Kendimi bir yere koyamama ve yalnızlık

ben de çalışmıyorum uzun zamandır.ama artık yapılacak evliliklerde bu pek mümkün değil.herşey ateş pahası .tek maaşla ev araba almak tatile gitmek çocuk büyütmek imkansız
2 maaşla da imkansız.anca ayda bir, iki kere kahvaltıya gidersiniz.ne evi ne arabası ? tatile de gidersiniz koca yıl taksit ödeye ödeye tekrar yazı edersiniz.çocuk olsa o aylık kahvaltıya da gidemezsiniz bez alırsınız. Durum o kadar vahim.

2 maaşla da imkansız.anca ayda bir, iki kere kahvaltıya gidersiniz.ne evi ne arabası ? tatile de gidersiniz koca yıl taksit ödeye ödeye tekrar yazı edersiniz.çocuk olsa o aylık kahvaltıya da gidemezsiniz bez alırsınız. Durum o kadar vahim.
aynen öyle.düşünmemeye çalışıyoruz psikolojimiz bozulmasın diye.başkaca elimizden ne gelir?koltuğum eskidi alamıyorum.çünkü aynı anda okul taksidi var kaskolar var sağlık giderleri var .birini alsak diğerlerini alamadan bir hayat sürdürür olduk.eskiden herşeyi düşünmeden alabiliyorduk.orta halliden fakirliğe düştük resmen. :işsiz: :bicak:

Erkekler de artık ben neden birini alıp besleyeceğim ki diye düşünüyor. Çok haklı bir yakınma.
Aynen öyle kardeşim. Bu devirde de erkekler evlilikten kaçıyor. Zaten karşıma çıkanların çoğu cinsellik meraklısı oldu. Yeni tanışmışız daha dün bir bu gün iki konuyu cinselliğe getiriyorlar. Ciddi olmadığı belli. Çok afedersiniz sözüm meclisten dışarı ama artık erkeklerin cinsellik merakından midem kalkıyor.
Bazılarına da işsiz olduğumu, iş bulamadığım için evde olduğumu söylüyorum. O zaman da ağızları burunları yer değiştiriyor. Anlıyorum ki çalışan bayan istiyorlar. Zaten bir şekilde olmuyor ayrılıyoruz.

aynen öyle.düşünmemeye çalışıyoruz psikolojimiz bozulmasın diye.başkaca elimizden ne gelir?koltuğum eskidi alamıyorum.çünkü aynı anda okul taksidi var kaskolar var sağlık giderleri var .birini alsak diğerlerini alamadan bir hayat sürdürür olduk.eskiden herşeyi düşünmeden alabiliyorduk.orta halliden fakirliğe düştük resmen. :işsiz: :bicak:
Çocuklara oda almışız allahtan bir genç odası 30 bin neredeyse 🥳

Siz yurt dışında yaşamıyor muydunuz?

Aynen öyle kardeşim. Bu devirde de erkekler evlilikten kaçıyor. Zaten karşıma çıkanların çoğu cinsellik meraklısı oldu. Yeni tanışmışız daha dün bir bu gün iki konuyu cinselliğe getiriyorlar. Ciddi olmadığı belli. Çok afedersiniz sözüm meclisten dışarı ama artık erkeklerin cinsellik merakından midem kalkıyor.
Bazılarına da işsiz olduğumu, iş bulamadığım için evde olduğumu söylüyorum. O zaman da ağızları burunları yer değiştiriyor. Anlıyorum ki çalışan bayan istiyorlar. Zaten bir şekilde olmuyor ayrılıyoruz.
Ekonomik olarak kaygılarını anlıyorum. Bende erkek olsam çalışan eş seçerdim. Ya da çalışan sevgili. Şu şartlarda evlenmek bile zor iken birde sırtımda kambur ile neden yaşayayım diye düşünürdüm. Umarım vakti gelince güzel bir iş bulursunuz.

Cinselliğe gelince bu kadar abartmaları gerçekten mide bulandırıcı.

ProfiliniZde öyle görmüştüm sanki.. bizde o civarlarda almıştık şimdi aynı odaya bakıyoruz da uçmuş daha da uçacak.
koltuk takımı almam lazım tv odama alamadım.önce çocuğun eğitimi dedim çünkü.eski koltuk bile insanı mutsuz ediyor.erkekler nasıl evlensin çalışmayan kadınlarla?kadınlar da iyi işi olan erkek istiyor.herkes haklı.hayat iyice zorlaştı

koltuk takımı almam lazım tv odama alamadım.önce çocuğun eğitimi dedim çünkü.eski koltuk bile insanı mutsuz ediyor.erkekler nasıl evlensin çalışmayan kadınlarla?kadınlar da iyi işi olan erkek istiyor.herkes haklı.hayat iyice zorlaştı
Bu gidişle daha da bir şey alamayız. Benim koltuklar şu an için gözüme batmıyor ama seneye bilmiyorum 😆

Herkes haklı ama çalışmayan kadınlarda beğenmedim 👎🏼 butonuna basıp duruyor 🤣

Son düzenleme:
Yalnızlık hissiniz için şunu söylemek isterim. Yıllardır yalnız yaşıyorum ve arkadaşlarımı birer birer kaybettim, evlenip farklı şehirlere gittiler. Ve anlaşmazlık yaşayıp kaybettigim arkadaşlarımda oldu. Şu an çok sade bir çevrem var bir elin parmaklarını geçmez. Bunun bir sorun olmadığını aksine iyi birşey olduğunu düşünüyorum. Bunu önemsemeyin gerçekten. Kurs konusunda iienstitü soğuk damgalı serfitika veriyor. Bir araştırın ücretsiz kurslar mevcut. Yalnızken güçlü hissederseniz her sorun geldiği gibi gider. İnsan kendiyle iyi vakit geçirecek ya mental sağlık için çok önemli.

Ben her insanın bir kaç kez bu tip dönemlerden geçtiğini düşünüyorum. Gelecek kaygısı, yarın ne olacağını bilememek, umutsuzluk bir anda hepsi üstüne geliyor. Sonra bir mucize oluyor insan hayatını toplayabiliyor. Bence karşına çıkıcak bir iş fırsatı veya eş adayı diğer olumsuz kaygılarınıda yıkacaktır

Guzel temiz bir is bulun kendinize. Cok boslukta kalmissiniz galiba sosyal hayatiniz da yok denecek kadar az.bunun icin halk egitimin ucretsz kurslarina gidebilirsiniz. Evlilik icinse amaan bosverin. Biz evlendikte noldu🤪

X