Saç Bakım Ürünleri Kemik tarak kullanan var mı?

kedi83

Hareket Berekettir... :)
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2010
6.960
3.747
Merhaba arkadaşlar, kemik tarak kullananlar varsa nereden aldılar bilgi verebilirler mi? İstanbul'da bulabileceğim bir yer varsa.

KEMİK TARAKLAR

Manda, dağ keçisi, inek, koç gibi hayvanların boynuzundan imal edilen tarakların, yaygın şekilde kullanılan plastik taraklara göre saç dökülmesini ve kepeği önlediği belirtildi. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Dermatoloji Servisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Sedat Özçelik, boynuzdan yapılan tarakların, insan derisine yakın bir madde olduğu için daha sağlıklı olduğunu söyledi. Eskiden yeni evlenecek kızların çeyizlerinde olmazsa olmazlardan biri olan boynuzdan yapılan taraklar, günümüzde yerini plastik taraklara bıraktı. Ancak imalatı neredeyse bitmek üzere olan boynuz tarakların, birçok faydası olduğu ortaya çıktı. Dermatoloji uzmanları, tırnak yapısına benzeyen boynuzun insan derisine çok benzeyen bir madde olduğunu ifade ederek vatandaşlara boynuz ürünü taraklar öneriyor. Uzmanlar, elektriklenme yapmaması sebebiyle boynuz tarak kullananların saçlarında yanma olmadığını ve dolayısıyla stresin de önüne geçildiğini anlattı. Prof. Dr. Sedat Özçelik, `Kütikila dediğimiz tırnağa benzer bir yapıya sahip olan boynuz, plastiğe oranla insan yapısına daha yakın bir maddedir. Dolayısıyla boynuzdan yapılan tarakların, saç ve deri dostu olduğu söylenebilir. Plastiğe oranla tercih edilmeli.` diye konuştu. Sivas Sultan 1. İzzettin Keykavus Devlet Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Dr. Aydın Kelkit de plastiğin kimyasal yapısından dolayı insan derisinde alerji yaptığını söyledi. Gelişen teknolojiyle birlikte yerini plastik taraklara bırakan boynuz tarakların imalatı neredeyse durma noktasına geldi.

kemiktaraklar adresinden alıntıdır...

Son düzenleme:
kızlar kemik tarak bulamazsınız yok artık bence tahta tarak kullanın tahta tarak kemik taraktan sonra en sağlıklı tarak

$80760.jpg
benim kullandığım tahta tarak bu kızlar

Kuaförüm de vardı tahta tarak. Fiyatı 15 lira idi. Eminönünde kemik tarak aradım ama bulamadım. Bende tahta tarak aldım. Kemik tarak internetten sipariş verilebiliyor ama ben pek internetten alışverişe güvenemiyorum. :)

Bambu ağacından yapılmış bi tarak aldım ben geçenlerde,çok güzel kaliteli,body shop markası,almak

isteyenlere tavsiye ederim...
:nazar:

Kuaförüm de vardı tahta tarak. Fiyatı 15 lira idi. Eminönünde kemik tarak aradım ama bulamadım. Bende tahta tarak aldım. Kemik tarak internetten sipariş verilebiliyor ama ben pek internetten alışverişe güvenemiyorum. :)

nette nerede var canım ben de almayı düşünüyorum..

kızlar kemik tarak satan bir site buldum ben almayacağım ama almak isteyenler için adresi

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında o tarak keçi boynuzundan yapılan bır tarak ve bulunması bıraz zor:84:...keçi boynuzu taragı genelde guneydoguda yapılır.Yapısı saç ve tırnaklarımız gibi tamamen Keratinden olusur... ((((( Keratin, saç, tırnak, boynuz, kıl gibi üst deri ürünü olan yapıları oluşturan bir çeşit protein. Bundan dolayı herhangi bir gıdada bulunmaz.))))...
Böyle olunca tararken saçı besleyip parlatıyor,saç derisine masaj yapıyor çünkü...Ayrıca saçı kırmıyor koparmıyor.Saçı besleyıp masaj yapıyor saç uzamasınada yapdımcı.Bn annemın ceyızınden kalanı buldumm kullanıyorum.... simdiki plastık ve tahta taraklardan iyidir :KK61::KK61:

X