Kedimden Bıktım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kovalamaniz, bagirmaniz, su atmanız kedinizi korkutuyor. Daha hırçın, daha yaramaz, daha ilgi arsizi yapıyor. Tavırlarınızda sorun var. O bir kedi yani egitilmez ki.. bu hareketlerden ne anlar. Sadece korkar. Benim kedim de çok yaramaz. Özellikle 1 sene öncesine kadar bir bardak çay icemezdik her şeyi devirirdi. Büyüdükçe gecti ama merakı ve oyun severligi elbette bitmedi. Benimki de çekmece açıyor. Kapı tirmaliyor. Dediğim gibi kedi bu yani.. lütfen kedinizi hircinlastirmayin.

Hem bebekli hem kedili biri olarak diyeceklerim😅 kedilerin çoğu 3 gibi deliriyorlar. Özellikle gündüz yeterince ilgilenen olmadıysa.
Bugün gece uyanmış bebeğimi tam uyumuştum ki kaldırdı çocuğu. Kapının önünde miyavlaya miyavlaya. Yattığımız odada yatıyordu bebekten önce ama çocuğun üzerine çıktığı için kapattık. Ama benim kedim insan sever.
Eskiden de mi böyleydi yoksa hayatınızda bir değişiklik mi oldu? Bazen değişiklikler böyle hareketlendirebiliyor.
Veteriner hekimle bi görüşün bazı maltların içeriğinde sakinleştirici özellik oluyor diye biliyorum.
Öbür taraftan 3 saatlik uykuyla işe gidiyorum bebek olunca. Ne yapalım kendide evlattır deyip beş saate razı olacaksınız :)
Maltı ilk kez duydum. Veteriner hiperaktivite tanısı koydu. Çoğu kişi dislike atmış konuya neden bilmem ama ilgi alaka her şey var. Dediğiniz gibi evlat olarak görüyoruz. Annem az önce çizgi film bile açmış ona izlesin seviyor diye. Korkuyorum bir gün çok sinirlenip zarar verecegim diye. Sizin de işiniz çok zor ya su gibi geçer inşallah bu günler 🙏🏻

Kovalamaniz, bagirmaniz, su atmanız kedinizi korkutuyor. Daha hırçın, daha yaramaz, daha ilgi arsizi yapıyor. Tavırlarınızda sorun var. O bir kedi yani egitilmez ki.. bu hareketlerden ne anlar. Sadece korkar. Benim kedim de çok yaramaz. Özellikle 1 sene öncesine kadar bir bardak çay icemezdik her şeyi devirirdi. Büyüdükçe gecti ama merakı ve oyun severligi elbette bitmedi. Benimki de çekmece açıyor. Kapı tirmaliyor. Dediğim gibi kedi bu yani.. lütfen kedinizi hircinlastirmayin.
O anlık uyumak istiyoruz hepimiz o yüzden sert tepki veriyoruz. O saatte kalkıp onunla oynayıp enerjisini atmamız mümkün değil. Bizimki 2 buçuk yaşında artık değişmez. Napacagimizi şaşırdık

Uzun zamandır hesabım deaktifti ve sadece okuyordum ama konunuz tüm cinlerimi tepeme topladı ve sırf size yazmak için yeniden hesabımı aktif hale getirdim. Size laflar hazırladım hazırsınızdır inşallah.

Öncelikle karşınızdaki bir kedi, insan değil yani düşünen, planlı hareket eden bir varlık değil. Hayvancağıza nasıl kinlenmişseniz etmediğiniz hakaret, beddua kalmamış. Bence acilen sevilebileceği ve onun bir kedi olduğu, eğitilemeyeceği ve süs bebeği olmadığını bilen bir aileye sahiplendirin kurtulsun çocuk.

Kedigiller gece avlanan canlılardır, gündüz enerjilerini toplamak için uyur ve gece avlanırlar, aktif olmalarının nedeni de budur. Bizim evimizdeki minikler de o familyadan ve ne kadar evcilleşseler de içlerinde o avcılık dürtüsü kalıyor. Benim dört kedim var, yedi senedir onlarlayım ve evet 04:30-05:00 arası uyanıyorlar. Benim uykum da tüy kadar hafif ve ben de uyanıyorum, uykum da bölünüyor ama kedi bu doğası bu sizin anlamadığınız biçimde. Ama ben kedilerimi sahiplenirken tüm bu gerçekleri bilerek sahiplendim bu nedenle sizin gibi delirmiyorum. Amma dramatize etmişsiniz ayrıca ağlamak, hayatın mahvolması falan. Gerçekten kedi gibi güzel ve mümmel bir hayvan sizin hayatınızı bu kadar karartabiliyorsa sorun sizde demektir.

Ayrıca hayvan sevilmediğinin de bilincinde muhtemelen ve enerjisini atmıyor, sizden gerekli ilgiyi göremiyor ve hırçınlaşıyor.

