Kayinvalidemgil daha dogmakis bebege don biciyor

Dogum yaptıgım gün amcaoğlumun, komşu Mehmet Amcanın hastane odama oturup, ben sezeryan acısı cekerken, bebegımı emzırmem lazım nasıl emzırcem dıye acıyla streslenırken, onların sohbete dalmaları geldi gözümün önüne. Ayyh neyse 😕 Kayınvaldenız tamam ne guzel heves edıyor gelsın de kazık kadar ogullarını da getırmeyıversın, onlar sız bıraz ayaklanınca gelıversınler. Eşinize söyleyin, baska yolu yok. Ikı taraf da kırılır ve unutulmaz boyle seyler, esınız annenize soylesin, kardeslerı sız toparlanınca gelmeli.

Evet yardıma ihtiyaç oluyor. Yenidoğan bebek bakımı zordur, sürekli emzirmek zorundasınız, uyanık kaldığınız zamanlarda neye koşacağınızı şaşırıyorsunuz. doğum türüne ve zorluğuna göre zaten fiziksel olarak yeterli değilsinizdir. Temizlik(kişisel) yemek vs bunlara yardımcı olacak birileri lazım. Fiziksel ve duygusal olarak yardıma ihtiyacınız oluyor yani. En azından iki hafta. En fazla bir kişi.
Bir kişi iki hafta çok normal bunu bende tahmin ediyorum da .40 i çıkmak deyimini duyuyorum baskalarindan 3 4 kişi geliyorlar falan o yüzden merak ettim .Tşk ediyorum açıklama için :)

Yalan söylemeyi hiç sevmem ama bunlar hak ediyorlar. doğumdan sonra korona olduk de dinle kafanı bebeğinle 😁 nicki ni değiştirmişsin tanıyamadım daha çok yakışıyordu Muhittin :KK54:

Ben zaten yapamazdım yani yapmam değil yapamam yemek yapmıyorlarsa kimse yok gibi yoğurt ekmek yer yatardim ben nasıl yapayım derdim aglardim çok ağrım vardı yuruyemiyodum bile zorlama kendini bence sende ayıp falan olmaz

Sessiz bir cinnet geçirmenin vaktidir bacım😂 benim kv nin yine yanından geçmez seninki.benimki sabahtan aynı koltuğa oturur elinde kumanda ben işten gelene kadar ordan kıpırdamazdı.hatta ben işten gelir evi süpürür makinada kalan çamaşırları asar yemek yapmaya koyulurdum bu süpürge sesinden rahatsız olup oflaya puflaya başka odaya giderdi.Yatağını bile benim toplamamı beklerdi.Bu böyle iki hafta sürdü.Sonra bir gün astım krizine girdim acillik oldum tüp takılı bir şekilde eve geldim.bu yine eli göğsünde bağlı bir şekilde oturuyor bir çorba bile yapmamış.Artık geldiğine göre yemekte yaparsın dedi.İşte benim orda şarterler attı.Oturdum karşısına sakin bir şekilde nasıl bir mahlukat olduğunu anlattım.Ama kızım sen herşeyi yapıyordun ben bana ihtiyacın yok sanıyordum dedi.İlla ihtiyaç mı olması lazım hasta birinin her zaman bir çorbaya ihtiyacı vardır bundan sonra ölüyorum su desen o suyu vermem dedim.Hemen netten biletini aldım sabah yolladım.İlk ve son oldu daha da gelmeye cesaret edemedi.Ama şimdi benden kıymetlisi yok.
Yok artık o çileden çıkmayı hak etmiş bende çamaşırlarını yıkamamışım eşim dedi çamaşır yıkamadın mi eee dedim bizim çamaşırlar yıkanırken sordum ki misafir geldiğinde çamaşırlarinankadar benmi elleyim. Atsaydi dedim yıkanırdı ben ona gidince ben atıyorum dedim. Terbiyesizler.
Yalan söylemeyi hiç sevmem ama bunlar hak ediyorlar. doğumdan sonra korona olduk de dinle kafanı bebeğinle 😁 nicki ni değiştirmişsin tanıyamadım daha çok yakışıyordu Muhittin :KK54:
Ay çok t3sekkur ederim😊🥰🤭
Muhittin bu konuda ben de şoktayım. Açık açık diyeceksin ne istiyorsan. 🤷🏻‍♀️
Kınamayın valla diyorum acaba benmi abartıyorum düşündükçe cildiriyorum.

