Kayınvalideye Bayram Ziyareti Kavgası

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Aldığınız hediyeyi beğenmeye bilir ama söylemesi hoş değil. Konuyu okuyunca abarttığınızı düşünmüştüm. Ama bu cvbınızı gördükten sonra düşüncem değişti. Eğer daha fazla yakınlık gösterirseniz yine yüz göz olursunuz.

Kötü olduğunu ben de sanmıyorum aslında. Ama..

Mesela hediye aldım ona. Ben bunu giymem dedi.

Boyun kısa dedi.

Bunlara pek takilmadım. Çünkü gerçekten beni begenmek zorunda değil. Aldığım seyi de giymek zorunda değil.

Benim derdim bu kadar uç bir konuşmayı yapabiliyor olması.

Aslında eşim beni annesinden uzak tutma gayreti içinde. Annem yine benzer bi şeyi yapabilir cünkü öteki gelinlere de yapıyor diyor.

Bir diger yandan bana tarlasindan kopardığı sogan ve domates göndermis. Bu da ince bir davraniş bence.

Beni niye aramadin ya da gelmedin de demez. Çünkü bu onun icin pek önemli değil.

Ama yine de ben kararsızım

Bennde önemsemedim hediyeyi begenmemesini. Boyumu da begenmemiš ama o da pek önemli degil.

Benim derdim terbiyesiz konuşmaları

Şimdi kadının duruşu,konuşması bu.
Gerçekten sizi namusunuzla v.s dil uzatsa bunun açıklaması olamaz.
Ama eleştirmek büyük insanların çoğunda var.
İçinin nasıl biri olduğunu mutlaka bilirsiniz.
Onları oldukları gibi kabul etmek,tolere etmekte çok güzel huzur verici bir durum aslında.

Bakın şuan düşünüyorsunuz.
Buda bir yük değil mi sizce?
Kayınvalidem epey yaşlıydı Gayette aşırı zekiydi.
Ama patavatszılık elbet oluyordu.
Onu olduğu gibi kabul ettiğim gün,
Huzurlu oldum.
Ne bileyim iyi bişey.
Eşimi seviyorum,onu doğuranı da sevmeye çalıştım :)

Yazmadan geçemeyeceğim, normalde yorumlarını beğendiğim bir üyesiniz, madem özellikle bazı üyelerin cevabı önemliydi sizin icin, baştan keşke bu kişileri etiketleseydiniz ve onlardan yorum isteseydiniz bu kadar kişi yorum yazmakla uğraşmasaydı.

Elbette bazı üyelerin fikirlerini daha çok önemseyebilirsiniz bunu anlarım ama bu sekilde birkaç üyenin fikir önemliydi benim için onlardan da cevabımı aldım diye yazmanız garip geldi bana.

Birkac üyeyi taniyorum ve yorumlarını takip ediyorum.( Ki siz de onlardan birisiniz. )

Bazı üyelerim yorumu şu acıdan daha önemli;

Mesela sizin düşünce yapınızı ve hayat tarzinizi yazılarınızdan az çok anĺiyorum. Ve kendime yakın buluyorum. Bu sebeple önemli benim icin.

Bazı üyeler yaşi itibarıyla daha tecrübeli benden. Bu üyeler de önemli çünkü benden büyükler.

Bazı üyeler de gercekten yardim etmeye çalışıyor. Konu sahibini ya da konudaki bir kisiyi taşlama amacı gütmüyor. Bu üyeler de önemli.

Yoksa bütün arkadaşlarimin yorumu önemli. sadece bazı üyeleri taniyor olmam sebebiyle biraz daha yakın buluyorum kendime.

Esasında burdaki her bir üye herhangi bir yönüyle benden üstündür. Ve benim onlardan öğreneceğim bisey vardır.

Çok teşekkür ederim

kadın hata etmiş özür dilemiş tekrar da öyle bir denksizliği olmamış. Eğer devam etseydi mesafe koymakta haklısınız derdim ama devam etmemiş anneniz haklı. bir de bi adamla evlenip annesini tamamen atamazsınız başta birleşmeyebilirdiniz. Olmuyor malesef anneni sevmedim vakti zamanında bir denksizlik etti görüşmek bile ona fazla demek bencillik bence. bağlarınızı bu kadar koparmanız biraz da elinizdeki kozu değerlendirmek gibi geldi bana.

