Kedimden Bıktım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çünkü herkes bir tarafından anlıyor. Ben mi daha iyi biliyorum ne yaptığımı siz mi ? Siz benim sabahın köründe uyku serseri mi yazdiklarimi okuyarak kırk anlam çıkarıyorsunuz. Sabah yataktan kalkıp çeşmeden kovaya su doldurup hayvanı yikadigimi düşünmüyorsunuz herhalde. Ben caniyim kedilerimden nefret ediyorum işkence yapıyorum gibi algı yaratılıyor. Paşam paşam diye evde dört dönüyoruz etrafında. Herkes siz simarttiginiz için böyle yaramaz oldu diyor.

Hanımefendi siz az evel “çok sinirlenip elimden bir kaza çıkacak” dediniz mi demediniz mi? Bence daha da yazıp sıvamayın.

😐😂 ok en duyarli sensin.. yaw guzel bir ortam veremedikten sonra ne anlami var.. hayvana travmalar yasattiktan sonra🙄 yani sonucta tum sokak hayvanlarini evine dolduramazsin..guzel baksan yaptigin cok guzel birsey ama cidden sirf sana karsi gelemiyor dili yok diye eziyettir bunun adi
Yahu ne travması ben size sabahları yaşadığımı anlattım. Güzel bakmak değil krallar gibi bakıyorum. Kılı dökülüyor diye evden atan insanlar var. Evde sağlam kapı kalmadı, ev sahibiyle papaz olduk, alt komşular sesten şikayet ediyor. Ben yine de kedimi bırakın birisine vermeyi düşüncesini bile aklımdan geçiremiyorum Sizin kediniz var mı ve vardiyalı çalışıp gündüz okula gidiyor musunuz ? Her sabah rüyanın ortasında eşya kırılma sesiyle kalkınca ohh ne güzel oldu demek yerine elbette bagiriyorsunuz

Son düzenleme:
Yahu ne travması ben size sabahları yaşadığımı anlattım. Güzel bakmak değil krallar gibi bakıyorum. Kılı dökülüyor diye evden atan insanlar var. Evde sağlam kapı kalmadı, ev sahibiyle papaz olduk, alt komşular sesten şikayet ediyor. Ben yine de kedimi bırakın birisine vermeyi düşüncesini bile aklımdan geçiriyorum Sizin kediniz var mı ve vardiyalı çalışıp gündüz okula gidiyor musunuz ? Her sabah rüyanın ortasında eşya kırılma sesiyle kalkınca ohh ne güzel oldu demek yerine elbette bagiriyorsunuz
Cocuklarim var😐 yani benzer isler.. ama kimse bana cocuk yap diye zorlamadi..

Birde baska insanlarla kendini neden kiyas ediyorsun ki😐 evden atiyolar diye🙄 sende at o zaman

Herkes çok farkındalık sahibi olarak almıyor kedileri hayatına, bize düşen anlatmak, bu konularda çok agresif davranmamaya çalışıyorum. Kedilerin her birinin karakteri farklı, 300 ün üzerinde kedi geçti evimden, cidden canımdan bezdireni de olmuştur o yüzden konu sahibesini doğru yönlendirmek önemli, belli ki çok tecrübeli değil sorunlu kediler konusunda, öğrenmesini umuyorum çünkü başka kedileri de varmış, sokaktan bir can kurtaran herkes değerli benim için, ne kadar kurtarırsak o kardır gözüyle bakıyorum. Bunca yıldır kedilerle yaşıyorum bazen hala ben bile tökezliyorum o yüzden yargılamadan anlatmaya gayret ediyorum, umarım konu sahibesi de çözüme ulaşır, böyle bakmaya çalışıyorum.
10 yasinda kedim var. Son iki tanesini sonradan sahiplendim yeni doğmuştu. Kendim yetiştirdim son ikisini. Biri inanılmaz mülayim. Yalnız bu... Dediğiniz gibi karakterleri var. İlk kez bu kadar sorunlu bir kedi görüyorum. Annem 50 yıldır kedilerle yaşamış o da ilk kez bu kadarını görüyorum diyor. Bizden başka kimseyi sevmez ve istemez. Buradakiler sanki ben hayvanı carmiha veriyorum gibi yorum yapmış. Herhalde benim kadar hayvanlara düşkün olan yoktur. Bin kez yapma etme diyorum yook hayır oğlum diyorum anlamıyor. En sonunda bağırıyorum elbette. Herkes pek bir duyarlı 10 liralık mama alın desen herkes kem kum eder sinirim bozuldu vallahi

