Kayınvalidem çok değişti

Delikizimuyan15

Üye
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2018
44
19
35
Selam hanımlar bu benim ilk postum yorumlarınızı merakla bekliyorum

Konuya şurdan başlayayım 8 senelik evliyim ilk gelinim kayınvaşidemle aramız çok şükür iyiydi anne kız gibiydik herkes imrenerek bakardı herzaman Hee türlü yanındaydım. Kayınvalidem ise şöyle böyle yine yanımda olan birisiydi. Bir sene önce babamı kaybettim annem ara ara bize gelir kalır ben başka şehirdeyim annem başka şehirde eşimde bende bu durumdan çok memnunuz kayınvalidem de öyle neyse bir kaç ay önce kayın biraderim nişanlandı eltim çok iyi bir kız inşallah hep öyle olur kısa zaman öncede evlendi. Kayınvalidem çok değişti herşey de bi suç arıyor ve bunu çekinmeden annemin yanında söylüyor ve konuşmaları çok dik anne ne olursa olsun burada misafir olduğu için kendini kötü hissediyor yanında tartışmamızdan en son olan olay düğüne babama vekaleten babam gibi olan amcam ailesiyle birlikte geldi tabi amcam kayınpederim dışında kimseyi tanımıyor öyşe sohpeti yok farklı şehirlerde de yaşıyoruz buda etken tabii neyse amcam düğüne geldi sadece kapıda hoşgeldin dediler sonra düğün sonuna kadar bir kere amcamın yanına gelen olmadı diğer şehir dışından gelenlerin masasında oturdular hep durumu farkettim üzüldüm ama kötü düşünmedim fırsat olmadı herhalde dedim hiç bir şekilde söylemedim kimseye düğün boyunca ayaklarım çok ağrıdı acıdan ağladım bile kızım durmadı sürekli ağladı ona rağmen bütün masaları gezdim hoşgeldiniz dedim oyun oynanırken kayınvalidemin tarafı hiç oynamazlar sırf kız tarafı oynadı bende mümkün olduğunca yanlarında durup alkış falan yaptım bizden birileri oynayınca karşılıklı oynadım falan üstüme düşeni yaptım. Kız tarafının erkekleri oynarken onlarla karşılıklı oynamaya çekindim bizden kimse yoktu çünkü neyse ben güya düğünde hiç oynamamışım patronu gelmiş ona hoşgeldin dememişim çok durgunmuşum eşim yanımda anlatıyorum anne yapma gözünü seveyim kızım durmadı ayaklarımın acısından öldüm bizden kimse pistte yoktu oynamadığım zamanlarda bile ayakta aşkış yaptım patronunu görmedim diyorum yok diyo eşim de benim dediklerimi diyo kabul etmiyo sonra ben düğünden sonra onlara gitmemişim yemek servisi yapıp yardımcı olmamışım diyorum anne benimde misafirim vardı amcam evime düğün sebebiyle ilk kez geldi yola çıkacaklar ne yapsaydım siz gidin ben millete servis mi edeyim deseydim diyorum yok nolcak öyle deseydin diyo millet dediğim de yabancı değil evde sadece yiğenleri vardı yani benim misafirim önemli değil amcam kendini lrndine gitsin ama ben orda millete hizmet edeyim bu arada ne zaman misafiri gelse koşarım yemeği servisi bulaşıkları canım çıkar ama diyo ki ben hep yalnız yaptım kimse yardım etmedi yani şöyle bir huyu var bu hep yıllarca vardı herşeyi yaparsın yaparsın ama bir kere yapmayınca hiç yapmamış olursun ararsın ararsın o hiç aramaz bir iki gün aramayınca beni hiç aramıyorsun der dün beni çok ağlattı gerçekten yüreğim koptu özellikle yeni gelin alınca değişti korkuyorum kızla da aramı açar diye böyle birşey olmasını asla istemem hem kız iyi bir kız hemde eşlerimiz birbirlerine çok düşkün çok üzülürler çok uzun oldu kusura bakmayın içim çok dolmuş

Yok tabi davet etti yengemle babaannem aynı evde yaşıyorlar telefonla ikisini de aradı çağırdı araları çok iyidir amcamı da çok severler her cuma konuşurlar cumalaşırlar yani hiç bir sorun yok bu zamana kadar iki aile arası çok çok iyiydi

Sanki kv deniz birseye bozulmuş. Biri laf tasimiz olabilir veya bir yalnis anlaşma olabilir ortada. Konusmayi denediniz mi?

