olmazsa olmazlardan mı? Yani eşimle konuşuyorduk alt değiştirme bezine ne gerek var koltuğun üstünde veya yatağın üstğnde değiştirirsin demişti ama yeğenlerinden ve yeğenlerimden gördüğüme göre sırtına vs kakası veya çişi geçerse yatağa vs bulaşacak veya altını temizlerken belki tuvaletini yapacak çocuk bezsiz temirlerken temizlediğim yeri pisletecek ben gerekli gibi görüyorum ama.

Senet imzalatsalarmış keşke 😁
Bunun borcu mu olur ya? Varsa, içinden geliyorsa takar; yoksa ya da içinden gelmiyorsa da takmaz.

"Eşimin ailesi hiçbir şey takmadı. Eşim kredi çekip aldı bütün altınları" cümlesini de çok okuyorum bdvde. Zerre anlam veremiyorum.
Bu bir mecburiyet midir nedir?
Adam kredi çekip bana altın alacak. E ertesi gün aynı evde yaşamaya başlayınca benden de çıkacak o altının parası. Niye kendime kredi çekip altın almış olayım? Amaç nedir hiç anlamıyorum.
Eltimlere aldılar zaten, ona isteyerekk herşeyi yapmışlar. Eşime gelince o zaman yaptık ama şimdi yapamayacağız size borcumuz olsun sen eşine eltine alınanların aynısından al. Biz sana parasını vereceğiz dedi. Bizden altınların parası çıkmadı. Eltim kayınvalidemlerin taktığı takılarla vs üzerine kredi çekip para ekleyio ev aldı kendine. Bizim altınlarımız elimizde kaldı düğünden sonra çünkü çıkan para ödemeye yetmişti. Diğer evlada alıp ötekine almamak haksızlık değil mi bunu da sorgulamak lazım. Zamanında ona alınmış. Biz lafını etmedik ama onlar her seferinde kendileri dile getirdi şunu aldık bunu aldık size yapamadık ama alacağız filan diye.

Eltimlere aldılar zaten, ona isteyerekk herşeyi yapmışlar. Eşime gelince o zaman yaptık ama şimdi yapamayacağız size borcumuz olsun sen eşine eltine alınanların aynısından al. Biz sana parasını vereceğiz dedi. Bizden altınların parası çıkmadı. Eltim kayınvalidemlerin taktığı takılarla vs üzerine kredi çekip para ekleyio ev aldı kendine. Bizim altınlarımız elimizde kaldı düğünden sonra çünkü çıkan para ödemeye yetmişti. Diğer evlada alıp ötekine almamak haksızlık değil mi bunu da sorgulamak lazım. Zamanında ona alınmış. Biz lafını etmedik ama onlar her seferinde kendileri dile getirdi şunu aldık bunu aldık size yapamadık ama alacağız filan diye.
Bence haksızlık yok eltın takılan altınlarla kredı çekip ev almış size havadan ev verilmiş bence onlara haksızlık olmuş

Ne borcu bu?
Düğünde altın takmadıkladı için mi borç?
Adam borcum olsun demiş, sizde gerçekten borç olarak sayıyorsunuz bunu.
Pes ya, belki kayınvalide kayınpeder iyi niyetli değil ama siz hiç iyi niyetli değilsiniz.
Düğünde takı içinden gelen birşeydir, takmak zorunda değiller.
2 evladı var birine takıp birine takmaması da haktır ama yani haksızlıktır. O zaman ikisine de takmayacak iki evlada da haksızlık yapmayacaktı. Şimdi kaynım düğünde kv kp taktığı altınlarla kendi evinde oturuyor ev aldı yani. Ama bizde öyle olmadı malesef. Biz kendi paramızla kendimiz aldık birde üstüne yarın bie gün en ufak birşeyde bizi çıkarabileceği evde oturuyoruz sebebi de altınlar. 😂🙄 Borcumuz borç diye sürekli dile getirmeyecek o zaman, biz dile getirmiyoruz sormuyoruz da. Artık boşverdik ama hem bu evde altın takamadım diye oturtup ev ortak istersem heran çıkartırım sizi demek de doğru değil. Biz diyoruz kardeşinin ev üzerindekş hakkı neyse verelim, kardeşi de kabul ediyor, ama kayınpeder ben ölmeden mal paylaşımı mı yapıyorsunuz diyor, daha ne kadar borcu varsa onu da verelim diyor ama ne etliye geliyor ne sütlüye.

