Kayınvalidemin çocuğumu doldurması

Biz tartıştığımız sırada eşimin kardeşi geldi madem memnun değilsiniz işi kökten çözün bakacak başka birini bulun falan bide dahil oldu. Bu sırada eşimde ordaydı annesini savunur şekilde bikaç bişey söyleyip sonra yok oldu ortadan.
Kardeş haklı. Okula kreşe verin ne işi var oradaki cocugun

Bu eğitimde ne yazıkki kafama göre çıkıp gelme şansım yok.Özel evde falan kalmadım kalsam zaten bakıcı tutar gene götürürdüm bir şekilde. Haftada bir gün dışarı çıkabiliyordum. Defalarca söyledim getirin çocuğu göreyim diye eşim izni olmadığı için sadece bir kere getirebildi. Onun dışında 2 ay arayla falan izinlerim oldu ben gidip gördüm. Babaannesigil getirir diye bekledim ama çocuk sensizliğe alıştı seni görünce daha kötü olur falan diyerek bir kez olsun getirmediler. Kariyer mevzusuna gelirsek 29 yaşındayım yıllardır iş sahibi olabilmek için denemediğim yol kalmadı bekarken de çok uğraştım ama bazı şeylerin zamanını biz ayarlayamıyoruz ne yazıkki. Tam gün kreş mevzusu da biz para esirgediğimiz için göndermiyor değiliz çok şükür belli bir gelirimiz var. Ben okuldayken gönderdiler o şekilde özel bi kreşe akşama kadar durmak istemedi okuldan soğudu hatta okula gönderemedik uzun bir süre

Bu eğitimde ne yazıkki kafama göre çıkıp gelme şansım yok.Özel evde falan kalmadım kalsam zaten bakıcı tutar gene götürürdüm bir şekilde. Haftada bir gün dışarı çıkabiliyordum. Defalarca söyledim getirin çocuğu göreyim diye eşim izni olmadığı için sadece bir kere getirebildi. Onun dışında 2 ay arayla falan izinlerim oldu ben gidip gördüm. Babaannesigil getirir diye bekledim ama çocuk sensizliğe alıştı seni görünce daha kötü olur falan diyerek bir kez olsun getirmediler. Kariyer mevzusuna gelirsek 29 yaşındayım yıllardır iş sahibi olabilmek için denemediğim yol kalmadı bekarken de çok uğraştım ama bazı şeylerin zamanını biz ayarlayamıyoruz ne yazıkki. Tam gün kreş mevzusu da biz para esirgediğimiz için göndermiyor değiliz çok şükür belli bir gelirimiz var. Ben okuldayken gönderdiler o şekilde özel bi kreşe akşama kadar durmak istemedi okuldan soğudu hatta okula gönderemedik uzun bir süre

Bu yeni nesil kafayı hic anlamayacagim, cocuk kendi kendine buyuyen birsey degil milyonlar serselerde 9 ay cocugumdan uzak duracak 3 ay hic gormeyecegim bir is olamaz. Kayinvalidede suc yok, 9 ay bak gece bak gunduz bak sonra her hareketin kontrol edilsin icim acidi arada cocugun ezilecek olmasina. Tum teselliyi babaannede bulan cocuk annesi kizdi diye gorusmeme onerisi - bag koparma neler yazilmis

Gercekten bakmayacaginiz cocugu neden dogurdunuz anlamadim. Dogsun, bir kenarda buyur ben isime bakarim mi diye dusundunuz? Bana gore yaptiginizin elle tutulur yani yok. Kendiniz bakmayacaginiz cocugu dogurmamaliydiniz. Millet kedisini birakamiyor siz cocugu birakmissiniz. Once kariyerinizi oturtup oyle cocuk yapsaydiniz olmuyor muydu?

