Eşime ve kaynanama çok öfkeliyim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben ve eşim 1.5 yaşındaki kızımızla sabah çok erken saatte uçağa bindik. İndiğimiz yerde taksiyle nikah dairesinin o civara gittik. Orada cafede oturduk, yemek yedik. nikah saatinde katıldık sonra tebrik ettik sonuna kadar kaldık. Dönüş tek sefer vardı 22.00 da uçağa bindik ve döndük. Eve vardığımızda saat 1 e geliyordu. Bu sürekli olacak bir şey değil . Sevdiğimiz arkadaşımız için o gün bu fedakarlığı yaptık. 5.5 yaş çok daha rahat uyum sağlar
Bizim ucagımız sbah 6.30da tekrar ılcelere dönus aktarma ile doguya 34 saat bu cok zor 20gun ıcın bızım adımıza rıcada bulunmamalarına evet eşim bile ofkelı

İstanbul dan gidiyorum diyorsunuz aktarmasız uçuş yok mu bir de gece uçak yok mu cuma gününden gidip orada 2 gün uyuyup pazar sabahı dönseniz mesela? Evlilik biraz orta yolu bulmaktır, bir de sonuçta kardeşi gitmek istemekte haklı. Kuzen falan deseniz size hak veririm de kardeşi diyorsunuz. Ben sizin yerinizde olsam giderdim eşi zor durumda bırakan onlar değil, siz gibi oluyorsunuz böyle yaparak.
Tam tersi sizin düğününüz pardon sizin deyiminizle nikahınız olsa alt tarafi bir imza atıkacak deyip karşı taraf biz 40 saat yol cekemeyiz gelmiyoruz dese ona ne derdiniz?
Masraflari ödemeye hazirlarsa ilçeye gitmeyin cuma akşamından gidip araba kiralayıp daha merkezi bir yerde otelde kalın hatta otelin havuzu falan da olursa akşam belki girersiniz çocuğunuza da değişiklik olur, pazar günü de dönersiniz sabahtan. Masraflı olacaktır ama onlar karşılarız demişler nasilsa.

O kadar karışık yazmışsınız ki anlamak bir mucize. Neyse üstün çabalarım sonucunda kim nerede oturuyor, kimin işi nerede falan anladım.

Kardeşinin nikahına gitmek ister tabii ki. Siz de bir gün kızınızı okula yollamayın çok da sorun değil bu. 1 gün uyursunuz ertesi gün dönersiniz. Ya da belki sabihada değil de İstanbul Havalimanında alternatif başka saatler mevcuttur. Eşinizin dönmesi zorunluysa döner siz kızınızla bir gün dinlenirsiniz sonrasında en uygun havalimanına birisi sizi bırakır.

Öncelikle karsı tarafın fındığı bekleme sebebi paradır. Sonuçta onlarda düğün yapacak ve para lazım. Siz biraz abartıyorsunuz gibi geldi bana. Kızınız akşam erken yatarsa uyandırmadan da arabaya alsanız en azından 5 e kadar uyumuş olur arada ki araba yolculugu mesafesinde uyuyabilir. Öğretmenlerde hiç izin hakkı yok mu bilmiyorum ama eşiniz 1-2 gün izin alamaz mı ? Ben olsam kardeşimin nikahına gitmek isterdim, sonuçta çalışmıyorsunuz dönüşte bir kaç gün dinlenirsiniz.

