Kayinvalidemgil daha dogmakis bebege don biciyor

İlk bebekte de aynısını yasamıssınız. Ders alamamışsınız ki hadlerini hala bilemiyolar. Resti çekicektiniz. Böyle ezdirirseniz daha ezen cok olur. 2. Çocuğu yapıyorsunuz yapmasına ama söz geçiremiyosunuz azıcık sert olun sizde. Kaldı ki babanızın annenizi göndermeme gibi hakkının oldugunu düşünmüyorum. Ne alaka yani ufak sürtüşme oldu diye kızına gelip bakmıcakmı. Ağzının payını verir dünürünün susturur. Yazık bu halinle bunları düşünüyosun

Bu işler başınıza ilk kez gelmemiş
Baştan tavrınızı koyacaktınız ki bunlar da bu kadar abartmayacaktı.

Ben 3 gün oldu doğum yapalı aileme öncesinden sakın siz gelmeyin demiştim. korona+yaşları yüksek+uzun yol.
Kimse perişan olmasın benim yüzümden ,kvalidemle aynı şehirdeyim benimle sen ilgilenirsin dedim
Ben bebeğimle ve kendimle ilgilenirken eşimle kvalidem yemek, temizlik işini hallediyor sağolsunlar 🌺

Siz de biraz kendinizi sevin, değer verin, hizmet edip de iyice kendinizi perişan etmeyin
Hayırlı ve sağlıklı doğumlar dilerim (ama bu düzene de bir çare bulun derim) 🌺🌹

Birazcık cazgır ol ya niye bu kadar kendini kasıyorsun doğuma sadece annem gelecek de kv bıdı bıdı ederse sadece sen gel anne ben erkek istemiyorum rahat edemiyorum malum doğum yaptım yatacam kalkavan emzircem birde iç kayınmı düşüncem de

pandemi var kimse gelmesin

lakin olağan zamanlarda da annen gelir 2-3 gün kalır hafta sonuna baban da gelir anneni alır gider

kv ve çevresi de gelir en fazla 2 gece kalır gider

3 saatlik mesafede o kayınları işleri güçleri hayatları yok mu

ille görmeye gelinecekse gelinir ertesi güne gidilir

bir ay kalacak halleri yok ya
Yüzsüz olurlarsa kalırlar neler var neler

Korona varken kucucuk eve kucucuk bebegın yanında bu kadar ınsana gerek yok de kapat konuyu

Doguma kalmış 31 gün annem 3.5 saat uzaklıkta kaynanamgilde 3.5 saat uzaklıkta.Farkli şehirler.
Annem bile diyor sancıların başlayınca hemen çıkıp geliriz kardeşim üniversite sınavına hazirlanıyor,ramazan,babam emekli degil.
Kaynanamgil 2 kaynım 1 kayın babam 3 erkek 1 kadın.
Ikidebir beni annemgili arayıp nezaman gelecekler gidecekler diye soruyorlar .Babam aşırı aileye önem verir onlar öyle diyince gelmeyeceğiz diyor annemide yollamaz 😔
ayıp yahu annem gil daha gelmedi hem lohusaligim çıkar ALLAH nasip ederse öyle gelirsiniz kaynım biri benle diğeri 20 yaşında ben oturamıyorum kalkamıyorum emzircem şu-bu sonra gelseniz nolur yani ben bunu nasıl anlatcam🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
Ben çok net hatırlıyorum 1.cocugumda da aynisininyapti 20gunluktum geldiler elinde örgü oturdu çocuğuma bakmadı kocamı ise yolladim onlara hizmet ettim. Daha neler neler.
Bide temmuz ağustos da fındık.mevzu var küçücük bebeyle gelirsin yemek yaparsin oraya hiç girmek istemiyorum.
Vallah canım açık açık söyle gelmeyin rahat etmiyorum de ben olsam derim yani

Birinci doğum tecrübesizliği sonrası ikincide ben herkese tam tarihi söylemedim.Mesela Ağustos sonu en son tarih dediyse doktorum,ben Eylül başı dedim.Sonra suyum gelince annemi aradım hemen bindi geldi zaten hazır bekliyordu 6 saatlik yoldu üstelik.Biz eşimle birlikteydik doğumda.Kaynanamlari ise bir hafta sonra çağırdık annemler gidince.Ayni şehirde teyzem de vardı bir hafta anne teyze çok rahat geçti.İlkten onlar gelmesin bence.Anlamiyorlarsa açıkça söyleyin.Gelseler bile sinir bozmaktan anneme muhalefet yarışına girmekten başka işe yaramiyorlar beynimi yoruyorlar eşler de ailelerinin yanında değişiyor şahsi fikrim bu.

