Kayınvalidemlerle yüz göz olduk...

Keske en basta esinizi dinleseymissiniz. O ailesinin huyunu bildiginden mesafeli davranmis. Sizi de anliyorum aile birligi falan ama bazi insanlara degmiyor..

uzak durmanız en iyisi

Asıl soru da şu yani. Huyunu suyunu bildiğiniz bir kayınvalidenin neden yakınına taşınırsınız? Daha önce desteği olmayan birisinden neden hala bir destek beklersiniz? Bırakın gitsin gideceği yere kadar yani. Kendi başınızın çaresine bakmayın öğrenin. Yıllar yıllar önce olan olayları sürekli dile getiren birisi, size yapacağı maddi manevi her türlü desteği konuşmaz mi sanıyorsunuz. Minnet etmeyin kimseye.

Cok şaşırdım ben kayinvalidede bir sorun göremedim, hatta bence sizde sorun var. Size doğru düzgün zararı olmayan insana yok yardıma gelmiyor(zorunda degil), yok cahil( siz de en entelektüel sayılmazsınız acitasyon değil ajitasyon bu arada), yok benim ailem şöyle mükemmel diye diye senede sadece 2 kez gördüğünüz insana kin beslemissiniz. Bir de kadın bebeğe bakmaya gelmedi diye psikolojik şiddet uygulamışsınız yok ilk torun sen bilirsin bilmem ne diye. Size ne milletin anneliginden, ana oğul ilişkisinden. Eşiniz anacı olmayan, karısını çocuğunu düşünen, anlattığınız kadarıyla kötü alışkanlığı olmayan bir koca olduğuna göre yetiştiren kaynananiz fena bir annelik yapmamış.

Son düzenleme:
yani barışmayı isteyen sizsiniz.
küsende sizdiniz.
kendi kendinize küstünüz kendi kendinize barışmak istiyorsunuz sizinle barışmak isteyen yok doğru mu anladım?
Tabi ki eşim ailesiyle herşeye rağmen küs olmak istemezdi. Bu nasıl soru? Kayın babam da arada küslük olmasın diye oğluyla konuşmuş . Yani herkes neden küs olmak istesin

Valla sizin nasıl bir aile yapınız var ben anlayamadım. Bazi şeyler zorunluluk değil fakat yapılması gereken şeyler vardır. Yoksa kimse kimseye bir şey yapmaya zorunlu değil. Bir anne istemese bebeğini emzirmeyebilir mesela zorunda değil. Ama anne yüreği dayanmaz. Benim yetiştiğim ailede bir hastalık ameliyat durumunda doğumda anne baba kardeşler yardım eder. Annemden beklediğim kadar kayınvalidemden de bekledim nesi yanlış bunun? Ayrıca bizim ısrar etmeyip kendisinin gelicem deyip gelmemesi? Her zor günümde bizi yalnız bırakması , üstüne oğlunun hastalığınsebebiyle mecburen gelip bize dünyayı dar etmesi normal öyle mi?

Hanımefendi, bu kadar talepkarlık derin hayal kırıklıkları getirir. Zorunluluk olmayan şeyi yapması gerekir diye birşey yok.

Ayrıca örneğiniz yersiz. Küçük bir bebeği sütsüz bırakmakla, evlenmiş çocuk sahibi olmuş oğlunun her işine koşmamak aynı şey değil.

Daha "Valla sizin nasıl bir aile yapiniz var ben anlamadim" cumlenizden istediğiniz sey yapilmayinca hemen saldırıya geçtiğiniz anlaşılıyor, kendi aileniz öyle diye başkasından da bunu bir gereklilik olarak bekleyip kin tutamazsınız. Hele başka bir kadını anneliği üzerinden bu şekilde aşağılamak çok çirkin bence.

Lütfen evlenmiş çocuğun her işine koşmak demeyin zaten bir kez ihtiyacı olmuş evliyken onda da bu hareket bu ilgisizlik bana doğru gelmiyor

Neden yakına tasindiniz? Kadın size bir söz veya taahhüt vermemiş ben bakmam gelmem etmem diye peşin peşin konuşmuş sınırını cekmis . He çok bunaltıcı bir tip belli ama ne güzel uzakmissiniz beklentiye girmeden o yokmus gibi hayatınıza devam etseydiniz bence yakına tasinmakla iş almışsınız basiniza

Bence aile olmak sadece iyi günde değil kötü günde de birlikte olmak demektir. Birbirine güven vermek demektir. Her hangi bir sağlık maddi manevi sıkıntı yokken benim torunum olacak oğlum depresyona girecek ben gidip gelinime destek olmak istemeyeceğim evimde bulaşığım var yemeğim var diyeceğim! Bu hoş bir hareket değil. Kaldı ki ben eşimle herşeyimizi birlikte yaotık yada ailemin desteğiyle ondan da elinden gelen bir şey bekledim.

Yakın dediğim 3 -4 saatlik bir şehire iş dolayısıyla geldik, onun için gelmedik yani

Yakın dediğim 3 -4 saatlik bir şehire iş dolayısıyla geldik, onun için gelmedik yani
Bence hiç bulaşmayın hem size göre düşünceleri de uymuyor tamamen yok sayın arada bir telefonla konuşun görüşün yeter o ona . Zaten kaçacak delik aramış ben olsam sevinirdim valla kendi yuvanizin huzuruna odaklanin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…