İşte ilk bebekte hata yapmışsınız. Açıkca söyleyin kvya. Annem gelecek yardım lazım bana siz sonra gelirsiniz. Ne yardım ederim derse siz çok yorulacaksınız deyin, geçen seferki gibi hizmet yapamayacağım deyin.

Hadi 2 kaynım da gelmesin sadece kaynanam gelsin kayın babam asla tek durmaz gelir. Onuda geçtim yav bEn kimseyi istemiyorum kafam kaldırmıyor valla

Yok artık o çileden çıkmayı hak etmiş bende çamaşırlarını yıkamamışım eşim dedi çamaşır yıkamadın mi eee dedim bizim çamaşırlar yıkanırken sordum ki misafir geldiğinde çamaşırlarinankadar benmi elleyim. Atsaydi dedim yıkanırdı ben ona gidince ben atıyorum dedim. Terbiyesizler.

Ay çok t3sekkur ederim😊🥰🤭

Kınamayın valla diyorum acaba benmi abartıyorum düşündükçe cildiriyorum.
Kınamıyorum yav sen koca kadınsın. 2. Bebeğin. Neden bu kadar telaşa kapılıyorlar. Gelecekse bi annen gelsin toparlanana kadar. Sonrası da yıl değil ya onlar da gelir sonra.

Doguma kalmış 31 gün annem 3.5 saat uzaklıkta kaynanamgilde 3.5 saat uzaklıkta.Farkli şehirler.
Annem bile diyor sancıların başlayınca hemen çıkıp geliriz kardeşim üniversite sınavına hazirlanıyor,ramazan,babam emekli degil.
Kaynanamgil 2 kaynım 1 kayın babam 3 erkek 1 kadın.
Ikidebir beni annemgili arayıp nezaman gelecekler gidecekler diye soruyorlar .Babam aşırı aileye önem verir onlar öyle diyince gelmeyeceğiz diyor annemide yollamaz 😔
ayıp yahu annem gil daha gelmedi hem lohusaligim çıkar ALLAH nasip ederse öyle gelirsiniz kaynım biri benle diğeri 20 yaşında ben oturamıyorum kalkamıyorum emzircem şu-bu sonra gelseniz nolur yani ben bunu nasıl anlatcam🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
Ben çok net hatırlıyorum 1.cocugumda da aynisininyapti 20gunluktum geldiler elinde örgü oturdu çocuğuma bakmadı kocamı ise yolladim onlara hizmet ettim. Daha neler neler.
Bide temmuz ağustos da fındık.mevzu var küçücük bebeyle gelirsin yemek yaparsin oraya hiç girmek istemiyorum.
Hiiç kabul edemem de bence. Ne münasebet lohusa kadının yanına koca koca adamlar gelip kalacak bir de üstüne hizmet!! Eşine uygun bi dille söyle ben böyle bi durumla karşı karşıya kalmak istemiyorum diye. Sen kendine ve bebeğine bak milletle mi uğraşacaksın bi de 😐 ayrıca kızın da var kaç yaşında bilmiyorum ama onun bakımı da var sen hiiiç eve dökme kimseyi madem hastanelere gidiyosun diye en tehlikeli sensin tehlikeden uzak dursunlar 😈

Ben bunu anlamadım, kvler gelse niye yollamayacak anneni, baban? Bunun aileye aşırı önem kısmı nedir yani kızı doğum yapmış annesi başında olsun der baba, aileye o kadar önem veriyorsa.

