Kayinvalidemgil daha dogmakis bebege don biciyor

Muhittin

Guru
Pro Üye
29 Şubat 2012
10.434
17.899
Doguma kalmış 31 gün annem 3.5 saat uzaklıkta kaynanamgilde 3.5 saat uzaklıkta.Farkli şehirler.
Annem bile diyor sancıların başlayınca hemen çıkıp geliriz kardeşim üniversite sınavına hazirlanıyor,ramazan,babam emekli degil.
Kaynanamgil 2 kaynım 1 kayın babam 3 erkek 1 kadın.
Ikidebir beni annemgili arayıp nezaman gelecekler gidecekler diye soruyorlar .Babam aşırı aileye önem verir onlar öyle diyince gelmeyeceğiz diyor annemide yollamaz 😔
ayıp yahu annem gil daha gelmedi hem lohusaligim çıkar ALLAH nasip ederse öyle gelirsiniz kaynım biri benle diğeri 20 yaşında ben oturamıyorum kalkamıyorum emzircem şu-bu sonra gelseniz nolur yani ben bunu nasıl anlatcam🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
Ben çok net hatırlıyorum 1.cocugumda da aynisininyapti 20gunluktum geldiler elinde örgü oturdu çocuğuma bakmadı kocamı ise yolladim onlara hizmet ettim. Daha neler neler.
Bide temmuz ağustos da fındık.mevzu var küçücük bebeyle gelirsin yemek yaparsin oraya hiç girmek istemiyorum.

Babam aşırı aileye önem verir onlar öyle diyince gelmeyeceğiz diyor annemide yollamaz 😔

Ben bunu anlamadım, kvler gelse niye yollamayacak anneni, baban? Bunun aileye aşırı önem kısmı nedir yani kızı doğum yapmış annesi başında olsun der baba, aileye o kadar önem veriyorsa.

Kvnizle de konuşun "Annem gelecek yardıma, size şimdilik ihtiyaç yok; kaynımların yanında da rahat edemem üstelik; size ihtiyacım olunca çağırırım." deyin, doğum tarihini de kesin haber olarak vermeyin geçin. Hizmet de etmeyin gelene, uydurun doktor şunu dedi, şöyle yap dedi diye oturun bebeğinize bakın.

Doguma kalmış 31 gün annem 3.5 saat uzaklıkta kaynanamgilde 3.5 saat uzaklıkta.Farkli şehirler.
Annem bile diyor sancıların başlayınca hemen çıkıp geliriz kardeşim üniversite sınavına hazirlanıyor,ramazan,babam emekli degil.
Ikidebir beni annemgili arayıp nezaman gelecekler gidecekler diye soruyorlar .Babam aşırı aileye önem verir onlar öyle diyince gelmeyeceğiz diyor annemide yollamaz 😔
ayıp yahu annem gil daha gelmedi hem lohusaligim çıkar ALLAH nasip ederse öyle gelirsiniz kaynım biri benle diğeri 20 yaşında ben oturamıyorum kalkamıyorum emzircem şu-bu sonra gelseniz nolur yani ben bunu nasıl anlatcam🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
Ben çok net hatırlıyorum 1.cocugumda da aynisininyapti 20gunluktum geldiler elinde örgü oturdu çocuğuma bakmadı kocamı ise yolladim onlara hizmet ettim. Daha neler neler.
Bide temmuz ağustos da fındık.mevzu var küçücük bebeyle gelirsin yemek yaparsin oraya hiç girmek istemiyorum.
Belli değil diye geçiştirsen olmaz mı? Ya da koronavirüs nedeniyle evde küçük bir bebek de olacağından bu seferlik onları kabul edemeyeceğini söyle. Virüsten dolayı riske atmamak için bu doğumda hep birlikte olamayacağınızı, sadece bir kişi kabul edebileceğini onun da doğal olarak annen olacağını söyle. Güle güle kucağına al bebişini Muhittin ♥️

Muhittin eve kimseyi almayacaksın. kızın büyük zaten bebeğine kendin bakabilirsin. Kaldı ki doğumda Kv ne işi var. İstemediğini direk söyle

İki defa okudum derdinizi tam anlayamadım, kv annenizi neden arıyor ne zaman gelecekler diye? Doğum zamanı 3 erkek de mi size gelecek kalmaya?
Kendilerin geleceği tarihi ayarlamak icin.. ne kadar ayıp benim annem gil sormuyor onlara nezaman gideceksiniz diye😔
Ben bunu anlamadım, kvler gelse niye yollamayacak anneni, baban? Bunun aileye aşırı önem kısmı nedir yani kızı doğum yapmış annesi başında olsun der baba, aileye o kadar önem veriyorsa.