Onların sorması değişik. Kp den çok kv soruyor. Kv de kp laflarını bize getiriyor. Evlatlsrı babasından soğudu bu yüzden.
Sadece düşüncesiz hareket etmeleri insanı zora sokuyor. Yoksa ben hastalık konusunda özele verdiğim paraya acıyan bir insan değilşm. Devlet hastanesinde saatlerce kuyruk bekleyeceğime özele giderim daha iyi. Hee her özel aynı mı, devletten iyi mi derseniz ki değil. Oda işini de kv gelip gittikten sonra yapacağız. Yani şöyle sadece bir boya bir parke hatta eşim kendimiz yaparız usta parası vereceğimize dedi. Çocuk gelmeden odayı yapamazsak boya vs çocukfan sonra hiç yapamayız çocuk etkilenir boyanın kokusu gürültü vs diye. Birde dolap alacağız. Zaten giyim kıyafet vs şeylerin çoğunu annem, ablam, eltim verdi. Beşiği de eltimlerden aldık ama sepet beşik yani. Hep düşünerek aldık bu gerekir mi bu gerekmez mi diye.

Peki birşey sormak istiyorum çocuk doğdultan sonra bu müzikli titreşimli ana kucağı gibi şeyler çok işe yarıyor mu ev işi yaparken bebek oyalansın ağlamasın diyr filan, Marketlerde satılan alt değiştirme bezleri olmazsa olmazlardan mı? Yani eşimle konuşuyorduk alt değiştirme bezine ne gerek var koltuğun üstünde veya yatağın üstğnde değiştirirsin demişti ama yeğenlerinden ve yeğenlerimden gördüğüme göre sırtına vs kakası veya çişi geçerse yatağa vs bulaşacak veya altını temizlerken belki tuvaletini yapacak çocuk bezsiz temirlerken temizlediğim yeri pisletecek ben gerekli gibi görüyorum ama.
Sorsunlar cevabı geçiştir geç işte
Ama eşinizin ailesine merhametsizliğini ben daha çok düşünürdüm sizin yerinizde olsam
İnsan ailesine masraf gözüyle bakmaz
Hele ki evlerinde kalıyorken
Ne kadar bizi mecbur tuttular deseniz de şu an hayatınızda büyük bir katkısı var kira vermemenin
Kiraya çıkınca anlarsınız bunu
Bu gibi konularda ben hep ailesine merhametsiz olan bana neler yapar diye düşünüyorum
Ki size de zaten eşiniz babası gibi her şeye masraf demeye başlamış yani
Asıl düşünülmesi gereken bu

Çocuğum yok ama elektrikli titreşimli şeyler için bence durumunuz çok müsait değil
Alt değiştirme bezine gereksiz diyen size o titreşimli şeyi aldırır mı bilemem
Zaten ay olarak da çok az ay kullanılıyor diye biliyorum
Sonra elinizde kalacak
Alt değiştirme bezi en lazım olan içinde saydıklarınızın bana göre
Ama dediğim gibi çocuğum yok
Belki titreşimli alet alt değiştirme bezinden daha lazım oluyordur

Bence haksızlık yok eltın takılan altınlarla kredı çekip ev almış size havadan ev verilmiş bence onlara haksızlık olmuş
Bize havadan ev verilmedi ki, bu ev eltimlerle ortak. Bu ev bizim değil. Yarın dese çık kardeşin oturacak eşim bir dakşka durmaz. Ayrıxa kp de diyor istersem çıkartırım sizi bu ev ortak ev benim diyor.

Sorsunlar cevabı geçiştir geç işte
Ama eşinizin ailesine merhametsizliğini ben daha çok düşünürdüm sizin yerinizde olsam
İnsan ailesine masraf gözüyle bakmaz
Hele ki evlerinde kalıyorken
Ne kadar bizi mecbur tuttular deseniz de şu an hayatınızda büyük bir katkısı var kira vermemenin
Kiraya çıkınca anlarsınız bunu
Bu gibi konularda ben hep ailesine merhametsiz olan bana neler yapar diye düşünüyorum
Ki size de zaten eşiniz babası gibi her şeye masraf demeye başlamış yani
Asıl düşünülmesi gereken bu

