Kedimden Bıktım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Herkes bol keseden konuşuyor. Vardiyalı çalışıyorum aynı zamanda okula gidiyorum diyorum. Kalksınlar bakalım vardiyadan çıkıp sabaha karşı eşya kırılma sesleriyle. Ben kedilerimi sevmiyormuşum gibi algı yaratiyorlar. Bu kedi şu an ben evden giderim dediğim için hala bizimle. O giderse ben de giderim evden çünkü ailem biliyor. Gündüz de uyumuyor ki adam akıllı canım. En küçük seste koşarak geliyor

Evet sevmiyorsunuz. Eşim ABD saatine göre çalışıyor, yatması uyuması 02:00 ve sabah kedilerimiz max 08:30’a kadar uyutuyorlar bizi. Ee bu adamın canı can değil mi? Üstelik gece sabaha karşı hoplama zıplamalar da cabası ama bir kere bela okuduğunu, hayvana şiddet uygulamayı düşündüğünü görmedim (siz dedimiz bunu da inkar etmeyin şimdi) Sorun sizde.

Herkes bol keseden konuşuyor. Vardiyalı çalışıyorum aynı zamanda okula gidiyorum diyorum. Kalksınlar bakalım vardiyadan çıkıp sabaha karşı eşya kırılma sesleriyle. Ben kedilerimi sevmiyormuşum gibi algı yaratiyorlar. Bu kedi şu an ben evden giderim dediğim için hala bizimle. O giderse ben de giderim evden çünkü ailem biliyor. Gündüz de uyumuyor ki adam akıllı canım. En küçük seste koşarak geliyor

Hepimiz güllük gülistanlık kedi beslemiyoruz önce onu bir anlayın, 25 senedir dişimde tırnağımda taşıdım baktığım her hayvanı, ben de çalışıyorum. Sabah 5:45 te otobüse binip üç saat yolculuk ettiğim bir işte çalıştım 17 sene. Hastalıkları oluyor, zorlukları oluyor, büyümeyen çocuklar bunlar. Kediniz evde sevilmiyorsa bunun için güven geliştirmemiş olabilir, tetikte yatıyordur belki, yaşadıkları ortamın stresi kedileri gerer bu da önemli bir konudur.

Konu sahibi biz sizi tanımıyoruz ki.
Gece kediye su atarken su yatağıma döküldü diyorsunuz, Allah belanı versin diye bağırdım diyorsunuz.
Yani ben sevdiğim insana asla bela okumadım bugüne kadar. Ya da benim de kedim var 7,5 yıldır, öncesinde 3 yıl kedim vardı (ev arkadaşım daha çok seviyor diye onda kaldi) . Yani on yıllık bir kedi anneliğim var, bu üç yıllık kedi kendini ne sevdirirdi ne oynatırdi. Bize uyuz olurdu (2. Sahipleriyiz diye belki) . Her yanım çizik içindeydi ama bela okudugumu yine de hatirlamam.
Ya da restoranda yemeğe musallat olan kediler dahil bir kediye bile su atmadim.
Haliyle siz bunu yazınca biz kedili insanlara uç şeyler geliyor.
İçmek için yanımızda su var. O devirdiği için şişeli içiyoruz. Genelde atmıyorum. Atıyormuş gibi yapıyorum. Hani arsız bu hiçbir şeyden anlamıyor derler ya öyle işte teşekkürler
Genelde atmamak da atmaktır. Sırf deney olsun diye şimdi kendi kedime su atıyor gibi yaptım,hiç tepki vermedi. Çünkü hayatında hiç yüzüne su yiyip kovulmadi ve bundan korkması gerektiğini bilmiyor

Hepimiz güllük gülistanlık kedi beslemiyoruz önce onu bir anlayın, 25 senedir dişimde tırnağımda taşıdım baktığım her hayvanı, ben de çalışıyorum. Sabah 5:45 te otobüse binip üç saat yolculuk ettiğim bir işte çalıştım 17 sene. Hastalıkları oluyor, zorlukları oluyor, büyümeyen çocuklar bunlar. Kediniz evde sevilmiyorsa bunun için güven geliştirmemiş olabilir, tetikte yatıyordur belki, yaşadıkları ortamın stresi kedileri gerer bu da önemli bir konudur.

Kedi doğasının gram farkında olmayanlar kedi beslemesin lütfen ya. Dört kedim var, biri daha iki yaşında ve düz duvara tırmanıyor enerjisini atmazsa. Büyükler de onun yaşındayken öyleydi yani kedilerin doğası bu ne bekleniyor anlamıyorum ki.

Hiperaktif kedi olmaz, insan yavrusu mu bu allahaşkına, veterinerinizi değiştirin
Kedilerin doğası budur, bazıları biraz daha aktiftir ama geceleri coşma olayı hemen hemen tüm kedilerde var
Yaşı daha genç ve enerjisi yüksek hangi mamayı yediği de önemli, yaşına, kilosuna, ırkına uygun mama yemiyorsa enerjisi artabilir. Ev kedilerinin hareket olanağı az olduğu için yedikleri mamanın ona göre seçilmesi gerekir.

