Kayınvalidemle Eşimin şapur şupur olmaları normal mi?

çok yazık ya yazdıklarınızı okudukça sinir oldum bu kayınvalideye bazı insanlar neden bu kadar anlayışsız
sanırım eşinizde ana kuzusu daha büyümemiş.
oğlunun boşanacağını sevinçle anlatan bir anneden başka ne beklenirki bence kayın valıdenizin bir doktora gürünmesi gerekiyor.anlatığınız şeyler normal değil herkes annesine düşkün ama sizinkiler resmen sıyırmış canım.
çünkü oğluna olan düşktünlüğü artık zarar vermeye başlamış

Valla çok aık söyliyim bu bence artık sapıklık tek kelimeyle..

Anneyle oğul arasında sevgi saygıyla beraner mesafe de olmalıdır...Oğul gider annesinin elini öper oda oğlunu yanaklarından öper,hoşgeldin oğlum der,tamam bukadar...

Nasılki baba-kız arasında mesafe varsa ve olması gerekiyorsa anne-oğul arasında da olmalıdır...
Töbe estağfurullah..Sonunda bu "Freud" haklı çıkacak ya,yanarım yanarım ona yanarım...

haklısınız...
işte anneler cocuklarını nasıl yetıştırıyorlarsa sonunda oylede layıgını bulacaklar belırlı bır zaman...
boş verın artık olanlar olmuş yaşananlar yaşanmış..
şu saatten sonra opmuş opmemış farkedermı o guzelım annelık gunlerını es gecırttıkten sonra...
hıcbırşey olmuyormuş gıbı davranın derım...
hurmette kusur etmeyın her ne kadar ıcınızden gelmesede...
yapabılecek olsanız sızde kayınvalıdenızı şapur şupur opun başınızı omuzuna koyun dıyecegım ama mumkun degıl sanırım.)
neysekı temellı kalmayanlardan...
Allah yardımcınız olsun...
şu mubarek aylarda sabredın....

tek temennim erkek anaları bu konulardan ders alsın. benim de babanne ilk 4 sene ayrı yatırmış anamla babamı, ben kaza. aldırmaya çalışılan. bi de benim babannenin elinden tesbih falan düşmez he, 35 yaşında oğlunun aklına giriyo "daha zamanı deil" diye beni aldırmaya kalkıyolar. anneme soran yok 18 yaşında kız ne ağlamış. neyseki rahimde bi anormallik varmış da alamamışlar. peheyyy. şimdi ben bir babanne katili adayıyım. Allah korkum olmasa o kadını kesip köpeklere yem etmiştim. erkek analarına yalvarıyorum ders alın. bu işin öte tarafı da var.

çok yazık ya yazdıklarınızı okudukça sinir oldum bu kayınvalideye bazı insanlar neden bu kadar anlayışsız
sanırım eşinizde ana kuzusu daha büyümemiş.
oğlunun boşanacağını sevinçle anlatan bir anneden başka ne beklenirki bence kayın valıdenizin bir doktora gürünmesi gerekiyor.anlatığınız şeyler normal değil herkes annesine düşkün ama sizinkiler resmen sıyırmış canım.
çünkü oğluna olan düşktünlüğü artık zarar vermeye başlamış

eşim annesine zaafı olan bir saf... annesi duygu sömürüsü yapmak için oram ağrıyor bura ağrıyor diyor, tansiyon hastasıyım diyor, ya da kalp hastasıyım diyor (doktorlar ciddi bir rahatsızlığınız yok dediği halde) , eşim bu hatırlatmalarda hemen üzülüyor... sırf kendisiyle ilgilenilsin diye omzum ağrıdı, ovsana biraz diyor...eşim de gıcık olduğumu bildiğinden ovmayla geçmez diyor... ama eşim genelde annesinin komikliklerini görmüyor ne yazık ki... ya da görmezden geliyor...

cadı k.validem yine geldi ve evimde huzurum yine kalmadı...sanki dünyaya huzursuzluk yaratmak için gelmiş :eek:klava:

cadı k.validem yine geldi ve evimde huzurum yine kalmadı...sanki dünyaya huzursuzluk yaratmak için gelmiş :eek:klava:

HADİ YAAA ÇOOOKK ÜZÜLDÜM:bbo::bbo:

konuyu baştan sona kadar okudum...

film en baştan başlıyor desene sen şuna kısaca:mymeka::mymeka::mymeka:

sen en iyisi yine ona karşı umarsız ve suskun tavırlarına devam et...

