Kayınvalidem sinir krizi geçirdi çok korktum ne yapmalıyım?

Eşimle birlikte bir süreliğine maddi imkanlarımız düzelene kadar kayınvalidem ve kayınpederim ile yaşıyoruz. Dün gece eşim ve kayınvalidem tartıştı. Haklı olan taraf eşimdi. Ben eşimi tuttuğum için söylemiyorum. Kayınvalidem önce eşime laf dokundurdu eşimde gidip neden durup dururken bana böyle laf dokunduruyorsun dedi. Annesi bak şu eşyayı kafana atarım dedi eşimde hadi at anne öyleyse dedi. Sonra kayınvalidem bir anda çıldırmaya başladı ben kendimi öldüreceğim dedi mutfağa gitti bıçaklayacağım kendimi dedi eşim ben birde kayınpederim onu durdurmaya çalıştık. Ben hemen bıçakları sakladım. Kayınvalidem çığlık atmaya başladı kendimi öldüreceğim dedi. Ben korktum ağlamaya başladım panikledim ambulans arayım mı dediğimde kayınvalidem hayır dedi çığlık attı eşimi yumrukladı, eşime vurdu eşim onu tuttu sürekli. Ben o esnada kendine zarar vermemesi için mutfaktaki bıçakları sakladım. Kayınpederim fenalaştı durun yapmayın dedi sürekli durun dedi ben bir yandan onu sakinleştirmeye çalışıyorum onu oturma odasına getirdim su verdim pencereleri açtım hava alması için. Eşim kayınvalidemi mutfaktan zorla çıkardı. Kayınvalidem kayınpederimin yanına gitti. Ben ve eşim mutfakta kaldık. Kayınvalidem oturma odasından seslenerek bu evden gidin dedi. Bir sürü hakaret etti. Arkadaşlar bugüne kadar ilk defa böyle bir olay yaşadım neye uğradığımı şaşırdım. Çok korktum içimde öfke ve üzüntü ile karışık hisler var. Bu yaşananlar neydi? Ben ve eşim ne yapmalıyız? Eşime bu evden gidelim dediğimde birkaç gün sonra sakinleşirler dedi. Annen açık açık bizi evden kovdu burada nasıl durabiliriz dedim. Eşim ekonomiyi görüyorsun dedi. Bende dedimki ben bir işe girip çalışırım sen ister gel ister kal ben bir daha böyle bir şey yaşamak istemiyorum benim yapıma ters ben seni sevdiğim için burdayım ama bu şekilde yapamam üzgünüm dedim eşim sustu. Bu olay dün gece yarısı meydana geldi. Arkadaşlar bana tavsiye verin ben ne yapmalıyım nasıl hareket etmeliyim?
EV EV ÜSTÜNE OLMAZ” İsimli bir tiyatro yaşamışsınız. O evden çabuk çıkın. Tabii eşinn …… yemiyooorrr

Konunun temel noktası eşimle evlendiğimizde mevcut işinden memnun kalmayıp istifa etmesi ardından kayınvalidemin bizi ayaklarınızın üzerinde durup kendi işinizi kurana kadar burda kalabilrsiniz demesi. Eşim internet üzerinden bir iş kurmaya çalışıyor. Zor ve uzun bir süreç gerektiren bir iş. Aileside bir an önce işini kurmasını istiyor sürtüşmeler meydana geliyor en son olan olay pik noktasıydı bende burda sizlerden görüş tavsiye almak için paylaştım.
Kadının yönetimi yanlış ama konusunda haklı. Sizinle aynı evde yaşamak haliyle yük olur insana. Ne siz ne eşiniz çalışmıyorsunuz. Evli olmayan 30 yaşında bir adam da çalışmasa aileler yatıp kalkıp laf söyler. Sorumluluk alamayan insanlar evlenmese keşke. Ne kadar süredir işsiz eşiniz? Eşinizi haklı buluyor ve yapacağı işi destekliyorsanız bu süreçte sizin çalışmanız gerekirdi. Gerektiği yerde iş bulup başınızın çaresine bakabiliyorsanız birilerinin evinde yaşarken de bunu yapabilirsiniz. Sizin olduğunuz pozisyonda olsam çok zoruma giderdi. Mesela özel harcamalarınız olmuyor mu? Yeni bir kıyafet ya da en ufak bir makyaj malzemesini bile eşinizin annesinin ya da babasının parasıyla almak zorunuza gitmiyor mu?

Bence siz de çalışın.Esiniz de çalışoyordur sanırım.1+1 bir ev bulun cikin.Kadin sinir krizi geçirip sizi kovmus.ister sahte olsun ister gerçek siz haklısınız.o evden gitmelisiniz

Ay ben olsam direk polisi arar şikayetçi olurum.
Bir gece nezarette kalsında aklı başına gelsin.
Drama queen.
Ne derdiniz polise? Kadın evimden gidin diyor gitmiyorlar kimin şikayet etmesi lazım?
Evinde kaldığımız ama bizi evinde istemeyen kayınvalidem kendini bıçaklamaya kalktı dediğinizde kadını nezarete mi atacaklar?