İkinci konu kedinizi uyku düzenine alıştırmaktır, yatarken yanınıza alın ya da başucunuza yakın bir yere yatak yapın, bir süre her gün aynı saatte onu da alıp yatın, bu biraz sabır ister ama bir süre sonra alışır, benimki yatma saati geldiğinde yatağa gidip yatıyor, bir de çağırıyor oradan o kadar alıştı yani :) gece kalktığı oluyor şu an yedi yaşında ez haftada bir gece kalkıp oynar gece yarısı bu durum tamamen yok olmaz. Yaşı ilerledikçe yavaşlayacak zaten hayvan. Kediler inatçı hayvanlardır sizin kızmanız, şiddet göstermeniz onu daha hırçın yapar, inatlaşır hatta bir süre sonra size oyuncağı muamelesi yapar. İlgilenmeniz gerek, sizinle yattığında sevin okşayın onunla vakit geçirin. Kedilerin sevdikleri eşyalar vardır battaniye mesela bayılırlar, battaniyesine yatırın sevin, uyuyacaktır. Son olarak kedinize beddua etmeyin, Allah acısıyla sınamasın
Asla koynumuzda veya yanımızda yatmaz. Bir sürü yatakları var ama o gidip gardolabin tepesine atlayıp orada yatıyor. Sevdiği eşyalar kesici şeyler genelde. Belki kokusundan bilmiyorum. O yüzden ortalıkta sadece standart kedi oyuncakları var onlarla da ilgilenmiyor. Bir de aşırı dikkat dağınıklığı var kafasını bile sabit tutamiyor. Gözleri fildir fildir. En küçük bir şey onu harekete geçiriyor. Tutamıyoruz. Bunu yazarken bile fırtına gibi atladı üzerimden uçuyor resmen

İkinci bir kedi çalışan evlerde çok iyi bi kurtarıcı ama bakabilecekseniz vs her durumu düşünüp öyle alın. Alamıyorsanız da geceleri yatak odanıza sokmayın kapınızı kapatın. Bağırabilir kapıyı aç diye ama maks 10 15dk sonra anlayacaktır oraya giremeyeceğini. Ben aile evinde kedilerime oda yapmıştım işe giderken de sadece onların odasının kapısı açık kalırdı salon,mutfak, yatak odaları kapatılırdı. Sadece kendi odasını dağıtırdı. Baya kedilerimle konuşarak anlaşırdım 😅 enerji meselesi de var tabi kedi pozitif enerji alırsa sizi gerçekten sahibi olarak görür size uygun hareket etmeye başlar. Hiperaktivite sorunu olan kediler için veterinerlerde bitkisel sakinleştirici damlalar oluyor. İçinde sakinleştirici yağlar oluyor. Onları da deneyebilirsiniz. Anestezi etkisi yaratmaz ama kedinizde uyku gelmesini sağlar.

Evet herkes sokakta yanından geçip umursamadigi için ben sahiplendim ölmesin diye. Kedim olmazsa olmazım evet. O ailenin bir parçası oldu ve kesinlikle bırakmayı düşünmüyorum. Sadece kedisi olanlar nasıl baş ediyorlar öğrenmek istedim.

Sokakta kalsa belki gece gece kovalanip, uzerine su dokulmezdi zavallinin.

Dunyadaki tek zor(!) kedi bu hayvancagizmis gibi bahsetmeyin. Benim is arkadasimin kollari, yuzu tirmik icinde. Daha bir defa duymadik bela okudugunu, elinden bir kaza cikacagini. Kendi kotulugunuzu hayvana mal edemezsiniz.

Kedi doğasının gram farkında olmayanlar kedi beslemesin lütfen ya. Dört kedim var, biri daha iki yaşında ve düz duvara tırmanıyor enerjisini atmazsa. Büyükler de onun yaşındayken öyleydi yani kedilerin doğası bu ne bekleniyor anlamıyorum ki.

Benim is arkadasimin kollari, yuzu tirmik icinde. Gozunun altini bile cizmis. Gulerek anlatiyor.

iki kedim var birini dün kısırlaştırdık dünden beri yarı baygın yatıyor ve ben dünden beri ağlıyorum keşke iyileşse de kudursalar diye.
ayrıyetten kediye su döküyormuşsunuz sizi neden sevsin?
Ya siz nerenizle okuyorsunuz yemin ediyorum bu olayı sadece böyle Türk forumlarında yaşıyorum. Herkes bir tarafından anlayıp evirip çeviriyor. Kaldırdım o bölümü zaten herkes kafasına göre anlıyor. Su döker miyim hayvana Allah aşkına. Yakında kovayla su atmışsın yazarlar

