Kendi ogrencisine ozel ders veren ogretmen.

Boyle bir sahit bulmak dediginiz gibi mumkun degil. Zaten is oralara gelmesin istiyorum. Yani dersi birakirsa yeter benim icin.

"Öğrenciler arasında böyle bir söylenti konuşuluyor baya yayılmış, ben sana söylemek istedim haberin olsun. Öğrencilerden bazıları şikayet etmeyi düşünüyorlarmış." falan gibisinden meslektaşınıza gözdağı verebilirsiniz o halde. Belki işe yarar. Ya da okul müdürüne bildirebilirsiniz.

tabi onunla da konusabilirsiniz de,

ben yerinizde olsam mudure gider,
"ogrencilerim bana bu sekilde bir sorunlarindan bahsettiler,
ben de bu konuya mudahil olmak istemedigim icin size bildirmeyi dogru buldum" deyip ona topu atarim.

Mudur artik ondan sonra iyi niyetli yaklasip ogretmenle konusabilir veya bu konuda kendisi kanit toplama isine soyunabilir.
Sizin yapacaginiz isler degil bana kalirsa bunlar.
Oyle de kendimi arkasindan is cevirmis gibi hissedecegim. Yuz yuze baktigim bir insan. Belki boyle hissetmemem gerekiyor ama vicdan yapiyorum.

Tesekkurler. Sanirim once kendisiyle konusup, ogrencilerin bunu dillendirdigini, mudure gidebilecegini soylemek daha iyi niyetli bir yaklasim olacak.

bence kendisiyle konuşmayın ... bal gibi de biliyordur yaptığının suç olduğunu,sizi kıskançlıkla suçlayıp tavır bile alır etrafınızdaki insanlarıda dolduruşa getirebilir... bence öğrencilere benim yapabileceğim birşey yok ailenizle konuşun gelip müdürümüzle konuşsunlar deyin... ceza alır diye de kendinizi üzmeyin çünkü adeletli olmak gerekirse ceza alması gerekli

"Öğrenciler arasında böyle bir söylenti konuşuluyor baya yayılmış, ben sana söylemek istedim haberin olsun. Öğrencilerden bazıları şikayet etmeyi düşünüyorlarmış." falan gibisinden meslektaşınıza gözdağı verebilirsiniz o halde. Belki işe yarar. Ya da okul müdürüne bildirebilirsiniz.
Evet onunla konusmak mantikli geliyor su an.

bence kendisiyle konuşmayın ... bal gibi de biliyordur yaptığının suç olduğunu,sizi kıskançlıkla suçlayıp tavır bile alır etrafınızdaki insanlarıda dolduruşa getirebilir... bence öğrencilere benim yapabileceğim birşey yok ailenizle konuşun gelip müdürümüzle konuşsunlar deyin... ceza alır diye de kendinizi üzmeyin çünkü adeletli olmak gerekirse ceza alması gerekli
Iyi niyetimin kurbani olabilirim yani. O da cok kotu olur.

Bence de hic etik değil.Müdürle konusmalarını sağlayın o öğrencilerin.Siz rehber öğretmen olarak bir yaptırımda bulunamazsınız ne yazık ki

Iyi niyetimin kurbani olabilirim yani. O da cok kotu olur.
Yaptığının suç olmasını geçtim.
Tavırları öğrencileri rahatsız ediyorsa adam kayırma var demektir.
Adil olmadığı gibi müşteri(öğrenci) kaçmasın diye sınavlarda/not verirken sahtekarlık yapıyor demektir.

Size zararının dokunmaması iyi olduğu anlamına gelmez.