Vallahi çok sinirlendim yazık kediciğe ya bela okumalar, su atmalar falan of. Yahu instagramda kedisinin 03:00’de tepesinde zıpladığının parodisini yapan binlerce hesap var, yani bu size özel değil dünyadaki tüm kedilerin doğası böyle. Ama siz kedi insanı değilsiniz ve inşallah çocuğu sokağa atmanın yolunu da yapmıyorsunuz bu şekilde.

Maltı ilk kez duydum. Veteriner hiperaktivite tanısı koydu. Çoğu kişi dislike atmış konuya neden bilmem ama ilgi alaka her şey var. Dediğiniz gibi evlat olarak görüyoruz. Annem az önce çizgi film bile açmış ona izlesin seviyor diye. Korkuyorum bir gün çok sinirlenip zarar verecegim diye. Sizin de işiniz çok zor ya su gibi geçer inşallah bu günler 🙏🏻

Hanımefendi iyi misiniz? Çok sinirlenip zarar vermek ne demek? Siz o kediyi sahiplendirin en iyisi, hayati tehlikesi olacak sizinle belli. Böyle evlat gibi sevmek olmaz olsun ayrıca.

Herkes kedi insanı olamaz, siz değilmişsiniz. Kediye su atmak kovalamak falan aman aman. Sahiplendirin bence ikiniz de rahat edin
Kedi insanı olmadığımı üç paragraftan mi anladınız ? Onun dışında 2 kedi daha bakıyorum. Herhalde ben aylık 1500 liralık yemek yemiyorumdur ama onlara en iyisini alıyorum öğrenci halimle. Tatile bile gitmiyoruz ki paramız yok ama olsa da gitmeyecegiz sırf onları yalniz bırakmamak icin. Gece vardiyasinda çalışın bakalım her sabah 5'te kediniz eşyaları devirsin, aşağıdakiler şikayet etsin siz napiyorsunuz. Su atmaktan bahsettiğim hayvanı yıkamak değil bu arada elimde kalanı silkeliyorum.

Hanımefendi iyi misiniz? Çok sinirlenip zarar vermek ne demek? Siz o kediyi sahiplendirin en iyisi, hayati tehlikesi olacak sizinle belli. Böyle evlat gibi sevmek olmaz olsun ayrıca.
Ay şimdi herkes yanlış anlayacak. Düzenliyorum yorumu. Apartmandaki fare bile oldurulmesin diye oy veren biriyim. Kendilerime zarar vermem mümkün değil.

herkes yüklenmiş kıza ama şunu gözden kaçırmayın uykusuzluk (eğer uzun süren sistematik bir şekilde devam eden bir uykusuzluk hali var ise) insanı gerçekten canavara dönüştürebilir. normal tepkileri veremez insan. bence bu kedi bahçeli bir evde yaşamak istiyor. (istediği zaman içeri, istediği zaman dışarı çıkabileceği şekilde) her kedi ev hayatına uygun değildir. kediler çoğunlukla gece aktif canlılardır. bütün gün uyuyordur muhtemelen. gece de avcılık içgüdüleri ile harekete geçiyordur.

Kediye atarım diye gece su mu tutuyorsunuz yanınızda?
Kediler kindar hayvanlardır siz ona boyle kötü davrandikca o da intikam aliyor. Bazen geceyarısı kedim yorganın içine girmek istiyor. Yarı uyur bir elimle açıyorum, dönüyor dönüyor girmiyor da,elim havada... Yorulunca kovuyorum ben de, 'girmezsen git be!' diye ,atıyorum yataktan.
Bunu bile unutmuyor. Ben onu kızıp yataktan attiysam dakkalar sonra bir şey olmamış gibi geliyor, kokluyor,sokuluyor, sonra yatağa girsin diye yorganı kaldirdigimda yakaladığı elime diş atıp koşa koşa kaçıyor 😂😂 öyle rahatlıyor. Ya da teeeee 6 sene once bir akraba evde kediyi görünce çığlık atmış, banyoda dolap altna saklanmış bizimki. Orada da dolap altındaki giderin kapağı yokmuş,ayağı sıkışmış falan, zar zor kurtarmislar,çok korkmus. Bak üstünden 6 sene geçti, hala o bagiran adam ne zaman gelse psikolojisi bozuluyor adam uzun kaldıysa pis kumunda uyuyor:KK43:(
Yani sizin kedinin deccalligi bence tamamen sizden kaynakli.
Kedilere fısıldayan adamı falan izleyin,belki işe yarar bir şey bulursunuz