öyle şapur şupur olmaları yanlış ama eşin onun ısrarlarıyla öpmek zorunda kalıyor son zamanlarda sanırım

çünkü malum 65 yaşında kaç yıl daha yaşayacak ki

bu arada kesinlikle kayınvalide hazretlerinin psikolojik sorunları var...

hadi bir tek sana yapsa neyse diyeceğim de baksana eltine de yapıyormuş..
kafamçokkarıştıkafamçokkarıştıkafamçokkarıştıkafamçokkarıştı

canım allah yardımcın olsun
bütün sayfaları okuyamadım malesef ama anladığım kadarıyla gerçekten çok gıcık bi durum
yani anne oğul tabiki birbirlerini sevicekler yakın olucaklar ama bu çoooook abartı bi durum yolda elele tutuşmak zırt pırt öpüşmek eşinin sana ilgi göstermesini engellemek falan zavallı kadın ya hiçbişey öğrenememiş hayattan boşuna yaşamış 65 yıl artık nelere özeniyosa
ben senin yerinde olsam kayınvaldem geldiğinde ben eşime sarılır şapur şupur öperim hemde dudaklarından yani onun öpemediği yerden, sırnaşırım ona yani karısı gibi davranırım
anlasın anne başka eş başkaaaaaaaaaa

HADİ YAAA ÇOOOKK ÜZÜLDÜM:bbo::bbo:

konuyu baştan sona kadar okudum...

film en baştan başlıyor desene sen şuna kısaca:mymeka::mymeka::mymeka:

sen en iyisi yine ona karşı umarsız ve suskun tavırlarına devam et...

öyle şapur şupur olmaları yanlış ama eşin onun ısrarlarıyla öpmek zorunda kalıyor son zamanlarda sanırım

çünkü malum 65 yaşında kaç yıl daha yaşayacak ki

bu arada kesinlikle kayınvalide hazretlerinin psikolojik sorunları var...

hadi bir tek sana yapsa neyse diyeceğim de baksana eltine de yapıyormuş..
kafamçokkarıştıkafamçokkarıştıkafamçokkarıştıkafamçokkarıştı

ahh canım 1 haftada beni delirtmeyi başardı yine... yalnız hanfendi strateji değiştirmiş...artık eşimden vazgeçmiş, oğlumla arama girmeye çalışıyor...kafamçokkarıştı
herhalde kendi kendine diyor ki, sen benim oğlumu elimden aldın, ben de seninkini alacağım... :1shok:
parka gittik mesela, oğlum ağlıyor, anneeee diyerek bana doğru geliyor...k.validem "nooldu anneciğim, gel annem" diyerek kollarını kocaman açarak önüme geçiyor ve oğlumu kucağına alıyor... oğlum ne zaman anneee diye seslense, k.validem yanındaysa "ne annem" diyor... bir gün işten geldim binanın bahçesindelerdi. oğlum gelsene dedim..o sırada diğer çocuklarla bir köpeğe bakıyorlardı...benimle pek ilgilenmedi.k.validem sırıtarak baktı bana (zaten bana hep böyle gıcık vermese ben belki bu kadar sinirlenmeyeceğim. hadi oğlum gidelim evimize dedim. oğlum gitmek istemediği için babaannesinin kucağına gitti... bu davranış yılın hareketi oldu....eşim gelince abartarak anlatmalar...kahkahalarla gülmeler... annesine gitmedi, bana geldi...benimle yarışıyor resmen oğlum konusunda...
her akşam içimi sıkıntılar basmaya başladı eve gelince...kendisi hastanlelik ama beni hastanelik edecek yakında....

canım allah yardımcın olsun
bütün sayfaları okuyamadım malesef ama anladığım kadarıyla gerçekten çok gıcık bi durum
yani anne oğul tabiki birbirlerini sevicekler yakın olucaklar ama bu çoooook abartı bi durum yolda elele tutuşmak zırt pırt öpüşmek eşinin sana ilgi göstermesini engellemek falan zavallı kadın ya hiçbişey öğrenememiş hayattan boşuna yaşamış 65 yıl artık nelere özeniyosa
ben senin yerinde olsam kayınvaldem geldiğinde ben eşime sarılır şapur şupur öperim hemde dudaklarından yani onun öpemediği yerden, sırnaşırım ona yani karısı gibi davranırım
anlasın anne başka eş başkaaaaaaaaaa

sanırım bıçağın kemiğe dayandığı noktaya geldik...eğer k.validemi görmeyeceksem, eşimi de görmemeye razıyım.... çünkü k.validemin ilk geldiği günlerde eşimin tavırlarıyla, 1 hafta geçtikten sonraki tavırları çok farklı...ilk günlerde bana sen benim hayatımsın mesajını veriyordu bana her tavrında ama birkaç gün geçince, annesi onu yine etkiledi... benim mesfeli tavırlarım sonucunda, k.validem mazlum rolü takınıyor kendine...eşim de tabii yutuyor tüm numaraları.... hayatımda bu kadar politik bir kadın görmedim... resmen duygu sömürüsü yapıyor eşime.... sonuç: defolup gitsinler hayatımdan...beni rahat bıraksınlar artık diyorum...