Başka densizlikleri de oldu ama önemsemedim.
Benim derdim terbiyesiz konuşmasıydı.

Bi de görüşmek istemesem zaten görüşmem. Kayınvalidenin kendisi de dahil benden böyle bir talepte bulunan yok annemden başka.

o cümleyi duymayı bende istemezdim benzer sorunları bende çıkarırdım. ama eğer barıştıysam bu kadar uzun kin tutmazdım. eşimi doğuran kadın hoş görürdüm eşimde mutlu olsun annesi evine gelsin bi kaç defa daha görsün isterdim. çünkü anlattığınız kadarıyla çok çok darlayan biri değil patavatsızlık denksizlik senede bi kaç defa görüyorsunuz idare edilebilir bence. eşiniz de sizin hoş görmediğinizi bildiği için size karşı annesinden utanmak istemiyordur.

Bennde önemsemedim hediyeyi begenmemesini. Boyumu da begenmemiš ama o da pek önemli degil.

Benim derdim terbiyesiz konuşmaları
Anneniz anne gözüyle bakıyor, damadı eşinin ailesiyle sık sık görüşürken benim ailemle de böyle görüşsek diye içten içe içinin burulduğunu düşünüyordur, eşinizin annesiyle de empati kurup o da bir anne gelini oğlu yanında olsun ister diye düşünerek fikrini söylemiş size.

Anneniz gibi düşününce size görüşmelisin demekte haklı, her ne kadar kötü bir tecrübe yaşanmış olsa da sonrasında özür dilenmiş ve konu kapatılmış ama öte yandan kayınvalideniz nasıl desem lafının nereye gideceğini tasavvur etmeyen kaba bir dile sahip, hiç ummadığınız bir ortamda ummadığınız bir anda bir küfürü nasılsın der gibi cümle içinde kullanan ve bunun ayıp olabileceğini düşünmeyen insanlardan, karşısındakini kırmayı pek önemsemez böyle insanlar, ben içimdekini söyledim diye düşünürler zira onlar için kullandıkları dil normaldir, muhtemeldir ki size özür dilemek için geldiğinde kurduğu cümlelerin kötü olduğu konusunda görümceniz ve eşinizden bir ton laf işitmiştir, tam olarak neden özür diledi farkında bile değildir zira dediğim gibi kullandığı dili benimsemiş ve söyledikleri ona normal geliyordur kişisel algılamayın, kayınvalidenizin üslubu bu, başka birine de benzer şeyler diyordur.

Görüşme aralıklarını sıklaştırın diyemem çünkü alışık olmadığınız bir mizaca ve konuşmaya sahip olan kayınvalideniz maalesef çam devirmeye devam edecektir çünkü başka nasıl konuşulur bilmiyor ne yazık ki, ister istemez ağzından bir şeyler kaçacaktır, siz bunu ne kadar tolere edebilirsiniz bilemem ama naçizane fikrim eşinizle gitmeniz gereken durumlarda kayınvalidenizde kalmamazlık yapmayın, zaten senede birkaç kere görüşeceksinizdir, o görüşmelerde de kayınvalidenizde kalın, 1 gün dolu dolu birlikte vakit geçirdikten sonra diğer günler gündüzleri ablanız ve arkadaşlarınızla vakit geçirin, bunu bir kez deneyin denemeden kestirip atmayın, baktınız olabiliyor bundan sonraki gidişlerinizde bu rutine devam edersiniz fakat denemenize rağmen kayınvalideyle olamayacağınıza kanaat getirirseniz ilk gece eşinizle kayınvalide evinde kalır diğer günler arkadaşlarınız ve ablanızla kalırsınız.

Eşiniz de uzak tutuyorsa dinlemeyin annenizi . Bir düzen kurulup gitmiş , yeniden alevlendirmeye gerek yok bence.

Oğlu gidiyor annesini görüyorsa , diğer kısım detay.

O bag kopmussa yeniden toparlanacaksa da daha çok zamana ihtiyaç var.

