Kayinvalidemle tartıştık

Sizin ailenizin yanına gitmek istemenizde ben bir sakınca göremedim, nasıl ki o oğlu yanında olsun istiyorsa, sizin anneniz de kendi evladının yanında olmasını arzular, tabii ki siz de aynı şekilde. Kayınvalideniz kötü birine benzemiyor anlattığınız kadarıyla, birden oğlundan ayrı kalacak olma düşüncesi paniğe kapılıp öyle bir tepki vermesine sebep oldu heralde, oturup güzelce konuşup halledersiniz diye düşünüyorum, sağlık olsun olur o kadarcık

Bayan kardeşlerim canlarim bir bayanın kendini ve çocuklarını kötü durumlara karşı koruması için çalışması taraftariyim. Mecbur kaldım bir taraftan. O kadar emek verip hala bir yere gelememek bazı insanların atanmadan evlenmişsin gibi sözleri, koca derdine dusmüsüm gibi konuşmalarla karşılaştım. Biliyorum bunlar duymamam lazımdı fakat ben atanma konusunda kucuklukten beri aşırı emek veren biriydim. Annem düğüne gitmek isterdi ben ders çalışmayı tercih ederdim..Ne bilim hayatımın odak merkezi olmuştu atanma. Ne olur çıkarci gibi beni görüp uzmeyin. Ne kadar masa başında ders çalışıp bir yere gelemedigimi bir ben bilirim bir allah. Kaynanamdan yardım istemekte hata yaptigimi hala düşünmüyorum. Çok aşırı istediğim bir şeyin üstüne gittim. Eğer o zor durumda olmasaydi cesaret edemezdim. Çünkü bu iyiliği onun yapmayacagini bilirdim. Kendi mecburiyetten uzun süre kaldı bunu da biliyorum. Geçmişte hiç bir şey yokken öyle cümleler söyleyip sonradan özür dileyen de oydu.

Gerçekten aşırı istiyorum atanmayi kızlar ya. Bir de bu açıdan bakıp beni anlamaya çalışın. Siz olsanız ne yapardınız. Kim olsa kendi için çocukların gelecekleri için fırsat varsa değerlendirmez mi lütfen söyler misiniz?

Maddi sıkıntılar her evde olur bunun çözümü gelinin evinde yaşamak olmamalı.
Kv gücü yetiyorsa çalışıp kocasına destek olabilirdi evden iş yapabilirdi ne bileyim başka bi evlat varsa o da destek olabilirdi vs.farkli çözümler uretilebilirdi .
En iyi kv de olsa da yakınlık mutlaka sorun getirir zaten.
Bakınız olaylar bi şekilde patlak vermiş zaten.
Siz gereğinden fazla fedakarlık yapmışsınız bunların hiçbirini yapmak zorunda değilsiniz.
Kv belli ki çocuk ruhlu biri bence üstüne gitmeyin çıkmazsa çıkmasın odadan fazla şımarmış gibi geldi bana.

Ayrica ben olsam anneme aldığım ayakkabıya surat aştığı gün maddi desteği keserdim tek kuruş yardim etmezdim.
Sorun olmasın dedim. Anneme ayakkabıyı gönderdim ama. Sonuçta ben de para alıyorum. Aldigim parayi istediğim gibi kullanmak da hakkimdi yani. Sessizim ama kendimi ezdiremem daha fazla. Kaynanam özünde iyi biri..sadece oğluna aşırı düşkün, beni kıskanma gibi huylari vsr. Bir türlü yok edemedi bu şeyleri.

Sizin ailenizin yanına gitmek istemenizde ben bir sakınca göremedim, nasıl ki o oğlu yanında olsun istiyorsa, sizin anneniz de kendi evladının yanında olmasını arzular, tabii ki siz de aynı şekilde. Kayınvalideniz kötü birine benzemiyor anlattığınız kadarıyla, birden oğlundan ayrı kalacak olma düşüncesi paniğe kapılıp öyle bir tepki vermesine sebep oldu heralde, oturup güzelce konuşup halledersiniz diye düşünüyorum, sağlık olsun olur o kadarcık
Aslında inanin ben bulunduğum şehre yakın yerleri yazacaktım. O konusma bencillige karşı gelmek için yapılmışti. Yanlış anlaşıldı.