Merhaba hanımlar bundan yaklasık 7 ay önce eşimin ataması gereği güneydoğu Anadolu bölgesıne geldık kayınvalıdem ile evimiz altlı üstlü 7 yıllık evliyim 5.5 yaşında kızım var ben çalışmıyorum. Buraya gelmemz zaten mucize oldu anıden calısmadan kpss gırdı atandı esım Başta kabullenemediler buraya gelmemizi. Çok üzüldü kayınvalidem
Geldiğimiz gibi türlü sebeplerden tartışma çıkardı. Bu arada 3 yıldır kızı ile bir olup sürekli benle çatışıyorlar onca şeylerine rağmen affettim. eşim her daim yanımda oldu hiçbir zaman ondan annesine mesafe beklemedım kızımı da esirgemedim. Öğretmen olduğu için eşim bütün tatillerde gittik. Evim batıda
Evimizi bozmadık. Kiraya da vermedik gidince kayınvalıdemle oturmamak için. Yazın 3ay tatilimiz var çünkü. Arabamızla değil uçakla gidiyoruz eve kışın mecbur Sürekli aktarma oluyor sabahın 6sında uyanıyoruz. Dönüşte de uçak sabah 6 30 tek sefer var bu şehre oyuzden evımızden İstanbul'a Sabiha gökcene gitmek ıcın gece yarısı 3de uyanıyoruz. İşkence gibi bazen kendim eşimden önce kızımla gidiyordum. Uçak yolculuğunu sevmiyorum iki gün iptalim uykusuzluğu sevmiyorum asıl konuya gelecek olursak kaynımın sevgilisi var nişan yapacaklar biz gidince yarın da düğün tarihi için konuşacaklarmış kızın anne babası fındık için Karadeniz'de oluyormuş. Biz koskoca 3 ay evımızdeyken düğün olmuyor. Eşimin de tatili bıdaha ocakta az önce kaynanam aradı kocama emrıvakıler yapıyor gelecen oglum 12 ekım yapacaz dyor.eşim olmaz dese de ısrar ediyor Eşimle 1 eylulde malum 2. Evimize dönecegız malum okullar açılacak. Adamın izni yok devlet memuru emrıvakı yapıyor. Kaldı ki kızım 1e gidecek seneye düğün için önden gidip asla onu da okulundan edemem.. bizden beklediği performans şu Ben uyumadan mesela cumartesi sabah 6.00'da uyanıp o gün gidip ucakla kaldı ki düğün de yok sadece bir imza atacaklar yemek verilecek olay bu tekrar o gece beş buçuk yaşındaki kızımla uyumadan hiç uyumadan gece 3de yola koyulup sabah 6.30 uçağına binip 10'da 11.00'de Güneydoğu'da olmamı bekliyorlar Ben bile dayanamazken buna küçücük kızım nasıl dayansın eşime olmaz diyorum onlar anne baba ise sen de abisin madem annesine abasına saygı duyuyorlar sana da duyacaklar diyorum ocakta yapsınlar düğünü diyorum ben zaten gelmeyeceğim diyor Sen gelmezsen gelme kızımı alırım giderim diyor alamazsın dedımmasla gotüremezsın 1400 km öteye cok kötü kavga ettik kaynanam günlerdir mis gibi olan huzurumuzu dolaylı yoldan yne bozmayı basardı ona kalsa sız olmadan olmaz tabııkı diyordu ben abım olsa cekemem sıkntı bana gore ayarlatrm demıstım oysakı Ocak aynda sımdı ne olduysa delırıyor yenı dünürleri için. Yol masrafmızı cekecekmıs cok da onemlı degl benm ıcın uyku kafa yorgunlk onemlı 40 saat uyanık kalamam ben diyorum kavga edyoruz. Uzun oldu ama sizce ben mı abartyorm esıme gtme demiyorum asla kardeşidir gdecek ve biz şu anda bebek deneme asamasındayyz güzelce söylüyorum zaten hamileysem veya hamile kalırsam hamile halimde Sen de beni yalnız bırakamazsın diyorum gurbette takmışlar ılle de kocam gidecek uykusuz kalacak. Hıc dusunmuyorlar kızın anne babası önemli ıse abısı de önemli degıl mi. Ocakta yapsınlar onu gectım Kasım tatili var ona ble hayır dyorlar. Ana kuzususun ya dedm olmaz bukdr degerin yok demkki gözlerinde bana degıl onlara söz gecır dyorum asırı öfkelym
Anlamadığım sürekli 40 saat deyip duruyorsunuz uçakla 40 saat mi sürüyor siz gezegen mi değiştiriyorsunuz ? Ayrıca çok abartıyorsunuz çağırmasalar da ay beni çağırmadılar diyeceksini
