Kayınvalidem....

bennbusraa

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
29 Mayıs 2020
312
374
Merhabalar. Beni dinleyip degerli yorumlarınızı yazmanız çok önemli. Haklıysam haklısın veya haksızsam haksızsın deyin bana lütfen veya ne yapmam gerektigiini.....Dışarıdan birilerinin yorumuna ihtiyacım var. Hanımlar ben 1 senedir evliyim. Kayinvalidemle genelde bir pek bir sorunumuz yoktu fakat son zamanlarda bana tuhaf gelen hareketleri var. Hakkımı savunan biriyim susmam hosuma gitmeyen birsey oldugunda saygımı bozmadan söyleyeceğimi söylerim. Annemi aradim gecenlerde bir yemeğin tarifini isteyecektim. (Annem çok güzel yapıyor o yemegi). Kayinvalidem başladı ağlamaya esimin kayinbabamin yaninda. Sen nasil ben dururken kendi annenden tarif istersin diye. Şok oldum bi eşime baktım bi ona. Bu ağlama kendini haklı çıkarma huyunu sevmiyorum. Allahıma binlerce kez şükürler olsunki eşim herzaman arkamda benim. Ogün evde yemek yemedik dışarıda yedik bana böyle davrandı diye. Annemden tarif alamazmıyım ben ? Bunu yapma amacım sen yapamıyosun demek degildi yani. Neyse . Esim onları pek aramak istemiyor icinden gelmedigi için. Bende ara veya arama demem asla aralarına girmiyorum genelde. Kayınvalidem eşimi aramış vay sen beni neden aramıyorsun KARIDAN O KADAR Mİ KORKUYORSUN. demiş
Bunu duydum benim sarteller atti iftira resmen bu aradim hemen birdaha benim adımı ağzına alma iftira atamazsin bana dedim.
Çok zoruma gitti alakayı kestim ben bu kisiyle artık. Sonra aradan biraz zaman gecti aradı açmadım. Üst üste aramaya başlayınca açtım ağladı seni özledim falan . Yine birsey demedim pek uzatmadım. Bugün hamile olduğumu haber vermek için aradım 2 3 kere mesgule attı. Yani devam ettiriyor küslüğü. Anneler günü yaklaşıyor bayram yaklaşıyor aramayacagim sormayacagim kararımı verdim. Ama eşim pek birsey demiyor onun için biraz üzüldüm sanki. Sizce ne yapayim ben? Aramayip sormamak daha mi iyi ? Beni arayıp ağlıyor özledim diye birde telefonlarımı açmıyor? Şaştım kaldım bu kadına ( bu arada onlar memleketlerindeler biz baska şehirdeyiz)

Annemi aradim gecenlerde bir yemeğin tarifini isteyecektim. (Annem çok güzel yapıyor o yemegi). Kayinvalidem başladı ağlamaya esimin kayinbabamin yaninda. Sen nasil ben dururken kendi annenden tarif istersin diye.
Yani bir yemek tarifi icin bu kadar egosantrik davranmaya gerek yokmus.'Kv'niz abartmis.Siz biraz sakin olursunuz oda kendisine biraz cekiduzen verir.Zaten bebisde geliyormus.Aranizi duzeltirsiniz.Kv'nizin biraz gelgitleri var.Cok asiriya kacmadiktan sonra onuda biraz idare etmeyi deneyin.Bunu alltan almak,kendizini ezdirmek veya boyun egmek gibi dusunmeyin.Esiniz bilincli olmasa annensinin dolduruslarina gelse asla bu sekilde konusmazdim ama enistemizde cok olgun ve karekteristik bir durus sergilemis.Bu nedenle arayi bulun derim ben.

Şimdi şöyle ki yanınızda kayınvalideniz varken annenizi arayıp tarif istemeniz kayınvalideye evet sen bu yemeği yapamazsın demek. Keşke onun yanında aramasaydınız. Ağlaması, meseleyi büyütmesi doğru mu değil. Eşinize de dikkat edin annesinin lafını size taşıyan adam sizin lafınızı da annesine taşır. Arayıp sormamak sizin tercihiniz ama zaten başka şehirlerdeymişsiniz ben olsam özel günlerde arar, mesafemi korurdum

Kayınvalidenizin yersiz alınganlıkları ve çocuk gibi gözyaşını silah olarak kullanması çok rahatsız edici, size hak veriyorum. Bence eşinizin arada kalmaması için iletişimi kesmek yerine daima mesafeli olun. Öbür türlü eşiniz için çok yıpratıcı olur

Ben olsam böyle büyük tepkiler vermem. Mesela anneler günü gibi özel günlerde ararım. Ama başka zaman aramam. Hamile olduğumu kocam söylesin mesela, ben muhatap olmam. O ararsa açarım, günlük konuşur kapatırım. Niye aramıyorsun derse, aa bundan sonra ararım der geçiştirmeyi tercih ederim. Böyle büyük tepkiler verip, karşımdakini kışkırtmanın manası yok. Sonra gene ben uğraşacağım.