sanırım bıçağın kemiğe dayandığı noktaya geldik...eğer k.validemi görmeyeceksem, eşimi de görmemeye razıyım.... çünkü k.validemin ilk geldiği günlerde eşimin tavırlarıyla, 1 hafta geçtikten sonraki tavırları çok farklı...ilk günlerde bana sen benim hayatımsın mesajını veriyordu bana her tavrında ama birkaç gün geçince, annesi onu yine etkiledi... benim mesfeli tavırlarım sonucunda, k.validem mazlum rolü takınıyor kendine...eşim de tabii yutuyor tüm numaraları.... hayatımda bu kadar politik bir kadın görmedim... resmen duygu sömürüsü yapıyor eşime.... sonuç: defolup gitsinler hayatımdan...beni rahat bıraksınlar artık diyorum...

hala gereksiz ilgiler bekliyor mu kayınvalideniz?

hala gereksiz ilgiler bekliyor mu kayınvalideniz?
evet elbette ki bekliyor... zaten onun hayattaki temel meselesi bu...birilerinden ilgi görüp, pohpohlandı mı tamamdır.. manyak bir ego var onda...oğlu konusnda torunuyla yarışacak kadar... "gereksiz ilgi" sözü cuk oturdu zaten... yoksa elbette ki herkes ilgi bekler...ama bir insan bencilce bir tek kendini düşünüyorsa .... yani bilemiyorum...dediğim gibi oğlundan vazgeçtim
onun olsun ama yavrumla beni rahat bıraksın....

konunun üzerinden tam 2 sene geçmiş ama merak ettim halen sizinle uğraşıyo mu kayınvalideniz yada artık hayatınızdan çıktımı?

okudum ve durumunuza inanın çok üzüldüm...
benım kaynanam gibiymiş ama daha fenası ... benımkısıde kucagına oturtup mıncıklatırıyodu kendısını yada ustune abanıyordu resmen neyse ben restı cektım ve bıdaha boyle seyler olmadı...

lütfen kendinize gelın eşinize restınızı cekın.. eğer esınız anlamıyorsada bılmıyorum boyle ınsanlarla ömür Allah size iyi sabır vermıs..
önce esınızını hizaya sokun haa bu tabı kolay olmayacaktır sonrada k.valideniz sizi uzucu bişey soyledıgı zaman altta kalmayın verın yapıstırın cevabınızı ezdirmeyın kendınızı.. nedir bu kaynanalardan cektıklerımız yaaa varsan baksan onlara gorede bız gelınler saygısız oluruzz:KK47::KK47:

evet elbette ki bekliyor... zaten onun hayattaki temel meselesi bu...birilerinden ilgi görüp, pohpohlandı mı tamamdır.. manyak bir ego var onda...oğlu konusnda torunuyla yarışacak kadar... "gereksiz ilgi" sözü cuk oturdu zaten... yoksa elbette ki herkes ilgi bekler...ama bir insan bencilce bir tek kendini düşünüyorsa .... yani bilemiyorum...dediğim gibi oğlundan vazgeçtim
onun olsun ama yavrumla beni rahat bıraksın....

k.pederiniz hayattamı yoksa vefat mı ettmi? acaba kocasından goremediği ilgiyi oğlundanmı ıstıyor nedir :KK57::KK57: cunku benım k.pederime allah gani gani ömürler nasip etsın..bi ölse kadın direk bende alacak soluğuuu ve duygu somurusu eslıgınde hem aramızı bozacak hemde sizin suankı durumuzu yasam ihtimalim var.. ben resti çektım ama eşimde annesıne cektı okey ama k.pederim hayatta sonucta kadının duygu somurusu yapacak bişeyi yok yani. cunku sımıden k.pederimi mezara koydu ve benım yasıma yerlesmeyı dusunuyor..

aa son olarak sunu soyleyeyım k.valideme tlfda babanneeee oluyosun dıye sevıncle soyledım ama ilk dediği -aldırcaksın o cocugu oldu :KK57: evliliğimiz oturmamış lafa bak yaa eylulde 2.yılımız doluyor daha ne oturacak.... msnyakmıdır nedirrr.. tabi sen misin bunu dıyen direk eşime oda anasına ikinciye aradı bı canım cıcımlı konusuyo sasarsın..