Böyle birşey in olması imkansız size o kadar diyim eşimin ailesi hakkında kimseye birşey demem diyecek bir sıkıntı da yaşamadık zaten eşimin ailesi herkes beni çok sever öyle ara bozacak hiç kimse yok buna eminim görümcemle kardeş gibiyiz ama işten kayınvalidem çok değişti eşim bilen farketmiş bana ben farkındayım salla istediğin gibi davranmakta özgürsün diyo ama ben küslükten nefret ederim bu yüzden ne yapacağımı bilemedim

Bunları ona da söyle yıllarca yaptım hala yapıyorum kimse için degil senin için ama bir kerede siliyorsun bundan sonra yapmayacağım hakkını vereyim bu tavırlarının de.
Yani karşındaki kişi eşinin annesi sahiben değil. Biraz dik dur ki saygı gör. Yoksa daha çok hıçkıra hıçkıra ağlarsın. Misafir gelince tabi kendi işini kendi yapacak ne demek ben yaptım herşeyi e bi zahmet! Bir daha misafiri olduğunda gitme bugün burnumun ucunda gonca çıktı, yarın kaşlarım kaşınıyor vs sacma bahaneler bul. Zor değil ki bu çok basit. Dene ve rahatlat kendini.

Çok haklısınız normalde öyle ensesine vur bi tip değilim kimseye karşı eşime karşı da kayınvalidemi eşine karşı hep savunurum lafımı da esirgemem ama kayınvalidemle hep çok çok iyiydik şoka girdim resmen nasıl davranacağımı şaşırdım ama benimde aklımda dediğiniz gibi davranmak var

Ç

Stresten nevri dönmüş anlaşılan.
Bahane üretip görüşme sıklığını azalt bari

Hic sakın bir anda karşınıza alıp konuştunuz mu? Açık sorun size karşı tavırlarının değiştiğini. Belkide sizin bir hareketini veya lafı yalnis anlayıp küsmüş. Yani hemen gemileri yakmak taraftari değilim sahsen. Ani değişimin muhakkak bir sebebi vardir

kaynanalık yapmak ıcın kendınce bahaneler uretmıs
sıkmayın canınızı konu sahıbı eltınız akrabalık ılıskılerınız ıcınde cok guzel bahsedıyorsunuz masallah :) aranıza kımse gırmez sız aranıza kımseyı sokmayın bırbırınıze acık acık konusun kayınvalıdenın dolduruslarına gelmeyın
herkesın turlu turlu huyu var ıste
mutsuz hayatda hıc sevılmemıs ınsanlar satasacak ugrasacak laf sokacak yer arar
onu bu halıyle kabul edıp gormemezlıkten gelıp cevap vermeyerek had sınırını cızın ona karsı
bosverın

Yapmadıklarınızı yapmışsınız gibi davranıyorsa gerçekten hak ettigi muamele budur. Onun bahsettiği gibi davranın madem nasıl oluyormuş bir görsün.
Kısa süre öncede evliliği süresince kayınvalidemle ilk kez sert şekilde tartıştık kayınvalidem suçluyu ve suçundan dolayı oturup ağladı ama ben günlerce ağlamıştım o olay yüzünden o zaman yüzüne de dedim ben seni hep annem gibi gördüm seninde beni kızın gibi gördüğünü sandım yanılmışım sen beni gelin gibi görmüşsün bende gelin gibi davranıcam dedim ama sonra işte kıyamadım yine herşeyine koşturdum düğün olacak diye herkesten çok ben koşturdum bana bohça bile yapmadı eltime en güzel bohçayı hazırladım gören herkes bayıldı eltim özellikle arayıp teşekkür etti bohçalara bayıldık diye yani ne biliyim anne çerezler alındımı kıyafetine bakalımmı kına tepsisi anne aman gelinine avucuna çeyreği unutma ne biliyim ıvır zıvır herşeyi söyledim aldım ilgilendim düğüne ve kınaya hazırlanmam iki ay sürdü kızıma özel gelinlik diktirdim yani şunu demek istiyorum evin gelini elti olarak değil bir kız bir görümce gibi hevesle istekle hazırlandım ama sanki hiç bişey yapmamışım gibi davranılıyo