İstihbaharat çalışanı mısınız sadece haftada bir gün dışarıya cikabildiginiz eğitim ne eğitimi? Eşimle gece çalışıyoruz dediğinizde sağlıkçı olduğunuzu düşünmüştüm. Ama bu ihtimal de söz konusu olabilir tabii ki

Merhabalar. Dün yaşadığım bir olay hakkında düşüncelerinizi merak ediyorum. Ben 7 yıllık evliyim eşimin ailesiyle altlı üstlü oturuyoruz. Bu süre zarfında kendileriyle fazla yakınlıktan kaynaklı problemler yaşadık ama bir şekilde iletişimi kesmedik. Geçen yıl mesleğime başlamam için almam gereken 9 aylık bir eğitim vardı bu eğitimi şehir dışında aldım. 5 yaşında bana çok düşkün olan kızımı babaannesine emanet edip gitmek durumunda kaldım. İki üç ay görüşmediğimiz zamanlar oldu. Döndüğümde mesleğime başladım ve karı koca çalıştığımız için okuldan geriye kalan zamanlarda kızıma gene babaannesi bakıyordu. Dün de aynı şekilde işten geldiğimde çocuğu almaya çıkmıştım. Kayınvalidemin eski telefonunda kızımın fotoğrafları vardı onlara bakarken bir video gördüm. Benim eğitimde olduğum ve kızımı göremediğim süreçte çekilmiş bu video. Kızım, seni annemden çok seviyorum seni annemden çok seviyorum diye kızım defalarca tekrarlamış en az on kere bu cümleyi kurmuş.Arkasındanda yeter artık biraz da şarkı söylicem deyip şarkı söylemeye başlamış. Belli ki biri ona bunu söyletip kaydetmiş. Normalde kızım bana çok düşkündür ben yokken bile olsa asla kendi kendine öyle bişey söylemez. Ayrıca onu sevmesinde de sorun yok benim takıldığım nokta çocuğa bunu defalarca söyletip kayıt altına almanın mantığı nedir. İlk gördüğümde kendimi dizginledim hiç bir şey söylemeden evime indim. Evde kızıma sordum ben orda yalan söyledim babaannem zorla söylettirdi dedi. Eşime bunu anlattım. Oda kendisine sorsaydın bana niye anlatıyosun ki dedi. Eğer beni yatıştırsaydı olay büyümeyecekti. Gittim kayınvalideme sordum bunu yapmaktaki amacın neydi ben kızımı sana emanet ediyorum ben yokken sen bana karşı mı dolduruyorsun bu çocuğu dedim. Orda o şarkı söylüyordu falan deyip aklımla alay etmeye başladı. Bir yandan da ciddiye almaz bir şekilde gülüp açın diziyi falan diye söyleniyordu. Ben iyice sinirlendim kayınpeder falan olaya dahil oldu derken iş büyüdü eşimlede tartıştık. Sonradan biraz yatışınca acaba yanlış mı yaptım diye düşünmeye başladım. En nihayetinde kadına mecburum çocuğa bakıyor. Siz olsanız ne yapardınız
Kv'ler kapatılsın. 😐

Neden çocuğumu atmışım gibi davranıyorsunuz anlamadım. Kadın olarak ya kariyer yada çocuk diye bir seçim mi yapmak zorundayız. Bazı şeylerinde zamanını ayarlayamıyoruz ne yazıkki. İstediğimiz zaman olsun deyince olmuyor. Babaannesi bakıyor dediysem ben 24 saat çalışıyorum çocuk sürekli onda demedim. İşten çıkınca koşa koşa gelip çocuğumu alıyorum evdeysem göndermiyorum zaten bir yere

Seçim yapmissiniz ztn, ve bu surecte cocugun tek tesellisini elinden almak uzeresiniz. Kendi egonuzu degil cocugun ihtiyaclarini ve sevgisini dusunmek zorundasiniz - kaldi ki kadinin cok buyuk sucu oldugunu dusunmuyorum

. Orda o şarkı söylüyordu falan deyip aklımla alay etmeye başladı. Bir yandan da ciddiye almaz bir şekilde gülüp açın diziyi falan diye söyleniyordu. Ben iyice sinirlendim kayınpeder falan olaya dahil oldu derken iş büyüdü eşimlede tartıştık.
yaptığının doğru düzgün bir açıklaması olmadığı için bu şekilde geçiştirmeye çalışmış. Ben olsam tv açın deyince bir daha çocuğuma karşı ne dediğine çok daha dikkatli ol der tvyi açar konuyu kapatırdım. Yani üzüm yemekten öte bağcı dövmeye devam etmişsiniz bence. Rahatsızlığınızı söyleyip durumu konuşup kapatsaydınız o an için mevzuyu sonrasında yaptığına utanır bir daha yapmazdı belki.