Eşim patavatsız ve saygısız biri. Öfkelendiği zaman anne baba tanımaz ağzına geleni söyler fakat sonra pişman olur bir şekilde kendini sevdirmeye çalışır ailesi önce kızar sonra barışırlar. Sürekli aynı şey olur. Kayınvalidem eşimin önceki saygısızlıklarını bu kavgada yüzüne vurdu. Eşim bu kavgada hiç saygısızlık yapmamıştı.
Yanihiçbirşey durup dururken olmadı kadını çıldırtan eşiniz
Hala o evde olmanıza inanamıyorum çekin gidin rahat bırakın kadını bir huzur verin ya. Kovmuş gitmemişsiniz, kendini bıçaklamaya kalkmış hala gitmiyorsunuz

İstenmediginiz cok belli.bir oda olsun bir ev tutup orda yasayin.Ben 1+1 evde 8 sene yasadim cocugumuda orda buyuttum.Azicik asim kaygisiz basim.

Eşimle birlikte bir süreliğine maddi imkanlarımız düzelene kadar kayınvalidem ve kayınpederim ile yaşıyoruz. Dün gece eşim ve kayınvalidem tartıştı. Haklı olan taraf eşimdi. Ben eşimi tuttuğum için söylemiyorum. Kayınvalidem önce eşime laf dokundurdu eşimde gidip neden durup dururken bana böyle laf dokunduruyorsun dedi. Annesi bak şu eşyayı kafana atarım dedi eşimde hadi at anne öyleyse dedi. Sonra kayınvalidem bir anda çıldırmaya başladı ben kendimi öldüreceğim dedi mutfağa gitti bıçaklayacağım kendimi dedi eşim ben birde kayınpederim onu durdurmaya çalıştık. Ben hemen bıçakları sakladım. Kayınvalidem çığlık atmaya başladı kendimi öldüreceğim dedi. Ben korktum ağlamaya başladım panikledim ambulans arayım mı dediğimde kayınvalidem hayır dedi çığlık attı eşimi yumrukladı, eşime vurdu eşim onu tuttu sürekli. Ben o esnada kendine zarar vermemesi için mutfaktaki bıçakları sakladım. Kayınpederim fenalaştı durun yapmayın dedi sürekli durun dedi ben bir yandan onu sakinleştirmeye çalışıyorum onu oturma odasına getirdim su verdim pencereleri açtım hava alması için. Eşim kayınvalidemi mutfaktan zorla çıkardı. Kayınvalidem kayınpederimin yanına gitti. Ben ve eşim mutfakta kaldık. Kayınvalidem oturma odasından seslenerek bu evden gidin dedi. Bir sürü hakaret etti. Arkadaşlar bugüne kadar ilk defa böyle bir olay yaşadım neye uğradığımı şaşırdım. Çok korktum içimde öfke ve üzüntü ile karışık hisler var. Bu yaşananlar neydi? Ben ve eşim ne yapmalıyız? Eşime bu evden gidelim dediğimde birkaç gün sonra sakinleşirler dedi. Annen açık açık bizi evden kovdu burada nasıl durabiliriz dedim. Eşim ekonomiyi görüyorsun dedi. Bende dedimki ben bir işe girip çalışırım sen ister gel ister kal ben bir daha böyle bir şey yaşamak istemiyorum benim yapıma ters ben seni sevdiğim için burdayım ama bu şekilde yapamam üzgünüm dedim eşim sustu. Bu olay dün gece yarısı meydana geldi. Arkadaşlar bana tavsiye verin ben ne yapmalıyım nasıl hareket etmeliyim?
Tiyatro oynamış kaynana 😀

Ne derdiniz polise? Kadın evimden gidin diyor gitmiyorlar kimin şikayet etmesi lazım?
Evinde kaldığımız ama bizi evinde istemeyen kayınvalidem kendini bıçaklamaya kalktı dediğinizde kadını nezarete mi atacaklar?

Onun evinde yaşıyorlar diye insanları bu yolla tehdit edemez. İstemiyorsa evinden çıkarsın.
Yok kendimi bıçaklarım yok krizler. Saçma sapan işler. Bugün kendine yapan yarın evdekilere saldırır. Ozaman her birbirine sinirlenen bıçakla birbirine yürüsün.