Her zaman böyle değilse düğün gerginligidir. Bir süre yaptıklarını görmezden gel. Yeri geliyor insan annesi ile bile böyle şeyler yaşayabiliyor. Ama bir diğer anlattığın kv hep böyle hep iyilik yaparsın görmezden gelir demişsin ya oda kafamı karıştırdı biraz tabi. Sen yinede takma kafana geçici birşey olabilir.

Ben her zaman saki
Ben her zaman sakin şekilden kahve de yaparım oturup sorarım konuşuruz ama bu sefer gerçekten biliyorum bu anlattıklarım haricinde hiç bir sebep yok açık açık söyledi zaten çekinmiyor ki eskiden böylece değildi çok kibar kırmamak incitmemek için çabalardı kayın biraderim nişanlanacağı zamandan beri böyle çok dik pat pat laf söylüyo alttan alıyorum hep ama şunu iyi biliyorum ben mesafe koyduğumda da mesafeden anlamıyo hemen ağlıyo falan çağırdığında gitmezsem bu onun için büyük olay yani onu diyim çok alıngan çok kırılgan ama artık kendisi çok kırıyor özellikle annemin evimdeyken gelip böyle söylemesi çok sinirimi bozuyor annem her misafiri dünürleri gelecek diye benden önce sabah erkenden gitti yanına yemekleri birlikte yaptılar evden yaptı götürdü servis yaptı bunların hiç birini görmüyor

Çok teşekkür ederim aynen dediğiniz gibi yapıcam

Ç
Çok teşekkür ederim evet öyle bir huyu var bunu hep biliyorum mesela sürekli ararım hergün bazen bir aramayı unutsam ertesi gün sabah hemen ararım o hiç aramaz bazen insanlık hali bir iki gün arayamıyorum bekliyorum o arar belki diyecek yok aramıyor sabrediyorum bir hafta bekliyorum yok aramıyor en son arıyorum sitem ediyo hiç aramıyorsun diye ağlıyo sen niye aramıyorsunanne diyorum sizden bekliyorum kızım diyo ortadan çatlıycam

Yaşlılar hep aynı. Senin kv gibi mesela benim annemde. Her işine koşarım. Sonra mahalleden biri bir faturasını oder bir laf dizer bir laf dizer. Ayyy şöyle iyi ay allah razı olsun. Sanki biz yokuz da millet görüyor işini edası ile. Aynı apartmanda oturuyoruz ona gitmiyoruz diye laf sokuyo. Yahu sen bin asansöre gel ışte. Oda yok.

Madem huyu böyle takma kafana .Benim annemle bazen böyle şeyler yaşarız. Sonra ben ağlaya ağlaya anlatırım daha ne yapayım şunu şunu yapıyorum ne istiyorsun allah aşkına derim. Çıkarım evime giderim. Arar 1 saate kuzuuuum napiyon diye :)

Boşver ne kv ler var oğlunu dolduran yuvada sorun çıkarmaya çalışan.

Benim kv nin ağzından duydum. O duyduğumun farkında değil. Eşimle kolkolayız gulusup egleniyoruz. Gorumcene surda bir karı koca kavgası istermisin gibilerinden. Sonra ayağına dolandı ben duyunca tedbirli davrandım anne oğul kavgası izlemiş oldum. Eşime de hiç söylemedim bunu. Kim inanır yada kabul ederki annesinin bukadar art niyetli olduğunu. Sizinki baya anne kız kavgası gibi zaten. Doldurma kendini düşünüp o yüzden

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…