Herkes çok farkındalık sahibi olarak almıyor kedileri hayatına, bize düşen anlatmak, bu konularda çok agresif davranmamaya çalışıyorum. Kedilerin her birinin karakteri farklı, 300 ün üzerinde kedi geçti evimden, cidden canımdan bezdireni de olmuştur o yüzden konu sahibesini doğru yönlendirmek önemli, belli ki çok tecrübeli değil sorunlu kediler konusunda, öğrenmesini umuyorum çünkü başka kedileri de varmış, sokaktan bir can kurtaran herkes değerli benim için, ne kadar kurtarırsak o kardır gözüyle bakıyorum. Bunca yıldır kedilerle yaşıyorum bazen hala ben bile tökezliyorum o yüzden yargılamadan anlatmaya gayret ediyorum, umarım konu sahibesi de çözüme ulaşır, böyle bakmaya çalışıyorum.
Haklısın ama konu sahibine kalırsa en iyisini kendisi biliyor, yönlendirmeye ihtiyaç duyar gibi bir hali yok.

Cocuklarim var😐 yani benzer isler.. ama kimse bana cocuk yap diye zorlamadi..

Birde baska insanlarla kendini neden kiyas ediyorsun ki😐 evden atiyolar diye🙄 sende at o zaman
Çünkü ben işkenceciymişim gibi konuşuyorlar. Aslında kedilerimi ne kadar sevdiğimi ve üzerlerine düştüğümü anlatmaya çalışıyorum. Ben sadece sabah evdekileri uyutmadigi için hepimiz de çalışan insan olduğumuz için kendime bagirdigimi yazdım sen misin bağıran diye cullaniyorlar. Ben atmam evden tavsiyeniz için sağolun

Çünkü ben işkenceciymişim gibi konuşuyorlar. Aslında kedilerimi ne kadar sevdiğimi ve üzerlerine düştüğümü anlatmaya çalışıyorum. Ben sadece sabah evdekileri uyutmadigi için hepimiz de çalışan insan olduğumuz için kendime bagirdigimi yazdım sen misin bağıran diye cullaniyorlar. Ben atmam evden tavsiyeniz için sağolun
Yani su attim filan dedigin icin millet tepki gosterdi, sence haksizlar mi😐

Haklısın ama konu sahibine kalırsa en iyisini kendisi biliyor, yönlendirmeye ihtiyaç duyar gibi bir hali yok.
Yönlendirme yerine kendine nasıl bagirirsin ne biçim kedi bakıyorsun diyorlar. Bizim milletin genel sorunu iki üç satırdan insanları yorumlamaya bayılırlar. Aynı sorunu yaşayan insanlardan tavsiye istemiştim. Hayatında hiç kedi bakmayın ya da minnoş kedilerle ilgilenip saçma sapan beni yargılayan insanları degil

Suyu kedinin tepesinden boşaltıyorum gibi konuştukları için lafı arkalarindan anladıkları için cevap vermiyorum artık onlara.
Olay o degil
Ki😐kedide ayni korku olusuyodur belki..sen belki uyku sersemligiyle yapiyorsun ama suan bize anlatabildigine gore ne yaptiginin farkindasin o anlarda.. birde zaten konu basligida biktim kedimden demissin.. kedisine cok iyi bakan biri izlenimi vermiyorsun o yuzden

Kedi doğasının gram farkında olmayanlar kedi beslemesin lütfen ya. Dört kedim var, biri daha iki yaşında ve düz duvara tırmanıyor enerjisini atmazsa. Büyükler de onun yaşındayken öyleydi yani kedilerin doğası bu ne bekleniyor anlamıyorum ki.
Benim kedimi ben biliyorum. Öyle düz duvara tırmanan falan değil. Çekmeceleri açıp kesici aletleri çıkaracak kadar yaramaz. Yani sizin eviniz yayla herhalde bizimki 50 metrekare olduğu için odada yaptığı kırdığı devirdiği her şeyi duyuyoruz. Diğer kedilerim üzerine yıkılmasın diye mecbur hepimiz ayaklanıyoruz. Yoksa bundan önce de kedim vardı hala üç tane var. Biz iki yıldır katlaniyoruz yine katlaniriz varsa tavsiye istedim