Annesinin laf söylemesine dayanamıyor ama annesinin cinnet geçirip evden kovmasına dayanıyor eşiniz. Siz bari gidin o evden

Benim annem de yediği her boklar ortaya çıkıp biz üzerine gidince kendini atmak için terasa çıkıyordu bağırıyordu sinir krizleri filan geçiriyordu neyse bu hep hep hep devam etti, burada konum var hatta buradaki arkadaşlara da sordum farklı fikirler filan ,birisi dediki ambulansı arayın ,bu yine yapmış dikkat çekmek için, ambulans itfaiye polis hepsini aradım 112 vesilesi ile . Hepsi gitmiş eve annemle konuşmuşlar bakmışlar ,mahalleye de rezil oldu tabi herkes meraklı toplanmış ;o gün bugündür annem sinir krizi geçirmiyor ,bem konuşmuyorum ama mutlaka kardeşimden duyardım birden normalleşti bu krizle konusunda . O yüzden ilgi göstermeyin bırakın kendini bıcaklasın hep şov

Esiniz gibi başkalarının üstünden geçinen insanlardan gerçekten nefret ediyorum bir tane de benim kayinvalidemde var kaynim bosandi çocuğuyla birlikte kayinvalidemde yaşıyor sadece gece ise gidiyor gündüz evde olduğu için biz kv ye bakici tutamıyoruz bu arada kayinbabamla kayinvalidemle hatta gorumcemle kus ama babasının günlük evin ihtiyacı alınsın diye bıraktığı parayı cebine atmayı biliyor işte anne baba üstünden geçiniyor parazit gibi gelmiş 40 yaşına kızımı da alıp gideyim Bi hayat kurayım düşüncesi yok bence karısı da bu sorumluluğu yok diye bosandi evliyken de eşimin üstünden gecinmis yatak odasını eşyalarını hep eşim almis borçlanarak gelir eşim odermis karısı da şimdi ne yesem o kar diye düşünmüş biz evlenir evlenmez kadin bosandi.bence siz de boşanmanın yollarına bakın böyleleri çocuğunun sorumluluğunu da başkalarının üstüne atiyor

Bı sure kalıyoruz beraber demişsiniz, mesela ne kadar süredir berabersiniz?

İkinci soru eşiniz ben umursamazlık demiş ya aynısını size de yapacak. Bagiracaksiniz cagiracaksiniz o nasılsa affedecek diye düşünecek. Alışmış çünkü. Sinir hastası eder bu adam sizi.

O evden taşın! Boşanmak pahasına bile olsa taşın,il milletin delisi ile uğraşma, eşin de ne yüzle hala beraber yaşamayı düşünüyor bu deli karıyla...

Siz neden plani olmayan bir adamla evlendiniz?
Adamin calismaya yuregi yok.O evden de o yuzsuzlukle.asla cikmaz.Siz de bu sekilde olmaz diyorsaniz yorumlarinizdan anladigim bavulunuzla tek basiniza cikarsiniz gibi geliyor bana.

Bu yaşıma kadar kendini bıçaklayarak intihar edeni hiç duymadım.

Yani insanların seviyesizliğine pes artık!

Eşiniz ekonomi diyor da, kovulduğunuz evde kalmasanız keşke. Siz zaten iş bulabilirseniz çalışın. Bu ailenin yanında öğreneceğiniz tek şey amatör oyuncudan ders almak olacaktır :

Tiyatro oynamış kaynana 😀

Kazık kadar kari koca evlenmeyi bilmişler ama plansiz programsiz iş kurma hayaliyle kadinin evine çökmüşler resmen.
Muhtemelen bütün maddi ihtiyaclarini da ailesinden bekliyorlardi.
Elin ayagin tutmaz hasta olursun, calisamazsin amenna ama bunlar internetten iş kuracağız diye yayılmışlar ki daha ne kadar orada kalacakları da belirsizmiș.
Bakın gelin hanım olayin üstüne gurur yapip çalışmaya karar verebilmiș.
Yani demem o ki, İyi yapmış kadin, burda diyoruz ya bazen bir cinnet herşeyi çözer, doğruymuş işte

Kazık kadar kari koca evlenmeyi bilmişler ama plansiz programsiz iş kurma hayaliyle kadinin evine çökmüşler resmen.
Muhtemelen bütün maddi ihtiyaclarini da ailesinden bekliyorlardi.
Elin ayagin tutmaz hasta olursun, calisamazsin amenna ama bunlar internetten iş kuracağız diye yayılmışlar ki daha ne kadar orada kalacakları da belirsizmiș.
Bakın gelin hanım olayin üstüne gurur yapip çalışmaya karar verebilmiș.
Yani demem o ki, İyi yapmış kadin, burda diyoruz ya bazen bir cinnet herşeyi çözer, doğruymuş işte
Üstüne bir de patavatsız ve saygısızmış. Kim bilir ne söyledi de kadını delirtti. Kadın biriktirmiş taşmış. Kendisi çağırmış gelin iş bulana kadar kalın diye ama insan ailesi de olsa minnet eder. İş kuracağız diye öğlenlere kadar yattılarsa, yataklarını yediklerini kaldırmadılarsa liseli ergenler gibi habire sağı solu dağınık bıraktılarsa kadın da kendini enayi gibi hissetmiştir. Küçük çocuğunuz yok, normal işinize gidin akşamları ve hafta sonları da kuracağınız işle ilgili yapın ne yapıyorsanız. Annesi çalışıyor eve bakıyor oğluna yaranamıyor, gelinin önünde azarlanıyor.

X