Kayınvalidenin oturduğu apartmandan ev almak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
canımı o kadar sıktıki kapat anneyi arayacam dedi söylediğime pişman oldum keşke söylemesydim dedim yemin ettirdim kimseye söylemesin diye yani ne kadar kötü olursak olalım kirada oturmak çok zor ya yarın öbürgün doğum yapacam belkide işten ayrılacam kirada oturduğumuz müddetçe çok zor işten ayrılmak şehir merkezinde doğum iznim bitince 5 aylık bebeği kime bırakacam belki hamileyim diye duygusallaştım bilmiyorum .

kendi kaynanası yaşlı 20 yıldır kocasından ayrı cocuklarına sarmış haliyle gelinlerinede birde şehir dışında olunca her yıl 3 ay gelip ablamda kalıyor kaynanamı kaynanasıyla bir tutuyor. benim işinde gücünde çalışan bir kadın yani kendisiyle uğraşmaya vakti yokki çocuğuyla geliniyle uğraşsın.

kaynanamla aramda bir kat olacak o 1 de ben 3 te zaten haftanın 6 günü çalışıyorum kaynanamda aynı şekilde yani fesatlık yapacak huzursuzluk çıkartacak vakit yok ki
İsteyen insan her salise , kilometrelerce uzaklıktan beri fesatlık çıkarır:)
Ama öyle biri değilse , gelincilik hevesi yoksa sorun çıkmama ihtimali de var.
Ablamı düşünüyorum mesela. Hayat mottosu two and a half men dizisinde duyduğu 'ailelerin zırt pirt gelemeyeceği kadar uzak,gelince kalamayacaklari kadar yakın bir ev' di:)) ilk evi boyleydi ama sonra satın almak için erkek tarafının birkaç mahalle yakınında ev tuttular. Hiç de sorun yaşamıyor. Hatta bebek küçükken haftasonu anne rahat uyusun diye babası alır kendi ailesine giderdi bebekle. Kayınvalidesi zaten çok düzgün bir insan, öyle habersiz geleyim, misafirim gelince çağırayım hizmet etsin kafasında değil. Artıları bile var, çocuğu Kresten almaya yetisemeyecek gibi olunca panik yapip acele etmek yerine onları arar,işlerini rahat rahat halleder. Bir zararını gormedi.
Benim babam da aile apartmanında oturuyor. Ki annemin soyu kıl insanlardan oluşur:)) o da bir zararını gormedi çünkü insanları sallayan,kafasına takan biri değil . O oturmaya gitmez,gelen olursa da guleryuzunu gösterir ama iki cümle sonra sıkılırsa salona gecer TV izler:) bizim aile için problem değil bu yüzden yakın oturmak. Çünkü bireysellige saygı duyan insanlarız. Eşiniz ve kaynananizin da öyle olduğunu dusunuyorsaniz siz de deneyin. En kötü baktınız aile huzurunuz kaçıyor evin gerçek ederinden briaz daha ucuza başka akrabaya satışa sunarsiniz, üstüne de kredi çekip yeni ev alırsınız. On yıl taksitle rahat rahat odersiniz

Bu kadar iyi şey üst üste... Burada pek rast gelmez böylesi. Kaynana bal şeker, ev çok uygun, herkes birbiriyle iyi geçiniyor. Okuduğuma inanmakta zorlandım biraz

Düşünmeniz gereken tek şey b planı. Arkadaşların dediği gibi alalım oturmasak da kiraya veririz diyemezsiniz veya aile dışında satamazsınız. Oldu da kayınvalide kayınpeder veya görümce mutasyon geçirip canavar oldu. Eşinizi başka yere taşınmaya ikna edebilecek misiniz? Sorun yok eşim her zaman arkamdadır üzülmemi istemez diyorsanız güveniyorsanız bence de alın evi.

Eşim tek erkek çocuk 2 tanede kız kardeşi var biri evli biz ise 7 kardeşiz 3 ümüz evli birimiz nişanlı :) yani benim büyüdüğüm aileye göre çok küçük bir aile kaynanamgil. şuan özel sektörde asgari ücretin bi tık üstünü alan herkes için malesef ev almak çok zor . ben fırsat olarak gördüm hem çocuğum öyle apartmanda kimse olmadan büyüsün istemiyorum merkez hep apartman dolu ama ilçede yeşillik alanlar çok park var eşimin nenesinin kocaman bahçeli köy evi var tavuklar koyunlar falan yani bir çocuk için bana daha samimi geliyor böyle ortamlar.

Yahu kelepir daire düşmüş elinize, düşünmeyin bile. O fiyata köy evi bile yok. Alın dursun kenarda.
teşekkür ederim valla hani bunları düşünüyorda insan birinden onay gelince daha mutlu oluyor bütün söylediklerinizi ablam konuyu açınca ona söyleyecem :)

teşekkür ederim valla hani bunları düşünüyorda insan birinden onay gelince daha mutlu oluyor bütün söylediklerinizi ablam konuyu açınca ona söyleyecem :)
Siz neden ablanızı ikna etmeye çalışıyorsunuz? Parasını o mu verecek ki?

biraz değişiktir ablam mesela şehrin bir ucunda ev aldılar annemlere 1 saat mesafede neden bu kadar uzak diyorum daha iyi kimse gelmez diyor ama ben öyle olmak istemiyorum ki. haftada bir görüyoruz yiğenimi oda o kadar alışmışki kimse olmadan yaşamaya bize alışması çok uzun sürdü ben çocuğum öyle olsun istemiyorum hala bilsin teyze kuzen bilsin :) birde akraba olduğu için ödemede de zorluk çıkarmazlar yani öyle demişler biraz olaylı boşandılar evi elden çıkarmak istiyorlar birde aile apartmanı olunca yabancı gelip oturmaz baktım olmadı işe gidiş geliş sıkıntı oluyor çocukta büyüdü der merkeze geri gelirim

Ne ablanızın ne de bir başkasının sizin kararlarınıza karışmasına izin vermeyin. Almak istiyosanız alın, oturmak istiyosanız oturun. En kötü sorun yaşarsanız satıp gidersiniz.
Sizin kayınvalidenizle benimki inanılmaz benziyor anlattıklarınıza göre. Benim böyle bir şansım olsaydı hiç düşünmez gider otururdum.

