Kayınvalidem ve ısrarcılığı

piraye

Guru
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2008
3.249
12.596
43
TV
Bende 10 yıllık evliyim bu konudan çok çok müzdaripim
Üst komşusu gelse çağırırdı, hafta sonu daha biz uyurken arardı kahvaltı hazır acil gelin soğumasın,yemek yapıyorum desem kapat yarına pişir derdi,mutfağa aldıklarımız hep çöpe giderdi, karda kıyamette akşam vakti arardı çocuğu getir sevelim, bir çay yapardım eşimle içmek için arardı bırak gel ben demledim, o geldi gel bu gitti gel ..
Bir de kahvaltıya gittim geri evime döneyim şansı yok akşama kadar orda kalacağım.Birlikte bir yere gitsek dönüşte bırakmaz bize gidelim ısrarları..Bana gelir hadi bize gidip akşam yemeği yapalım teklifleri..
Hafta sonu olur şunu pişiricem bir yere gitmeyin bunu yapıcam buraya gelin..
Sizin yine kayınvalideler öyle bende ikisi de karı koca aynı hep bizim adımıza planlar..Akşama şuraya gideceğiz şu saatte hazır ol bunu mu giydin bu olmamışlar daha neler neler...
Beni böyle kendilerine bağlayacağını birlik beraberlik kuracağını sqanıyor birde kendi kayınvalide ölene kadar birlikte yaşamış normal geliyor sanırım bu tarz yaşam ona..
Resmen psikolojimi bozdu.
İşe girdim yine aynı en son dedim böyle olmayacak haftada 2 gün belirledik o günler hariç artık asla gitmiyorum 1 yıldır ...Şimdi bebek olacak işten ayrılcam o kabus günlere dönmekten korkuyorum...
Haftada iki gün az mı bacım? Millet diyalize bile ayda iki giriyor yine de ölmüyor, bence doğumdan sonra siz 15 te bire indirin yoksa delirirsiniz Allah mafaza

Oyku_2022

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Haziran 2021
577
809
TV

Haftada iki gün az mı bacım? Millet diyalize bile ayda iki giriyor yine de ölmüyor, bence doğumdan sonra siz 15 te bire indirin yoksa delirirsiniz Allah mafaza
Yalan değil , bu pazarlıkla inmiş hali buna şükür..Hergün orda olmaktan daha iyi en azından.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 18-02-2022

Hamileliğimin 24. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 115 gün kaldı.

Bebeğiniz düzenli, sabit hızla büyümesine devam ediyor. Sadece bu hafta boyunca bebeğiniz yaklaşık 170 gr ağırlık kazanacak. Bu büyüme atağı bebeğinizin rahim dışındaki yaşama hazırlanmasına yardımcı olacaktır. Bebeğinizin el kavramam ve irkilme refleksleri iyice gelişti.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 640 gr. - Yaklaşık boyu : 30.1 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 53 Kg. ile 72 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 170 cm. Başlangıç Kilom :88 Kg. Şimdiki Kilom :88 Kg.

Oyku_2022

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Haziran 2021
577
809
Ölümü gösterip sıtmaya razı etmişler sizi, yazık, çocuk için hiç iyi değil bu düzen, belli ki çok zorlanacaksınız
Bilmiyorum ki..o tarafıda incitmek istemiyorum 8 yıldır çalışıyorum kızıma özene bezene bakıyorlar..Hastalansam kendi ailemden önce yanımda kendine birşey alsa banada alır hani iyi yünlerini görüncede kırıp dökmek istemiyorum onları birde başka başka çocuğu yok silip atmak istemiyorum..Ama bir düzen kurup ona alıştırmaya çalışacağım ve sanırım bende artık kırmadan hayır demeyi öğreneceğim..

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 18-02-2022

Hamileliğimin 24. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 115 gün kaldı.

Bebeğiniz düzenli, sabit hızla büyümesine devam ediyor. Sadece bu hafta boyunca bebeğiniz yaklaşık 170 gr ağırlık kazanacak. Bu büyüme atağı bebeğinizin rahim dışındaki yaşama hazırlanmasına yardımcı olacaktır. Bebeğinizin el kavramam ve irkilme refleksleri iyice gelişti.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 640 gr. - Yaklaşık boyu : 30.1 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 53 Kg. ile 72 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 170 cm. Başlangıç Kilom :88 Kg. Şimdiki Kilom :88 Kg.

Edacnr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Ekim 2019
1.634
875
31
8 aylık evliyim. Evet benim yerimde başkası olsa sorun etmezdi belki de. Ama ben böyle gelim gidim sevmiyorum. Bunu başta biliyordu şimdi salağa yatıyor. Sürekli çağırıyor gelmek istiyor.
Kayın validemi seviyorum ama benimki de aynı sürekli birlikte olalım istiyor üstelik bebekte geliyor şimdi 🤦🏻‍♀️İşten de ayrıldım ne yapmak lazım bilmiyorum

piraye

Guru
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2008
3.249
12.596
43
Bilmiyorum ki..o tarafıda incitmek istemiyorum 8 yıldır çalışıyorum kızıma özene bezene bakıyorlar..Hastalansam kendi ailemden önce yanımda kendine birşey alsa banada alır hani iyi yünlerini görüncede kırıp dökmek istemiyorum onları birde başka başka çocuğu yok silip atmak istemiyorum..Ama bir düzen kurup ona alıştırmaya çalışacağım ve sanırım bende artık kırmadan hayır demeyi öğreneceğim..

Bu kadar yardımcı oluyorlarsa kırmayın bence de, ben benim eş ailesi gibi toksik ve zararlı olduklarını düşündüğüm için o yorumu yaptım ama açık konuşayım böyle bir aile olsalardı başımın üstünde tasirdim,talep ederlerse her gün de ugrardim doğrusu