Şimdi şöyle ki yanınızda kayınvalideniz varken annenizi arayıp tarif istemeniz kayınvalideye evet sen bu yemeği yapamazsın demek. Keşke onun yanında aramasaydınız.

Katılmıyorum bu yoruma. Konu sahibinin yanlış yaptığı bir şey yok

Kv kapris yapmis (ki cok garip aglamak nedir yahu) bu yine bir nebze hadi kv sanindan diyelim..Sizin arayip adimi agzina alma demeniz yanlis.Ben asalim keselimci degilim.Nihayetinde bu insanlarla oyle veya boyle goruseceksiniz..Nicin ayni sehirde bile yasamadiginiz kv icin huzursuz olasiniz.Turk erkekleri her ne kadar aksini bile soylese hepsi bayilir anneleriyle karilari iyi anlassin diye.Ben vicik vicik bir iliskiden bahsetmiyorum saygin mesafeli bir iliskide mumkun..

Katılmıyorum bu yoruma. Konu sahibinin yanlış yaptığı bir şey yok
Yani. Zaten yine saygımı bozmamiştım ben. Benim annemin yanında kayinvalidemi arayip tarif istesem sorun yapmaz. Ne zaman ki bana iftira attı ben arayı tamamen bozdum. Sanki ben sustukça bir fazlasını yaptı.

Aslında biraz kadına nispet yapmak için özellikle yanında aramışsın gibi geldi bana.
İlişkiyi koparmak istediysen kopmuş artık aramana da gerek yok o da küsmüş zaten.
hem görüşmeye devam edip hem sürekli çekişmek çok yorucu olur.

Kaynanalara kalsa zaten her şeyin suçu gelin :) . Eşinizin onlara karşı mesafeli olmasını da sizden görüyor. “O karıdan mı korkuyorsun” ne demek? Oğlu aramıyor şimdi sizi de kaybedecek , yanlış yapan o bu durumda. Sizin yerinizde olsam bebek haberi için aramazdım , eşime bırakırdım. Mesafe koyun yanlışını bilsin herkes.

Ay hayır ya. Mesela kv karnıyarığı şahane yapar. Kendi annemin yanındayken tarif alacak olsam onu arardım. Onun yanındayken de balık tarifi alacak olsam kendi annemi arardım. Kayınvalidem de bilir yani annemin iyi yaptığını. Bunda alınacak ne var ki?

Hayır kesinlikle öyle karakterde bir insan değilim. Iliskiyide koparmak istedigimden degil yaptiklari yüzünden mesafe koydum

Bazen gördüğünü görmemezliğe duyduğunu duymamazlığa vermek lazım diye düşünüyorum. Tepkisi saçma olmuş ama sanırım hassas bir insan . Hakkınızı savunurken üslubunuz nasıldı? yanlış üslup doğru sözün cellatıdır derler . Yine de kötü olmayın derim .

Eşin sana bunu anlatırken sinirleneceğini tahmin edemedi mi gerçekten? Yaşlar kaç acaba? Maksimum 25 diyorum

Haklısınız teşekkürler

Yani. Zaten yine saygımı bozmamiştım ben. Benim annemin yanında kayinvalidemi arayip tarif istesem sorun yapmaz. Ne zaman ki bana iftira attı ben arayı tamamen bozdum. Sanki ben sustukça bir fazlasını yaptı.

Niye kayınvalidenizin yanında annenizi arayıp tarif istemekten çekinecekmişsiniz. Annemi istediğim yerde arar istediğimi sorarım. Rahatsız olan varsa kalkar gider başka odaya. Bu kaynanalar kendilerini ne sanıyor anlamıyorum. Dahası bazı gelinler kendilerini neden kaynanalarından bu kadar çekinmek zorunda hissediyor. Her insana olduğun gibi onada saygılı seviyeli olursun o kadar. Kaynana diye el pençe divan olmaya gerek yok. Erkek anası diye ayrıcalıklı değil. Sanki biz ağaç kavuğundan çıkmışız gibi davranışlar, bi tripler... çok meraklıysa o da kendi kızına tarif versin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…