10 yasinda kedim var. Son iki tanesini sonradan sahiplendim yeni doğmuştu. Kendim yetiştirdim son ikisini. Biri inanılmaz mülayim. Yalnız bu... Dediğiniz gibi karakterleri var. İlk kez bu kadar sorunlu bir kedi görüyorum. Annem 50 yıldır kedilerle yaşamış o da ilk kez bu kadarını görüyorum diyor. Bizden başka kimseyi sevmez ve istemez. Buradakiler sanki ben hayvanı carmiha veriyorum gibi yorum yapmış. Herhalde benim kadar hayvanlara düşkün olan yoktur. Bin kez yapma etme diyorum yook hayır oğlum diyorum anlamıyor. En sonunda bağırıyorum elbette. Herkes pek bir duyarlı 10 liralık mama alın desen herkes kem kum eder sinirim bozuldu vallahi

Çabanızı anlıyorum, başka bir veterinere daha götürün kedinizi, sakinleşmesini sağlayacak bir ilaç önerebilir. Bu pek tercihim bir durum değildir ama kullandığım zamanlar oldu. Yıllar evvel gece kalkıp tuvaletini yere yapıp üzerine yatan bir kedimiz oldu, ağır travmalıydı köpeğin ağzından almıştım. Aylarca her gece aynı şeyi yaptı tuvaletini yapıp üzerine yatıyor sonra bağırıyordu, evdeki diğer kedilerin de tuvalet alışkanlıklarını bozmuştu çok zor bir zamandı. Sonra veteriner antidepresan türü bir ilaç başladı, akşam 9 gibi veriyorduk gece uyuyordu, bir ay kullanın bunu sonra dozu ikiye bölün bir ay daha kullanın yavaş yavaş bırakacağız sonra dedi. Fayda görmüştük o zaman, geceleri uyuduğu için kalkıp tuvaletini yapmaktan vazgeçti, üç ay içinde normale döndü. Ama öldüğü güne kadar her gece 3 e on kala uyanıp saçımı karıştırıyordu, o saatte uyanma davranışını unutmadı. Belki kedinizde size gelene kadar bazı travmalar yaşamış olabilir, sokakta başlarına ne geldi bilmiyoruz, umarım ki sakinleşir zamanla. Forumda insanların tepkileri oluyor, burada bir linçleme , cümle cımbızlama, bir sözcükten karakter analizi yapma durumları var maalesef bu da anonimlikten sanırım, insanların aklına en kötüsü geliyor hep. Hayvanlarla ilgili öyle korkunç şeyler duyuyoruz ki hep tetikteyiz ondan sanırım.

Kedi insanı olmadığımı üç paragraftan mi anladınız ? Onun dışında 2 kedi daha bakıyorum. Herhalde ben aylık 1500 liralık yemek yemiyorumdur ama onlara en iyisini alıyorum öğrenci halimle. Tatile bile gitmiyoruz ki paramız yok ama olsa da gitmeyecegiz sırf onları yalniz bırakmamak icin. Gece vardiyasinda çalışın bakalım her sabah 5'te kediniz eşyaları devirsin, aşağıdakiler şikayet etsin siz napiyorsunuz. Su atmaktan bahsettiğim hayvanı yıkamak değil bu arada elimde kalanı silkeliyorum.
Evet 3 paragraftan, kedinin doğasına aykırı davranmaya çalışmanızdan, "korkuyorum çok sinirlenip zarar veririm diye" demenizden anladım. Kedi insanı olmadığınızı anlamak için ekstra bir şey okumaya gerek yok. Mama alıyor olmanız kedi baktığınız anlamına da gelmiyor.

Her sabah kedim eşyaları devirmiyor çünkü kediyi gece kovalayıp su döküp küfretmiyorum hanımefendicim.

