Kayinvalidemgil daha dogmakis bebege don biciyor

Anladım, kimseliyken kimsesiz gibi hissedersiniz tabii. Kabul edilemez bir olay değilse ara yapılır barıştırılır, kaynaştırılır da, bi tarafı kör savunma ile yapılmaz bu. En azından kendi ailenizin bunu size yapmamasını beklersiniz.

Eşiniz bu olayların neresinde? Anneci değil herhalde o kadar, sizi zorlar mı gideceksin annemlere zorundasın-yapacaksın hizmetlerini elbette- annemler gelirler istedikleri kadar kalırlar karışma filan diye?
Benim eşim hayatta karışmaz annengile gider temizlik yapar annesiyle gider yapar işten gelir bana yardım eder asla kimseye karışmaz hayır kendi ailesine bile gittiğinde fazla durmayalım herkesin kendi evi ben rahat edemiyorum diyen insandır

Boyle bir sey varmis demek ki bir bebek doğduğunda cumbur cemaat gelip kalma.

Ben de hatırlıyorum kp ne zaman gelelim ben burdan ise gidip gelirim demisti. Yok dedik biz hallederiz kimse gelmesin.

Geldiklerinde de bir haftalık dogum yapmis kadina akşama ne yiyeceğiz gelin hanim diye sormuştu kp. E hani siz bana bakmaya gelmiştiniz?

Insan oyle bir sorguluyor hayati bazen iste kizlar. Durduk yere kimse kimseden soğumuyor. Ben kotu gelin olduysam ben sana duvar ördüysem tuglasini sen verdin be mübarek!

Sürekli sormalarından rahatsızsanız herkese belli zaman belirleyin olsun bitsin. Siz bir şey demeyip içinizde yaşadıkça insanlar kendince planlamaya çalışacaklar.

Ayy bi salsılar ya. Bu bebek olunca herkes eve doluşmaya bahane ariyor sanki. Hadi kv yi anladim kp yi de anladim kayın niye geliyor 😃 gelmesi kalmaya degil de sevmek icin gormeye olabilir ancak lohusa halinde.

Yardima ihtiyacin olacaksa sadece 1 kisi yeter. 28289 kisinin gelmesi tatsizlikla sonuclanir bi sekilde önle.

Sen de mecbur hissetme kendini lohusa sekilde hizmet yapiyosan bu senin hatan olur kimsenin degil. :KK20:

Salgın en büyük mazeretiniz olsun.
Ve sadece annenizin geleceğini söyleyin. Siz de annemden sonra gelin diye zaman belirtin. Çok uzak değillermiş nasılsa.
Hatta mümkünse yalnız çağırın.
Sürekli bu tip konular açılıyor gerçekten insanımızdan illallah ediyorum artık. Doğum yapan kadına bir müsaade edilmiyor yahu, nedir bu. Biraz anlayış biraz çok değil..

Salgını kullanın bundan daha geçerli neden olabilir mi.

Hayırlı doğumlar dilerim
Her ne olursa olsun siz kimseye hizmet etmeden kendinizi bebeğinizi düşünün.
Kim ne yiyorsa ne içiyorsa kendi halletsin.
Size baksınlar. Bakmayan kalabalık da etmesin.
Bunları aynen eşiniz de bilsin. Gerisi kolay.

Benim eşim hayatta karışmaz annengile gider temizlik yapar annesiyle gider yapar işten gelir bana yardım eder asla kimseye karışmaz hayır kendi ailesine bile gittiğinde fazla durmayalım herkesin kendi evi ben rahat edemiyorum diyen insandır

O halde sizin bu pasifliğinizin ardında, net babanız etkisi var.
Böyle görmüş, böyle büyümüşsünüz; her şartta kvsine hizmet eden pasif bir anneyi, eşi hizmet etmediği takdirde evde huzursuzluk çıkaran, belki psikolojik şiddet uygulayan anneci bir babayı yaşamışsınız.

Şimdiki şartlarınız, bu zinciri çok da zorlanmadan kıracağınız özellikte (Eşiniz köstek değil, siz durumdan şikayetçisiniz canınızın kıymetini biraz fark ediyorsunuz); geriye kalan konuşup kendinizi-doğum sürecinizin nasıl geçmesini istediğinizi ifade ederek net bir duruş sergilemek. Kvnizin sıkboğaz edişini yeri geldiğinde duymazdan gelip bildiğinizi okumak (Başta dediğim öneriler de olabilir), babanıza "Annemi yanımda istiyorum, buna ihtiyacım var" deyip kestirip atmak, annenize "Gelmeni istiyorum, gelir misin?" teklifini sunmak bla bla.

