Kizimi uzmeden memeden nasil kesebilirim bu durumda?

Oğlum 3.5 yaşına kadar emdi . O kadar düşkündü ki kesin bırakamayacak diye düşünürdüm. Bir gün eşim meyve yerken portakal kabuğunu göğsüme sıktım oğlum ağzına aldı acı dedi emmedi . O akşam 1 defa daha aynu şeyi yaptım yine almadı acı dedi itekledi. Memede uyuyan çocuk halinin üzerinde oynarken uyuyakaldi ve o oldu daha bir daha istemedi emmek. Ben çok rahat atlattım şükür. Aşırı düşkün olan oğlumu tek seansta bıraktirdim. Siz bakmayın psikoloji falan diyenlere eskiden annelerimiz de bu şekilde kesmiş bizi . Kızımı da salça ile kesmiştim ama o 1 hafta zorlamıştı beni oda 4 yaşında bıraktı. Allah kolaylık versin.

Oyle zor biraktirdim ki 21 aylikken biraz uyuyayim diye 28 aylik hala uyumadim. Ayni seninki gibiydi ben de gece gunduz birden biraktirdim ondan midir bilmem Hala elleyerek uyuyor-du- onu da biraktirdim. Simdi birden biraktiracaksan meme yara olmus doktara gidelim dedim bant yapistirdim ve 3 gun surekli parklarda gezdik. Ben de bu surecte buz koydum memeye surekli. Geldi acti bakti meme kotu olmus dedi ama surekli parkta oldugumuzdan unuttu memede uyudugu icin evde salincakta uyuttum. Sonra oh rahat ettim derken 6ay boyunca elleyerek uyudu ilk ses cikarmadim sonra delirdim artik uykumdan uyandiriyor ve kendi de dalamiyordu memeleri gene bantladim bugunlerde unuttu sukur

18aylıktan büyük bebeklerde birden bıraktırmayı tavsiye ediyor Dr Sabiha paktuna keskin.

Ben de bu şekilde uyguladım. Emmeyi bıraktırmaya karar verdiğimde (22 ve15 aylık) , yavrularıma emmek istedikleri her kriz anında, sakin ve güven veren bir ses tonuyla aynen şöyle dedim "annecim biz artık emmiyoruz", "büyüdük"… "parklara gidiyoruz"… "ballı süt içiyoruz... elma yiyoruz... köfte yiyoruz... yumurta yiyoruz.... yoğurt yiyoruz...pasta yiyoruz... (artık sevdikleri her ne varsa)"

İlk iki gece çok ağlıyorlar ama limonlu/salçalı memeyi emerkenki gibi bir kaygı ile değil... Ya da annesine birşey olduğu korkusuyla değil...

Bir de bu dönemde bebeğe emmeyi hatırlatacak (örneğin dekolteli) kıyafetler giymemeye çalışmak da önemli.

Oğlum 19 aylık.bizde de durum anlattığıniz gibi.gogsumun birini emip diğerini oynuyor ama ne oynamak.mincikliyor tırmalıyor.elini çekmek mümkün değil.kararli bir şekilde kapatınca o mincikladigi göğsumu emmeye geçiyor.sonra aynı döngü diğer göğsü oynarak devam ediyor.
20 lik dişler bende de sorun...hatta lenf bezlerim bile sisti.boyun ultrasonu çekildi sebep disler...o kadar kaniksamisim ki dis ağrısını lenflerdeki şişmenin sebebi olabilecegi aklıma gelmedi
Emmeden uyuyamaz oğlum da çok zor..hele ki dış dönemlerinde.ama napalim canları sağolsun.
Tukeniyorum bazen.uzuluyorum sanki o bitik gergin hallerimde sevgimi hissetmeyecek diye korkuyorum öyle de çok seviyorum ki tarifi yok.

Siz kızınızı krese gönderin yarım gün kendinizden uzaklaştırın biraz.

