Kayınvalidem benimle oturmak istiyor..Ne yapmalıyım ?

sevimistanbul

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2010
821
3

kızlar lütfen bana akıl verin çok kötü durumdayım
Sözlümle benim babamız yok herşeyi kendimiz yapacağız
kayınvalidem herşeyi
benden gereksiz yere nefret eden eltim ve kaynıma yapıyo
biz bu yaz evlilik düşünüyoruz hiç bi maddi manevi desteği yok..
eltimin korkusundan bana soğuk durması beni çok üzüo sözlümde üzülüyo buda ayrı konu..
ama benim daha büyük sorunum var eltim sert kawgacı old. için sözlümün teyzeleri annesi evlenince benim kayınwalidemle yasayacağımı söylüo
ben çok yumuşak başlıymışım herkesle uyum sağlıyomuşum..
ama ben 17 yasıma kadar babane ile kaldım çok zor günler gecirdik, anne babam ayrıldı
ananeme yerleştik 24 yasımdayım bu yasa kadarda anane ile yasadım
o kadar zorki insanın anne babasından oluşan dış etkilerden bağımsız yuwası olmaması
ağzım o kdr yandıki ewlenincede kayınwalide ben biterim artık..
sözlüm ilkin annesi ile yasama taraftarı idi o elti fena die..
ama ben bunları uzun uzun anlattım yoksa hiç günahıma girme dedim tamam diyo
ama korkuom hak mı bu her türlü maddi yardımı eltimlere yapıo ama ilerde benle yasayacağını söylüo herkese ben ne yapacağım şaşırdım..
eltim otur dio oturuo kalk die kalkıo onun korkusundan yanımda bile duramıo birde benle yasayacağını kafasına yerleştirmiş...
ki aynı yöre insanı olsak .. değiliz ben çok gittim onlara onlar sözlüm okurken çok geldiler çok farklıyız siyasi acıdan dini açıdan sözlümün annesi ile inanılmaz farklıyız ..
nerde nasıl dawrancanı bilmio.. ben anlatsam inanmazsınız özünde iyi bi insan beni sewer ama oğlunun büyüdüğünü we ayrı bi yuwa kuracağı bilinci gelişmemiş..
her ortamda ben baktım ben okuttum ben büyüttüm onlar bana bakacak mı.. Ya hele bi o günler gelsin ama daha aileye girmemiş kızın gözünü neden korkutuyosun..
hem çocuğunu dünyaya getirdiysen bakmak zorundasın herşeyden karşılık beklio ..
ben istemiom birlikte yasamak eltim aslında amacına ulaştı kimse onun ewine gitmio kayınwalidem birtek kaynıma acıyo çok yardım edio bize hiç bi yardımı yok ama ilerde bizim yanımıza yerleşeceğini sölüyo ben ne yapacağım sözlümüde çok sewiyorum yardım edin ne olur hatam ne benim ?? baştan çok sıkı olmak değil mi ?? ben eltimide hep sewdim kayınwalidemede ii oldum ama ew ewüstüne olmuyo ananem bizi cok sewerdi ama aynı ewe girince cok sorun oluyo...
sözlümde 25 yıldır kitaplar arasında büyüyen biri, bu sıkıntıların evlilikeri yıprattığı bilincine sahip değil, ben çok uyumluyum, sakinim, konşarak herşeyi çözme taraftarıyım diye acaba annesi ilede ilerde böyle olacağımı mı sanıyo ?? illa kötü mü olayım ?? onu da cok seviyorum kırmak istemiyorum ama bence yuva anne baba ve cocuktan oluşur, hem benden önce evli 20 senelik kızı, 15 senelik oğlu irde bu fena olan eltim var , onla alttı üstlüler..

((((((((((
bakın birde şu problemim var onu diğer topicimden kopyalayayım

'''''3 senedir birlikte olduğum sözlümün kardeşinin eşi ben daha aileye girmeden beni perişan etti...