Bu kadar iyi şey üst üste... Burada pek rast gelmez böylesi. Kaynana bal şeker, ev çok uygun, herkes birbiriyle iyi geçiniyor. Okuduğuma inanmakta zorlandım biraz

Demiştim aynı anda bu kadar iyi şey olmaz diye. Kayın aileniz o kadar da iyi değillermiş, evlat ayıran cinstenmiş. İçinize sinecek mi eşinizin kardeşlerinin hakkını yemesi? Tek oğlan ne demek, kız evlatlarını insandan saymıyorlar mı? Bir kadın olarak, görümcelerinizin ezilmeleri miras haklarının engellenmesi mutlu mu ediyor sizi?
Koşun yetişin alın hemen evi, kaynananız ölünce diğer ev de sizin olacakmış. Siz mülke mülk katarken görümceleriniz de bakar durur size.

Hataylıyım ben bu şehirlerde genelde aile apartmanları var her kata biri oturur satılıncada yabancıya gitmedin diye ucuza verilir yani şehir demeyeyimde oturduğumuz ilçede bu şekilde yoksa merkezde bodrum daireleri bile 600-700 bin TL evi almadan önce ben eşimle bu konuşmayı yapayım iyi oldu söylediğiniz bir sorun yaşarsak ne yapacaz çıkarmıyız evden diye bakalım o ne düşünüyor

Hiç kaçırma, nerden baksan 1/3 fiyatına ev sahibi olacaksın, hem de çocuğun el elinde değil, iyi anlaştığını belirttiğin aile içinde büyür. Her kaynana kötü olacak diye bir kanun yok, iyi anlaşıyorum diyorsun Allah muhabbetinizi arttırsın.

Siz niye kızları sürekli yok sayıyorsunuz?

Cok haklısınız?Bu zamanda kirada oturmaktansa bu sekilde bir ev sahibi olma durumu oluşmuşken, kayınvalidelerle halihazırda hic sorun da olmamıs ve siz istiyorsunuz zatenn bu yüzden enerjiniz düsmesin.Ben bile yeni daire,bebek ve kirada olmayacağiniza sevindim acıkcası.Güzel seyler güzel adımlar bunlar.

Siz neden ablanızı ikna etmeye çalışıyorsunuz? Parasını o mu verecek ki?
ablamı ikna etmek demeyelim de kendimi ikna etmek diyelim acaba dedim hani ucuz bulduk diye üstünemi atlıyorum olumsuz yönlerini göremiyor muyum ablam ısrarla anneme ve ablama sor onlarında fikrini al hata yapıyorsun dedi . sonra ben üzülünce benim kaynanamla aram kötü diye objektif yorum yapamıyorum sen bence arkadaşlarına falan sor dedi. işyerindekilerle konuşmak istemedim gruba yazdım çünkü kimse benide tanımıyor kaynanamıda . grupta gelinde var kaynanada görümcede yani objektif yorum yapabilecek bir sürü insan var

kaynanamların Hatayda tek evi ve 2 dönüm zeytinliği var ben evlendiğimden beri evde dönen muhabbettir ev süleymanın bahçe kızların diye 1 er dönüm her birine . böyle bişeye ben göz yummam emin olun biz kiradayız diye evsiz evlendiğimiz için yıllardır bu konu döner evde zeytinlik kızların ev bizim. ev 30 yıllık bina zeytinlikten her yıl kilolarca zeytinyağı ve zeytin satışı yapılıyor . yani bence kızlar daha şanslı :)

Bence çok iyi bir fırsat kaçırma derim

Eşin nasıl peki herhangi bir konuda seni tutar mı ya bir sıkıntı yaşarsan evi kiraya verip başka bir yere çıkar mı
Doğumdan sonra işe başlayacak mısın çocuğa kim bakacak
Bir de taşınınca bile çat kapı gitme kayınvalidene önce ara ki kendi de öyle yapsın
bunların hepsini düşün eşinle konuş baştan herşeyi

KaynanamGil ne ya bence siz orda oturun iyi anlaşırsınız gibi onu sezdim... Bana bedava verseler oturmam
Neden insanların konuşma yazma şekliyle dalga geçiyorsunuz.siz kimsiniz ki bir de layık görmüşsünüz siz oturunanlasirsiniz diye..yazmayın böyle yorumları kendinize saklayın.amaciniz birilerini eziklleyip mutlu olmaksa ,bir psikiyatrist gidin derim,iyi gelir..

Siz niye kızları sürekli yok sayıyorsunuz?
yanlış anladınız yok saymıyorum . kaynanamgilin bir evi 2 dönüm zeytinliği var zaten başka bişeyleri yok evde hep dönen muhabbet hatta kağıda dökülmemiş anlaşma diyelim ev eşimin ( evimiz olmadığı için ) 2 dönüm zeytinlik te kızların 1 er dönüm şeklinde bina bizim olacak demedim birde binada tek oturan biz olabiliriz dedim hani huzursuzluk verecek kimse olmaz çoğu kişi huzursuz olunacağını söyler çünkü aile apartmanında .

teşekkür ederim haber gönderdik alacağız diye bakalım umarım vazgeçmemişlerdir yada fiyatta yükselme yapmazlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…