Eşim benim fikirlerimi biliyor. Niçin o cümleyi soyledigimi biliyor. Annesıne diyor sen yanlış anlayıp buyutuyorsun diye de karşı taraf orali olmuyor maalesef. Eşim kendi dedi bazen annemi taniyamiyorum durduk yere insanların huzurunu kaçırıyor diye. Kayinbabam kızım kusura bakma annen için diye. Eşimin erkek kardeşi abla üzülme annem inatçı düzelmez bu konuda siz boş verin dedi. Bir tek kaynana sorun çıkardı. Artık herkes beni çok iyi tanıyor. Eğer benim bir hatam olmuş olsa başta eşim canım şurada yanlış yaptın derdi zaten.

Son düzenleme:
Kv gücü yetiyorsa çalışıp kocasına destek olabilirdi evden iş yapabilirdi ne bileyim başka bi evlat varsa o da destek olabilirdi vs.farkli çözümler uretilebilirdi .
Siz gereğinden fazla fedakarlık yapmışsınız bunların hiçbirini yapmak zorunda değilsiniz.
Kv belli ki çocuk ruhlu biri bence üstüne gitmeyin çıkmazsa çıkmasın odadan fazla şımarmış gibi geldi bana.

Ayrica ben olsam anneme aldığım ayakkabıya surat aştığı gün maddi desteği keserdim tek kuruş yardim etmezdim.
Dün annem konusundaki davranisinda hatalı olduğunu ve 5 gün üzülüp kendisine belli etmediğimi, ailem konusunda artık bencillik yapmaması gerektiğini belirttim.

Kayinvalidem maddi sıkıntıda olunca calismaya başlamıştı 9 ay kadar çalıştı. Önceden kilolu idi. 9 aylık süreçte aşırı zayıflamisti. Sürekli beli agriyordu ilaç kullaniyordu. Bizimle iken bir kez belim ağrıyor demedi, kilo aldı. Çok mutlu oldu. Hissettim mutluydu. Gezmeyi seviyor diye kendim çıkmak istemedigim halde onun için defalarca disari çıktım. Çok emek verdim. Ben yapılan iyiliği unutamam asla.

A anda tamam anne senin orayı yazarız deseydiniz
Başka yer gelince de yazdım ama gelmedi derdiniz
O yaşta insanlar herşeye alınır idare etmek için kırmadan taktik yapacaksınız
Kayınvaldem bana mantı sosunun ille de tereyagıyla olması gerektiğini kaç yüz kere söyledi hatırlamıyorum
O gelince tereyağlı yaptık kendisine bizim tabaklar zeytinyaglı haberi yok bakın böyle daha güzel tadı diyor evet diyoruz yiyoruz neşeyle

A anda tamam anne senin orayı yazarız deseydiniz
Başka yer gelince de yazdım ama gelmedi derdiniz
O yaşta insanlar herşeye alınır idare etmek için kırmadan taktik yapacaksınız
Kayınvaldem bana mantı sosunun ille de tereyagıyla olması gerektiğini kaç yüz kere söyledi hatırlamıyorum
O gelince tereyağlı yaptık kendisine bizim tabaklar zeytinyaglı haberi yok bakın böyle daha güzel tadı diyor evet diyoruz yiyoruz neşeyle
Benim olgunlukla yaklaştığım konuları bir bilseniz. Çok fazla konuda huzurum bozulmasın diye idare etmeye çalıştım. Bu durumlar o kadar çok oldu ki. Sanırım artık sabrimin sonu gibi bir şey oldu. Zaten ilk defa bu şekilde bir tepki verildi. Aşırı sabır göstergesi yaptım. Teker bütün davranislari anlatamam ama gerçekten sabrim çok fazla oldu bu 4 yılda.

Benim olgunlukla yaklaştığım konuları bir bilseniz. Çok fazla konuda huzurum bozulmasın diye idare etmeye çalıştım. Bu durumlar o kadar çok oldu ki. Sanırım artık sabrimin sonu gibi bir şey oldu. Zaten ilk defa bu şekilde bir tepki verildi. Aşırı sabır göstergesi yaptım. Teker bütün davranislari anlatamam ama gerçekten sabrim çok fazla oldu bu 4 yılda.

insan yeri geliyor kendi annesi ile anlaşamıyor siz kaynana ile anlaşmaya çalışıyorsunuz. bana gereksiz geldi.

Arkadaslar mesajlar için teşekkür ederim. İyi ya da kötü almam gereken mesajları aldım. Gercekten iyi yureklilikle yardim için yazılan mesajlar için teşekkür ederim. Doğrudan yanlış algılayan igneleyici mesaj atan arkadaslara da hayata güzel bakmayı öneririm.

Çok iyi anlıyorum sizi ama eşinizin hatrına biraz sakinleşin
İşte ne yaparsak yapalım annesi nihayetinde

X