2.senemizde ailesi ile tanıştım ve beni kendi ailemden bile daha çok ilgiye boğdular ama bende kimseye ii olmadığm kadar onlara iyiyim..
Yanlız bende bi elti var düşman başına.
Farklı face adresleri alıp sevgilimle beni ayırmaya çalışmalar.. o kız sana ve ailene zarar verecek uzak dur demeler...
arkamdan konuşmlar, iftira atmalar.
sözlümün abisinin koluna girmeme laf etmeler.. Evinde içtiğim kahvenin lafını yapmalar..
Kayın validemle aramı açmalar..
kadın beni öyle severki ama onun korkusundan bana sevgisini belli edemiz..
ki ben herkese nasılsam onada öyleydim.
ben üni mezunuyum o lise ama beni beğenmemeler hafif göstermeler...
kaynımla kardeş gibiydim şuan kaynım yüzüme bakmıyor.. iftira yalan, hasetlik, gösteriş, küçük görme.. çaktırmadan azarlamalar....
sözlüm herşeyin farkında, benim arkamdan konuşmaları yüzünden kardeşini yani kaynını aldı konuştu.. kaynm eşinin beni kıskandığının farkında ama bana gerkesiz yere tawılı anlayamıyorum..
rüyalarıma giriyo bigün face şifresini çözdüm bi baktım benle ilgili yazılar neler neler.. ben herkesle canımlı cicimli konuşuomuşum..
eşinede beni diğer eltim ile ayırd edio dio..
neler çektim anlatmakla bitmezz :KK43:
evinde tencere çizilmiş hep ben yapmışmışım ki ben elimi sürmedim bişeye..
salçası, nanesi bitmişmiş ki ben asla kullanmadım hep böle küçük seylerin lafı ne yapcam bilmiom... sözlümün bütün ailesi bunun senle alıp weremedği ne diyo.. ''''' ))))))))))

ben ne yapayım ki kayınvalidemin kafasında ki birlikte yaşama düşüncesini yıkayım ??

bu sorunları çözecek tek kişi sözlün
erkek arkadaşın abisine ve yengesine niye böyle davrandıklarını hiç sordu mu acaba
ben yazdıklarından şunu anladım seni bu insanlar küçük görüyor kötü davranıyor peki sözlün seni koruma anlamında ne yapıyor

ayrıca siz ayrı evlenseniz bile bu kadın yine başınıza bela olur kayınvalidenin ayrı evi yokmu kendi evinde otursun
ayrıca sende yumuşak olma onlar nasıl davranıyorsa sende öyle davran

ay canım zor bir durum zaten insanlar hep kötü olana yardım ederler iyi olanlarada eziyet anlamadım gitti ben bu işi...sana gelince tatlım işin zor ama üstesinden gelirsin eminim eltini kafana takma bile fazla muhatap olmazsın yeter ama kayın valide unsurunu ortadan kaldırman lazım yani aynı evde oturamayacağını ona güzel bir dille anlat derim ben anne ev üstüne ev olmaz zaten ben anne baba ayrı yaşadım anneannemin yanında benim çocuklarımında sadece eşim ve benimle büyümesini istiyorum anlayışla karşılamanızı umut ediyorum dersin rabbim yardımcın olsun canım...

Son düzenleme:
boşuna kafana takıyosun be canım gidin doğrudan söyleyin tabi kırmadan ve onu da anladığınızı belirterek.sonuçta sözlünde senle aynı fikirdeymiş onunla birlikte gidin ve birlikte yaşamak istemediğinizi söyleyin.ya da önce şunu bilmek lazım kayınvaliden hasta yaşlı ve bakıma ihtiyacı olan biri mi?eğer öyleyse ben bişey diyemicem sonuçta bu tip bişey bizim de başımıza gelebilir.örneğin benim kayınvalidem geçtiğimiz ay bel fıtığı oldu ve eşime ilk ben dedim onu alıp bize getirelim çocuk falan da yok ev sıcak burda rahat eder en azından yaza kadar kalsın diye.hastalık yada benzeri durumlar katı düşüncelerimizi yıkar.benim de kayınvalidem eltimi çok sever aralarında hep bi dayanışma vardır gizliden ama bem takmam hiç sonuçta aynı şehirde yaşamıyoruz.senin için benim saydığım zorunluluklar geçerli değilse sözlünle konuşup kayınvalideni ikna edin.evlatlıktan red edicek değil ya bi orta yolu bulunur sonuçta...

