Kaynana!

nişanlımla durumu konuştum, kavga ettik. annesinin art niyetli olmadığını savundu. 4 gün görüşmedik bugün de işten alıp eve bıraktı, durduk yere. yol boyu konuşmadık... onu seviyorum, baktıkça kıyamıyorum , kendimi sorun çıkaran kıymet bilmeyen biri gibi görmeye başladım. psikolojim berbat..
evlendikten sonra sevdiğim adam bu mu diyecek sin, başta nasıl ise evlenince de aynı oluyorlar,
nişanlı iken böyle olup, evlendikten sonra farklı davrananı ben görmedim 40 yaşımdayım,
çok evlilikler gördüm, hepsi de evlenince daha da berbat oldu, bırak düzelmeyi,
senin nişanlın evlenince daha da anneci olucak, baştan belli etmiş,
kendini de perişan hissetme, hiç bir erkek için değmez kardeşim ,
abla tavsiyesi, istersen günlerce tart ölç biç, büyüklerine danış çok iyi düşün

evlendikten sonra sevdiğim adam bu mu diyecek sin, başta nasıl ise evlenince de aynı oluyorlar,
nişanlı iken böyle olup, evlendikten sonra farklı davrananı ben görmedim 40 yaşımdayım,
çok evlilikler gördüm, hepsi de evlenince daha da berbat oldu, bırak düzelmeyi,
senin nişanlın evlenince daha da anneci olucak, baştan belli etmiş,
kendini de perişan hissetme, hiç bir erkek için değmez kardeşim ,
abla tavsiyesi, istersen günlerce tart ölç biç, büyüklerine danış çok iyi düşün
kesinlikle katiliyorum soylediklerinize ayni sorunu yasadim bende hemde esim sozde küstü ailesiyle nisanliyken evlenince kıymete bindiler ne olduysa. En son hamileyken ben gidiyorum dedim kv cok korkar çocuklarının yuvasi bozulucak diye 1 senede toparladık allaha şükür. Ama yinede erkeklerin %90 i anneci kabul etmek lazim. Ayni binadayiz bizde bu arada kapimi tamamen kapamam 2 senemi aldi

Aman şimdiden boyle yapiyorsa altlı üstlüyken kim bilir nelere karısır. Her yaptiginiz ise bir kulp bulur. Uzaga tasının caninizi seviyorsaniz.

kesinlikle katiliyorum soylediklerinize ayni sorunu yasadim bende hemde esim sozde küstü ailesiyle nisanliyken evlenince kıymete bindiler ne olduysa. En son hamileyken ben gidiyorum dedim kv cok korkar çocuklarının yuvasi bozulucak diye 1 senede toparladık allaha şükür. Ama yinede erkeklerin %90 i anneci kabul etmek lazim. Ayni binadayiz bizde bu arada kapimi tamamen kapamam 2 senemi aldi

aynen bu tip kaynana ve kayınpederler, evlenince daha da hortluyorlar,
eş olacak kişi anneci ise her dediğini onaylıyor sa aman dikkat, değil ayrı eve cıkmak, fizana da gitse,
bir telefonla o adamı bambaşka bir yapıp karısının üzerine salıyorlar ( çok kötü bir tabir oldu afedersiniz ama gerçek böyle)
ben değiştiririm diyorsan bu kadar uyarıya sen bilirsin kardeşim, Allah hakkında hayırlı olan ne ise onunla karşılaştırsın seni

