Eşime ve kaynanama çok öfkeliyim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yaa bırakın Allah aşkına! yaz tatili olsaydı da bu sefer konu sahibesi 'azıcık yaz tatilimiz vardi onub da onlarla harcayalim diye böyle yapıyorlar, bir de okul zamani olursa günübirlik bile gider gelirdik simdi mecbur uzun kalacağız...' falan derdi.

Yaa bırakın Allah aşkına! yaz tatili olsaydı da bu sefer konu sahibesi 'azıcık yaz tatilimiz vardi onub da onlarla harcayalim diye böyle yapıyorlar, bir de okul zamani olursa günübirlik bile gider gelirdik simdi mecbur uzun kalacağız...' falan derdi.

Konusahibi zaten tüm yaz tatilini orda geciriyormuş. Kadinin kızdığı konu zaten tamda bu.
Kadin 3 ay orda ama tatil sonrası 3 hafta sonra nikahı yapiyorlar.

Biraz bencil misiniz? Herkes size göre hayatını ayarlayamaz. İnsanların en mutlu günü kimsenin çocuğuna göre ayarlamak zorunda değiller. Abi olarak görevde tabi ki kardeşin yanında olmak. Bazı günlerde yorgunluk olur her gün olan bir şey değil. Abartmışsınız bence.

Merhaba hanımlar bundan yaklasık 7 ay önce eşimin ataması gereği güneydoğu Anadolu bölgesıne geldık kayınvalıdem ile evimiz altlı üstlü 7 yıllık evliyim 5.5 yaşında kızım var ben çalışmıyorum. Buraya gelmemz zaten mucize oldu anıden calısmadan kpss gırdı atandı esım Başta kabullenemediler buraya gelmemizi. Çok üzüldü kayınvalidem
Geldiğimiz gibi türlü sebeplerden tartışma çıkardı. Bu arada 3 yıldır kızı ile bir olup sürekli benle çatışıyorlar onca şeylerine rağmen affettim. eşim her daim yanımda oldu hiçbir zaman ondan annesine mesafe beklemedım kızımı da esirgemedim. Öğretmen olduğu için eşim bütün tatillerde gittik. Evim batıda
Evimizi bozmadık. Kiraya da vermedik gidince kayınvalıdemle oturmamak için. Yazın 3ay tatilimiz var çünkü. Arabamızla değil uçakla gidiyoruz eve kışın mecbur Sürekli aktarma oluyor sabahın 6sında uyanıyoruz. Dönüşte de uçak sabah 6 30 tek sefer var bu şehre oyuzden evımızden İstanbul'a Sabiha gökcene gitmek ıcın gece yarısı 3de uyanıyoruz. İşkence gibi bazen kendim eşimden önce kızımla gidiyordum. Uçak yolculuğunu sevmiyorum iki gün iptalim uykusuzluğu sevmiyorum asıl konuya gelecek olursak kaynımın sevgilisi var nişan yapacaklar biz gidince yarın da düğün tarihi için konuşacaklarmış kızın anne babası fındık için Karadeniz'de oluyormuş. Biz koskoca 3 ay evımızdeyken düğün olmuyor. Eşimin de tatili bıdaha ocakta az önce kaynanam aradı kocama emrıvakıler yapıyor gelecen oglum 12 ekım yapacaz dyor.eşim olmaz dese de ısrar ediyor Eşimle 1 eylulde malum 2. Evimize dönecegız malum okullar açılacak. Adamın izni yok devlet memuru emrıvakı yapıyor. Kaldı ki kızım 1e gidecek seneye düğün için önden gidip asla onu da okulundan edemem.. bizden beklediği performans şu Ben uyumadan mesela cumartesi sabah 6.00'da uyanıp o gün gidip ucakla kaldı ki düğün de yok sadece bir imza atacaklar yemek verilecek olay bu tekrar o gece beş buçuk yaşındaki kızımla uyumadan hiç uyumadan gece 3de yola koyulup sabah 6.30 uçağına binip 10'da 11.00'de Güneydoğu'da olmamı bekliyorlar Ben bile dayanamazken buna küçücük kızım nasıl dayansın eşime olmaz diyorum onlar anne baba ise sen de abisin madem annesine abasına saygı duyuyorlar sana da duyacaklar diyorum ocakta yapsınlar düğünü diyorum ben zaten gelmeyeceğim diyor Sen gelmezsen gelme kızımı alırım giderim diyor alamazsın dedımmasla gotüremezsın 1400 km öteye cok kötü kavga ettik kaynanam günlerdir mis gibi olan huzurumuzu dolaylı yoldan yne bozmayı basardı ona kalsa sız olmadan olmaz tabııkı diyordu ben abım olsa cekemem sıkntı bana gore ayarlatrm demıstım oysakı Ocak aynda sımdı ne olduysa delırıyor yenı dünürleri için. Yol masrafmızı cekecekmıs cok da onemlı degl benm ıcın uyku kafa yorgunlk onemlı 40 saat uyanık kalamam ben diyorum kavga edyoruz. Uzun oldu ama sizce ben mı abartyorm esıme gtme demiyorum asla kardeşidir gdecek ve biz şu anda bebek deneme asamasındayyz güzelce söylüyorum zaten hamileysem veya hamile kalırsam hamile halimde Sen de beni yalnız bırakamazsın diyorum gurbette takmışlar ılle de kocam gidecek uykusuz kalacak. Hıc dusunmuyorlar kızın anne babası önemli ıse abısı de önemli degıl mi. Ocakta yapsınlar onu gectım Kasım tatili var ona ble hayır dyorlar. Ana kuzususun ya dedm olmaz bukdr degerin yok demkki gözlerinde bana degıl onlara söz gecır dyorum asırı öfkelym
Doğru mu okudum,sen bir gün uykusuz kalma diye düğünü beş ay ertelesinler mi dedin?Allah'ım ne insanlar var şu dünyada.
Bir de haklı gibi detaylı detaylı saat saat anlatmışsınız.Allah eş ailesine sabır versin