ne demek yahu o
sözlünle seni face adresi alıp ayırmaya çalışma
benim aklıma başka şeyler gelir valla
Allahım sen kötü insanlardan hepimizi koru

canim ilk once uzuldum basinizda baba olmamasi keske olsaymis.ama bence sen biraz mesafe koy ve ayri eve ciksaniz keske nedicemi bilmiyorum wallaha buda yeni moda cikti kaynana eltiden korkuyor hayret

herşeye evet diyen birisi olma bence hoşuna gitmeyen bişey varsa tepkini açıkça koy ortaya ama saygısızlıkta yapma sen bişey deme sözlüne söyle benim son sözüm budur ben evimde seninle olmak istiyorum falan diye alttan alta konuş sözlün halletsin işi eltinede hiç yüz verme o ne diyosa aynen cevabını ver varsın arkandan sana kötü desinler ama sen huzurlu ol valla eltilerle ilgili o kadar şey okudum ki burda korkar oldum benimde 3 tane kaynım var hepside yetişkin evlenecek yaşta ama henüz evli değiller bakalım kimler çıkacak karşıma

bu sorunları çözecek tek kişi sözlün
erkek arkadaşın abisine ve yengesine niye böyle davrandıklarını hiç sordu mu acaba
ben yazdıklarından şunu anladım seni bu insanlar küçük görüyor kötü davranıyor peki sözlün seni koruma anlamında ne yapıyor
sözlüm eltimin zehirlemelerinin hepsinin farkında ve hep korudu, yanlız hatam olsaydı arkamda olur muydu bilemiyorum..
annesi onun gözünde hep saf hiç bişi bilmez.. ama inanın böyle düşünen sadece ve sadece sözlüm ve bu fena olan eltimin eşi..
onun haricinde herkez kayınwalidem için o ne uynıktır o diyolar...
erkek arkadaşım kardeşine ve kardeşinin eşini her sorunda karşısına aldı korudu beni Allah için.. bana eltimin beni kıskadığından böyle yaptığını
egolarının esiri olduğunu, uzak durmam asla konuşmamam gerektiğini söyledi...
evet ben kayınwalideme göre saf eltime göre pasif bi karakterim...
artık nasıl düşünürlerse düşünsünler ben hep kızları gibi oldum hep sewdim hep weirici taraf oldum
yanlız baktım ki kayın walide bütün yardımları sözde sewmedği eltime yapıo, eltimin zehirlemeleri karşısında kızım bu yanlış demio
ama ilerde benle kalma planalrı yapıo ki ben 17 me kadar babane ile 24 üme kadar anane ile yasadım artık bıktım
ewlennce istemiyorum kayınwalide ile yasamak.. hem sözlümden başka 3 çocuğu war hepsi 20,15,4 senelik ewliler..

ayrıca siz ayrı evlenseniz bile bu kadın yine başınıza bela olur kayınvalidenin ayrı evi yokmu kendi evinde otursun
ayrıca sende yumuşak olma onlar nasıl davranıyorsa sende öyle davran
ben Ankaradayım ailemde burda, sözlüm burda okumuş askerde şuan, k.walide kırklarelinin köyünde sözlümle altlı üslü
kurulu düzenleri var, ama eltim onu hem sömürüo hem yanına alma ümidini kesio, oda bende yer yapmağa calışıo..
yanlız kültürler inançlar görüşler çok farklı 8 ay ankarada kaldı ( sözlm hastalanınca ) hergün 2 saat onlardaydım kesinlikle anlaşacağım karakterde değil
çok fena..

ay canım zor bir durum zaten insanlar hep kötü olana yardım ederler iyi olanlarada eziyet anlamadım gitti ben bu işi...sana gelince tatlım işin zor ama üstesinden gelirsin eminim eltini kafana takma bile fazla muhatap olmazsın yeter ama kayın valide unsurunu ortadan kaldırman lazım yani aynı evde oturamayacağını ona güzel bir dille anlat derim ben anne ev üstüne ev olmaz zaten ben anne baba ayrı yaşadım anneannemin yanında benim çocuklarımında sadece eşim ve benimle büyümesini istiyorum anlayışla karşılamanızı umut ediyorum dersin rabbim yardımcın olsun canım...
canım işte sorun bu ya ben hiç böyle kendimi savunamıyorum... hakkımı arayamıyorum.. başkaları söylüyo ediyo ama benim bu yanım gelişmemiş :KK43:
eskiden o kadar sewerdim ki ama gercek yüzünü görünce anladım ki cıkarları varmış..