Herşeyden önce sizi değiştirmeye çalışan bir kaynana var..
Kapan diye diye başınızın etini yiyecek evlendikten sonra
Siz uygun değilsiniz tarz olarak birbirinize
Acımasız gelmesin
Bence nişanı at
Evlenip boşanmaktan çok dahaaz acı verir
Kaynanan kibirli ukala din kisvesi altında kendini kanatsız melek gibi gösteriyor eşinde anasını tutar bence..hele yakın oturun dünyanın kaç bucak olduğunu gösterir bu kadın sana
Sizi küçümsemesi evinizin olduğu muhitle dalga geçmesi bunlar beni çok sinirlendirdi
Bu kadın ailenlede asla sağlıklı bir dünür ilişkisi kuramaz
Aynı yerde oturmak istemediğini söyle büyük ihtimal olay çıkacak sende bunu kullanıp nişanı at asla aynı apartmana girme nişanı at yoluna bak

:KK9:
Herşeyden önce sizi değiştirmeye çalışan bir kaynana var..
Kapan diye diye başınızın etini yiyecek evlendikten sonra
Siz uygun değilsiniz tarz olarak birbirinize
Acımasız gelmesin
Bence nişanı at
Evlenip boşanmaktan çok dahaaz acı verir
Kaynanan kibirli ukala din kisvesi altında kendini kanatsız melek gibi gösteriyor eşinde anasını tutar bence..hele yakın oturun dünyanın kaç bucak olduğunu gösterir bu kadın sana
Sizi küçümsemesi evinizin olduğu muhitle dalga geçmesi bunlar beni çok sinirlendirdi
Bu kadın ailenlede asla sağlıklı bir dünür ilişkisi kuramaz
Aynı yerde oturmak istemediğini söyle büyük ihtimal olay çıkacak sende bunu kullanıp nişanı at asla aynı apartmana girme nişanı at yoluna bak

Altli ustlu degil ayni mahallede bile oturma bence..
Simdiden yuzunu gostermissin sana anlamadinmi..
Boyleleri evlenince evde pisen yemekten eve gorme saatine hatta kocanla cikmana bile laf ederler..
Nisanlin seni ne kadar severse sevsin annesinden etkilenir sana karsi huyu degisir.
Canim cicim aylari gecince kafani duvarlara vurursun elindeki bebeginle kalirsin..
Simdiden giyinmen konusunda konusmus daha evlenmemissin bile hani hakla.. Isin cok zor

Bence burada tartışılması gereken, nişanlının annesi değil nişanlının tavırları. Eğer anlayışlı bir üslupla izah ettiysen olanları, sana küsmesi, 4 gün konuşmamanız aranızdaki iletişim kopukluğu veya bozukluğunu gösteriyor. Zaten konunun başından beri beni yanlış anlar mı vs tarzı düşüncelerin vardı. Demekki sana bu durumu hissettirmiş. Ki aranız da bozulmuş. Sonradan seni ikna etmek için hiç konuşmadan, ki burda benim anladığım 'bak sana küsüm ama seviyorum hiç konuşmayarak da seni cezalandırıyorum' olmuş. Öncelikle ilişkinizi gözden geçirmenizi tavsiye ediyorum. Beni yanlış anlayan, tereddütler yaşatan, ya da kim olursa olsun hayatımıza başkalarının müdahalesi fırsatını veren bir erkekle ben yapamazdım.

ay delimisin hiç onla altlı üstlü oturulur mu? bir bahane bul semt bile değiştir. sen daha yeni yuva kuracaksın onun eski eşyaları ile mi olacak o iş? Nişanlın o bizim eşyamız tabi ki evimize çıkarıcaz niye demiyor. herşeyine evet dersen başedemezsin. ne istiyorsan da içinde kalmasın madem seni maddi olarak alçakta görüyor onda çok var madem ne istiyorsan versin sana. başkasının gelinini anlatıyorsa sende başkasının kaynanasını anlat. onun dilinden konuş bakalım ne olacak. ayşe evlenirken nişanda kayınvalidesi 5 burma birde set yaptırmış de mesela. kendi yerini yapıyor madem sana sende ona yerini yapsana. annesinin adını bilmediği kadınla dünür olmuş ne ayıp yaptığı.ay varya yada sen hiç uğraşma bunla ömür geçmez valla bak iyi düşün.

X