Oyle zor biraktirdim ki 21 aylikken biraz uyuyayim diye 28 aylik hala uyumadim. Ayni seninki gibiydi ben de gece gunduz birden biraktirdim ondan midir bilmem Hala elleyerek uyuyor-du- onu da biraktirdim. Simdi birden biraktiracaksan meme yara olmus doktara gidelim dedim bant yapistirdim ve 3 gun surekli parklarda gezdik. Ben de bu surecte buz koydum memeye surekli. Geldi acti bakti meme kotu olmus dedi ama surekli parkta oldugumuzdan unuttu memede uyudugu icin evde salincakta uyuttum. Sonra oh rahat ettim derken 6ay boyunca elleyerek uyudu ilk ses cikarmadim sonra delirdim artik uykumdan uyandiriyor ve kendi de dalamiyordu memeleri gene bantladim bugunlerde unuttu sukur
Bizi de bekliyor zor günler demek hiç ekleyen bebek de zor .emip bırakmayan da

3.5 yaşında bir anda mı bıraktı hiç aradı mı zorluk yaşadınız mı? Benimki de suan 28 aylık emzirmeye devam ediyorum gittigi yere kadar diyorum ama bir yandan da korkmuyor değilim

Artık emme büyüdün dedim tamam dedi bıraktı. Bir dahada istemedi. Geceleri uyanırdı emmek için yanına yatıp emzirirdim belim tutulmuş uyanırdım sabahları. Gecede istemedi tekrardan su içmeye kalktı meme yerine ve zorlanmadan geri uyudu. En büyük artısı o oldu.
Bezide aynı şekilde bıraktık biz. 3 yaşına kadar hiç uğraşmadım. 3 yaşında bi gün artık tuvalete git büyüdün dedim ondan sonra bezi attı hiç kaza falanda yaşamadık. Bunların zamanının çocuktan çocuğa değiştiğini düşünüyorum. Zorlamamak en güzeli... Zamanı gelince bi şekilde oluyor zaten.

18aylıktan büyük bebeklerde birden bıraktırmayı tavsiye ediyor Dr Sabiha paktuna keskin.

Ben de bu şekilde uyguladım. Emmeyi bıraktırmaya karar verdiğimde (22 ve15 aylık) , yavrularıma emmek istedikleri her kriz anında, sakin ve güven veren bir ses tonuyla aynen şöyle dedim "annecim biz artık emmiyoruz", "büyüdük"… "parklara gidiyoruz"… "ballı süt içiyoruz... elma yiyoruz... köfte yiyoruz... yumurta yiyoruz.... yoğurt yiyoruz...pasta yiyoruz... (artık sevdikleri her ne varsa)"

İlk iki gece çok ağlıyorlar ama limonlu/salçalı memeyi emerkenki gibi bir kaygı ile değil... Ya da annesine birşey olduğu korkusuyla değil...

Bir de bu dönemde bebeğe emmeyi hatırlatacak (örneğin dekolteli) kıyafetler giymemeye çalışmak da önemli.

O doktorun önerilerini pek dikkate almayın derim.

Biberon verdin mi? Sana bağımlı olacağına ona bağımlı olsun
Ben 6 yaşına kadar her şeyi biberonla içtim elimden düşmezdi
Normalde tavsiye edeceğim bişey değil ama senin memeyi kurtarmak adına denenebilir bence

Oğlum 3.5 yaşına kadar emdi . O kadar düşkündü ki kesin bırakamayacak diye düşünürdüm. Bir gün eşim meyve yerken portakal kabuğunu göğsüme sıktım oğlum ağzına aldı acı dedi emmedi . O akşam 1 defa daha aynu şeyi yaptım yine almadı acı dedi itekledi. Memede uyuyan çocuk halinin üzerinde oynarken uyuyakaldi ve o oldu daha bir daha istemedi emmek. Ben çok rahat atlattım şükür. Aşırı düşkün olan oğlumu tek seansta bıraktirdim. Siz bakmayın psikoloji falan diyenlere eskiden annelerimiz de bu şekilde kesmiş bizi . Kızımı da salça ile kesmiştim ama o 1 hafta zorlamıştı beni oda 4 yaşında bıraktı. Allah kolaylık versin.
Salca yada portakal denemeseniz daha da devam ediceklermis. Iyi dayanmissiniz gene yani hani 12 15aylikken boyle kesenler de oluyo ama. Insan sklyo bi yere kadar amaaan yeteer oluyor.. haklisiniz eskiler de boyle kesti. Hani yeni nesil bizden beter iyice tuhaf bi nesil oldular. Psikoloji guven duygusu derken iyice zaptedilemez bebeler cikti ortaya heralde..