Kendi anneniz nerede , kızınızı ona bırakıp eşinizle gidip dönebilirsiniz yorulmasını istemiyorsanız, yaşı da müsait iki gün kalabilir bence.

Merhaba hanımlar bundan yaklasık 7 ay önce eşimin ataması gereği güneydoğu Anadolu bölgesıne geldık kayınvalıdem ile evimiz altlı üstlü 7 yıllık evliyim 5.5 yaşında kızım var ben çalışmıyorum. Buraya gelmemz zaten mucize oldu anıden calısmadan kpss gırdı atandı esım Başta kabullenemediler buraya gelmemizi. Çok üzüldü kayınvalidem
Geldiğimiz gibi türlü sebeplerden tartışma çıkardı. Bu arada 3 yıldır kızı ile bir olup sürekli benle çatışıyorlar onca şeylerine rağmen affettim. eşim her daim yanımda oldu hiçbir zaman ondan annesine mesafe beklemedım kızımı da esirgemedim. Öğretmen olduğu için eşim bütün tatillerde gittik. Evim batıda
Evimizi bozmadık. Kiraya da vermedik gidince kayınvalıdemle oturmamak için. Yazın 3ay tatilimiz var çünkü. Arabamızla değil uçakla gidiyoruz eve kışın mecbur Sürekli aktarma oluyor sabahın 6sında uyanıyoruz. Dönüşte de uçak sabah 6 30 tek sefer var bu şehre oyuzden evımızden İstanbul'a Sabiha gökcene gitmek ıcın gece yarısı 3de uyanıyoruz. İşkence gibi bazen kendim eşimden önce kızımla gidiyordum. Uçak yolculuğunu sevmiyorum iki gün iptalim uykusuzluğu sevmiyorum asıl konuya gelecek olursak kaynımın sevgilisi var nişan yapacaklar biz gidince yarın da düğün tarihi için konuşacaklarmış kızın anne babası fındık için Karadeniz'de oluyormuş. Biz koskoca 3 ay evımızdeyken düğün olmuyor. Eşimin de tatili bıdaha ocakta az önce kaynanam aradı kocama emrıvakıler yapıyor gelecen oglum 12 ekım yapacaz dyor.eşim olmaz dese de ısrar ediyor Eşimle 1 eylulde malum 2. Evimize dönecegız malum okullar açılacak. Adamın izni yok devlet memuru emrıvakı yapıyor. Kaldı ki kızım 1e gidecek seneye düğün için önden gidip asla onu da okulundan edemem.. bizden beklediği performans şu Ben uyumadan mesela cumartesi sabah 6.00'da uyanıp o gün gidip ucakla kaldı ki düğün de yok sadece bir imza atacaklar yemek verilecek olay bu tekrar o gece beş buçuk yaşındaki kızımla uyumadan hiç uyumadan gece 3de yola koyulup sabah 6.30 uçağına binip 10'da 11.00'de Güneydoğu'da olmamı bekliyorlar Ben bile dayanamazken buna küçücük kızım nasıl dayansın eşime olmaz diyorum onlar anne baba ise sen de abisin madem annesine abasına saygı duyuyorlar sana da