Kayinvalideme cokmu yanlisndavraniyorumm

Hepsini okuyamadım ama 2 çocukla kv yanında kaldığınız halde hiçbir işin ucundan tutmamanız hiç hoş değil, ben de olsam laf ederdim valla kusura bakmayın, koskoca kadınsınız, "nasıl olsa beğenmeyecek yaftasının" arkasına saklanıp rahata bağlamışsınız

iki taraflıda zorsunuz. beğenmese de kalk yardım et bir iki işin ucundan tut biraz üşengeç gibi geldin bana. işleri yarım yamalak yaparsan tabiki beğenmez. iki çocukla ev zaten çok dağılıyordur. ayrıca elinde telefonla akşama kadar durman da gerçekten bende olsam sinir olurdum laf söylerdim. bence iş yapmamak için kayınvalidenin bazı huylarını bahane etmişsin. sende az değilsin bence. kayınvalidene gelince yok cici anne gibi lafları gerçekten terbiyesizlik. heleki çocuğunu doldurması affedilir gibi değil. iki tarafta geçimsiz

Insan güne mısafırlıge fılan gıdınce bıle yardım edıyor utanıyor hazır yemeğe, bulasıgıda yıkıyor . Sız nasıl kalıyorsunuz ınanamadım . Hadı sız yapmıyorsunuz esınız sıze utanmıyor musun , kalkıp yardım etmelısın de mı demiyor?

Insan güne mısafırlıge fılan gıdınce bıle yardım edıyor utanıyor hazır yemeğe, bulasıgıda yıkıyor . Sız nasıl kalıyorsunuz ınanamadım . Hadı sız yapmıyorsunuz esınız sıze utanmıyor musun , kalkıp yardım etmelısın de mı demiyor?
Esim yiyip yam gelip yatiyo, hafi ben bulasiklari yikadim evi supurdum falan. Erkeklere kim hakki veriyo? Ye ic yat kahveye git gel otur..

Yapmak zorunda asla deilsin bende yaomıyorum begenmıyorsa zaten yapmayın cocugunuza cic anne alcaz ne demek ya bence hadszilk kotu ornek oluyor hc hoş deil

herkes kendıne yakışanı yapar arkadasım, o cahil belli ki, ama sen de öylece oturup bişeye yardım etmıyorsan sana da diyecek söz bulamıyorum...

Esim yiyip yam gelip yatiyo, hafi ben bulasiklari yikadim evi supurdum falan. Erkeklere kim hakki veriyo? Ye ic yat kahveye git gel otur..
Esinin annesi tabi ki. Zamaninda erkek cocuklarina ogretmiyorlar gunun sonunda gelin yapsin diye bakiyorlar. Sonra da cok normalmis gibi herkes kadina yukleniyor is yapmiyor diye.. erkege laf diyen yok.. helal valla iyi yapiyorsun is yapmayarak :halay:

Vurdum duymaz insani yani o huyu asla sevmem kaynananiz takintiliymis sizde ona vurdurup yan gelip yatiyosunuz çok ayıp yani siz yapın varsın bilmesin kıymet ama sizde bu kadar rahat olmayın birşeyler yapmalısınız evde iş güç yemek ki yeri geldiğinde bı konuda cevap vermeye yuzunuz olmalı

Selam,
Eski uyeligime giremedigim icin yeni uyelik aldim. Kisa tutmaya calisicam, gec cevap yazabilirim.

3 haftadir kayinvalidemin yanind a köyde kaliyoruz zorunlu sebeplerden dolayi ben esim ve 2 ve 4 yaslarindaki cocuklarim.

Kayinvalidem cok evhamli ve takintili biri. Bana geldigimden beri surekli alttan alttan laf sokuyor ornek vericem.
Sizden ricam bende yanlismiyimbana onu soylemeniz.

Simdi benim yaptiklarim ve yapmadiklarimla baslayalim:
Sabah 9-10 gibi kalkarim yattigim yatagi toplarim cocuklarimin uzerini degistirim vs. Kahvaltiyi hazirlamaya yardim etmiyorum yada evde baska bisey yapmiyorum, yapsamda cok takintili oldugu icin zaten begenmicek.

Kahvaltidan sonra masadaki tabaklari topluyorum bazen o kadar.
Ev islerindede yardim etmiyorum dedigim gibi takintilari benim sinirlerimi ziplatiyo yapsamda begenmicek ve surekli laf soylicek bu yuzden hic bulasmadim. Iyimi bu yoksa yanlismi?