Benimki hastalandiginda memeden tiksinmisti. Acip emmek iatiyor agzina almadan daha ögurerek uzaklasiyordu. Sonra geri gelip acti oyuncaklarina meme yedirdi elledi sıktı sut cikartmaya ugrasti falan.. sonra kapattj gittydi. Ben oyle devam eder biter saniyordum sonradan canavar oldu iyilesince..

Biberon verdin mi? Sana bağımlı olacağına ona bağımlı olsun
Ben 6 yaşına kadar her şeyi biberonla içtim elimden düşmezdi
Normalde tavsiye edeceğim bişey değil ama senin memeyi kurtarmak adına denenebilir bence
Biberon yada emzik.. dogdugu gunden beri reddetti hic istemedi ben de baktim olmuyor artik 6.aydan sonra zorlamadim artik emzik almaz heralde dedim.. biberon da istemedgi icin bardakla icmeye alisti. Once fincan sonra bardak iste.. Belki smdi degisik gelebilir ve biberonu isteyebilir ama. Su an sunabilirim ..

Artık emme büyüdün dedim tamam dedi bıraktı. Bir dahada istemedi. Geceleri uyanırdı emmek için yanına yatıp emzirirdim belim tutulmuş uyanırdım sabahları. Gecede istemedi tekrardan su içmeye kalktı meme yerine ve zorlanmadan geri uyudu. En büyük artısı o oldu.
Bezide aynı şekilde bıraktık biz. 3 yaşına kadar hiç uğraşmadım. 3 yaşında bi gün artık tuvalete git büyüdün dedim ondan sonra bezi attı hiç kaza falanda yaşamadık. Bunların zamanının çocuktan çocuğa değiştiğini düşünüyorum. Zorlamamak en güzeli... Zamanı gelince bi şekilde oluyor zaten.
Ya bi dk ama, hemen tamam demis cok sasirdim masallah. :O
Emme diyince buyudun vs vs siralayinca benimki HIGGHHGGG diye bi atiyo kendini. Sonra kalkip mememe dogru el atiyo gene delirme sesi yapiyo pat gene arkaya atiyo kendni. Komik oluyo bi de ama yazik aciyorum aman al tamam tamam ye gel diyorum..
Bez meselesinde de bi ara istekliydi sanki bezini ckartio geziyordu ve giyinmek asla istemyordu. O ara bunu unutmadan gittim renkli falan sevecegi kulotlar aldim gel bunlari giy artik cisini de soyle dedim. Cocuk cisini tutth yapmadi hic. Wc den de korktu oturmak istemedi (klozet seysi almistim bebekler icin olan kapaklardan) .. Ben de zorlamadim tekrsr bez tsktim..

Krese baslayinca birakti benimki. Bahsettiginiz aylarda anneye daha yakin olmak istiyorlar ondan bu meme manyakligi.
Esim issiz kaldigindan aha gitti 12saatlik baska bi yere... ben de muhendisim guya ama calismiyorum. Calisamiyorum ki . Kizim firsat vermedi. Az daha buyusun krese veriyim dedim is buluyum diye dusundum ama. .. Kizim bana iyice duskun oldu. Ayrica hani, is de buldum mu yooo is de yok ki hic :KK43:
Krese baslasa aslinda ben de daha rahat atilirim is bakinmaya ..onda da cekincelerim var. Bezi birakmadi mesela. Bi de cok sevecen diger cocuklara sarilmak icin kosar falan vurmak etmek bilmez. Alisir mi acaba kalabalikta hareket edebilmeye..

Nar ekşisi sürmüştüm ben, kızıma meme ucunu göstermeden verdim memeyi, aldı tadıni alınca kaçtı, biraz mizmizlandi sonra unuttu, gel meme dedim koştu geldi yine aynı tat :KK53: 3 4 sefer bu tadi alıp kaçtı sonra zorlasam da yanıma meme icin gelmedi .Sadece orada nar ekşisi görmeden ağzına alıp tiksindi yani göğsümde nar ekşisini görerek ağzına almadi görse ağzına almaz ve tiksinmezdi.

En önemlisi kararlı olmak, gece önemli orada pes etmemek lazım .

bende görünmediği için sürekli limon suyunu sürüyodum görünürde bişe yok bi emiyo ekşi. iki üç denedi sonra kendi istemedi. tam 24 ayının doğduğu gün hatta tam olarak doğum gününde kesmiştim memeden oğlumu..

X