Kvnizle de konuşun "Annem gelecek yardıma, size şimdilik ihtiyaç yok; kaynımların yanında da rahat edemem üstelik; size ihtiyacım olunca çağırırım." deyin, doğum tarihini de kesin haber olarak vermeyin geçin. Hizmet de etmeyin gelene, uydurun doktor şunu dedi, şöyle yap dedi diye oturun bebeğinize bakın.
Babam cunki esimin ailesi mutlu olsun,eşim mutlu olsun diye kendileri sonra gelse olur diye düşünüyor.
Belli değil diye geçiştirsen olmaz mı? Ya da koronavirüs nedeniyle evde küçük bir bebek de olacağından bu seferlik onları kabul edemeyeceğini söyle. Virüsten dolayı riske atmamak için bu doğumda hep birlikte olamayacağınızı, sadece bir kişi kabul edebileceğini onun da doğal olarak annen olacağını söyle. Güle güle kucağına al bebişini Muhittin ♥️
KOrona sorsan herkes korunuyor ben hastaneye gidip geliyormuşum asıl en tehlikeli benmisim😔 sagol canimm❤❤

pandemi var kimse gelmesin

lakin olağan zamanlarda da annen gelir 2-3 gün kalır hafta sonuna baban da gelir anneni alır gider

kv ve çevresi de gelir en fazla 2 gece kalır gider

3 saatlik mesafede o kayınları işleri güçleri hayatları yok mu

ille görmeye gelinecekse gelinir ertesi güne gidilir

bir ay kalacak halleri yok ya

Yardıma mı geliyorlar, iş yaptırmaya mı geliyorlar? Eşimle bazen konuşuyoruz, annem doğumdan sonra gelir, istediğin yemekleri yapar, temizliğini yapar bir süre rahat edersin, ben konuşurum diyor.
Ben o kadar iş güç yaptırmam elimden geldiğince o ayrı ama insan karşısında ihtiyaç varken oturup kalkmayan birine sinir olur tabii ki.
Hiç kalkma yataktan, mecbur kalkıp yapacak.

Tam diyecektim ki ozeniyorlardir diye. Fakatt sizin is yapmanız olmaz

Kendilerin geleceği tarihi ayarlamak icin.. ne kadar ayıp benim annem gil sormuyor onlara nezaman gideceksiniz diye😔

Aslında o kadar da düşüncesiz değillermiş

annene soruyor ne zaman gideceksiniz diye

yani ona göre ayarlayacaklar ki olması gereken budur

güzelce bir tarih verin ki herkesin içine sinsin

bana kalsa ben çok net korona derim ama o zaman annem de gelmemeli

zaten sınava hazırlanan çocukla anneniz gelse de çok kalamaz

sağlıkla kucağınıza alın, zaten ikinci imiş de, tecrübelisiniz

hallolur sıkmayın canınızı

Kayınvalideniz, kendi aileniz doğuma gelip gittikten sonra mi gelmeyi düşünüyorlar size?

Kayınvalideniz, tek gelsin 3 buçuk saatlik yolda 4 kişi gelmelerine gerek yok. Rahat edemiyorum dersiniz, yada eşiniz söylesin.

Ayrıca 20 günlük doğum yapmışken neden hizmet ediyorsunuz? Etmeyin, bu doğumunuzda da yapmayın. Ben anlamıyorum birşey olmamış gibi onlara o vakitte nasıl hizmet ediyorsunuz.

Gerçekten insanın bu kadar çok yardıma ihtiyacı oluyor mu ? Yatılı kalınıyor ,bilmedigimden soruyorum .Yani insanin yanında devamlı biri mi lazım ? Bu günler çok zor sanki aileler de ilişkiler kopuyor .Kendi aileniz kalsın biraz sonra onlar gidince diğer aile gelir .Kısa kısa kalırlar olmaz mı öyle ? Bir de zaten pandemi var ben kendi ailemle bile açıkhavada görüşüyorum çoğu zaman .

Babam cunki esimin ailesi mutlu olsun,eşim mutlu olsun diye kendileri sonra gelse olur diye düşünüyor.

KOrona sorsan herkes korunuyor ben hastaneye gidip geliyormuşum asıl en tehlikeli benmisim😔 sagol canimm❤❤
Eğer kv gelip size yardımcı olacaksa yemek temizlik vs gelsin de, üstüne sizden hizmet bekliyorsa gelmeyin diyin açık açık. Eşiniz bu konuda size arka çıkmıyor sanırım? 3 erkek mevzusu da sanırım onlarda gelecek ne kadar düşüncesizler, söylemekten başka çıkar yolunuz yok konu sahibi.

X