Böyle herkese vahiy gibi inmiyor ne istediğiniz, neden rahatsız olduğunuz.
Mazlum, kurban olup oturup kalacağınıza, gücünüzü elinize alın.

O halde sizin bu pasifliğinizin ardında, net babanız etkisi var.
Böyle görmüş, böyle büyümüşsünüz; her şartta kvsine hizmet eden pasif bir anneyi, eşi hizmet etmediği takdirde evde huzursuzluk çıkaran, belki psikolojik şiddet uygulayan anneci bir babayı yaşamışsınız.

Şimdiki şartlarınız, bu zinciri çok da zorlanmadan kıracağınız özellikte (Eşiniz köstek değil, siz durumdan şikayetçisiniz canınızın kıymetini biraz fark ediyorsunuz); geriye kalan konuşup kendinizi-doğum sürecinizin nasıl geçmesini istediğinizi ifade ederek net bir duruş sergilemek. Kvnizin sıkboğaz edişini yeri geldiğinde duymazdan gelip bildiğinizi okumak (Başta dediğim öneriler de olabilir), babanıza "Annemi yanımda istiyorum, buna ihtiyacım var" deyip kestirip atmak, annenize "Gelmeni istiyorum, gelir misin?" teklifini sunmak bla bla.

Böyle herkese vahiy gibi inmiyor ne istediğiniz, neden rahatsız olduğunuz.
Mazlum, kurban olup oturup kalacağınıza, gücünüzü elinize alın.
Keşke size mesaj atabilsem.. 1 2 bisey daha anlatmak isterdim

Vallaha da billaha da hiç bir millette böyle eş ailesi ve akraba terörü yoktur bizdeki gibi.Bu kv kp derdi akraba derdi bizde hiç bitmiyor.Bu ülkede sadece eş terörü değil bunlarda konuşulmalı bence.

Doktorunuzun hastaneden çıktıktan sonra 14 gün karantina da kalmanız gerektiğini bunun sizi çok korkutugunu anlatın
Annecim Eger virüs benden dolayı size bulaşır hastaneye kaldırılır nefes alamazsanız bir de entübe edilirseniz sütüm kesilir bebege mama veririm diyin.
Bu salgın sadece bize mi var?eyy Fahrettin Koca duyy sesimizi

olması gereken

anne kv ikisi dogum anında yanınızda olur

2-3 beraber kalınır sonra kv evine gider anne kalabildiği kadar kalır kızı toparlanana kadar , sonra baba gelir sonra anneyle birlikte döner

sonra kv gene gelir bir süre kalır sonra kp ve gerekli gereksiz erkek kardeşleri gelir 1 gece kalınır ve evlerine dönerler ,

Doguma kalmış 31 gün annem 3.5 saat uzaklıkta kaynanamgilde 3.5 saat uzaklıkta.Farkli şehirler.
Annem bile diyor sancıların başlayınca hemen çıkıp geliriz kardeşim üniversite sınavına hazirlanıyor,ramazan,babam emekli degil.
Kaynanamgil 2 kaynım 1 kayın babam 3 erkek 1 kadın.
Ikidebir beni annemgili arayıp nezaman gelecekler gidecekler diye soruyorlar .Babam aşırı aileye önem verir onlar öyle diyince gelmeyeceğiz diyor annemide yollamaz 😔
ayıp yahu annem gil daha gelmedi hem lohusaligim çıkar ALLAH nasip ederse öyle gelirsiniz kaynım biri benle diğeri 20 yaşında ben oturamıyorum kalkamıyorum emzircem şu-bu sonra gelseniz nolur yani ben bunu nasıl anlatcam🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
Ben çok net hatırlıyorum 1.cocugumda da aynisininyapti 20gunluktum geldiler elinde örgü oturdu çocuğuma bakmadı kocamı ise yolladim onlara hizmet ettim. Daha neler neler.
Bide temmuz ağustos da fındık.mevzu var küçücük bebeyle gelirsin yemek yaparsin oraya hiç girmek istemiyorum.
Gelmeyin tecrübesiz değilim sonuçta diyeceksin bukadar basit. Neden kendinizi yıpratıyor sunuz bukadar anlamıyorum. Kocaman insansınız evli çocuklu kisiliklersiniz yapmayın bunu kendinize yahu. Kayinlarindadami akıl yok hadi onlarda yok esindemi akılsız senin ya evde 7 24 memeler fora olacak zaten vallahi pes

Net olmak en güzeli.Bahane bulmak,bunu söylemek insanı çok yıpratıyor.Kimse kırılmasın derken biz kırılıyoruz.
Benim yapacağımı söyleyeyim; annemi istiyorum,sizin gelmenize gerek yok zaten virüs var gelmeniz bebeğim için büyük risk.Lohusa kadının yanında kaynın ne işi var, bu kadar.
Ben aynı binada olduğum halde kv annemi dinlensin diye eve gönderdiğimde geldi yanıma,ben idare ediyorum anne ihtiyacım olursa söylerim sen işine bak dedim gönderdim evine.Gerçekten de ediliyor,hatta kalabalıktan çok daha iyi oluyor.