Evet onunla konusmak mantikli geliyor su an.
Bu şekilde yapılan bir konuşmadan sonra sınıfa girip " benim hakkımda şikayet olmuş ,ben kim olduklarini biliyorum ama sınıf içinde kendileri söylerlerse affedicem" diyerek zarf atan öğretmen gördüm.Zavalli çocuklar da çıkıp "biz dedik öğretmenim" diye kendilerini ilan etmişlerdi.Benim yaşadığım olayda notla baskı kurulabilecek bir ders değildi dolayısıyla sonrasında öğretmen bu çocuklara notu koz olarak kullanamadı ama sizin olay farklı.Cocuklar da zor durumda kalir size güvenleri de kalmaz

Ben de öğretmenim aynı durumda olsam öğretmen arkadaşıma iyilikle "çocuklar böyle bir durumdan bahsediyor aman dikkatli ol şikayet vs olursa başına sıkıntı olur" tarzında uyarı gibi söylerdim. Tabi bu arkadaşım iyi biriyse, anlayabilecek biriyse.

Bu şekilde yapılan bir konuşmadan sonra sınıfa girip " benim hakkımda şikayet olmuş ,ben kim olduklarini biliyorum ama sınıf içinde kendileri söylerlerse affedicem" diyerek zarf atan öğretmen gördüm.Zavalli çocuklar da çıkıp "biz dedik öğretmenim" diye kendilerini ilan etmişlerdi.Benim yaşadığım olayda notla baskı kurulabilecek bir ders değildi dolayısıyla sonrasında öğretmen bu çocuklara notu koz olarak kullanamadı ama sizin olay farklı.Cocuklar da zor durumda kalir size güvenleri de kalmaz

Bunu düşünememiştim evet olabilir. Minareyi çalan kılıfını da hazırlar derler.

Bende öyle yapardım
Bu konuda benim yapabileceğim bir şey yok
Ailelerinizle konuşun demek gerek
Dediğim gibi öğretmeni öğretmene şikayet ettirip sonradan hocanın yanına gidip biz sizden memnunuz hocam diyen öğrencide gördüm velide

Ben ayni okulda dersine girmedigim bir ogrenciye kisa bir sure ozel ders vermistim. Benden sinav sorularini veya ona benzer sorulari istemisti vermemistim. Dersine girdigin cocuga ozel ders verilmez evet cok yanlis. Ogrenciler de bu durumu kullanabilir

Sessiz mi kalayim sizce? Sinifa tavir alma ihtimali benim de aklima geldi.

Yaptığının suç olmasını geçtim.
Tavırları öğrencileri rahatsız ediyorsa adam kayırma var demektir.
Adil olmadığı gibi müşteri(öğrenci) kaçmasın diye sınavlarda/not verirken sahtekarlık yapıyor demektir.

Size zararının dokunmaması iyi olduğu anlamına gelmez.
Verdigi notlara,sinav puanlarina falan da baktim simdi. Herhangi bir esitsizlik gorunmuyor. Ama ozel ders verdigi ogrencilere yaklasimi daha farkliymis sinifta.

Ben ayni okulda dersine girmedigim bir ogrenciye kisa bir sure ozel ders vermistim. Benden sinav sorularini veya ona benzer sorulari istemisti vermemistim. Dersine girdigin cocuga ozel ders verilmez evet cok yanlis. Ogrenciler de bu durumu kullanabilir
Zaten kullaniyorlar. Onlara ozel ders de veriyormus, cok yakin davraniyor falan dediler. Sinfitaki diger cocuklarin bunu bilmesi beni cok rahatsiz etti.

Sessiz mi kalayim sizce? Sinifa tavir alma ihtimali benim de aklima geldi.
Ben bransimdan dolayı (PDR ) idareyle iletişim halindeyim.Genelde okul idarecilerimle isim /sınıf vermeden öğrencilerden bu yönde şikayetler var kurul toplantısında bu konuyu gündeme getirsek nasıl olur diyorum .Onun dışında ogretmenle bu konuda birebir muhatap olmuyorum çünkü okulumda müzik dersi de dahil olmak üzere herkes kendi öğrencisine özel ders veriyor.Hangi birisiyle başa çıkayım!

X