duyacaklar diyorum ocakta yapsınlar düğünü diyorum ben zaten gelmeyeceğim diyor Sen gelmezsen gelme kızımı alırım giderim diyor alamazsın dedımmasla gotüremezsın 1400 km öteye cok kötü kavga ettik kaynanam günlerdir mis gibi olan huzurumuzu dolaylı yoldan yne bozmayı basardı ona kalsa sız olmadan olmaz tabııkı diyordu ben abım olsa cekemem sıkntı bana gore ayarlatrm demıstım oysakı Ocak aynda sımdı ne olduysa delırıyor yenı dünürleri için. Yol masrafmızı cekecekmıs cok da onemlı degl benm ıcın uyku kafa yorgunlk onemlı 40 saat uyanık kalamam ben diyorum kavga edyoruz. Uzun oldu ama sizce ben mı abartyorm esıme gtme demiyorum asla kardeşidir gdecek ve biz şu anda bebek deneme asamasındayyz güzelce söylüyorum zaten hamileysem veya hamile kalırsam hamile halimde Sen de beni yalnız bırakamazsın diyorum gurbette takmışlar ılle de kocam gidecek uykusuz kalacak. Hıc dusunmuyorlar kızın anne babası önemli ıse abısı de önemli degıl mi. Ocakta yapsınlar onu gectım Kasım tatili var ona ble hayır dyorlar. Ana kuzususun ya dedm olmaz bukdr degerin yok demkki gözlerinde bana degıl onlara söz gecır dyorum asırı öfkelym
Çok karışık yazmışsınız 🙄

Eltim bana uykusuzluğa dayanamam düğünü ocakta yap dese sen gelme derim bidaha da görüşmem. Size göre tarih ayarlamak ne demek ? Kimsenin kafa tutmaya hakkı yok. Kızınız bebek değil her ortama uyumda sağlar her yerde uykuya da dalar. Okula da gitmesin 1 hafta ne olur dünyanın sonu mu ? Çok abartmissiniz ayıp valla

Konu sahibine iletelim 40 saate anca biter

Eklentiler

• IMG_2106.jpeg
    IMG_2106.jpeg
    47,3 KB · Görüntüleme: 46
Ben 1 gecelik kalmadan cocugumu suruklemez kocamla bırakırdım. Mevzu burada annelik duygum kendımı de gectım cocuguma bu yorgunlugu yaşatacak bırı değilim dalga geçenler de bu şekilde sınanırsa anlarlar

Shshhs
Bir de bayıl
Piremses karısı uykusuz kalmasın diye kardeşinin nikahına gitmeyecek abimin yüzüne tükürürdüm

İnsanlar düğünlerini onun taz tatiline bunun kış tatiline ötekinin kayak tatiline berikinin falan tatiline göre ayarlayacak olsalar evlenemezler. Siz de bi zahmet biraz şartlarınızı zorlayıverin. Sizin düğününüzde kimler şartlarını zorlayıp katıldı biliyor musunuz. Bilemezsiniz çünkü siz onu düşünmekle meşgul olamazsınız o dönem. Henüz olmayan hamilelik üzerinden de triplere girmeniz ayrı olay zaten.