Ben genel olarak genis bi insanim insanlari takmam ne soylemisler benim hakkimfa vs beni ilgilendirmez
Ama canimi sikan kv cumleleri su son zamanlarda sunlar oldu

Esimin bi arkdasi var adi ali olsun alinin yeni oglu oldu benim kvden laf: alinin oglunu elife alicam (kizim) kiz alamadik onlardan oglan alalim bari (alinin kiz kardesinden bahsedio daha oncede bi vukuati var bu konuda komsu kizi olur kendisi ve benimde arkadasim. Daha once esim bi kere adi yasemin olsun yasemin ne yapiyo diye sordugunda, napsin seni bekliyo diye bi cevap duymustuk :O)

Neyse diger meseleler
Esimle ufak bi tartisma yasadik disari ciktik sakinlesmek icin geldigimde oglum aynen bunlari dedi:
Anne babaannem cici anne alcaz dedi beni baska anneye vecekmis vs.

Sonra esim bana durduk yere sarili oper gelirken cikolata vs getirir 4-5 sefer soyle bi cumle duydum:
Bak oglum benim yanimda bu kariya soyle sey yapma bak (yakin davranma demek istiyo)

Sabah kahvaltida cocuklara gazoz vermesi

Surekli kendi kendi kendine soylenip dirdir yapmasi vs beni baya yordu 3 haftada

Bu aksam tel elimde takilyorum cocuklarda oyuncaklariyla oynuyolar gelmis bana diyo ilgilensene biraz cocuklarla koca gun tel elimde sanki ben buyutmedim bugune kadar onlari neyiyile nasil ilgilencegimi bilmiyorum

Cocuklarinin yanindada surekli ben oglani daha cok seviyorum kizi istemem.

Bizim ilcede isimiz oldugunda cocuklari birakiyoruz, Allah razi olsun gozum arkada kalmiyo bu konuda bakiyo, ama oglumu hep dolduruyo annen seni sevmiyo annen seni yine birakti gitti vs.

Gecede cocuklar onunla yatiyo sadece bi odada soba var esimle biz soguk odada yatiyoruz bunu soyleyerek bile cocugu doldurusa getriyo

Surekli diyo sen yerles ben toplicam arkadaslarimi pazara ciktigimizde hep sana gelicez sonunda dayanamadim dedim ben komsuda istemem misafirde kimsede bana haber vermeden cat kapi gelemez

Buna benzer bi suru sey

Ben burda ev isi yaparim yemekte yaparim hic sorun degil ama icimden gelmiyo yanlismiyim? Benim evim degil benim duzenim degil daha once kv ile toplasam 1 ay bi araya gelmedik

Hep lafi kizim sana soyluyotum gelinim sen anlaya ceviriyo bende ustume alinmiyorum anlamiyorum sorun bendemi eger bendeyse kendimi degistiricem 1-2 hafta daha burdayiz cunku

Hayir tersliyorum sonra birazcikta uzuluyorum sanki ama hic biseyden memnun olmuyo sanki ben ona yardim etsem biseyler yapsam hala daha laf soyleyecek ve fazlasini isteyecek

Baya uzun olmus
Yanlış mıyım diye sormuşsunuz. Oyüzden açıkça söyleyebilirim ki, ben sizin davranışlarınızı biraz saygısızca buldum. Evet kv niz hatalı ama belli ki cahil bir kadın. Cahille de cahil olunmaz. Herkes kendine yakışanı yapmalı. Siz elinizden geleni yapsanız yemek, ev işi vs konusunda, ben onun da biraz olsun düzeleceğini düşündüm. Ha düzelmezse bu onun ayıbı. Kazançlı yine siz olursunuz

canim ben senin gibi bir kadin "rahat" demem.
gereken lafi desem ban yerim ve bence gereksiz...
kendimden örnek verirsem: ben misafirlikte bile masayi kurmaya, toplamaya yardim ederim. banyoda kulladigim yeri yikarim (wc vs.) yatili kaldiysam kendi yatagimi toplarim, giderken carsaflari cikartirim. havlulari vs. kirli sepetine atarim.
yemek yapmada yardimci olurum ve ev sahibi mutfakta is yapiyorsa yaninda dikilirim ve yardimca olurum. uzun kalirsam kesinlikle o evin her isini yaparim gerekirse cam bile silerim.
senin yaptigina benim annem 2 gün dayanirdi...sonra cingar cikartip elin biryerinemi kacdi diye kovardi. net.

X