Çocuğum yok ama elektrikli titreşimli şeyler için bence durumunuz çok müsait değil
Alt değiştirme bezine gereksiz diyen size o titreşimli şeyi aldırır mı bilemem
Zaten ay olarak da çok az ay kullanılıyor diye biliyorum
Sonra elinizde kalacak
Alt değiştirme bezi en lazım olan içinde saydıklarınızın bana göre
Ama dediğim gibi çocuğum yok
Belki titreşimli alet alt değiştirme bezinden daha lazım oluyordur
Annesiyle babası onlara masraf gözüyle baktıkları için okurken bu yüzden eşim bazı şeyleri içinden atamıyor. Yoksa benim ailemin bana yaptıklarını gördüğünde benim kendi aileme yaptıklarıma ses etmiyor, kardeşine vs hep dile getiriyor, annesiyle annemleri kıyaslıyor

Bize havadan ev verilmedi ki, bu ev eltimlerle ortak. Bu ev bizim değil. Yarın dese çık kardeşin oturacak eşim bir dakşka durmaz. Ayrıxa kp de diyor istersem çıkartırım sizi bu ev ortak ev benim diyor.
Kayinpederiniz kendi karısına para vermeyen bir insan.
Para konusunda size laf etmemesini nasıl bekliyorsunuz gerçekten?
İnsanları olduğu gibi kabul edin bence
Bunun nesine şaşırıp nesine alındınız bilmiyorum

Ev onların zaten bu eve kira verdiniz mi kiralar malum. Hem siz ne dediniz özelde bize 30 40 lira oluyor memurlara indirim var gittiğim hastanede diye yani size ev veren bir insana 50 lira vermek yük geliyor

Annesiyle babası onlara masraf gözüyle baktıkları için okurken bu yüzden eşim bazı şeyleri içinden atamıyor. Yoksa benim ailemin bana yaptıklarını gördüğünde benim kendi aileme yaptıklarıma ses etmiyor, kardeşine vs hep dile getiriyor, annesiyle annemleri kıyaslıyor
Bir öncekinde de yazdım
Eşinizin babası normal biri değil ki karısına para yüzü göstermiyor
Eşiniz babasıyla yeni tanışmadı sonuçta nasıl biri olduğu belli ve herkes biliyor
Tüm bu tuhaflığına rağmen mesela kaynınıza altın almış sizi kirada oturtmamış
Hiçbir şey de yapmayabilirdi
Kaynınız da hakkını verirseniz evi size bırakıyor çıkın ben oturacağım dememiş
Altın almakla ev sahibi olmak para miktarı olarak denk gelmiyordur
Herhalde kaynınıza para ödemeniz gerek fazladan
Konu eşitlikse

Kayinpederiniz kendi karısına para vermeyen bir insan.
Para konusunda size laf etmemesini nasıl bekliyorsunuz gerçekten?
İnsanları olduğu gibi kabul edin bence
Bunun nesine şaşırıp nesine alındınız bilmiyorum
Ben kendi ailemde böyle birşey görmediğim için böyle şeylere alışkın değilim. Ne olduğunu ne yaptıklarını ben de anlayamıyorum. Kaynanam en son geldiğinde kp para vermiş 250 euro, kaynanam almadım parayı sonra geri sizden ister diye almadım diyor. Eşimle kaynım para verdi mesela. Adam verse de almıyor mesela. 😂🙄 Çok değişikler gerçekten çözemedim ben. Oldukları gibi değiller ki hep farklılar.

Ben kendi ailemde böyle birşey görmediğim için böyle şeylere alışkın değilim. Ne olduğunu ne yaptıklarını ben de anlayamıyorum. Kaynanam en son geldiğinde kp para vermiş 250 euro, kaynanam almadım parayı sonra geri sizden ister diye almadım diyor. Eşimle kaynım para verdi mesela. Adam verse de almıyor mesela. 😂🙄 Çok değişikler gerçekten çözemedim ben. Oldukları gibi değiller ki hep farklılar.
Kendi ailenizde değilsiniz ama şu an yeni ve farklı bir ailedesiniz
Kendi ailenize benzer bir aileye de girmeyi seçebilirdiniz
Eşiniz için bu aileyi de idare etmenin bir yolunu bulmanız lazım
Kayınvalideniz eşiniz ve kaynınızdan da 250 euro mu aldı?