Ne uykuymuş arkadaş
40 yılda bir olacak birşeyin ne tantana yaptınız
Gerekirse okuldan 2 gün izin alın, merak etmeyin 1. sınıf henüz bütün eğitim hayatını etkilemez 2 gün okula gitmezse
Siz uykusuz kalamam bla bla derseniz eşiniz çocuğu alır gider, ne demek yollamam. Sizin kadar onunda çocuğu, kendi kardeşinizin düğünü olsa kutuplarda da olsa, gerekirse 5 gün yol çeker gene giderdiniz. Hepsini geçtim bukadar uykuya düşkün birisi ikinci çocuk için neden uğraşir ki?

Ay 40 saat uykusuz falan abartmasaniz mi?Duyan da okyanus aşacaksınız sanır.Uçakta uyuyuverir.Millet o yolları küçük bebekle gidiyor.Biraz uyumlu olmayı deneyin
40 saat TR içi seyahat nasıl oluyor ve nasıl okadar uykusuz kalıyor ayrıca hiç anlamadım. İşim gereği sık sık Amerika, çin vb yerlere gidiyorum 12-13 saatlik uçuşda bile en az 8 saat uyuyor gittiğim yere dinlenmiş iniyorum. Alttarafı TR nin bir ucundan diğerine uçacak yani ne abartmış

Uyku değil mevzu mentalite. Kücücük cocugumu sürükleyecek kadar gaddar değilim enson gidişimizde uçak yüzünden migrenm tuttu o gece hastanedeydım
İnanın yaşamayana konusmak cok kolay koca 3 ay orda olmasam sorun yok derdim ama dönunce 25 gun snra yapması komedı
Uçakla yolculuk 40 saat sürmüyor .Bende doğudan batiya gidiyorum rahat bir şekilde .
2 saat sürüyor en fazla yolculuk .
Direk uçuş alın aktarmasız .
1 saat öncesinde hava alanında olun yeter.
Havaalanı ne kadar uzakta size bilemicem tabi.
Cok kısa sürede git gel yapmak istemiyorsanız siz memleketimizde kalın 1-2 gün daha eşiniz dönsün siz arkadan dönersiniz .

Bence kesinlikle haklısınız. Adam zaten memur. Nasıl izin alacak. Buraya yorum yapanların çocuklarının öğretmenleri, kardeşinin nikahı var diye izin alsa o zaman görürdük linçleri. Öğretmeni bi asmadıkları kalırdı.
Konu sahibi bence haklısınız. Küçücük çocuk var, hamilelik ihtimali var bir de problem tamamen uykusuzluk olamaz böyle bir durumda. Kadın uçakta mışıl mışıl uyuyup, inince abiyesini çekip alkışlayıp tekrar uçağa binip mışıl mışıl uyuyacak mı zannediliyor. Yanında zaten küçük çocuk var başlı başına yorgunluk sebebi.
Düğün tarihini erteleyemiyorlarsa, sizden de katılım beklemesinler. Biz düğün yaparken en yakınlarımızın durumlarına göre tarih ayarladık. Etrafımda tanıdığım bir çok insan da aynı şeyi yapıyor. Sonuçta yurtdışında olan var, uzakta yaşayan var, iş durumundan gelemeyecek olan var vs vs.
Özel günler en yakınlarla güzeldir. Abi de en yakın değil mi ?
Cenaze, hastalık vs olsa yorum yapanlara katılacağım ama sonuçta tarihi ayarlanabilir bir durumdan bahsediyoruz. Konu sahibinin yerinde olsam asla gitmezdim, çocuğumu da yollamazdım. Kendileri karar vermişler, kendi kendilerine yapsınlar düğünlerini 🤷🏼‍♀️

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X