Son düzenleme:
Zaten bu kadar zulüm gören hayvan varken böyle bir konu gerçekten sinirlerimi bozdu. Kediye bela okumak nedir ya? Karşınızda insan yok neyi anlamasını bekliyorsunuz? Hayvan sahiplenirken yaşanabilecek olumsuz şeyleride göze almalısınız. Eğer çok rahatsız oluyorsanız geceleri kullanmadığınız bir odada kapalı tutun kendi kendine oynasın orda,sabah uyanınca çıkarırsınız odadan.
Kapalı tutamam kapıları tırmalıyor üzülüyor o zaman da. Ayrıca bizim fazladan odamız da yok zaten. Hanımefendi bizim kedimiz sokakta gördüğünüz ya da arkadaşlarınızın evinde sevdiğiniz minnoşlardan değil. Bizden başka kimse sahiplenmez. Artık bizi öyle dayanamayacak noktaya getiriyor ki bazen sinirden ağlıyoruz. Şimdi bile neden bu hayvanın hala uyumadigini konuşuyoruz. Sandalyeleri falan deviriyor, duvar kağıtlarını dişiyle söktü. Yaramaz bir çocuktan farkı yok. Vurmaya kiyamadigimiz için beddua ediyoruz gece bazen çünkü artık sınıra getiriyor

Kedi insanı olmadığımı üç paragraftan mi anladınız ? Onun dışında 2 kedi daha bakıyorum. Herhalde ben aylık 1500 liralık yemek yemiyorumdur ama onlara en iyisini alıyorum öğrenci halimle. Tatile bile gitmiyoruz ki paramız yok ama olsa da gitmeyecegiz sırf onları yalniz bırakmamak icin. Gece vardiyasinda çalışın bakalım her sabah 5'te kediniz eşyaları devirsin, aşağıdakiler şikayet etsin siz napiyorsunuz. Su atmaktan bahsettiğim hayvanı yıkamak değil bu arada elimde kalanı silkeliyorum.
Ama kimse size kedi sahiplenin diye kafaniza silah dayamadi🙄 yapaniyorsaniz bakabilecek birine verin.. yani sanki kedi olmazsa olmaz birseymis gibi davranmayin.

Benim cocuklarimda istiyor hemde ne kadar zamandir... Ama daha o sorumlulugu alamayacaklar biliyorum yani.. yazik onlarada, Allah bile “onlar dilsiz kullarimdir” diyor..

herkes yüklenmiş kıza ama şunu gözden kaçırmayın uykusuzluk (eğer uzun süren sistematik bir şekilde devam eden bir uykusuzluk hali var ise) insanı gerçekten canavara dönüştürebilir. normal tepkileri veremez insan. bence bu kedi bahçeli bir evde yaşamak istiyor. (istediği zaman içeri, istediği zaman dışarı çıkabileceği şekilde) her kedi ev hayatına uygun değildir. kediler çoğunlukla gece aktif canlılardır. bütün gün uyuyordur muhtemelen. gece de avcılık içgüdüleri ile harekete geçiyordur.
Herkes bol keseden konuşuyor. Vardiyalı çalışıyorum aynı zamanda okula gidiyorum diyorum. Kalksınlar bakalım vardiyadan çıkıp sabaha karşı eşya kırılma sesleriyle. Ben kedilerimi sevmiyormuşum gibi algı yaratiyorlar. Bu kedi şu an ben evden giderim dediğim için hala bizimle. O giderse ben de giderim evden çünkü ailem biliyor. Gündüz de uyumuyor ki adam akıllı canım. En küçük seste koşarak geliyor

Hiperaktif kedi olmaz, insan yavrusu mu bu allahaşkına, veterinerinizi değiştirin
Kedilerin doğası budur, bazıları biraz daha aktiftir ama geceleri coşma olayı hemen hemen tüm kedilerde var
Yaşı daha genç ve enerjisi yüksek hangi mamayı yediği de önemli, yaşına, kilosuna, ırkına uygun mama yemiyorsa enerjisi artabilir. Ev kedilerinin hareket olanağı az olduğu için yedikleri mamanın ona göre seçilmesi gerekir.

İkinci konu kedinizi uyku düzenine alıştırmaktır, yatarken yanınıza alın ya da başucunuza yakın bir yere yatak yapın, bir süre her gün aynı saatte onu da alıp yatın, bu biraz sabır ister ama bir süre sonra alışır, benimki yatma saati geldiğinde yatağa gidip yatıyor, bir de çağırıyor oradan o kadar alıştı yani :) gece kalktığı oluyor şu an yedi yaşında ez haftada bir gece kalkıp oynar gece yarısı bu durum tamamen yok olmaz. Yaşı ilerledikçe yavaşlayacak zaten hayvan. Kediler inatçı hayvanlardır sizin kızmanız, şiddet göstermeniz onu daha hırçın yapar, inatlaşır hatta bir süre sonra size oyuncağı muamelesi yapar. İlgilenmeniz gerek, sizinle yattığında sevin okşayın onunla vakit geçirin. Kedilerin sevdikleri eşyalar vardır battaniye mesela bayılırlar, battaniyesine yatırın sevin, uyuyacaktır. Son olarak kedinize beddua etmeyin, Allah acısıyla sınamasın

Ama kimse size kedi sahiplenin diye kafaniza silah dayamadi🙄 yapaniyorsaniz bakabilecek birine verin.. yani sanki kedi olmazsa olmaz birseymis gibi davranmayin.