Merhaba hanımlar bundan yaklasık 7 ay önce eşimin ataması gereği güneydoğu Anadolu bölgesıne geldık kayınvalıdem ile evimiz altlı üstlü 7 yıllık evliyim 5.5 yaşında kızım var ben çalışmıyorum. Buraya gelmemz zaten mucize oldu anıden calısmadan kpss gırdı atandı esım Başta kabullenemediler buraya gelmemizi. Çok üzüldü kayınvalidem
Geldiğimiz gibi türlü sebeplerden tartışma çıkardı. Bu arada 3 yıldır kızı ile bir olup sürekli benle çatışıyorlar onca şeylerine rağmen affettim. eşim her daim yanımda oldu hiçbir zaman ondan annesine mesafe beklemedım kızımı da esirgemedim. Öğretmen olduğu için eşim bütün tatillerde gittik. Evim batıda
Evimizi bozmadık. Kiraya da vermedik gidince kayınvalıdemle oturmamak için. Yazın 3ay tatilimiz var çünkü. Arabamızla değil uçakla gidiyoruz eve kışın mecbur Sürekli aktarma oluyor sabahın 6sında uyanıyoruz. Dönüşte de uçak sabah 6 30 tek sefer var bu şehre oyuzden evımızden İstanbul'a Sabiha gökcene gitmek ıcın gece yarısı 3de uyanıyoruz. İşkence gibi bazen kendim eşimden önce kızımla gidiyordum. Uçak yolculuğunu sevmiyorum iki gün iptalim uykusuzluğu sevmiyorum asıl konuya gelecek olursak kaynımın sevgilisi var nişan yapacaklar biz gidince yarın da düğün tarihi için konuşacaklarmış kızın anne babası fındık için Karadeniz'de oluyormuş. Biz koskoca 3 ay evımızdeyken düğün olmuyor. Eşimin de tatili bıdaha ocakta az önce kaynanam aradı kocama emrıvakıler yapıyor gelecen oglum 12 ekım yapacaz dyor.eşim olmaz dese de ısrar ediyor Eşimle 1 eylulde malum 2. Evimize dönecegız malum okullar açılacak. Adamın izni yok devlet memuru emrıvakı yapıyor. Kaldı ki kızım 1e gidecek seneye düğün için önden gidip asla onu da okulundan edemem.. bizden beklediği performans şu Ben uyumadan mesela cumartesi sabah 6.00'da uyanıp o gün gidip ucakla kaldı ki düğün de yok sadece bir imza atacaklar yemek verilecek olay bu tekrar o gece beş buçuk yaşındaki kızımla uyumadan hiç uyumadan gece 3de yola koyulup sabah 6.30 uçağına binip 10'da 11.00'de Güneydoğu'da olmamı bekliyorlar Ben bile dayanamazken buna küçücük kızım nasıl dayansın eşime olmaz diyorum onlar anne baba ise sen de abisin madem annesine abasına saygı duyuyorlar sana da duyacaklar diyorum ocakta yapsınlar düğünü diyorum ben zaten gelmeyeceğim diyor Sen gelmezsen gelme kızımı alırım giderim diyor alamazsın dedımmasla gotüremezsın 1400 km öteye cok kötü kavga ettik kaynanam günlerdir mis gibi olan huzurumuzu dolaylı yoldan yne bozmayı basardı ona kalsa sız olmadan olmaz tabııkı diyordu ben abım olsa cekemem sıkntı bana gore ayarlatrm demıstım oysakı Ocak aynda sımdı ne olduysa delırıyor yenı dünürleri için. Yol masrafmızı cekecekmıs cok da onemlı degl benm ıcın uyku kafa yorgunlk onemlı 40 saat uyanık kalamam ben diyorum kavga edyoruz. Uzun oldu ama sizce ben mı abartyorm esıme gtme demiyorum asla kardeşidir gdecek ve biz şu anda bebek deneme asamasındayyz güzelce söylüyorum zaten hamileysem veya hamile kalırsam hamile halimde Sen de beni yalnız bırakamazsın diyorum gurbette takmışlar ılle de kocam gidecek uykusuz kalacak. Hıc dusunmuyorlar kızın anne babası önemli ıse abısı de önemli degıl mi. Ocakta yapsınlar onu gectım Kasım tatili var ona ble hayır dyorlar. Ana kuzususun ya dedm olmaz bukdr degerin yok demkki gözlerinde bana degıl onlara söz gecır dyorum asırı öfkelym
pardon ama 40 saat uykusuzluk deyip durmuşsunuz hayır bi işinizde yok ev hanımısınız çocuk 2 gün gitmeyiversin be olacak ayrıca siz gezegen mi değiştiriyorsunuz uçakla 40 saat diyorsunuz tuhaf gerçekten