boşuna kafana takıyosun be canım gidin doğrudan söyleyin tabi kırmadan ve onu da anladığınızı belirterek.sonuçta sözlünde senle aynı fikirdeymiş onunla birlikte gidin ve birlikte yaşamak istemediğinizi söyleyin.ya da önce şunu bilmek lazım kayınvaliden hasta yaşlı ve bakıma ihtiyacı olan biri mi?eğer öyleyse ben bişey diyemicem sonuçta bu tip bişey bizim de başımıza gelebilir.örneğin benim kayınvalidem geçtiğimiz ay bel fıtığı oldu ve eşime ilk ben dedim onu alıp bize getirelim çocuk falan da yok ev sıcak burda rahat eder en azından yaza kadar kalsın diye.hastalık yada benzeri durumlar katı düşüncelerimizi yıkar.benim de kayınvalidem eltimi çok sever aralarında hep bi dayanışma vardır gizliden ama bem takmam hiç sonuçta aynı şehirde yaşamıyoruz.senin için benim saydığım zorunluluklar geçerli değilse sözlünle konuşup kayınvalideni ikna edin.evlatlıktan red edicek değil ya bi orta yolu bulunur sonuçta...
canım belli oranda eğitime sahip olanlar ya da kendini etiştirebilmiş olanlarla konuşup anlaşabilirsin. ama içten pazarlıklı olduğunu farkettim, tek kenini düşünen biri olduğunu, konuşmak işe yarar mı ki ?? hem ben yapamam ki.. ben hakkını savunamayan bi tipim :KK43:

sözlünüz de beraber kalma taraftarı mı? en önemlisi onunla anlaşabiliyor olmanız bence. ayrı düştüğünüz konularda da birbirinizi kırmadan ortak bir karar alıp arkasında durmalısınız

diğer konunuda okudum az çok, gene o konu.aynı mesele. yaşın kaç bilmiyorum ama bu kadar olursa başta evlenince kimbilir ne olacak. bence sen bir daha düşün. sonra hasta olursun bu kadar sorunla.elti, kaynana derken evlenince eşinle her gününüz tartışma olur. ya baştan müsaade etme. ya da alış bu sorunlar böyle olacak hep.tavrını koy başka çaren yok

sözlünüz annesiyle sizin aranızda kalabilir; bazı şeyleri dikte etmeden karşıdakine cephe aldırmadan seçim yapmak zorunda bırakmadan söylemek lazım;
atıyorum "annenle oturmak istemiyorum" yerine "annenin başımızın üstünde yeri var hasta olsa ilk ben bakarım desteğimizi de çekmeyiz" gibi sözlerle cesaretlendirip evliliğinzin başında birbirinizle daha rahat vakit geçirmek istediğinizi anlatsanız?
şimdiden tüm sülalenin diline düştüğüne göre herkes bundan emin biran önce eşiniz birşeyler yapmalı ki son ana sarkıp başınızdan atmış gibi olmasın

hasta değil, suan 54 yasında kırklarelinin bi köyünde eltim ve kaynımla altlı üstlüler..
onlar için 3 tane inek bakıyo, bizde bu yaz düğün düşünüyoruz
sözlüm düğünümüzü yapabilmek için doğuda uzun dönem askere gitti :KK43:
inek falan cok para getiriyormuş bende k.walideme bi tane de ben alsam para göndersem düğüne kadar birikim olsa dedim
çok zor bakmam dedi
ama eltimin çocuğu olcak die onunkine bakıyo.. hak mı bu ?? bize hiç yardımı yok üstelik eltim bana neler yaptı onun kuklası gibi
onun korkusundan sözlümün mezuniyetinde benim yüzüme bile bamadı
ki ben bu insana kendi anneme yapmadığım şeyler yaptım
ona aldıklarımla 1 2 tane beyaz eşyamı alırdım mesela...
çok ağrıma gitti şuan 3 ineğe bakıo bana gelince yok olmaz demesi.. tamam istemiyrum kimseden bişi ama neden benle yasama meraklısı ?*
bende mi eltim gibi cadı olayım ??