Birinci doğum tecrübesizliği sonrası ikincide ben herkese tam tarihi söylemedim.Mesela Ağustos sonu en son tarih dediyse doktorum,ben Eylül başı dedim.Sonra suyum gelince annemi aradım hemen bindi geldi zaten hazır bekliyordu 6 saatlik yoldu üstelik.Biz eşimle birlikteydik doğumda.Kaynanamlari ise bir hafta sonra çağırdık annemler gidince.Ayni şehirde teyzem de vardı bir hafta anne teyze çok rahat geçti.İlkten onlar gelmesin bence.Anlamiyorlarsa açıkça söyleyin.Gelseler bile sinir bozmaktan anneme muhalefet yarışına girmekten başka işe yaramiyorlar beynimi yoruyorlar eşler de ailelerinin yanında değişiyor şahsi fikrim bu.
Kesinlikle bende böyle yapacagım🤣🤣🤣🤣

Doguma kalmış 31 gün annem 3.5 saat uzaklıkta kaynanamgilde 3.5 saat uzaklıkta.Farkli şehirler.
Annem bile diyor sancıların başlayınca hemen çıkıp geliriz kardeşim üniversite sınavına hazirlanıyor,ramazan,babam emekli degil.
Kaynanamgil 2 kaynım 1 kayın babam 3 erkek 1 kadın.
Ikidebir beni annemgili arayıp nezaman gelecekler gidecekler diye soruyorlar .Babam aşırı aileye önem verir onlar öyle diyince gelmeyeceğiz diyor annemide yollamaz 😔
ayıp yahu annem gil daha gelmedi hem lohusaligim çıkar ALLAH nasip ederse öyle gelirsiniz kaynım biri benle diğeri 20 yaşında ben oturamıyorum kalkamıyorum emzircem şu-bu sonra gelseniz nolur yani ben bunu nasıl anlatcam🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
Ben çok net hatırlıyorum 1.cocugumda da aynisininyapti 20gunluktum geldiler elinde örgü oturdu çocuğuma bakmadı kocamı ise yolladim onlara hizmet ettim. Daha neler neler.
Bide temmuz ağustos da fındık.mevzu var küçücük bebeyle gelirsin yemek yaparsin oraya hiç girmek istemiyorum.
Sen eşek olursan semer vuran çok olur. Kızma kardeşim bilerek böyle keskin şekilde yazdım. Manyağa bak birde gelip torunda bakmayıp hizmet beklemiş. Kabul etme. Eşinle konus. Cümbür cemaat gelmekte neymis emin ol sirf o etrafındakilere gösteriş olsun gelinin yanina gittik diyebilsin diye geliyolardir. Hayırlı yönde Rabbım hareket etmeni nasip etsin.

Pes yani böyle insanlara Muho. Kız kocana söyle evde rahat edemem o kadar erkekle toparlanınca gelsinler ya da 1 gün kalıp gitsinler. Boğasım geliyor şöyle insanları yaa

Eşiniz anlayışlıymış, herkese de gereğini açıkça söyleme yeteneğine sahip olduğuna göre çekinecek bir durumunuz yok aslında. Eşiniz arasın söylesin kız lohusa haliyle nasıl rahat etsin o kadar erkeğin içinde. Doğumda gelmeyin, annesi gelsin baksın gitsin. Sizden anlayış bekliyoruz bu defa misafir kabul edemeyeceğiz. Dr da yasakladı pandemi nedeniyle sadece bir kişi gelsin yardıma diyor desin. Siz de açın aynısını söyleyin kv nize. Ben sizinle ilgilenmem sonra yazın filan rahat rahat gelin ben de evde erkek filan olmadan rahatça iyileşeyim deyin açıkça. Size de kızdım doğrusu evlenmiş ikinci defa anne olan kadınsınız hayır demeyi bilmeniz lazım. Tüm bunlar için babanızdan onay almanıza gerek yok. O çok istiyorsa kendi evine çağırıp ağırlasın sevgili dünürlerini, hala onun emriyle hareket etmeyi bırakın. Ve lohusa halinizle sürü sepet misafir nedir, onlara hizmet etmek nedir Allah aşkınıza?! Canınızın hiç mi kıymeti yok sizin!? Bizde doğum yapana kraliçe gibi davranılır. Herkes pervanedir etrafında. Valla zorla gelirlerse de kapanın odanıza yiyin için bebekle uğraşın bol bol dinlenin. Gelenler de bir zahmet mabadlarını kaldırıp birbirlerine de size de baksınlar :sinirli:

X