Kvnizle de konuşun "Annem gelecek yardıma, size şimdilik ihtiyaç yok; kaynımların yanında da rahat edemem üstelik; size ihtiyacım olunca çağırırım." deyin, doğum tarihini de kesin haber olarak vermeyin geçin. Hizmet de etmeyin gelene, uydurun doktor şunu dedi, şöyle yap dedi diye oturun bebeğinize bakın.
Ben ki hiç sesli harf ve noktalama işareti kullanılmayan konuları bile anlarım.
Bu konuyu anlamadım.
Mantık hataları dolu.
Aileye aşırı önem veren baba neden annesini kızına yollamaz?
Kv neden annenin gelmesini istiyor?
Temmuz ayındaki fındık toplama ne alaka?
Hamile ve lohusayken neden hizmet ediyor?

İnsan gerçekten hayret ediyor

Ben ki hiç sesli harf ve noktalama işareti kullanılmayan konuları bile anlarım.
Bu konuyu anlamadım.
Mantık hataları dolu.
Aileye aşırı önem veren baba neden annesini kızına yollamaz?
Kv neden annenin gelmesini istiyor?
Temmuz ayındaki fındık toplama ne alaka?
Hamile ve lohusayken neden hizmet ediyor?

İnsan gerçekten hayret ediyor

Yanlış ifade etmiş; babasının aileye önemi ataerkil bakışlı bir şey, yani damat ve ailesini kızından daha ön planda tutan bir baba. Onlar gelecekse, rahatsız olmasınlar diye hanımını yollamayabilir; ki konu sahibinin annesi de eşinin iznine tabii, böyle bir ayrıntı da var.

Kvnin, konu sahibinin annesinin gelip gelmemesi üzerine bir şey dediği yok esasen, sadece bir miktar gelecek mi ne zaman giderler diye sıkboğaz ediyor ki kendine sıra gelsin. Biraz sıkıştırıyor-huzursuz ediyor konu sahibini.

Temmuz ayı olayı da kv planı muhtemelen; hani bebekle gelirsiniz tarzı bir plana da şimdiden girişmiş gibi; o kısma girmeyeyim demiş geçmiş, o ayrı bi dert diye. :)

Eşiniz sizin bu rahatsızlıklarınızı anlayabilecek kapasitedir diye düşünmek istiyorum. Tek kayınvalide ile anneniz gelse anlarım da.

yaw yeni doğum yapmış birinin yanında kp'in ne işi var Allah aşkına...

yeri geliyor 45 dk emiyor bebek uyuya uyana, odaya kapanıp kapanıp saatlerce orada mı oturacaksınız?

anneniz dışında kimseyi istemediğini açık açık söylemezseniz ilk çocuğunuzda yaşadığınızı aynen yaşarsınız olaya şimdiden el atmanız lazım.

Eşinizin düşüncesi ne bi de? o da annesini mi istiyor? o zaman işler karışır çünkü.

Doguma kalmış 31 gün annem 3.5 saat uzaklıkta kaynanamgilde 3.5 saat uzaklıkta.Farkli şehirler.
Annem bile diyor sancıların başlayınca hemen çıkıp geliriz kardeşim üniversite sınavına hazirlanıyor,ramazan,babam emekli degil.
Kaynanamgil 2 kaynım 1 kayın babam 3 erkek 1 kadın.
Ikidebir beni annemgili arayıp nezaman gelecekler gidecekler diye soruyorlar .Babam aşırı aileye önem verir onlar öyle diyince gelmeyeceğiz diyor annemide yollamaz 😔
ayıp yahu annem gil daha gelmedi hem lohusaligim çıkar ALLAH nasip ederse öyle gelirsiniz kaynım biri benle diğeri 20 yaşında ben oturamıyorum kalkamıyorum emzircem şu-bu sonra gelseniz nolur yani ben bunu nasıl anlatcam🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
Ben çok net hatırlıyorum 1.cocugumda da aynisininyapti 20gunluktum geldiler elinde örgü oturdu çocuğuma bakmadı kocamı ise yolladim onlara hizmet ettim. Daha neler neler.
Bide temmuz ağustos da fındık.mevzu var küçücük bebeyle gelirsin yemek yaparsin oraya hiç girmek istemiyorum.
Valla yeğenim nerdeyse bir aylıkken gitmiştik biz.Annem,ben ve abim.O zaman gelin dediler tamam dedik.Abimde her ortama dan diye dalan rahat davranan anlayışsız biri değildi şükür bir sıkıntı yaşanmadı.Bence ihtiyaç yok deyin hiç gelmesinler.