Benim eşim sağolsun herseyime yardımcı Allah razı olsun kaynimgil 1 çöp atan insan değil kayın babamda öyle sürekli konuşur maddi manevi bana zaten zararlar... 15 tatilde geldiler çocugun gelişimi geriledi o önemli değil 9 yanındakine yetişemedim....

Hepsini gectim eşim herkese dedi hem benim aileme hem kendileirne bizim eve gelen yatıyor kadın sürekli hizmet ediyor hiç yardım etmiyorsunuz diye... ama anlayan kim . Net olarak.ben söyleyeceğim
Hata sende ama,yapmayacaksın hamile halinle lohusa halinle.Sen yaparsan kimsede yok demez.

Doguma kalmış 31 gün annem 3.5 saat uzaklıkta kaynanamgilde 3.5 saat uzaklıkta.Farkli şehirler.
Annem bile diyor sancıların başlayınca hemen çıkıp geliriz kardeşim üniversite sınavına hazirlanıyor,ramazan,babam emekli degil.
Ikidebir beni annemgili arayıp nezaman gelecekler gidecekler diye soruyorlar .Babam aşırı aileye önem verir onlar öyle diyince gelmeyeceğiz diyor annemide yollamaz 😔
ayıp yahu annem gil daha gelmedi hem lohusaligim çıkar ALLAH nasip ederse öyle gelirsiniz kaynım biri benle diğeri 20 yaşında ben oturamıyorum kalkamıyorum emzircem şu-bu sonra gelseniz nolur yani ben bunu nasıl anlatcam🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
Ben çok net hatırlıyorum 1.cocugumda da aynisininyapti 20gunluktum geldiler elinde örgü oturdu çocuğuma bakmadı kocamı ise yolladim onlara hizmet ettim. Daha neler neler.
Bide temmuz ağustos da fındık.mevzu var küçücük bebeyle gelirsin yemek yaparsin oraya hiç girmek istemiyorum.
Işte ben hep bunların olabilme ihtimalini düşündüğüm için eşimle evlenmeden önce kirada olsa ayrı ev istiyorum bekar birinin yanımda kalması da doğru olmaz dedim ki bizde böyle şeyler hoş değil çok şükür doğum yaptım ablam 6 gün benimle ilgilendi gitti gelen giden pek olmadı rahattım benim anlamadığım bazı ınsanlar da neden anlayış yok meden kendilerini karşısındaki insanın yerine koymuyorlar

Şöyle bir durum da var annem kayınvalide yi arıyor biz uzağız kızıma yardımcı olun hastam var gelemiyoruz diye kayınvalidem de diyor kimse bakamaz

Ben yanımda erkek istemiyorum rahatça yatıp oturamayacak mıyım dedim eşime.Sadece anneler geldi gitti.Şimdi lohusalık yaşasaydım hiç birini istemezdim.Hem korona var hem de kimse yokken kafam daha rahat.

Çok iyi anlıyorum sizi bende benzer durumları yaşadım ilk Doğumum da ama sorun olmaz gibi geliyordu yaşadığım için şimdi kimseyi istemiyorum. Corona da işin bahanesi oldu kimse gelmeyecek hatta evimde misafirim var onu da göndereceğim dikişin oluyor, ağrın oluyor kıyafetini ona göre seçiyorsun rahat etmen lazım en iyisi tek olmak, bence Zaten lohusa kadına misafirliğe bile gidilmemeli. Bence corona nedeni ile kimseyi alamayacağım de.

Gerçekten insanın bu kadar çok yardıma ihtiyacı oluyor mu ? Yatılı kalınıyor ,bilmedigimden soruyorum .Yani insanin yanında devamlı biri mi lazım ? Bu günler çok zor sanki aileler de ilişkiler kopuyor .Kendi aileniz kalsın biraz sonra onlar gidince diğer aile gelir .Kısa kısa kalırlar olmaz mı öyle ? Bir de zaten pandemi var ben kendi ailemle bile açıkhavada görüşüyorum çoğu zaman .

Bana sorarsanız yaşamış biri olarak sadece eşin yetiyor. Benim evime kimse gelmediğinde daha rahattım evde biri olunca hep sorun oldu. Bir de psikolojik olarak iyi durumda olmuyorsun zaten. Sadece bebeğe odaklanmak iyi geliyor çünkü normalde alınmayacağın şeye bile alınabilirsin. Hassas oluyor insan

X