son birseydaha eşimde annesının yanında elini tutturmazdı bana bende akıllandım ne demek yaa elımı tutmamak ne demek tutucaksın dedım kayananmın gozunun içine baka baka kocamın elınden tuttum..o kımkı yaa .. bide kaş goz edıo tınlayan var sankıde... :KK51::KK51:

Merak ettiğim insanların bazı şeyleri ne kadar normal ne kadar anormal karşıladığı.Acaba ben miyim anormal yoksa eşimle annesi mi?
Yaşadığım ilk şoku evlilik kararımızı k.valideme söyledikten sonra memleketinden İst.a geldiğinde yaşamıştım.Üçümüz yolda yürüyorduk.Ben henüz evlenmediğim eşimin elini tuttum.Eşim elimi bıraktırdı.Bunu kayınvalidem gördü mü görmedi mi bilmiyorum.Bİrkaç adım sonra baktım k.validem eşimin elini tutuyor. :1shok: ben önden, onlar arkadan yürürlerken, "oğlum yolda giderken benim elimi tutar, arabalar var ya bişey olacak diye korkar" şeklinmde bir açıklama yaptı sevgili kayınvalidem. Ben bu şoku günlerce atlatamaıdm. O günlerde zaten otururken eşimin elini tutmalar, başını eşimin omzuna koymalar, sarılmalar vs... Bütün bunları benim gözümün içine baka baka yapıyordu. Benim aldığım mesaj "oğlumla arama giremezsin" oldu. :uhm: Bu ve buna benzer bir sürü tavır.Koltuk takımı beğenmeye gideceğimizde k.validem ben de geliyim, ben de gleiyim diyince, eşim gel tabii dedi. Benim beğendiklerim zevksizlik, onların beğendikleri çok zevkliydi.Patlamamak için zor tutup, o zaman ayrı odalarda otururuz diye bir tepki göstermiştim. Sonuç: ben çok fevri, çok kırıcı biriydim. Eşim, sanki beni yeni tanıyormuş gibi davranmaya başladı. Çünkü beni annesinin gözünden görmeye başladı.Evliliği erteleyelim dedi bana. Kendime çeki düzen vermeliymişim.O sırada hem ev almaya, hem evlilik hazırlıkları yürütmeye çalışıyorduk.Ben bir yandan işe gidip geliyordum, bir yandan da yüksek lisansa devam ediyordum. Bütün bunların stresine dayanmanın kolay olmadığını görmedi ne yazık ki eşim...Sonuçta ayrıldık. 1 ay ayrı kaldık.Sonra yeniden biraraya geldik.Birkaç ay sonra da evlendik.Evlendiğimizde, ben zaten ortak aldığımız evde oturuyordum.Eşimin oturduğu evdeki eşyaları da taşıdık eve.K.validem her şeyi kendi istediği şekilde yerleştirmek, her şeyin düzenini kendi evindeki gibi kurmak istedi. Ben o sırada 3 yıldır yalnız yaşayan biriydim. Dolayısıyla bunlar bana inanılmaz rahatsız edici geldi.Benimle sürekli bir yarış halindeydi.Benim yaptığım yemekleri tabaklara bile koymadan, kendi yemeklerini ön plana çıkarırdı.Oğluyla yine şapur şupur yarabbi şükür halinde sürekli.Her şeye müdahale ediyor, her konuda yorum yapıyordu. Ne derse desin sesimi çıkarmıyordum.Hemen hamile kaldım.Esas unutamadığım şeyler doğum sonrası yaşadıklarımdı zaten... Annem gelemedi doğumuma. K.validem geldi. Doğum yapacağım ertesi gün, annemin gelmeyeceği kesin, bana diyor ki"aslında böyle zamanlarda kızın en yakınlarının olması lazım yanında" Bunu bana doğum yaptıktan sonra da diyor.Narkozun etkisinden kurtulamamışım, yok üstümü başımı düzeltmeliymişim, yok saçlarım dağınıkmış.Susuzluktan ölüyorum, en sıcak günde doğum yapmıştım, su ne zaman içebilirim diye soruyorum; aman aman içmesin su, tuvalete kalkması gerekir sonra diyor ve hemen ardından kalkıp karşımda kana kana su içiyor :1shok: Gece oğlum hep ağladı sütüm gelmediğinden. Bu arada ben eşim kalsın istedim yanımda ama eşimi gönderdi kendileri.Ben ameliyatlı ameliyatlı lazım olan şeyleri eğilip çantadan kendim aldım düşünün, k.valideden hizmet mi isteyeceğim?Sabah görümcem arıyor tel.la. Tek anlattığı kızım belim o kadar ağrıyor ki anlatamam... Başımın ağrısından da ölüorum.Sanki doğum yapan ben değilim...İlk işi eşime ben salonda yokken fısır fısır, salondaki kanepede yatmasını söylemek oldu.Uykusuz kalmamalıymış oğlu. Düşündükçe hala içim acır, bir gece oğlum hep ağlıyor.Ben kalkıyormuş az önce emzirdim diyip pışpışlayıp geri yatıyormuşum, meğersem uzun zmaandır emzirmmişim, yavrum da açlıktan ağlıyormuş.Yanımda kalsaydı eşim, böyle olmazdı ama.Eşim işten biraz geç gelse, nerde kaldı ki acaba? nerelere takıldı bu oğlan yine... aklıma kötü düşünceler sokmaya çalıştı.Eşime göreyse beni denemiş kafamçokkarıştı Çok iyi hatırlıyorum 18 günlük lohusaydım, kendi gittiği gezmeye eşimi de çağırdı ve piknik yaptılar. ben evde yapayalnız sinir krizi geçirdim. ağlaya ağlaya sütüm gitti. Oğlumu aldığım gibi kendimi sokağa attım.Benim o sıralardkai psikolojim umurlarında bile oılmadı.Hatta agresif davranıyorum diye eşimden fırça bile yedim....Çocuğumu emzirmem, kucağımda sevmem hep suç oldu. Gerginlik yarattılar. Eşim de annesini dinleyip rahat rahat oğlumu sevmeme bile izin vermediler.Eve ziyarete gelen arkadaşlarıma beni şikayet etti, oğlanı kucağa alıştırıyor diye... Doğumdan hemen sonra sırtta hamilelikten kalan bir kavis oluyor ya, kambur kalacaksın diye başımın etini yedi.... dik dur diyip duruyordu ben sırt ağrısından ölürken... 6 çocuk doğurdum diye övünüp duran sevgili k.validem, doğum sonrası hemen vücudun eski haline dönemyeceğini bilmiyordu!!!.... Göbeğim belimdeki yağlar çok çirkinmiş zaten...Hemen doğurur doğurmaz eskisi gibi olmalıydım tabii !!... Oğluma ben bakarım dedi, ve 6. ayından 15. ayına kadar baktı.... Ama ben de tedavilik oldum çıktım nihayetinde... Tartışmalar...Kavgalar...
Şu sıralar bakıcımız var.Ve k.validem memleketten geldi.Bize de uğruyor.Eşim işten geldiğinde mutlaka annesini de öpmek zorunda, gece yatarken de öpmek zorunda...sabah kalktığında ve evden çıakrken de öylee.... Yolda elele tutuşmaları da dünyanın en normal şeyiymiş... Öpüşüp durmaları da.... Bunlar ne kadar normal bir de sizin fikrinizi sormak istedim.... Geçen gün sabah eşim oğlumuzu öptüi annesini es geçti, "üüüü üüü oğlum bak baban beni sen olmadan önce öperdi, artık öpmüyor beni unuttu" dedi. eşim de onu öptü. garip mi bana mı gharip hgeliyor merak ettim :uhm:

konuyu okudum ara sayfalara bakmadan yazma isteği duydum
benim eşimde bu kadar olmasada hemen hemen ilk yıllarda böyleydi
doğum yaptığımdada lohusalığımın büyük çoğunluğunda küstü bana
mesela ilkçocuğumda zor doğumdan bacağımın tekini kalça çıkığı gibi büküp kullanamıyodum
çektiğim acıda cabası annesi bişey olmaz dedi diye 1 ay dr gitmedim en basiti
yıllarca odaya girince bana dönüp bakmadan gdip annesini yalapşap öperdi
eşimede herkesede söylerim evliliğimin ilk yıllarında eşimi bi kadınla yakalasam kayınvalidemden kıskandığım kadar kıskanmazdım düşün artık gerisini:KK37::KK37::KK37::KK37:

Konu milad olmuş neredeyse ama acayip sinirlendim, yazmadan edemeyeceğim.
Ne dengesiz insanların eline düşmüşsünüz.
Koca ayrı dengesiz, anası ayrı dengesiz.
Allah akıl fikir versin böylelerine.

benim annem de erkek kardesimi çoook sewer hem de o biçim...sanırım türk kadını eşinden göremediği ilgiyi oğlunda arıyo....vay geldi bizim glinin başına valla....:KK52:

X