" Ben annemi biliyorum " değip te dengeyi kurabilen, eşinizi tebrik ediyorum.

Bilipte eşini yem yapan bir çok insan var.

Kötü bir olay yaşamışsınız, kv nin anne babanızla ilgili söylediği laf cidden çok çirkin
Lakin tüm aile gelip özür dilemişler, sonrasında başka bir sorunda yaşamamış
Sizin ana babanız ne kadar kıymetliyse eşiniz içinde ana babası o kadar kıymetli, bir zaman sonra bu iş size huzursuzluk olarak döner. Hoş kendi açımdan bakıyorum, ailem gidip eşimin ailesinden özür dileyecek, eşim de özür dileyen annemin suratına bakmayacak büyük arıza çıkarırım. Eşiniz orada dengeyi tutamamış olduğu için bu işi bu kadar uzatacak gücü bulabilmişsiniz. Burada herkes eşinize aferin demiş ama ben demeyeceğim, benim annem yaşına başına bakmadan oraya özür dilemeye gitmiş, üzerine kayınpederden hakaret yemiş, eşimde bu durumu uzatacak tepkim çok fena olur. Anneniz haklı bence, çok samimi olmasanızda kv ile diyalog kurmanız şart, oraya gidince arkadaşınızda kalmanız falan ağır hareketler bunlar, bir zaman sonra bunların size sorun olarak döneceğini bildiği için anneniz sizi uyarıyor, dinleyin bence. Bir lafa karşılık on hata yapmışsınız anneniz bunun böyle gitmeyeceğini biliyor

Ben sanırım yeterince ifade edemedim. Çünkü herkes görüşmemi tavsiye ediyor. Ama ben zaten görüşüyorum. Her gittiğimde ziyaret ediyorum. Sadece kalmıyorum. Aslında bu konuda ben netim. Kalmayacağım. Sorduğum şey görüşmeleri sıklaştırmalı mıyım??

Bir diğer mesele... benim annem iğrenç bir yatak odası fantezisini eşimin yüzüne karşı torun torbanın yanında konuşsa .. eşimin verdiği hiçbir tepkiyi abartı bulmam.

Çünkü böyle bir konuşma tarzı bize çok uzak. Ben hiç duymamiştım da zaten.

Kocaman kadın lafını bilmiyorsa.. ve eşim de beni zorlasa görüşmem için bu evlilik ciddi bir sıkıntı altına girer.

Madem ki insanlar bu konuşmayi normal buluyor. Tuhaf olan benim. Hiç duymadigim için çok yadırgadım.

Ben sizi cok iyi anlıyorum. Bu tarz birseyin bende de kabulü yok. Aslında kendinizde demissiniz karsı tarafın cok da umrunda değil. Gelmiş özürünü dilemiş gitmiş. Kötü biri değil demissiniz zaten eminim de değildir ama cahillik mi desek ne desek bilemiyorum. Bu kişinin fıtratı budur. Siz görüşmeleri sıklastırsanız belki bu tarz bir cümle olmaz ama Baska cümleler cıkabilir agzından.Annenizin sizi anlamaması da olayı hem tam bilmemesinden hem de kendine yapılmasını istemediğindendir. Vicdanınız rahat olsun bence, sizin yerinizde ben olsam vicdanım cok rahat olurdu. Agzımızdan cıkanlar o kadar önemli ki...

Anladığınız için cok teşekkür ederim. Bazı arkadaşlar anlamamak için büyük bir mücadele içine girdiler.

Mesafeyi artırmayın,daha fazla da konuyu hatırlamayın hatırlatmayın.Çünkü sadece kv değil tüm aile mahcup olmuş.Bir daha öyle bir patavatsızlık görürseniz onu o zaman düşünürsünüz.
Yalnız burada kayınvalidem eşime şöyle karışıyor,böyle arayıp ısrar ediyor,akıl veriyor diye konu açılsa herkes galeyana gelir.Siz de annenize fazla karıştırmayın.karışma anne böyle iyiyiz ters birşey olursa vebale gireceksin artık ısrar etme diyin.ağlatacak kadar ısrar nedir yetişkinsiniz siz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…