Gerçekten cocugu olanlar beni anlar bence onlar yazsın biraz 5 yasında cocugu annesız 40saat uyutmadan gonderip gelmesını bekleyene helal olsun. Çok empatıden yoksun insan var suan ılgınc
Niye annesiz yolluyorsunuz ki? Siz zaten çalismiyormuşsunuz, iki gün uykusuz kalmamak için çocugu o hengameye annesiz yollamak tuhaf değil mi? Çocuk da yolda uyur, düğünde uyur, kucakta uyur ...uyur yani iki günde bişey olmaz, hepimiz büyüttük...

Bizim ucagımız sbah 6.30da tekrar ılcelere dönus aktarma ile doguya 34 saat bu cok zor 20gun ıcın bızım adımıza rıcada bulunmamalarına evet eşim bile ofkelı
Ya bu nasıl olabilir İstanbul'dan Avustralya 26 saat sürüyor. Doğuya 1.5 bilemediniz 2 saate gidiyor uçak, yüzölçümü olarak en büyük Doğu ili Erzurum'muş biz Erzurum'da 1 saatte kaynımın eve gittik, hadi çolukla çocukla uzasa 2, sizi mi kırıcam 3 saat. Nasıl 34 saat sürebilir Türkiye içi bi yer?

Asla gitmem. Sebepsiz sacma sapan bir güne tarih alirlarsa gelemeyen olabilir. Bunu düşünmeleri gerekli. Siz 6 yaşinda bir çocukla niye sefil olasiniz?!
Onca tatil dururken niçin o günü belirlemişler?
E dugunde var 500 kişi, herkesin musaitligine uyan bı gün aranirsa o düğün mahşere kalır, bu yüzden gelinle damat değil, konukların kendini ayarlamasi gerekir. Ayrıca haftaici filan değil, haftasonu seçilmiş, uçakla maximum 6 saat sürer ...at arabasıyla gidilmeyecekse illa 3 aylık tatil döneminde yapılsın diye tutturmak saçma değil mi?

Ay benim uykum çok kıymetli asla uykusuz kalacaksam böyle şeylere gitmem 😅 ama sonuçta orda eviniz de varmış, 2 gün kalıp dönülebilir o zaman uykusuzluk olmaz. Çocuk zaten 1.sinif yani birkaç gün gitmese bir şey olmaz.

E dugunde var 500 kişi, herkesin musaitligine uyan bı gün aranirsa o düğün mahşere kalır, bu yüzden gelinle damat değil, konukların kendini ayarlamasi gerekir. Ayrıca haftaici filan değil, haftasonu seçilmiş, uçakla maximum 6 saat sürer ...at arabasıyla gidilmeyecekse illa 3 aylık tatil döneminde yapılsın diye tutturmak saçma değil mi?

Biz farklı ayarladik.
Okul tatiline denk getirdik. Akrabaların çoğu yurtdişinda yaşadığı için Noel tatilini uygun gördük mesela.
En yakin ve bizim için en değerli insanlarin gelebilmesi bizim için önemliydi. Benim için iki hafta önce veya 4 hafta sonra olmasinin hiçbir farkı yoktu misafirlerimizi zora sokmak istemedik.
Tabiki 500 kişilik bir organizasyonda bir kac kişiye uymayabilir. Normal bir durum.

Aile içi yapilan bir nikah töreni için abinin (bence en yakin akraba sifati) 3 aylik tatiline denk getirilebilirdi.
Neden illaki tatilden 28 gün sonra olsun dediklerini anlamadim.

Konusahibi 40 saatlik yolculuk konusunda abartiyor orası kesin.

Yaz tatilimiz 2 AY. 3 değil 2

3 değil 2 ay
Sakin olun hocam😂.. Çocuklar için tatil 3 ay ya, konu sahibi çocugun okul durumunu da bahane ettiği için öğrenci tatilini kastettim zaten, siz de haklısınız şu aralar sınavlar filan, hava da sıcak, sinir yapmiş sizde biraz😅

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X