Bir öncekinde de yazdım
Eşinizin babası normal biri değil ki karısına para yüzü göstermiyor
Eşiniz babasıyla yeni tanışmadı sonuçta nasıl biri olduğu belli ve herkes biliyor
Tüm bu tuhaflığına rağmen mesela kaynınıza altın almış sizi kirada oturtmamış
Hiçbir şey de yapmayabilirdi
Kaynınız da hakkını verirseniz evi size bırakıyor çıkın ben oturacağım dememiş
Altın almakla ev sahibi olmak para miktarı olarak denk gelmiyordur
Herhalde kaynınıza para ödemeniz gerek fazladan
Konu eşitlikse
Evet bizde onu söyledik zaten. Biz evin değeri neyse onu verelim dedik. Hatta 10 sene önxe aldığı para üzerinden değil şimdiki değeri üzerinden ama kp kabul etmedi. Ben kira mı istiyorum, ben birşey. İstiyprum, bu ev ortak, ben ölmeden mal paylaşımımı yapıyorsunuz dedi kabul etmedi. O zamanlar birde altınların parası kaç yıla tekabül ediyorsa o kadar sene kira ödemeyip sonra kira ödersiniz gibi durumlar da oldu. Yani her şey çok karışık. Hiçbir şekilde çözüm yok ama hep bir huzursuzluk var. Kayınvalidemde para verse de almıyor. Geçen sene eltimin doğumunda gelşrken 250 euro vermiş tl demiyorum bakın euro. Almamış kayınvalşdem. Kv kendisi anlatıyor almadım parasını diye. Almıyorsa da para vermiyor diye laf etmeyecek.

Kendi ailenizde değilsiniz ama şu an yeni ve farklı bir ailedesiniz
Kendi ailenize benzer bir aileye de girmeyi seçebilirdiniz
Eşiniz için bu aileyi de idare etmenin bir yolunu bulmanız lazım
Kayınvalideniz eşiniz ve kaynınızdan da 250 euro mu aldı?
Yok onlardan o parayı almadı da ne kadar verdiklerinş bilmiyorum eşimle kaynım tl olarak ona harçlık verdiler. Ben zaten sesimi hiç çıkartmıyorum. Eşim kendisi konuşuyor eşime bile haksızlık gördüğüm şeyleri söylemem eşim gelir kendisi bana açar bazen tsrtışma sırssında haksızlıkları söylerim eşime ama o da genelde eşimin sesini çıkartması gerekip çıkartmadığı konularda oluyor. Para vs konusuna ne eltim ne ben karışmıyoruz.

Adam borcum borç nezaman isterseniz ödeyim demiş.
İsteyin 70 binlik altınları evi boşaltın. Kiraya versinler, kv nin emeklisi yok anladığım kadarıyla. Kirası bari olsun kadının. Ne kocadan ne oğullarından fayda var madem en azından malının faydasını görsün
Kv emeklisi için para yatırılacak yaşı bekleniyor sanırım. Onu da eşimle kaynım yatıracak. Kirayı da kayınvalidem değil kayınpederim alır. 😂

Evet bizde onu söyledik zaten. Biz evin değeri neyse onu verelim dedik. Hatta 10 sene önxe aldığı para üzerinden değil şimdiki değeri üzerinden ama kp kabul etmedi. Ben kira mı istiyorum, ben birşey. İstiyprum, bu ev ortak, ben ölmeden mal paylaşımımı yapıyorsunuz dedi kabul etmedi. O zamanlar birde altınların parası kaç yıla tekabül ediyorsa o kadar sene kira ödemeyip sonra kira ödersiniz gibi durumlar da oldu. Yani her şey çok karışık. Hiçbir şekilde çözüm yok ama hep bir huzursuzluk var. Kayınvalidemde para verse de almıyor. Geçen sene eltimin doğumunda gelşrken 250 euro vermiş tl demiyorum bakın euro. Almamış kayınvalşdem. Kv kendisi anlatıyor almadım parasını diye. Almıyorsa da para vermiyor diye laf etmeyecek.
Evi eşinizin kardeşiyle böleceksiniz kayınpeder ölünce zaten
Kimse bölünme şartlarına itiraz etmemiş
Karışık bir durum yok yani
Kayınpeder ölmeden resmi olarak vermek istemiyor sadece

Kadın alsaydım sizden para isterdi demiş size zaten
Bu durumda almama sebebi sizin lehinize olmuyor mu?
Mesela kayınpederden 250 euro alsaydı da sonra kayınpeder o parayı sizden bir şekilde alsaydı daha mı iyi olurdu sizin için?

Bana anlattıklarınız hiç sorun gelmiyor valla
Bilmiyorum daha çok sevesiniz yokmuş gibi
Eşiniz de haline şükretmeyi öğrensin bence
En azından kira vermeden oturuyor
Ki ona rağmen bile geçinmekte zorlanan biri

X