sözlünüz de beraber kalma taraftarı mı? en önemlisi onunla anlaşabiliyor olmanız bence. ayrı düştüğünüz konularda da birbirinizi kırmadan ortak bir karar alıp arkasında durmalısınız
canım sözlüm sanki o ailenin oğlu değil... kitaplar arasında doğmuş ve onlardan çok çok farklı..
hastalanınca annesi geldi Ankaraya 8 ay kaldı.
inan hergün kavga ettiler..
ben uyarıyordum düzgünce anlat diye.. k.validem rahatına düşkün, boğazına düşkün, kimseyi umursamaz, hiç bişeyden anlamaz edasında,
herseye muhalefet, sözlüm annesi ile yasama taraftarı idi ama bu 8 aydan sonra anladıki olmaz... inşallah hala öyle düşünüyordur.. işte diyorum ki bu konu nışanlanadan nasıl çözülmeli ?? konuşmalı mıyım nasıl söyleyeyim sözlüme annen yasanmaz bi insan hem bize iyiliği yok elitm için çabalıo eltimde ona bakmak zorunda die ???

ben Ankaradayım ailemde burda, sözlüm burda okumuş askerde şuan, k.walide kırklarelinin köyünde sözlümle altlı üslü
kurulu düzenleri var, ama eltim onu hem sömürüo hem yanına alma ümidini kesio, oda bende yer yapmağa calışıo..
yanlız kültürler inançlar görüşler çok farklı 8 ay ankarada kaldı ( sözlm hastalanınca ) hergün 2 saat onlardaydım kesinlikle anlaşacağım karakterde değil
çok fena..

evi barkı varmış otursun ne diye yanınıza gelmeye çalışıyorki
ben edirneliyim kırklarelinin insanları çok rahattır açıkcası şaşırdım bunları okuyunca kırklarelinden pek böyle insan çıkmaz sen nerelisin canım

sözlünüz annesiyle sizin aranızda kalabilir; bazı şeyleri dikte etmeden karşıdakine cephe aldırmadan seçim yapmak zorunda bırakmadan söylemek lazım;
atıyorum "annenle oturmak istemiyorum" yerine "annenin başımızın üstünde yeri var hasta olsa ilk ben bakarım desteğimizi de çekmeyiz" gibi sözlerle cesaretlendirip evliliğinzin başında birbirinizle daha rahat vakit geçirmek istediğinizi anlatsanız?
şimdiden tüm sülalenin diline düştüğüne göre herkes bundan emin biran önce eşiniz birşeyler yapmalı ki son ana sarkıp başınızdan atmış gibi olmasın
sözlümü o kadar sewiyorum ki.. onda aradığım herseyi buldum... kaybetmek ve üzmek asla istemem.. eltimin facebook üzerinden saldırışları ile bu konular başladı, cok ağır kavgalar ettik, ben ona acıkca söyledim bak ben babane anane çok cektim diye.. ama olan sewgimize oldu birbirimize zarar werdik..
insanca konuştum anneni sewviyorum ama hasta ws olsa benden önce 20 senelik görümcem we 15 ile 5 senelik ewli olan 2 eltim daha war diye...
ya k.validem her ortamda ......'yı ben okuttum ben ettim ben büyüttüm ben baktım bakalım o bana bakacak mı bana para göndercek mi vs bunlar beni çok bunlattı .. daha aileye girmemiş birinin yanında bunlar konuşulur mu ???
sözlümün bilinç altına hep bunları sokmuş
benim oğlum olsa gelinimden tek beklentim eşine cocuklarına eine sahip çıkan biri olması.. bunun ilerisini beklemeye hakkım yok
bizde iyi gelin profili budur
ewime gelecekler kalacaklar ağırlarım güler yüzlüyüm zaten, asla saygısızlık etmem, saygısız olsam her seye cewap werirdim
hep sustum
ama asla kalıcı istemiyorum...

X