Olay o degil
Ki😐kedide ayni korku olusuyodur belki..sen belki uyku sersemligiyle yapiyorsun ama suan bize anlatabildigine gore ne yaptiginin farkindasin o anlarda.. birde zaten konu basligida biktim kedimden demissin.. kedisine cok iyi bakan biri izlenimi vermiyorsun o yuzden
Anladim yanlış izlenim vermişim demek ki. Bu konuyu açarken çok sinirliydim çünkü 4 saat uyumuştum. Sabahları uykudan uyandirinca bikiyorum sabah olunca off Allah'ım napayım ya diyorum ama uykusuzluk inanilmaz kötü. Kedime işkence ettiğim falan yok. Az önce sırtımda gezdirdim 🤷🏻 Kucağa gelmiyor sırta geliyor sadece. Kötü falan davrandığım yok aslında sadece sabahları çok geriliyoruz

Uzun zamandır hesabım deaktifti ve sadece okuyordum ama konunuz tüm cinlerimi tepeme topladı ve sırf size yazmak için yeniden hesabımı aktif hale getirdim. Size laflar hazırladım hazırsınızdır inşallah.

Öncelikle karşınızdaki bir kedi, insan değil yani düşünen, planlı hareket eden bir varlık değil. Hayvancağıza nasıl kinlenmişseniz etmediğiniz hakaret, beddua kalmamış. Bence acilen sevilebileceği ve onun bir kedi olduğu, eğitilemeyeceği ve süs bebeği olmadığını bilen bir aileye sahiplendirin kurtulsun çocuk.

Kedigiller gece avlanan canlılardır, gündüz enerjilerini toplamak için uyur ve gece avlanırlar, aktif olmalarının nedeni de budur. Bizim evimizdeki minikler de o familyadan ve ne kadar evcilleşseler de içlerinde o avcılık dürtüsü kalıyor. Benim dört kedim var, yedi senedir onlarlayım ve evet 04:30-05:00 arası uyanıyorlar. Benim uykum da tüy kadar hafif ve ben de uyanıyorum, uykum da bölünüyor ama kedi bu doğası bu sizin anlamadığınız biçimde. Ama ben kedilerimi sahiplenirken tüm bu gerçekleri bilerek sahiplendim bu nedenle sizin gibi delirmiyorum. Amma dramatize etmişsiniz ayrıca ağlamak, hayatın mahvolması falan. Gerçekten kedi gibi güzel ve mümmel bir hayvan sizin hayatınızı bu kadar karartabiliyorsa sorun sizde demektir.

Ayrıca hayvan sevilmediğinin de bilincinde muhtemelen ve enerjisini atmıyor, sizden gerekli ilgiyi göremiyor ve hırçınlaşıyor.

Vallahi çok sinirlendim yazık kediciğe ya bela okumalar, su atmalar falan of. Yahu instagramda kedisinin 03:00’de tepesinde zıpladığının parodisini yapan binlerce hesap var, yani bu size özel değil dünyadaki tüm kedilerin doğası böyle. Ama siz kedi insanı değilsiniz ve inşallah çocuğu sokağa atmanın yolunu da yapmıyorsunuz bu şekilde.
Benim kadar evdeki kedilerine sokaktaki kere düşkün az kişi vardır. Hayvana işkence etmişim gibi algılanmış. Ona kinli değilim. Bu konuyu yazarken sinirliydim. Şimdi hiçbir şey olmamış gibi onu seviyorum. Üç binince kez yazıyorum ben vardiyali çalışıyorum ayrıca gündüz okula gidiyorum.Uykunun en derin olduğu sırada bir basliyor saatlerce eşyalara zarar veriyor. Eşya önemli değil biz günde 4-5 saatlik uykuyla kalıyoruz.
Elbette sinirlenip bağırıyorum. Kedimiz sizin normalde gördüğünüz kediler gibi değil hanımefendi. Sonraki yorumlara yazdim. Sandalyeleri devirir, diğer kedilerin üstüne düştü diye yataktan firlariz korkuyla. Duvar kağıtlarını dişiyle söktü. Kizmiyoruz bile normalde. Hatta etraftakiler siz simarttiniz bu kediyi o yüzden böyle yaramaz oldu diyor.
Sadece sabahları sorun yaşıyoruz, gündüz yaptıkları önemli değil o dağıtıyor biz topluyoruz. Sanırım ben sınırlı sekilde yaşında yanlış anlaşıldım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X