Benim cocuklarimda istiyor hemde ne kadar zamandir... Ama daha o sorumlulugu alamayacaklar biliyorum yani.. yazik onlarada, Allah bile “onlar dilsiz kullarimdir” diyor..
Evet herkes sokakta yanından geçip umursamadigi için ben sahiplendim ölmesin diye. Kedim olmazsa olmazım evet. O ailenin bir parçası oldu ve kesinlikle bırakmayı düşünmüyorum. Sadece kedisi olanlar nasıl baş ediyorlar öğrenmek istedim.

Arsız hiperaktif bir kedim var. Gün içerisinde istediği kadar azabilir sorun yok ama konunun açılış saatine bakarsanız (sabah 7) en büyük sorun sabaha karşı azmasi. Artık evde nöbetleşe ağlama krizlerine giriyoruz.

Hepimiz çalışıyoruz, ben ekstradan sabah okula gidiyorum. Tek boş vaktim gece uykum ama sabaha karşı 4-5 gibi bir başlıyor ses yapmaya durduk yere gündüz yapmadığı hareketleri yapmaya başlıyor. Çekmeceleri zorla açıp eşyaları cikarip etrafa saçıyor. O çekmeceleri yaklaşık 40 dk tirnakliyor hiç yorulmadan iki koluyla birlikte ard arda. Uyanıyoruz tabi yapma hişt falan diye bağırıyoruz. 10 saniye duruyor sonra yine başlıyor. Bu sabah ona yataktan su atayım derken uyku sersemi suyu kendime attım. Allah belanı versin kedi gibi senin diye bağırıyorum evde annem de uyandı tabi. Çekmeceleri açık bırakıyoruz bu sefer aynalara kapılara vuruyor, su tasini deviriyor, aşağıda millet var onlar da şikayet ediyor hep. Gündüz 5 yaşındaki yaramaz çocuktan farksız, hiç kendini de sevdirmez. Tek işi ev dağıtmak ses yapmak koşmak suları devirmek falan. Eve misafir de sokmuyor. Bizden başka biri gelirse saldırıyor. Tam bir evdeki düşman.

Mesela bu gece 10-15 kez kalkıp kovaladim. En fazla 1 dk duruyor sonra yine başlıyor. 1 buçuk saat sonra şimdi durdu ancak yorulunca. Bizim uyku kaçtı tabi. E akşam çalışıyorum ben 5 saatlik uykuyla nasıl geceyi cikaricam bilmiyorum. Kedisi sorunlu arsız olan var mı bu hayvan bizi hiç uyutmuyor sakinleştirecek bir şeyler var mıdır ? Çok caresiziz artık
arkadaş bulun tek kalmak istemiyordur

Kediye atarım diye gece su mu tutuyorsunuz yanınızda?
Kediler kindar hayvanlardır siz ona boyle kötü davrandikca o da intikam aliyor. Bazen geceyarısı kedim yorganın içine girmek istiyor. Yarı uyur bir elimle açıyorum, dönüyor dönüyor girmiyor da,elim havada... Yorulunca kovuyorum ben de, 'girmezsen git be!' diye ,atıyorum yataktan.
Bunu bile unutmuyor. Ben onu kızıp yataktan attiysam dakkalar sonra bir şey olmamış gibi geliyor, kokluyor,sokuluyor, sonra yatağa girsin diye yorganı kaldirdigimda yakaladığı elime diş atıp koşa koşa kaçıyor 😂😂 öyle rahatlıyor. Ya da teeeee 6 sene once bir akraba evde kediyi görünce çığlık atmış, banyoda dolap altna saklanmış bizimki. Orada da dolap altındaki giderin kapağı yokmuş,ayağı sıkışmış falan, zar zor kurtarmislar,çok korkmus. Bak üstünden 6 sene geçti, hala o bagiran adam ne zaman gelse psikolojisi bozuluyor adam uzun kaldıysa pis kumunda uyuyor:KK43:(
Yani sizin kedinin deccalligi bence tamamen sizden kaynakli.
Kedilere fısıldayan adamı falan izleyin,belki işe yarar bir şey bulursunuz

İçmek için yanımızda su var. O devirdiği için şişeli içiyoruz. Genelde atmıyorum. Atıyormuş gibi yapıyorum. Hani arsız bu hiçbir şeyden anlamıyor derler ya öyle işte teşekkürler

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X