Kayınvalidede anahtar sorunu

Benin arkadaşımın eşine de nişanlıyken anne babası ev verdi. Ama evlendikten sonra bu kadar kalma, gelme, darlama durumları da olmadı. Sizin kvalide evin size ait olduğunu, mahreminiz olduğunu düşünmüyor ki. Sorun bu. O yüzden eşiniz veya annesi kırılsa da bunun böyle gitmeyeceğini gerekirse bu evden taşınmanız gerektiğini göstereceksiniz

Siz insanların evine çökmüşsünüz kendinizin bellemişsiniz. Kendi evinize çıkmadıkça buraya konu açmaya devam edersiniz. Kaç konu oldu bile..
Kusura bakmayın size cevap vereceğim.İnsanların evine çökmek hiç güzel bir cümle değil.Bakışınız hoş olmamış.Anne baba evladına gelin oturun demiş.Ne var bunda.Bu olabilir.Anne baba evladına teklif edebilir.Benim çok arkadaşım evinde çocuğunu oturttu.Boşuna kira vermeyin diye.Şimdi kabul edip oturanlar eve çökmüş mü oluyor.Kabul edilecek bir bakış değil.
Burada gençler eve oturmuşlar kabul etmişler.Bu saatten sonra yapılanlar büyüklerin ayıbı kim ne derse desin.Bu insanlar yeni evli o ev benim evim diye haberli habersiz gelmek artık onları rahatsız etmek oluyor.Bunu büyüklerin düşünmesi lazım.Yapılanlar resmen düşüncesizce.
Evim olsa fazla çocuğuma gönül rahatlığı ile veririm boşuna kira vermesin diye.Aile olmak budur bana göre.

Gerçekten çözmek için kayınvalidenize ile ciddi ciddi konuşun. O evin hanımı artık siz oldunuz. Bazı kadınlar çok zor maalesef. Kim ister böyle konuşmalar yapmak , kimse istemez. Ama karşı taraf da anlamayınca işte insanın böyle huzuru bozuluyor.

Evliliğimin ilk yıllarında görümcemin tüm çocukları ile birlikte 2 ayımı geçirdim. Herkes korona oldu. O akılla gerçekten hiçbir şey anlamıyordum. Korona korona görümcem düğünlerde gezdi. Hemde tanımadığı kişilerin düğünlerinde. Çocuklar bende kalmak istemediler ama görümcem ısrarla bana gönderdi en son çocukların kusurları oldu. Bende anlayamadım da evden kendileri geldi aldılar

Zamanla her şey oturacaktır. Siz tatlı dilinizi eksik etmeyin özellikle eşinizden. Eşiniz ile aranızı bozmayın ama isteklerinizi dile getirin. Siz onun eşisiniz annesini annesi olarak sizi de hanımı olarak bilmesi , bilmiyorsa öğrenmesi gerekiyor.

Kolaylıklar dilerim

Konu muhatabı nasıl ben oldum anlamıyorum Ben farkındayım zaten kv ve kp evinde oturduklarının ki taşının diyorum, konu sahibi de rızaları dahilinde diyor. Bana kalsa hiç oturmam zaten
Bu ne böyle ya herkes kaynana şikayet ederken anahtar istiyor diye yazmış ne meraklı bu Kaynanalar anahtar istemeye.

" Başka eve çıkarsak küserler " cümleniz inandırıcı gelmedi. Muhtemelen eşiniz bedava oturmaya alıştığı için, kiraya çıkmayı kabul etmeyecektir. Pekçok insan bu kafada.
Anlattığınız profilde bir kadına "çok sık gelmeyin" edâsında davranırsanızsanız da küsecek. Ama öyle davranıyorsunuz.
Haksızsınız demiyorum ama evden çıkma konusunda söyledikleriniz samimi gelmedi.

Karı- koca çalışan insanlarsınız, kira verecek maddi durumda var diyorsunuz, o zaman neden çekiyorsunuz ki ?
Ben anlattığınız gibi bir yaşam şeklini kabul etmezdim.

Sizin bu işi çözmeye gönlünüz yok. Şikayet için acmissiniz başlığı. Onu yapamam bunu yapamam. Kuserler vs vs. Bu kadar korkaklikla istediğinize ulaşamazsınız. Deniz dalgalanmadan sular durulmazmis. Eşinize taşınmak istiyorum. Ev ara diyeceksiniz. Gelsinler rahat rahat kendi evlerinde kalsınlar. Ev ev üstüne olmuyor diyeceksiniz.

Belki de siz tasının gidin diye yapıyordur kv.
Malum kadının kendi eviymiş, gitseler de rahat rahat evimde olayım diyordur.

Eşim bana çok düşkün demişsiniz, eşiniz size düşkün değil. Annesine düşkün. Eğer size gerçekten düşkün olsaydı bunların hiç birine izin vermez, çekirdek ailesinin reisi olur ve sınırlarını çizerdi. Annesi sorunlu bir profil manipülasyon ustası , fakat eşinizinde manipülasyon ile sizi bu kıvamda tuttuğunu düşünüyorum, siz sırf eşiniz üzülür diye bütün sınırlarınızı ihlal etttiriyorsunuz , işten gelip her türlü hizmeti yapıyorsunuz eşiniz beyfendi
üzülmüyor ama size çok düşkün . Tamam

Ahahahah gelin de kaynanaya mahrem anlatın şimdi. Hadi anlatın ne olursunuz. Bura bizim mahremimiz deyin öyle kafanıza göre dalamazsınız deyin. Madem bu çok normal ve makul, gidin deyin? Hadi? Ya desenize kiralar dünya para, şimdi kim çıkacak da kira verecek? Yok üzülürler, yok sorun çıkar, yok gocamın canı sıkılır.. Biz anladık, bence onlar da anladı. Sıkmayın canınızı.

