Kaynanamdan bıktım

Kızlar ben 3 aylık evliyim ,2 aylık da hamileyim ;Eşimle evliliğimi ailem başta istemiyordu eşime bazı hakaretlerde bulundular bizi ayırmak için bir sürü şey yaptılar özellikle babamın tarafı . Sonra ayıramayınca razı oldular .çok zor ve sıkıntılı bir nişanlılık dönemi geçirdik 10 ay nişanlı kaldık bu süre zarfında da ayrılmanın eşiğinden döndüğümüz cok oldu ama birbirimizi sevdigimiz için herşeye sabrettik .Ben köyde oturuyordum eşim icin okulumu bırakıp köye anne babamin yanina geldim mecburen nisanliyken .eşim şehirdeydi .Arada mesafe oldugu icin kaynanam yol uzak diye evimin bütün herşeyini kendi beğendi aldılar bana da fotograf attılar .uzak yol sürekli gelip gitmeye gücümüz yetmez diye tamam dedim .bi kere de arayip benim fikrimi sormadi . Eşimde borcunu onlar ödeyeceği icin sesini cikaramadi ben sadece fotoğraftan gördüm eşyaları .Altın istemedim onlari zorlamamk icin sahte bilezik taktim düğünde sanki onlar takmis gibi kimseye de demedim.görümcem nişanlilik boyunca halimi hatrimi sormadi bi kere bile aramadi ben aradim konusmaya çalıştım surekli laf soktugu icin 10 ayda sadece 1 hafta konusabildik sonra beni engelledi .kavga etmek istemiyormuş.Benim ona en ufak bi yanlışım olmadi ama beni sebepsiz yere istemiyor sevmiyor ailesine karşı beni kötülüyor o yuzden onunla hic konusmayiz simdi de .neyse bi sekilde evlendik düğün sabahı kayınvalidem ve akrabaları görümcem falan ev görmeye geldiler eşşekten düşmüşe döndüm .yataktan kalktim onlara hizmet ettim .evlendikten 3 hafta sonra kaynanam aradı gereksiz yere kavga cikardi .Ben oğlunu onlardan uzaklastiriyomuşum .o hastaymış (hicbiseyi yok aslinda) hergun en azindan 1 saatimi ayirip yardim edemezmiymişim .niye yemek yapip onlari cagirmiyomuşum .niye hiç onlara gitmiyormuşuz gereksiz bir sürü zırvaladı .halbuki ben ilk haftamı onlarin evinde geçirdim ramazan ayiydi 3 hafta da 3 kere iftara geldiler .Kayınvalidem insanlarin yaninda ya da eşimin yaninda sürekli canım yavrum kızım bitanem diye sarılır öper görünürde cok iyi .Ama alttan alttan telefonda falan sürekli laf sokar baş başayken kizim bile demez .Eşim kamyonet almak istiyor babasinin parasi var gecen gun o parayi istedi babasi zaten düğün borcu ödedikleri icin vermek istemediğini söyledi tartıştılar .Babasi da 2 eviz herkesin ayri ayri masrafi var madem istiyodun kamyonet niye ayırdiniz evi falan dedi .Annesi de yanimizda duramadiniz 2 sene borclari oderdik falan diye bir sürü sey söyledi.
Bu sabahta eşimin telefonundan ses kaydini dinledim kayınvalidemle olan .anneme kaşı gözü ayrı oynuyo demiş,ailemin nişanlılık döneminde bize yaşattığı zorluklardan bahsetmis sen sevmeseydin ben susarmıydim ,onlarin ailesi şöyle onlarin ailesi böyle .ne ceyiz yaptilar ne bisey baskasi olsa alir mi .kuru eti verdiler bi tek bize hic bi masraf yapmadılar .karına yüz verme yoldan çıkar onlarla konusmasin gibisinden böyle hep kötülemiş anneme de orospu demeye getirmis resmen.çok zoruma gitti kızlar hic beklemiyordum kayınvalidem normalde annemin yüzüne karşı çok iyi davranir böyle bizim oraya gidince herkese yalakalik yapar sevecen durur .ama saymadık laf bırakmamış Eşim beni savunduğu icin benim hakkimda fazla bisey diyememis.kaynanam çok iki yüzlü eşim onu dinlemedigini annesinin fikirlerinin bi önemi olmadığını söyledi ama .cok üzülüyorum .bu kadarini beklemiyordum .Ve ondan nefret ediyorum doğmamiş çocuğumuzun beşigine kadar kendi begenmek istiyor simdiden evime gelince herseye karışıyor herseyin yerine mudahale ediyor 3 aylik evliyim ama onun gercek yüzünü gördükçe iyice nefret ettim ne yapmaliyim

evlenir evlenmez neden hamile kaldın 1 sene bir bekleseydin

X