İyice sinirlenip ne yaptınız? Bağırdınız mı? Ne dediniz de herkes mevzuya dahil oldu?

Neden çocuğumu atmışım gibi davranıyorsunuz anlamadım. Kadın olarak ya kariyer yada çocuk diye bir seçim mi yapmak zorundayız. Bazı şeylerinde zamanını ayarlayamıyoruz ne yazıkki. İstediğimiz zaman olsun deyince olmuyor. Babaannesi bakıyor dediysem ben 24 saat çalışıyorum çocuk sürekli onda demedim. İşten çıkınca koşa koşa gelip çocuğumu alıyorum evdeysem göndermiyorum zaten bir yere
Yani elbette kariyer de yapabiliriz kadın olarak. Ama malesef sizin seçtiğiniz kariyerin çeşidi ve zamanlaması biraz uygunsuz olmuş çocuğunuz için. Mesela çocuğunuz 10 yaşında olsaydı başka olurdu.

Bir de farkettiğim şu oldu. Çocuğunuzla ilgili kararları siz almamışsınız, hakimiyet sizde değil. Kayinvalideniz sensizliğe alıştı şimdi görürse daha kötü olur demesi, onların kreşe yazdırması falan. Ne kadar mesafede idiniz ki? Eşiniz mi seçti çocuğunuzun okulunu? O kadar izni azsa o da çocukla yeterince ilgilenememiştir.
Annelere yüklenmek istemem hiç ama biraz zorlayıcı olmuş çocuğunuz için.

Eşinizle paslaşmanız gerekirdi, ne bileyim siz gitmeden daha az yoğun bi birime geçebilirdi, ücretsiz izne çıkabilirdi. Plan program konusunda hem anne hem baba olarak eksik kalmışsınız.

Kayinvalideniz klasik bir Türk babaannesi işte. Fiziksel bakımı vermiş ama biraz şuursuzluk mevcut.

ISte tam bu sebepten oturu cocuklarimi 5 dk bile esimin ailesi ile birakmam. Biraz bakin ben bir ekmek alip gelicem bile demem. Bence kres gibi birsey bulup yollayin. Hem cocugunuz icin de en iyisi kres. Arkadaslari olur aktiviteleri olur. Evde bu sacma sapan olaylarin icinde kisiligi bozulacak.
Kres diyince butun calistiginiz maasiniz krese gidecek gibi diyebilirsiniz ama o durumda zaten sigortaniz yatiyor bu sekilde bakmayin olaya.

En az beklentim polislik 😄
Aynen 9 aylik eğitim filan dediğine göre polis olmuş. Bende arkadaşlara katılıyorum bu arada keşke çocuk sahibi olmadan önce mesleği seçseydiniz . Bu konuda hatalısınız.
Ama bazı kişiler kayinvalideyi haklı bulmuş onlara kesinlikle katılmıyorum. Ne demek çocuğa seni annemden dahaa çok seviyorum dedirtip videoya çekmek . Çocuk kendi isteğiyle böyle bir şey dese bile babaannenin bunu düzeltmesi gerekirdi. O senin annen ben babaannenim ikimizi kıyaslama diye
Son derece cahilce bir hareket .
Sizin burdaki yaklaşımınız ise hoş olmamış konu sahibi . Keşke kavga etmek yerine siniriniz yatisinca sakince konuşarak halletseydiniz. Ve en kısa zamanda bir bakıcı bulmaya bakın derim . Zaten aynı binada oturuyormuşsunuz kayinvalide de iyi kötü göz kulak olur ancak kayinvalide çocuğa bakmaya devam ettiği sürece kendinizi sizin yerinize koyacak gibi duruyor .

yazmamışsınız ısrarla ne mesleği olduğunu

yaşınız çok da genç üstelik

keşke gerekli eğitimleri alıp çocuğu öyle yapsaydınız (bu lafı kimseye kolay kolay demem)

kadın geceli gündüzlü bakıyor o çocuğa.. kahrını çekeceksiniz maalesef

ve çocuk için destek alın

X