Sizin çevrenizdekiler yapmıyor diye kimse yapmayacak anlamına gelmez. Dünyaları verip gık çıkarmayan da var, 10 bin verip tepene çıkan da. İkisi de olağan. Size tepenize çıkanı gelmiş, şans işte. Şimdi çıkıp diyemezsiniz ki elalem neler veriyor gık demiyor diye. O da işine gelmiyorsa çık git kendine ev bul der mi, der. Ne diyebilirsin ki, adamların evi. Adamların evi var ve sizi oranın hanımı olarak görmüyorlar. Onlara göre size yatak odası fazla bile. Hanım falan değilsiniz yani, sizi hanım eden olmamış bunu unutun.

Bu konuya yazanların yarısından fazlası evli, bişey görmemiş insanlar değiller, hatta siz giderken biz dönüyorduk ya. Ne kadar da eminsiniz kendinizden.

+++

E şimdi kötü olmadan o evden çıkmalarının mümkünü de yok. Şimdi evden çıksa eline ne geçecek? 10 bin lira kira verecek, halbuki o para şimdi giyimine gezip tozmasına gidiyor. Kira verince bunlar kısıtlamaya gidecek. Eşi ailesi ile kötü olacak, büyük ihtimalle mirası da kulağının arkasında görecek. O adam konu sahibine ödettirir bunları.Yanına koymaz. Konunun 2. cümlesi de direkt eşim bana çok düşkün. Merhaba demeden bunu diyor. Şahsen ben ikna oldum. Yani. Olmayıp napacağız değil mi? Daha çocuk da olacak, hamilelik, lohusalık, işe dönünce çocuğa kim bakacak falan.. Ayrı eve kavga dövüş çıksa o kapı da kapanacağı için eşi bunu her daim başına kakar. Yani kaynananın kara kara kaşları yok, parası var hizmeti var. Yoksa bu iş ilk aydan bitmişti.

"Eşim bana aşırı düşkün" demişsin. Öyle dümdüz düşkün de değil aşırı düşkün. Bunu neden söylemişsin, aslında kocan ayrı ev tutmaktan aciz, eşinin huzursuzluğunu çözmeyen biri olarak düşünmeyelim de iyi düşünelim tüm oklar kaynanaya gitsin. Kocan düşkün değil, o ev de sizin değil.

Burada birisi evim yerleştirken kaynanaya da bir oda yapıldı dese onun oraya yerleşeceğini söyleriz zaten kim olsa söyler. Kadın yazlık evine kira vermeyin diye boş kalmasın sizi yerleştirmiş. Ama ev hala kendinin olarak. Ayrıca başka kardeş de varmış onun da hakkı var.

Kendiniz ayrı eve çıkın

Eşinizle konuşmalısınız bence öncelikle bu durumları. Her ne kadar onlar eşinizi doğurup buyutmusse de artık eşinizin ailesi sizsiniz. Sizin huzursuzlugunuz eşinizin huzursuzlugu demek. Her türlü ucu eşinize dokunur zaten ve konusmazsaniz olaylar daha da rahatsız edici boyutta gelir ileride çok pişman olursunuz. Herkes birbirine girecek diye susarken eşinizle siz birbirinize girmeyin de en önemlisi o.

Açık açık önce eşinle sonra ailesiyle konuşmanı tavsiye ederim. Herkes ev onların tabi ki gelecekler demiş ama ben katılmıyorum. Sen evlenmeden önce o evde oturmanı istedilerse gelemezler kafalarına göre. O zaman kirada oturanlara da ev sahipler çıkıp gitsin her istediğinde ev onların sonuçta. Çok saçma. Başta sana 'sen bizim evimizde otur birlikte kullanalım evi' demedilerse gelemezler. 1 yıllık evlisin üstelik bi rahat bırakmaları lazım sonuçta sen bile yeni yeni kuruyosundur düzenini. Eşinle başbaşa evinde vakit geçirmek istediğin zamanlar bu zamanların. En doğrusu karşına alıp açık açık konuşman diye düşünüyorum.

Ben sizin kimi sikayet etitğinizi anlamadım?
Pardonda ayrı ev acacak kadar adam olamamıs adamı koca yapan sizsiniz. Milletin evinde sığıntı olanda sizsiniz.
Benim babam taze mezunken annem babaannem ile yasamasın evini bilsin diye aksamları taksiye cıkmıs! Ve yanlıs anlasılmasın ankaradan iyi bi üniversiteden mezun babam!
Milletin tapulu evinde yasa bide şikayet et, ev kadının evi isterse ortalığa cekirdek atar. Esiniz tabi sizi milletin icinde öper koklar kendi evin diye sığıntı oldugunuz eve senin evin diye gitmissiniz. Bu devirde bu aklı selimlikten uzak kadını, ve buna ses cıkarmayıp aslan gibi kızının arkasında durmamış aileyi bulamazdı
Bi cocuk doğurun geçer

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…