Kınamıyorum yav sen koca kadınsın. 2. Bebeğin. Neden bu kadar telaşa kapılıyorlar. Gelecekse bi annen gelsin toparlanana kadar. Sonrası da yıl değil ya onlar da gelir sonra.
Mervem aynen benim böyle bir şey yaşayacağım aklımın ucundan geçmezdi... ama malesef bunların ailede sorun yıllarca sahip çıkmazlar sonra evlenince kıymete biniyor aslında kıymet de değil annemgilden kıskanıyorlar. 4 yıl diyarbakırda 1 kez gelmediler annemgil 2 3 ayda bir bendeydi.
Yanlış ifade etmiş; babasının aileye önemi ataerkil bakışlı bir şey, yani damat ve ailesini kızından daha ön planda tutan bir baba. Onlar gelecekse, rahatsız olmasınlar diye hanımını yollamayabilir; ki konu sahibinin annesi de eşinin iznine tabii, böyle bir ayrıntı da var.

Kvnin, konu sahibinin annesinin gelip gelmemesi üzerine bir şey dediği yok esasen, sadece bir miktar gelecek mi ne zaman giderler diye sıkboğaz ediyor ki kendine sıra gelsin. Biraz sıkıştırıyor-huzursuz ediyor konu sahibini.

Temmuz ayı olayı da kv planı muhtemelen; hani bebekle gelirsiniz tarzı bir plana da şimdiden girişmiş gibi; o kısma girmeyeyim demiş geçmiş, o ayrı bi dert diye. :)
Imamı atıyorum altına. Evet sen kimsinde plan yapyorsun evime 4 yıl adım atmamış uzağız diye şimdi inada bindi.

Annem de izin almaz aslında ama evde çok huzursuzluk olur. Mesela ben eşimle kavga edeyim anneme anlatamam cunki eşimi savunur desteklemeyeyim diye. Destekleme ne demek arkamda hiç kimsem yok gibi hissediyorjm

Imamı atıyorum altına. Evet sen kimsinde plan yapyorsun evime 4 yıl adım atmamış uzağız diye şimdi inada bindi.

Annem de izin almaz aslında ama evde çok huzursuzluk olur. Mesela ben eşimle kavga edeyim anneme anlatamam cunki eşimi savunur desteklemeyeyim diye. Destekleme ne demek arkamda hiç kimsem yok gibi hissediyorjm

Anladım, kimseliyken kimsesiz gibi hissedersiniz tabii. Kabul edilemez bir olay değilse ara yapılır barıştırılır, kaynaştırılır da, bi tarafı kör savunma ile yapılmaz bu. En azından kendi ailenizin bunu size yapmamasını beklersiniz.

Eşiniz bu olayların neresinde? Anneci değil herhalde o kadar, sizi zorlar mı gideceksin annemlere zorundasın-yapacaksın hizmetlerini elbette- annemler gelirler istedikleri kadar kalırlar karışma filan diye?

Hadi 2 kaynım da gelmesin sadece kaynanam gelsin kayın babam asla tek durmaz gelir. Onuda geçtim yav bEn kimseyi istemiyorum kafam kaldırmıyor valla
Herkes Muhittin deyince baktım gerçekten Muhittin'miş🤣
Kırılıp küsseler bile doğuma kimseyi istemediğinizi açıkça söyleyeceksiniz, ki zaten aslında evde birilerinin bakması çok da şart değil, insan tek başına daha rahat oluyor.

X