Asla koynumuzda veya yanımızda yatmaz. Bir sürü yatakları var ama o gidip gardolabin tepesine atlayıp orada yatıyor. Sevdiği eşyalar kesici şeyler genelde. Belki kokusundan bilmiyorum. O yüzden ortalıkta sadece standart kedi oyuncakları var onlarla da ilgilenmiyor. Bir de aşırı dikkat dağınıklığı var kafasını bile sabit tutamiyor. Gözleri fildir fildir. En küçük bir şey onu harekete geçiriyor. Tutamıyoruz. Bunu yazarken bile fırtına gibi atladı üzerimden uçuyor resmen

Bu zaman isteyen bir süreç yavaş yavaş alışacak
Mesela ablamda travmalı bir kedi var, yıllarca birlikte yaşadık bir kez başına bile dokunmadım o kadar hırçın
Sonra yavaş yavaş ablam onu dokunulmaya alıştırdı, geceleri saklanıp uyuyordu aylarca diğer kedilerle birlikte uyuması için gidip yattığı yerden aldı, oraya geri dönünce yastığını yorganını alıp gidip yanında yattı evet ablam iki hafta kadar tv sehpasının yanında yerde uyudu :)) ona seninle uyumak isityorumu anlattı. Bazı hayvanlar zordur bunu kabul ediyorum ama kusura bakmayın derdinizi tartışıyoruz ama gözümde çok tatlı afacan bir şey canlandı :)) erkek mi dişi mi kediniz

Evet herkes sokakta yanından geçip umursamadigi için ben sahiplendim ölmesin diye. Kedim olmazsa olmazım evet. O ailenin bir parçası oldu ve kesinlikle bırakmayı düşünmüyorum. Sadece kedisi olanlar nasıl baş ediyorlar öğrenmek istedim.
😐😂 ok en duyarli sensin.. yaw guzel bir ortam veremedikten sonra ne anlami var.. hayvana travmalar yasattiktan sonra🙄 yani sonucta tum sokak hayvanlarini evine dolduramazsin..guzel baksan yaptigin cok guzel birsey ama cidden sirf sana karsi gelemiyor dili yok diye eziyettir bunun adi

konu sahibi önce kediye su atacakken kendi üstüme döktüm demiş, sonra elimle hafif su silkeliyorum demiş en son da su atıyor gibi yapıyorum yanlış anladınız demiş. biraz daha tepki alırsa kedimden çok memnunum diyecek.
Çünkü herkes bir tarafından anlıyor. Ben mi daha iyi biliyorum ne yaptığımı siz mi ? Siz benim sabahın köründe uyku serseri mi yazdiklarimi okuyarak kırk anlam çıkarıyorsunuz. Sabah yataktan kalkıp çeşmeden kovaya su doldurup hayvanı yikadigimi düşünmüyorsunuz herhalde. Ben caniyim kedilerimden nefret ediyorum işkence yapıyorum gibi algı yaratılıyor. Paşam paşam diye evde dört dönüyoruz etrafında. Herkes siz simarttiginiz için böyle yaramaz oldu diyor.

Ya siz nerenizle okuyorsunuz yemin ediyorum bu olayı sadece böyle Türk forumlarında yaşıyorum. Herkes bir tarafından anlayıp evirip çeviriyor. Kaldırdım o bölümü zaten herkes kafasına göre anlıyor. Su döker miyim hayvana Allah aşkına. Yakında kovayla su atmışsın yazarlar

kedi az bile yapıyor patisine sağlık

Benim de boynumu çizmişti kedim sarılmak için atladığı zaman olmuştu 😅 kurt adam gibi geziyodum
Hahaha benim büyük kedim gözümü yolmustu. Sıcağı sıcağına fark etmemiştim. Gözümden yaş gibi bir şey alınca lavaboya gittim bir baktım kan akıyor gözümden. Korkudan yigilivermistim lavaboya

Benim is arkadasimin kollari, yuzu tirmik icinde. Gozunun altini bile cizmis. Gulerek anlatiyor.

Benim kedim diğeri ile oynarken yüzüme bastı ve sağ tarafımda üç tane derin çizgi oluştu. Hatta doktorum saçını düzleştirirken mi oldu demişti o kadar belirgin bir izdi. Ama hayvan sevgisi böyle bir şey, onlara karşı bitmeyen bir kredi var.

Herkes çok farkındalık sahibi olarak almıyor kedileri hayatına, bize düşen anlatmak, bu konularda çok agresif davranmamaya çalışıyorum. Kedilerin her birinin karakteri farklı, 300 ün üzerinde kedi geçti evimden, cidden canımdan bezdireni de olmuştur o yüzden konu sahibesini doğru yönlendirmek önemli, belli ki çok tecrübeli değil sorunlu kediler konusunda, öğrenmesini umuyorum çünkü başka kedileri de varmış, sokaktan bir can kurtaran herkes değerli benim için, ne kadar kurtarırsak o kardır gözüyle bakıyorum. Bunca yıldır kedilerle yaşıyorum bazen hala ben bile tökezliyorum o yüzden yargılamadan anlatmaya gayret ediyorum, umarım konu sahibesi de çözüme ulaşır, böyle bakmaya çalışıyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X